Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner sp 97. god-vodena pumpa  (Posjeta: 958 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Simun

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Zip 80,sf2 50,DT 50
Runner sp 97. god-vodena pumpa
« : 16 Ožujak, 2020, 21:56:20 »
Pozdrav ekipa,
Imam jedan problem sa susjedovim runnerom,skuter mu se gasio u voznji i nije mu radila indikacija za temp.(Inace skuter ima org 6000 km nikad nista nije dirano po njemu)
Kupili smo novi termostat jer je stari ostao u otvorenom polozaju  i indikator temp.
Kad sam skuter slozio pali normalno al se pregrijavao temp je isla do max,prvo sam mislio da nisam dobro odzracio sistem  te sam se cijeli dan borio sam tim ali motor se grijao  a crijeva bila hladna.
Skino sam variomat i vidim da ona mala remenica sto pokrece uljnu pumpu i vodenu se jednostavno samo vrti oko osovinice vodene pumpe.
Svi prijasnji modeli koje sam ja prije rastavljao bi na toj remenici imali male ureze na koji bi se nataknula ta remenica ali ova remenica nema te zareze nego lezaj sa unutarnje strane pa mi nije jasno na koju foru to okrece vodenu pumpu,bas se osjeti da ne vrti vodenu pumpu..
Sad je moje pitanje jel se moze to kako složit ili možda jos bolje stavit remenicu od novijeg modela koja ima ureze ako pase.
Na prvoj slici je remenica koju ja imam a na drugoj sa novijeg modela kakvu bi stavio.

https://www.google.com/search?q=piaggio+oil+pump+gear&sxsrf=ALeKk03O-aRBjIw71LmITN3MtfNgAjkKFg:1584392050504&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjxwOuq8J_oAhWEw4sKHftDBaoQ_AUoAXoECAsQAw#imgrc=-OGnnF_9-vj7eM

https://www.google.com/search?q=piaggio%20oil%20pump%20gear&tbm=isch&tbs=rimg%3ACfjhp5xf_1fr4ImAWptfY_12IeoIaxkHoqz3rjKPSzqVJ9InMQrSgFARvNmCbzOLR85BA58AL8TqGec2piGmbCTQ1idBDFF_10YS4RXI6o6Jl0D6ZeamK7o6NEsrmb-TKVQWQ9OmRAxVQIRmUAqEgkWptfY_12IeoBE08CbzuMfDXyoSCYaxkHoqz3rjEfGbFlIU_1Xj1KhIJKPSzqVJ9InMR2raqasDAxJ4qEgkQrSgFARvNmBGDq6E5ssqshioSCSbzOLR85BA5Edq2qmrAwMSeKhIJ8AL8TqGec2oR3Z7QrR1XzrsqEgliGmbCTQ1idBGyGaHH8kUVPSoSCRDFF_10YS4RXEYHoJ55VQGn5KhIJI6o6Jl0D6ZcRovEfRNDjbhkqEgmamK7o6NEsrhE5k91wOmDvvioSCWb-TKVQWQ9OEX0Z-Sx6NY0dKhIJmRAxVQIRmUARbgPzbYzMFYdhbpCxoeqPRlI&hl=hr&ved=0CCEQuIIBahcKEwjAyueu8J_oAhUAAAAAHQAAAAAQEQ&biw=1519&bih=754#imgrc=hQOOlfqxjU99aM

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Runner sp 97. god-vodena pumpa
« Odgovori #1 : 16 Ožujak, 2020, 22:22:15 »
Netko je stavijo od AC (air cooled) remenicu. Ona u drugom linku ti je prava.

Ono "nikad ništa nije dirano" nešto ne valja. :jerk:

Ako se tako vozijo 6000 km je termo grupa za u smeče. Ako mu se skuter gasio u vožnji u tom stanju, zna šta se dogodilo. Ništa dobro.
« Zadnja izmjena: 16 Ožujak, 2020, 22:58:05 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner sp 97. god-vodena pumpa
« Odgovori #2 : 16 Ožujak, 2020, 22:53:10 »
Da, bas ovo sto Zigas kaze, neko je stavio zupcanik od masine sa zracnim hlađenjem. Kad ste skidali glavu jeste li pogledali u kakvom je stanju cilindar, klip, zazor karika?
I termostat ste mogli komotno izvaditi ili ostaviti taj "otvoreni", nikakvih problema ne bi bilo.

Offline Simun

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Zip 80,sf2 50,DT 50
Odg: Runner sp 97. god-vodena pumpa
« Odgovori #3 : 17 Ožujak, 2020, 13:35:20 »
Hvala decki,zvao sam vlasnik te sam ga pito jel ista prcko po tome i reko je da je prije tjedan dana mjenjo remen , mikroremen i tu remenicu al nije obratio paznju na to tak da sad sve stima ....... jedino me malo muci sto kazaljka temp ne ide do sredine nego je uvijek pri dnu...Jel moguce da su mu dali neku drugu vrstu senzora koja ocitava manje temperaturu ???

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner sp 97. god-vodena pumpa
« Odgovori #4 : 17 Ožujak, 2020, 13:53:45 »
Prije da je netko termostat izbacio,zato je pri hladnijem vremenu cajger nisko.Kod runnera i stsrog nrg-a ti je sredina skale oko 85c tako da ti je normalno da stoji nize od toga,bar dok nije 35c vani.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Simun

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Zip 80,sf2 50,DT 50
Odg: Runner sp 97. god-vodena pumpa
« Odgovori #5 : 17 Ožujak, 2020, 14:09:02 »
Novi termostat i senzoru su gore,zato mi nije jasno jel moguce da ima razlike u tim senzorima jer sam primjetio da je novi malo duguljastiji ili da mozda ima neke razlike u termostatima za novog i starog runera pa da zato pokazuje manje jer novi runner ima digitalni sat.