Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Derbi gp1 250 karb verzija problem ulja u filteru zraka..  (Posjeta: 1077 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marcuss093

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi gp1 250
Znaci eto trebam par pametnih mozgica vozim dosta dugo ali sam nov na forumu mehanika mi je svakodnevnica radim u bosch auto servisu medutim motore neradim oa eto imam problem motor dakle stajo 2g od stajanja speko medutim takog kupio odlucio se prec na 4t pa eto imam i problem rastavljena masina i radena glava komplet slajfanje ventila nove gumice nove karike original kupljene brtva glave cilindra te ulje nobo motul 300v 5w40 nova svjecica ngk iridiu te novi filter goriva i akumulator ugl nebitno sklopljen nastelani ventili i sve kako treba dakle medutimprvi problem je taj bio da je el cok neiapravan te ladan nece upalit oke skuzim to ispitam cok kako se ispituje te je neispravan oke ugrije se radi pali ide sve normalno nema nikakvih pojava e sad nakon prvih predenih 100km danas voznje skuzim baca ulje motorno iz kartera na filter zraka ulje cisto dakle bez vode i goriva u sebi samo ulje koji bi mogao biti uzrok tome.. Hvala unaprijed..  :icon_thumright:

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Derbi gp1 250 karb verzija problem ulja u filteru zraka..
« Odgovori #1 : 15 Ožujak, 2020, 00:15:33 »
Previse ulja?
(Kod mjerenja skut na centralnu nogaru pa stangicu moras full zaserafit, pa odserafit i onda ocitat. Na nekim stangicama je full tesko skuzit do kud ju je ulje namocilo pa ju doobro obrisi prije mjerenja.)
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Marcuss093

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi gp1 250
Odg: Derbi gp1 250 karb verzija problem ulja u filteru zraka..
« Odgovori #2 : 15 Ožujak, 2020, 00:23:37 »
Pozz hvala na javljanu posto vidim nema nitko nista za rec  :happy8: motor je tocnije sastavit generalno skoro kao sto pise u srijedu provozan je 10tak km na kratko prijw toga je na leru samo radio par sati zbog novih dijelova kada je ave radeno nasipono ulje na max principom koji ste napisali upaljen da povuve u sistem nakon sto se sleglo provjereno jos nadoaipano na max danas sam napravio otp 100km mjesane voznje i koliko ide i lagano svakako znaci te sam skuzio to da baca ulje na odusak a poato je spojen odusak na filter zraka puni filter zraka uljem iz kartera motornim jel i cisto samo ulje i to podosta na kraju dana kad sam stao odstojo je motor i provjerim ulje nivo je ispod minimuma skoro ga niti nema na mjeracu zavrsilo je sve u filteru zraka.. Sad eto neznam od cega krenut dalje sta napravit nasao sam maloprije kvrzicu nekakvu u cijevi izmedu ventil poklopca i filtera zraka kao stvrdnita kuglica učja onako bio je znaci skoro ful i zacepit taj sto bi rekli iber lauf iliti odusak sad sam to izvadio ocistio filter kuciste cijev i ave nadolio ulje na max sutra cu se ipet vozit normalno pa vidjet hoce se opwt desavat ako bude ja vise neznam niti imam ideju sto viae moze bit par ljudi ato se bave a time sam pitao svi sumljaju karika pukla a nove su nisu napravile 150km sad neznam eto znam da nista nije nemogu ali opet tjesim se da nnije  :dontknow:

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Derbi gp1 250 karb verzija problem ulja u filteru zraka..
« Odgovori #3 : 15 Ožujak, 2020, 20:52:59 »
Pa ako sumnjas da si slomio karike kod ubacivanja klipa onda provjeri dal nabija kompresiju u karter i izmjeri kompresiju. Da je pukla uljna a ove za kompresiju ostale OK onda mislim da bi dimio i baco na auspuh. Imam ti klip s novim karikama i cilinder ak ce ti trebati. Dam sve za sicu da mi ne stoji na polici;-)
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Marcuss093

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi gp1 250
Odg: Derbi gp1 250 karb verzija problem ulja u filteru zraka..
« Odgovori #4 : 16 Ožujak, 2020, 15:39:32 »
Hvala puno na savjetima eo jucer bas se uhvatio toga bio ocistio dobro kuciate filtera filter masinu opro cjelu izvana i ave nalio ulja na max i napravio 60tak km vise nista necuri ali pri ciscenju filtera sam naisao bio da je povrat bio zacepljen to odcepio i sad ok medutim nestavljam ga vise na bocni nogar jel je previse nagnut motor bio sad mozda i zato.. Eh sad imam drugi problem tj i imao sam ga al je stajao motor pa nisam mario za to mislim ga regat pa moram i to rijesit radi mi samo kretaj dakle neradi km sat tj nebroji brzinu neradi sirena i zmigavci i svjetla nikako pali na tipku na zub i okretaji rade gorivo radi pokazuje ga tocno te stop svjetčo radi ostalo nista..