Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Unos motora iz SLO u HRV  (Posjeta: 7530 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stane256

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYears
Unos motora iz SLO u HRV
« : 24 Veljača, 2020, 09:58:30 »
Pozdrav, imam pitanje, namjeravam kupiti rabljeni motocikl u Sloveniji pa me zanima procedura.
Motor je kawasaki z300 29 kW, 2018 god, 6000km prva reg 07/18, i registriran je do 7 mj ove god tako da bi ga vozio do doma ako mogu.
dal ima negdje di se mogu izračunati ostali troškovi osim kupnje motora?
i s kojim papirima moram preko granice ako sjedim na njemu i vozim ga?
Zahvaljujem na pomoći!

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Unos motora iz SLO u HRV
« Odgovori #1 : 24 Veljača, 2020, 21:52:23 »
Trgo - Prijevoz RT

Offline Stane256

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Unos motora iz SLO u HRV
« Odgovori #2 : 25 Veljača, 2020, 09:23:35 »
izbaci mi dvije cijene, prvo 3250 kn posebnog poreza na dan prve registracije i onda još ispsod iznos posebnog poreza 2257 kn. to obadvoje će trebat platit? kolko bi koštale probne tablice? jer nemam kombi a i znaju na granici zezati ako nije sve pravilno zavezano i sa nosacima itd..

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Unos motora iz SLO u HRV
« Odgovori #3 : 25 Veljača, 2020, 15:30:42 »
izbaci mi dvije cijene, prvo 3250 kn posebnog poreza na dan prve registracije i onda još ispsod iznos posebnog poreza 2257 kn. to obadvoje će trebat platit? kolko bi koštale probne tablice? jer nemam kombi a i znaju na granici zezati ako nije sve pravilno zavezano i sa nosacima itd..

Ne, samo ovo ispod.
Probne tablice ovo ono mislim da ti je oko 200 ojra.
Rentaj kombi, a na granici te u pravilu ništ ne pitaju.
Boli njih briga isto tak kak je zavezano ;)
Staviš motor na štendere, 4 gurtne i ne mrda
Trgo - Prijevoz RT

Offline R3nchi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: yamaha xmax 300
  • Moja Kaciga: hjc f15
  • MojSetup: StoCk
  • MojSpuh: StoCk
Odg: Unos motora iz SLO u HRV
« Odgovori #4 : 25 Veljača, 2020, 18:12:51 »
Ja si opasno gledam isto xmax 300 U slo..Samo neznam sta sve treba kod njih?
KO odjavljuje motor?
Sad ukrstene rijeci ne mogu da rjesim, ne pitaj me nista kilo granja lesim...

Offline Stane256

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Unos motora iz SLO u HRV
« Odgovori #5 : 26 Veljača, 2020, 07:54:21 »
išao sam na carinu se raspitati malo šta sve treba i rekli su mi sljedeće, prvo pronaći motor i kupiti od vlasnika, zatim vlasnik odjavljuje motor i i uzima tablice, tad stavljaš probne tablice da bi se dovezo kući ili ako imaš drugačije riješen prijevoz može i kombi/prikolica, samo pazi da je sve dobro svezano inaće ti mogu opalit poštenu kaznu :D . Zatim ispuniš kupoprodajni ugovor, te ovjeriš kod javnog bilježnika kao dokaz da motor nisi ukrao već kupio od vlasnika. za unos preko granice ti treba potvrda od proizvođača/CoC (dks.si Maribor), kupoprodajni ugovor te knjižica vozila. Kad pređeš granicu ideš na homologaciju, plaćat carinu, posebne poreze, tehnički, osiguranje, dobiš tablice i pičiš!!! Mislim da je to to, danas sutra idem po motor pa javim više informacija. ali uglavnom puno natezanja je s tim svime i papirologije.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Unos motora iz SLO u HRV
« Odgovori #6 : 26 Veljača, 2020, 08:15:26 »
Sto nije bilo govora da COC mora izdat domaci zastupnik, a da strane ne priznaju? Znam da je DKS glavni distributer, ali Kawasaki ima i u HR dealera, mozda da nazoves kojeg kod nas pa pitas da ti oni izdaju COC?

Ne znam, nisam se raspitivao, ali mislim da sam nesto takvo procitao na motori.hr

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Unos motora iz SLO u HRV
« Odgovori #7 : 26 Veljača, 2020, 10:30:20 »
Da, COC se izdaje u RH. Konkretno Ruting Honda- poslali uplatnicu, uplaćeno i za pola sata dobil COC (dobije ga stanica za tehnički pregled u sustav, ne dobije se mailom ili fizički)
Trgo - Prijevoz RT

Offline Stane256

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Unos motora iz SLO u HRV
« Odgovori #8 : 27 Veljača, 2020, 07:05:20 »
išao sam pitati u Pro-bike i rekli su mi da oni ne izdaju tu već dks u mariboru, da svejedno ide preko njih sve. Potvrda je koštala 100e....

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Unos motora iz SLO u HRV
« Odgovori #9 : 27 Veljača, 2020, 09:54:45 »
išao sam pitati u Pro-bike i rekli su mi da oni ne izdaju tu već dks u mariboru, da svejedno ide preko njih sve. Potvrda je koštala 100e....

Pa za Kawasaki su ovo sluzbena mjesta u HR: