Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Farbanje auspuha vxr  (Posjeta: 894 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Runner2002

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 140
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: St200
Farbanje auspuha vxr
« : 17 Veljača, 2020, 14:18:14 »
Jeli kad tko farbao serijski auspuh s novijeg vxra?Zanima me kako je najbolje skidati boju i s kojim sprejem farbati i kojom tehnikom a da boja ostane zapecena i da se ne ljusti?

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Farbanje auspuha vxr
« Odgovori #1 : 17 Veljača, 2020, 15:16:28 »
Crni sprej za peći i visoke temperature (veće od 500℃ čini mi se), košta ~30ak kn.

Uzmi malo benzinu i kist i ako ima negdi masnoće počisti. Uzmi šmirgl papir ~120 i malo skini stare boje (nije poželjno da skineš sve do temelja) i uzmi sprej i opituraj. Ako imaš fen za visoke temperature, zagrij ga 3-4x po minut-dvi, ako nemaš, vrati ga na skuter i zapeć će se on sam kad upališ skuter.

I neće se ništa ljušit, barem 10-ak auspuha na tom principu napravio i svaki drži minimalno 5 godina kao novi.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Runner2002

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 140
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: St200
Odg: Farbanje auspuha vxr
« Odgovori #2 : 17 Veljača, 2020, 16:01:06 »
Crni sprej za peći i visoke temperature (veće od 500℃ čini mi se), košta ~30ak kn.

Uzmi malo benzinu i kist i ako ima negdi masnoće počisti. Uzmi šmirgl papir ~120 i malo skini stare boje (nije poželjno da skineš sve do temelja) i uzmi sprej i opituraj. Ako imaš fen za visoke temperature, zagrij ga 3-4x po minut-dvi, ako nemaš, vrati ga na skuter i zapeć će se on sam kad upališ skuter.

I neće se ništa ljušit, barem 10-ak auspuha na tom principu napravio i svaki drži minimalno 5 godina kao novi.
znaci ne do kraja prvu boju skinut?negdje sam citao da treba do temelja prvu boju skniut,ali ako je tebi tako bilo dobro valjda je to to.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Farbanje auspuha vxr
« Odgovori #3 : 17 Veljača, 2020, 17:32:27 »
Kad bu skinuo prvu boju do kraja, definitivno ne bu dobro.

Odmasti eurosuperom (nemoj naftom jer je masna), ošmirglaj 15ak minuti, pogotovo tamo di ima hrđe i posprejaj 2 tanke ruke s 20ak cm udaljenosti. Nek ti interval između prskanja bude nekoliko sati.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Oliverxxx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 214
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2
Odg: Farbanje auspuha vxr
« Odgovori #4 : 17 Veljača, 2020, 18:23:44 »
Ja bih poslije 120 šmirgla prešao sa nekim finijim npr 240...da ne ostanu crtice.
Sprejevi se jako brzo suše i ja drugu ruku bacam nakon pola sata samo da je temperatura bar 13 -15 otprilike...