Tehnički kutak > Tehnička pitanja

Speedfight 2 - problem paljenja

(1/5) > >>

Marijan994:
Pozdrav svima.

Dobio sam Speedfight 2 ,2004 god, prošle godine. Odmah u startu je imao malo teže paljenje, točnije, na alnaser nema šanse da upali, a na kurblu od prve.

Nakon "zime", prije prvog paljenja, skinuo, očistio karb, sve pet, pali odmah (samo na kurblu). E nakon nekoliko dana, ne bi upalio nema šanse. Suha svjećica. Skinuo karb, očistio ponovno, očistio filter, promjenio svjećicu, vakum pumpa ispravna, crijeva ispravna, međutim neće upaliti.
Pa sam morao naravno dati infuziju direkt u cilindar, malo goriva, i onda upali, ali opet, samo na kurblu.
Kako je opet bila suha svjećica, kontam, nema šta drugo biti, ovo je ostalo sve dobro, ne vuče gorivo, jer sam malo na filteru primjetio goriva, stavim nove lamelice, jer su stare bile gotove, međutim nije ni to nešto urodilo plodom, malo bolje je, ali nije to to.
Danas sam skužio, kada kurblam, daje odmah iskru na svjećicu, ali kada preko alnasera palim, skuzim da ne krene odmah bacati iskru, neko nakon sekundu, dvije tek. To mi je malo čudno, da ne baca odmah iskru čim krene alnasovati. Sada mislim da je možda do CDI-a, navodno da su imali s tim problema. Pročačkao sam po forumima, koliko vidim, nitko se nije s tim susreo, u vezi kurble i alnasera za bacanje iskre.

E sada, ima li tko kakvog iskustva više oko toga, neka preporuka?

JogFromYamaha:
Inace sf2 ti voli ne paliti na anlaser dok je akumulator slabiji jer jbg takav je.
Ako ti ne pali i svjecica je suha to nema veze s iskrom to ima veze s dovodom goriva i vjerojatno puknutim vakum crijevom (skini ga i potegni vakum na usta, ako ti vakum pada znas da je dcrijevo defektno). Prekontroliraj taj gurtner fergazer da ti plovak ne steka (voli se dok je pisak potrosen ili utisnut ucvikavati i ako ne pazis mozes ga savinuti pa prerano zatvara i u fergazeru nema goriva za paljenje) i gledaj da ti je lerlauf dizna prohodna (cesto se voli stopati).
Ako i dalje zeza probaj pregledati vakum ventil i mrezicu koju ima u tanku.

Uglavnom nesto od toga je problem s obzirom da je skuter stari preko 15 godina pocni s crijevom koje je najcesce problem.

dino73n:
Ispričaste roman a niko chok ne spomenu što je 99% problem. To je ko peže standardni kvar poslije 10+ godina.

A glede iskre na svjećici na anlaser to prvo treba provjeriti jel klasicni mali CDI ili je model sa kodiranim ključem i velikim ACI sistemom koji radi na DC struju. Ako je model sa kodiranim ključem tu obavezno mora biti akumulator u top stanju. Inače će to da pregori vrlo brzo.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

Marijan994:

--- Citat: JogFromYamaha - 15 Veljača, 2020, 17:30:40 ---Inace sf2 ti voli ne paliti na anlaser dok je akumulator slabiji jer jbg takav je.
Ako ti ne pali i svjecica je suha to nema veze s iskrom to ima veze s dovodom goriva i vjerojatno puknutim vakum crijevom (skini ga i potegni vakum na usta, ako ti vakum pada znas da je dcrijevo defektno). Prekontroliraj taj gurtner fergazer da ti plovak ne steka (voli se dok je pisak potrosen ili utisnut ucvikavati i ako ne pazis mozes ga savinuti pa prerano zatvara i u fergazeru nema goriva za paljenje) i gledaj da ti je lerlauf dizna prohodna (cesto se voli stopati).
Ako i dalje zeza probaj pregledati vakum ventil i mrezicu koju ima u tanku.

Uglavnom nesto od toga je problem s obzirom da je skuter stari preko 15 godina pocni s crijevom koje je najcesce problem.

--- Kraj citata ---
Akumlator je skoro pa novi, star mozda mjesec dana, crijeva sva pregledana, drži vakum, crijevo od goriva je isto u redu. Pošto znam da taj fezgazer zna trošiti živce, plovak sam dva puta provjeravao, diznu isto tako, sa njima je sve u redu. Vakum ventil je okej, to sam provjeravao kada sma prvi puta skidao karb.
Jedino mi nije jasno ovo što se tiče iskre, ako je akumlator skoro pa nov, veselo vrti, ali mi nije jasno zasto iskra tako kasni preko alnasera, dok na kurblu odmah baca.


--- Citat: dino73n - 15 Veljača, 2020, 19:04:34 ---Ispričaste roman a niko chok ne spomenu što je 99% problem. To je ko peže standardni kvar poslije 10+ godina.

A glede iskre na svjećici na anlaser to prvo treba provjeriti jel klasicni mali CDI ili je model sa kodiranim ključem i velikim ACI sistemom koji radi na DC struju. Ako je model sa kodiranim ključem tu obavezno mora biti akumulator u top stanju. Inače će to da pregori vrlo brzo.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro



--- Kraj citata ---
Čok sam promijenio još prošle godine, stavio sam novi, još sam ga direkt spojio da vidim jel radi, i radi. Tako da do čoka nije.
Jedino što kažeš, što i sam sumnjam, je CDI, e sada moram vidjeti kakav je na njemu, pa ću znati više o njemu.
Sve u svemu, ipak je to Peugeot  ::)  ;D :dontknow:

Corector:
Cdi lako provjeris, 1 seraf da skines poklopac iznad akumulatora i vidjeti ces ga desno uz akumulator nasuprot minus pola. Kodorani cdi ima sve zice crne boje.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju