Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Bojanje plastike, felgi itd  (Posjeta: 4424 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Srle12

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYears
Bojanje plastike, felgi itd
« : 27 Siječanj, 2020, 16:30:41 »
Znam da ima miljun ovakvih tema, no eto zelim da mi je sve na jednom mjestu. Planiram obojat plastike( i one hrapave), felge i vilice. Zanima me kako bi pojedini dio obojao i jesam li dobro sve shvatio.

Plastika- ondje gdje mi je ostala gola plastika tu prvo temeljna boja za plastiku, pa 2k spric kit, vodobrusnim papirom te onda bojanje 2k akrilnom bojom, a ako imam samo matiranu plastiku mogu preskociti temeljnu boju.

Hrapava plastika- Bumper sprej?

Felge i vilice- Ako je samo cisti aluminij bez da je bojan onda temeljna boja za alumij? Mogu li i njih bojati sa akrilnom bojom?

Hvala

Offline TekaRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Podprolog
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Shoei
  • MojSpuh: Stage6 R1200
Odg: Bojanje plastike, felgi itd
« Odgovori #1 : 28 Siječanj, 2020, 00:13:55 »
Poz, bojao sam samo jedan skuter ikad.
S obzirom da je prvi put, nije bilo lose.

Plastike ti je potrebno samo zamatirat i mozes bacit boju. Ako bas hoces da ispadne lijepo izmatiraj, baci spric-kit, opet zamatiraj pa boju. Ja sam brusio sa 800 papirom nisam isao postepeno jer frend nije htio pa eto.

Ako si negdje bas dosao do gole plastike, postoji neki kao “primer” u spreju, prozirni i on sluzi da poveze spric kit ili boju(ovisi jel bacas spric kit) s golom plastikom.(preporucam!!)
Bojao sam tako sto sam bacio prvu ruku, pustio da se malo osusi i ostatak nalio, pustio da se to malo susne i odmah lak. Ispalo tici-pici. Stavit cu ti slike dolje da vidis :icon_thumright:

Felge sam prosao rucnom brusilicom s nastavkom za brus papir pa onda vodenim od 1000 iz-finirao.
Cak nisam ni spric kit bacao na felge jer je frend reko “jebe me se, nemam vremena samo bojaj”.
Ali preporucam ti da bacis spric kit.

Ponavljam, moglo je ispast i uvijek moze ispast bolje ako se vise potrudis i ne preskaces korake. Frend je htio da sto prije zavrsim pa eto tako sam i radio. Ovo mozda nije pravilan nacin da se ofarba skuter, ali mogu ti reci da je lijepo ispalo.

Nadam se da sam pomogao! :)










Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1065
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Bojanje plastike, felgi itd
« Odgovori #2 : 28 Siječanj, 2020, 12:18:23 »
Što se tiče vanjskih plastika prvo što trebaš je vidit dali ima štete na njima rupica ogrebotina što su vidiljive matiraš plastiku popraviš rupice i ogrebotine sa filler kitom obrusiš taj kit prođeš špric kitom pa onda ako želiš da to stvarno bude bomba uzmeš si crveni ili žuti obični sprej i baciš ga u magli znači samo malo i onda lipo vodobrusiš i gdje su ti ostale male nepravilnostii ili rupice ostat će ti crvena ili žuta boja to zakrpiš tako da kupiš nitrokit u tubi koji je zelene boje i služi za to malo ga staviš gdje su te nepravilnosti vodobrusiš ta mjesta i plastika može se bojati

Offline Srle12

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Bojanje plastike, felgi itd
« Odgovori #3 : 28 Siječanj, 2020, 13:21:52 »
Plastike sam pokitao. Planiram uzesti akrilnu boju čini mi se najjeftinija i najjednostavnija za radit, skuter je 2006god i plastike ne mogu biti lošije kad ih obojam i sredim nego kakve su bile dosad. Većina vanjskih plastika bi isla u crvenu, a u crno planiram obojiti felge i vilice te 1 komad plastike. Mogu li sve to bojat sa akrilnom bojom? Trebam li jos kakav primer za metal?. Koliko mi otp boje treba(crne i crvene), da se ne zeznem i uzmem previše.

Također onaj držač za ruke mi je od metala, teško mi ga je bilo brusiti pa sam na rubovima dosao do lima. Trebam li i zato primer?

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1065
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Bojanje plastike, felgi itd
« Odgovori #4 : 28 Siječanj, 2020, 14:22:16 »
ma ne triba ti pusti primeri možeš bojati akrilnom za ofarbat skuter trba oko 3,5dcl boje svi auti sad se bojaju sa akrilnom bojom jer mogu pomješati bezbojni lak i boju i brzo obojati aute

Offline gilera 50

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner 50
Odg: Bojanje plastike, felgi itd
« Odgovori #5 : 16 Veljača, 2020, 21:29:31 »
Znam da nije ovo ta tema ali jbg...
Zna li neko gdje ima kupit plastike za starog runnera nove al da ukljucuju i onu glavnu sredisnju plastiku?ako moze link.

Offline sukiyama

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 50
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
Odg: Bojanje plastike, felgi itd
« Odgovori #6 : 08 Travanj, 2020, 00:57:46 »
Imaš na ebayu tonu plastika za starog runnera, čak koliko me sjećanje služi vrlo su povoljne, upiši gilera runner fairing