Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Aerox 2009  (Posjeta: 1510 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koce

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 47
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr50r
Yamaha Aerox 2009
« : 01 Kolovoz, 2022, 00:32:38 »
Pozdrav svima
Da predstavim moe ,,novo,, skuterce radi se o Yamahu Aeroxa 2009 godiste, listao vikendom oglase naletio na njega, nazvao vlasnika i vec isti dan je bio kod mene :notworthy:
Skuter je uvoz ic CH na prvi pogled mi je djeluje original stanje, cista serijala, sto me i najvise privuklo za da ga uzmem. Na njega nije bio auspuha, tako da sam zavirio odma u cilindar koji e tvornicki i izgledao je odlicno kao i klip. Po plastike ima ogrebotine al ništa strašno moze se srediti.
U planu je Aeroxa napraviti u komplet fabricko stanje, generalna proverka i zamena na potrosni materijal kais, centralni feder, rolnice, svecicu, pranje karburatora, usisno grlo, filter vazduha,zamena ulja u prenos i sve ostalo, plastike srediti zajedno sa nalepnice i na kraju ide registracija  :icon_thumright:



Offline koce

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 47
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr50r
Odg: Yamaha Aerox 2009
« Odgovori #1 : 01 Kolovoz, 2022, 15:58:26 »
Danas se radilo malo po malo pa stanje je ovako, prvo skuter je opran detaljno, promenio sam pokidano grlo, stavio lamelu iz steka sa stari federi od staro kvacilo koje je bilo na skuteru, rolnice su spustene od 6gr na 5gr vidi se da remen nije izasao do kraja na vario, kais je na 16mm i izgleda prillicno nov, pretpostavljam da je sad ubrzo promenjen.
Isprao karb u njemu je 72 dizna isto isprano i kuciste filter i ubacen novi filter, nov akumulator i sad pali iz prve.
Na remenicu sam naisao ne neki prsten kao podloska ispod centralni feder, nikad nisam sreo to dosad pretpostavljam da je neki torsion control pa sam ga izvadio, feder nisam promenio posto nemam drugi momentalno  :dontknow:
Sledela je i test voznja, ubzava solidno, start posle voznje mu je postao lenj i tromav, u voznju se pojavlja neki cudni problem, lepo ide do 60kmh onda na 60 dolazi do neke detonacije pucketanja iz auspuha kao neka blokada kod kineza i nemoze da probije do neku udolnicu, i to traje dok predje nekih 70kmh, ponasa se kao da ima neka prepreka i posle to fino povuce i predje 80kmh. Mozda ima neko ideju sta moze da zeza na tu brzinu :dontknow:


Slika remena..
Do ovde ja izlazio remen.

Opran karburator i slozena novo usisno grlo..

Pre...


Offline koce

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 47
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr50r
Odg: Yamaha Aerox 2009
« Odgovori #2 : 01 Kolovoz, 2022, 16:05:39 »
Nova ngk svecica
usisno grlo, primetio sam da ovo je nesto manjeg dijametara od originala..

filter kutija oprana, ubacen novi sunger i prediktovana na levu stranu se vidi da je falila gumica..

ovako izgledaju unutrasnje plastike posle malo ljubavi :D



Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Yamaha Aerox 2009
« Odgovori #3 : 01 Kolovoz, 2022, 19:24:44 »
Ovo sto neide od 60-70 se desava posle ciscenja karburatora ili prije? Ako si ga prao miniwasem da ti nije uslo vode u rezervar pa taman kad se malo strese povuce kapljicu sa dna casice... Oce sjest neki sporcki variomat ili ostaje sve serijala
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Aerox 2009
« Odgovori #4 : 01 Kolovoz, 2022, 21:12:18 »
Aerox nije bas otporan na pranje miniwashem.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline koce

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 47
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr50r
Odg: Yamaha Aerox 2009
« Odgovori #5 : 02 Kolovoz, 2022, 00:14:09 »
@zvonkec ne znam dali je od prije ili sad od kad je kod mene je ovakav...kod mene u stek za roxa imam samo Top perfromance vario i Malossi perku...mislim da nece biti neki efekat od to na serijalu..
@corector jeste pran je miniwashem i to kompletno, sutra ispustam stari benzim i tocim novi ima sanse da je to :D jos jedno mi ide na pamet da ne curi diktun glave pa da gura antifriz unutra  :dontknow:

Sutra javim i kacim nove slike radilo se nesto i po plastike  :laughing7:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Yamaha Aerox 2009
« Odgovori #6 : 02 Kolovoz, 2022, 00:52:10 »
ovo sto je dizao na variu je dizao, to je normalno na serijskom... ovo sto su razliciti fi prirubnice moguce da traze i drugaciji setup, takodjer bilo je razlike u filterima zraka i auspusima, prema tome slozit.... ona svjecica mi izgleda pretamna, prebogata...al ako je bio prljav filter zraka, nije ni cudo..

zadnje polute/ remenicu nabavi linearnu, puno bolje ce se dat ustelat skuter...


jel ti dobro sjeda lulica svjecice? jel kabel koji ide u lulicu cvrst?

ps.. top tpr vario ti je preporod za tu masinu, i na serijali se osijeti..

pps, ako ces uzimat drugi remen, uzmi bando... meni se najbolji pokazao...
« Zadnja izmjena: 02 Kolovoz, 2022, 00:54:02 Poggiali »

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Yamaha Aerox 2009
« Odgovori #7 : 02 Kolovoz, 2022, 05:39:36 »
Nemoj zaboravit skinut casicu sa karba i bacit taj benzin, ajde pazljivo skini casicu pa javi jel bilo na dnu vode
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline koce

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 47
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr50r
Odg: Yamaha Aerox 2009
« Odgovori #8 : 05 Kolovoz, 2022, 14:36:58 »
Sipan novi benzin, probao sam i sa drugi auspuh opet isto... proverena lulica i kabel do bombine sve uredno ali problem ostaje isti  :dontknow:
Evo snimio sam video da se bolje vidi sta je kako je ja vise stvarno nemam ideje  :angry7:
https://www.youtube.com/shorts/5oaRx2FSBFY
Puckanje/prekidanje se javlja na 60do 70kmh, cuje se i na snimku, onda kad nekako proguta to na neku udolnicu cepa bez problema preko 80kmh po tabl..help :D

Offline koce

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 47
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr50r
Odg: Yamaha Aerox 2009
« Odgovori #9 : 08 Kolovoz, 2022, 08:25:53 »
Pozdrav ekipa, posto nije bilo ideje sta moze da je problem, rastavio sam celi skuter proverio svaki konektor pospricao sa kontakt sprej zamenio cdi i bombinu komplet, na kraj se ispostavilo da je problem bio u cdi, onda sam narucio novu original elektroniku i sad radi perfektno. Sad se vracam na plastike i estetiku :toothy9:

Offline koce

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 47
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr50r
Odg: Yamaha Aerox 2009
« Odgovori #10 : 06 Studeni, 2022, 13:11:01 »
Pozdrav svima, da zatvorimo ovu temu sa fotke od  jedan prelep primerak full serijala Aeroxa.