Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Par pitanja vezana uz Gileru Runnera VX/ST i swap na 300ie  (Posjeta: 2524 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AnteLo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYears
Par pitanja vezana uz Gileru Runnera VX/ST i swap na 300ie
« : 20 Siječanj, 2020, 17:26:31 »
Uzimam planiram uzet 4t 125cc Gileru ovog ljeta, vozio sam ST i VX ali i dalje se nisam odlucio, receno mi je da je VX udobniji i to je to

Jel dolazio ST s ie ili kodom kljuca? Na netu se spominje kodirani kljuc al nista 100% tocno
Citao sam o swapu na 250/300 i nigdje nisam nasao sigurano rijesenje da se masina ne klima i slicno
Jel se moze stavit klip, klipnjaca, radilica od 250/300 u pobruseni cilindar od 125? Naravno stavio bi getribu od VXRa uz to
Za sada je plan naci VX125, razbijen skuter (najvjerojatnije Beverlya) s 250/300ie masinom i prebacit sve, brine me kako hoce li brzinomjer radit. Eletronika mi nije problem za spojit

Koliko ta eletronika "voli turpijanje"? Jel se moze mapirat i jel imaju jos koje "cake" za izvuc malo vise snage iz takvih masina. Jel postoji kakva diagnostika za to?
Ako prebacim masinu jel mogu prebacit felgu od VXa?
Za pocetak cu koristit VXR getribu s originalnim rolicama, nije mi bitno ubrzanje koliko da motor ne vristi na 50km/h

Hvala svima unaprijed na odgovorima
« Zadnja izmjena: 20 Siječanj, 2020, 17:42:20 AnteLo »

Offline Duje022

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja vezana uz Gileru Runnera VX/ST i swap na 300ie
« Odgovori #1 : 21 Siječanj, 2020, 12:56:25 »
Beverly ti je za pocetak dugi blok znaci na runneru ogavno izgleda trazi i gledaj kratki blok ako ces na vx(stariji) trebas rijesit udaranje glave u ramu ako ide na ST navodno nema taj problem.
Ja sam slaga 250 karb sa derbia tako da oko struje nez bas puno ja sam najnormalnije pribacia glavcinu disk felgu sa runnera i to ti je to sto ja znam.
I te 250 makine ne vole bas da ih se gazi na hladno i meni je otisla klipnjaca radi voznje na zadnjem :headbang:

Offline AnteLo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja vezana uz Gileru Runnera VX/ST i swap na 300ie
« Odgovori #2 : 21 Siječanj, 2020, 17:19:17 »
Beverly ti je za pocetak dugi blok znaci na runneru ogavno izgleda trazi i gledaj kratki blok ako ces na vx(stariji) trebas rijesit udaranje glave u ramu ako ide na ST navodno nema taj problem.
Ja sam slaga 250 karb sa derbia tako da oko struje nez bas puno ja sam najnormalnije pribacia glavcinu disk felgu sa runnera i to ti je to sto ja znam.
I te 250 makine ne vole bas da ih se gazi na hladno i meni je otisla klipnjaca radi voznje na zadnjem :headbang:
Na kojim motorima su kratki 250 ili 300 blokovi?
thx

Offline Duje022

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja vezana uz Gileru Runnera VX/ST i swap na 300ie
« Odgovori #3 : 21 Siječanj, 2020, 21:51:24 »
Nexus,vespa,derbi, x9 toe to sto ja znam sigurno ima jos koji.

Offline Runner2002

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 140
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: St200
Odg: Par pitanja vezana uz Gileru Runnera VX/ST i swap na 300ie
« Odgovori #4 : 27 Siječanj, 2020, 08:44:40 »
Uzimam planiram uzet 4t 125cc Gileru ovog ljeta, vozio sam ST i VX ali i dalje se nisam odlucio, receno mi je da je VX udobniji i to je to

Jel dolazio ST s ie ili kodom kljuca? Na netu se spominje kodirani kljuc al nista 100% tocno
Citao sam o swapu na 250/300 i nigdje nisam nasao sigurano rijesenje da se masina ne klima i slicno
Jel se moze stavit klip, klipnjaca, radilica od 250/300 u pobruseni cilindar od 125? Naravno stavio bi getribu od VXRa uz to
Za sada je plan naci VX125, razbijen skuter (najvjerojatnije Beverlya) s 250/300ie masinom i prebacit sve, brine me kako hoce li brzinomjer radit. Eletronika mi nije problem za spojit

Koliko ta eletronika "voli turpijanje"? Jel se moze mapirat i jel imaju jos koje "cake" za izvuc malo vise snage iz takvih masina. Jel postoji kakva diagnostika za to?
Ako prebacim masinu jel mogu prebacit felgu od VXa?
Za pocetak cu koristit VXR getribu s originalnim rolicama, nije mi bitno ubrzanje koliko da motor ne vristi na 50km/h

Hvala svima unaprijed na odgovorima
obavezno otvori temu za projekt ako ga budes slagao

Offline AnteLo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja vezana uz Gileru Runnera VX/ST i swap na 300ie
« Odgovori #5 : 27 Siječanj, 2020, 17:26:08 »
Nexus,vespa,derbi, x9 toe to sto ja znam sigurno ima jos koji.
fala, bacam se u potragu :)

obavezno otvori temu za projekt ako ga budes slagao
naravno
Imam jos jedno pitanje, koliko vidim "stari" vx/vxr je dolazio samo s ovakvim satom

ja bi htio staviti ovakav od FXR/FX/SP

Koliko vidim oba dva imaju isti prikljucak za sajlu za mjerenje brzine, prikljucak za struju mi nije toliko vazan ali ako se dobro sjecam i on je slican ili isti
Jel itko prebaciva satove s jednog na drugog ili obrnuto?

I da, jel itko stavlja felgu od 14incha od novijeg ST/VXRa na starog VX/VXRa?
Cini mi se ljepsa ali nikad nisam vidio kako to izgleda
Prepostavljam da ce to mrvicu sjebat brzinomjer ali ionako pokazuju prebrzo :laughing9:

Offline Runner2002

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 140
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: St200
Odg: Par pitanja vezana uz Gileru Runnera VX/ST i swap na 300ie
« Odgovori #6 : 27 Siječanj, 2020, 22:00:25 »
Nexus,vespa,derbi, x9 toe to sto ja znam sigurno ima jos koji.
fala, bacam se u potragu :)

obavezno otvori temu za projekt ako ga budes slagao
naravno
Imam jos jedno pitanje, koliko vidim "stari" vx/vxr je dolazio samo s ovakvim satom

ja bi htio staviti ovakav od FXR/FX/SP

Koliko vidim oba dva imaju isti prikljucak za sajlu za mjerenje brzine, prikljucak za struju mi nije toliko vazan ali ako se dobro sjecam i on je slican ili isti
Jel itko prebaciva satove s jednog na drugog ili obrnuto?

I da, jel itko stavlja felgu od 14incha od novijeg ST/VXRa na starog VX/VXRa?
Cini mi se ljepsa ali nikad nisam vidio kako to izgleda
Prepostavljam da ce to mrvicu sjebat brzinomjer ali ionako pokazuju prebrzo :laughing9:
Paše ti taj sat od fxra,a za felgu neznam tocno to cr ti reci neko.Imas na forumu projekt di je lik stavio 300 masinu na starog vxra pa pogledaj to...ima i ostalih tema sa 250 makinom samo malo proguglaj i sve ces vidit

Offline Runner2002

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 140
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: St200
Odg: Par pitanja vezana uz Gileru Runnera VX/ST i swap na 300ie
« Odgovori #7 : 27 Siječanj, 2020, 22:04:02 »
http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,99341.240.html evo ti projekt navedeni
Nexus,vespa,derbi, x9 toe to sto ja znam sigurno ima jos koji.
fala, bacam se u potragu :)

obavezno otvori temu za projekt ako ga budes slagao
naravno
Imam jos jedno pitanje, koliko vidim "stari" vx/vxr je dolazio samo s ovakvim satom

ja bi htio staviti ovakav od FXR/FX/SP

Koliko vidim oba dva imaju isti prikljucak za sajlu za mjerenje brzine, prikljucak za struju mi nije toliko vazan ali ako se dobro sjecam i on je slican ili isti
Jel itko prebaciva satove s jednog na drugog ili obrnuto?

I da, jel itko stavlja felgu od 14incha od novijeg ST/VXRa na starog VX/VXRa?
Cini mi se ljepsa ali nikad nisam vidio kako to izgleda
Prepostavljam da ce to mrvicu sjebat brzinomjer ali ionako pokazuju prebrzo :laughing9:
Paše ti taj sat od fxra,a za felgu neznam tocno to cr ti reci neko.Imas na forumu projekt di je lik stavio 300 masinu na starog vxra pa pogledaj to...ima i ostalih tema sa 250 makinom samo malo proguglaj i sve ces vidit

Offline Duje022

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja vezana uz Gileru Runnera VX/ST i swap na 300ie
« Odgovori #8 : 28 Siječanj, 2020, 15:52:11 »
Ako ces stavljat felgu od novijeg tocnije 14 idu ti i vilice od novijeg onda sto po meni ogavno izgleda na starijem runneru ali toe samo moje misljenje

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Par pitanja vezana uz Gileru Runnera VX/ST i swap na 300ie
« Odgovori #9 : 28 Siječanj, 2020, 16:33:05 »
Stari runner izgleda top sa felgom od powera 13cola,14 je preveliko i to mi se ne sviđa.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline AnteLo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja vezana uz Gileru Runnera VX/ST i swap na 300ie
« Odgovori #10 : 29 Siječanj, 2020, 17:21:58 »
Paše ti taj sat od fxra,a za felgu neznam tocno to cr ti reci neko.Imas na forumu projekt di je lik stavio 300 masinu na starog vxra pa pogledaj to...ima i ostalih tema sa 250 makinom samo malo proguglaj i sve ces vidit
thx, procitao sam cijelu temu par puta uz sve ostale i.e. teme

Ako ces stavljat felgu od novijeg tocnije 14 idu ti i vilice od novijeg onda sto po meni ogavno izgleda na starijem runneru ali toe samo moje misljenje
aha nis onda

Stari runner izgleda top sa felgom od powera 13cola,14 je preveliko i to mi se ne sviđa.
imas slike?


Offline Runner2002

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 140
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: St200
Odg: Par pitanja vezana uz Gileru Runnera VX/ST i swap na 300ie
« Odgovori #11 : 30 Siječanj, 2020, 11:00:17 »
Paše ti taj sat od fxra,a za felgu neznam tocno to cr ti reci neko.Imas na forumu projekt di je lik stavio 300 masinu na starog vxra pa pogledaj to...ima i ostalih tema sa 250 makinom samo malo proguglaj i sve ces vidit
thx, procitao sam cijelu temu par puta uz sve ostale i.e. teme

Ako ces stavljat felgu od novijeg tocnije 14 idu ti i vilice od novijeg onda sto po meni ogavno izgleda na starijem runneru ali toe samo moje misljenje
aha nis onda

Stari runner izgleda top sa felgom od powera 13cola,14 je preveliko i to mi se ne sviđa.
imas slike?
Ma  viruj mi ostavi orginalne felge manje komplikacija i najbolje izgleda.

Offline FakeDiTech

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 DiTech
  • Moja Kaciga: Caberg i IXS
Odg: Par pitanja vezana uz Gileru Runnera VX/ST i swap na 300ie
« Odgovori #12 : 15 Veljača, 2020, 19:37:15 »
Maa zajebi ti to idi ti odma na 500 hahaha 😂😂😂
Ako već nisi,pogledaj :




P.S. sretno s projektom :D