Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Prebacivanje skutera(u slucaju smrti vlasnika)  (Posjeta: 5342 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Srle12

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYears
Prebacivanje skutera(u slucaju smrti vlasnika)
« : 19 Siječanj, 2020, 14:57:12 »
Pozdrav, zanima me kakva je procedura prebacivanja vlasnistva skutera na mene, ako je prijasnji vlasnik, u ovom slucaju moj stric preminuo.
Stric je sačuvao kupoprodajni ugovor, odjavu,knjižicu vozila, te papir e od javnog bilježnika. On je skuter kupio ali ga nikad nije registrirao vec vozio tako bez registracije(malo mjesto, skoro nikad nema policije).

Sad bih ja taj isti skuter prebacio na sebe i registrirao. Da li je to moguće i kakva je procedura?

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Prebacivanje skutera(u slucaju smrti vlasnika)
« Odgovori #1 : 19 Siječanj, 2020, 16:17:54 »
Po ostavini ce netko naslijedili taj skuter i onda ga ti "kupis" prepises od zakonskog nasljednika.

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Prebacivanje skutera(u slucaju smrti vlasnika)
« Odgovori #2 : 19 Siječanj, 2020, 18:21:38 »
Stric pokojni ga nikad nije upisao na sebe. Napomenite ostavinskom sudcu da ima to u vlasnistvu pa nek ga uvede u ostavinsku imovinu inace nece bit na toj listi.
B varijanta (jednostavnija) je da dogovoris s bivsim vlasnikom i napravite kupoprodajni ugovor direkt na tebe i rjeseno.
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Prebacivanje skutera(u slucaju smrti vlasnika)
« Odgovori #3 : 19 Siječanj, 2020, 18:24:33 »
Ili sam napravi ugovor na sebe ako imas vec podatke od vlasnika koji je u knjizici.
On je skuter prodal i nema nikakva potrazivanja.
Ti si novi vlasnik i gotova prica.


Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline dinko1981

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina
Odg: Prebacivanje skutera(u slucaju smrti vlasnika)
« Odgovori #4 : 20 Siječanj, 2020, 00:22:54 »
Ako ce radit sam fiktivni ugovor sa originalnim vlasnikom prvo nek provjeri da je isti jos ziv  :icon_biggrin:

Offline Srle12

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Prebacivanje skutera(u slucaju smrti vlasnika)
« Odgovori #5 : 19 Travanj, 2020, 15:49:13 »
Samo da se nadovežem sa novim informacijama. Naime saznao sam da mi je stric netom prije nego što se teško razbolio zaradio kazni u iznosu nekoliko tisuća kuna. Nakon smrti moja obitelj se tada žalila i žalba je vrlo vjerojatno prihvaćena jer oni to nikad nisu platili.

Navedeni motor se nikad nije spominjao na ostavinskoj raspravi niti je bio zapisan u njoj. Zanima me da li je moguće da postoji kazna na motoru, jer ne znam da li se kod pisanja kazne spominje i broj šasije ili samo ime i podaci osobe. Ako nema kazne bez problema ću sklopiti ugovor sa prijašnjim vlasnikom.

Da li mi je to najlakše provjeriti u MUP-u i kako?

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Prebacivanje skutera(u slucaju smrti vlasnika)
« Odgovori #6 : 20 Travanj, 2020, 09:26:56 »
a sama logika ti govori, on taj skuter nije nikako prepisao na sebe, tako da je po papirima, vlasnik jos uvijek onaj prvi...

kako je zaradio kazne? na skuteru? autu?

ako nije na skuteru, lipo napisi kupoprodjani ugovor izmedju bivseg vlasnika i tebe i prepises bez problema, knjizicu imas. skuter se nigdi ne vodi tako da nece biti problem, osim ako te neko iz obitelji ne bude zajebavao, tipa zasto tebi ide kuter...

ako je kazne napravio na skuteru, napisi kupoprodajni ugovor, od strica prema tebi, sa datumom od prije cca tjedan dva, i onda opet idi prepisati skuter...

uglavnom, morati ces pisati nesto, skuter nije u ostavinskoj raspravi pa ti se ne moze dati nikakav papir o vlasnistvu...

Offline Srle12

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Prebacivanje skutera(u slucaju smrti vlasnika)
« Odgovori #7 : 20 Travanj, 2020, 12:33:34 »
a sama logika ti govori, on taj skuter nije nikako prepisao na sebe, tako da je po papirima, vlasnik jos uvijek onaj prvi...

kako je zaradio kazne? na skuteru? autu?

ako nije na skuteru, lipo napisi kupoprodjani ugovor izmedju bivseg vlasnika i tebe i prepises bez problema, knjizicu imas. skuter se nigdi ne vodi tako da nece biti problem, osim ako te neko iz obitelji ne bude zajebavao, tipa zasto tebi ide kuter...

ako je kazne napravio na skuteru, napisi kupoprodajni ugovor, od strica prema tebi, sa datumom od prije cca tjedan dva, i onda opet idi prepisati skuter...

uglavnom, morati ces pisati nesto, skuter nije u ostavinskoj raspravi pa ti se ne moze dati nikakav papir o vlasnistvu...
Napravio je kazne na skuteru. Odjavljen je 2014. Dok mi je stric preminuo 2018 tako da ne znam mogu li baš napraviti ugovor od datuma prije 2-3 tjedna. Bio sam na tehničkom pregledu pitati koja je najlakša varijanta te mi je rečeno da je najlakše sklopiti ugovor sa prvobitnim vlasnikom.