Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupnja piaggio beverly 300ie  (Posjeta: 5575 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Runner2002

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 140
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: St200
Kupnja piaggio beverly 300ie
« : 15 Prosinac, 2019, 18:42:41 »
Pozdrav,planiram kupit piaggio beverly 300ie 2011 godiste sa20tkm.Zanima me ima li ko iskustva sa navedenim modelom?Dali je podlozan kvarovima,kolika je potrosnja i max brzina te ubrzanje?Do sada sam imao novijeg runner vxra s kojim sam stalno imao posla oko kvarova...tako da se zelim prvo informirat prije kupnje.Svaka inf je dorodosla ;D

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Kupnja piaggio beverly 300ie
« Odgovori #1 : 15 Prosinac, 2019, 19:38:25 »
Moze bit dobar ako ga je netko redovno prije odrzavao, sto znaci cesca izmjena ulja i filtera i da je sve sta je bilo potrebno mijenjano na vrijeme.
Tesko je znat jel Bev ima prave km ili su skinuti. Najbolje ces to znat ako ga prodrmas na mjestu, cimas volan i ako cujes klak klak znaci da ima lufta na klackalici i da ima povise km.
Masina mora radit bez lupkanja i na dodir gasa mora lijepo reagirat i odmah se vracat na ler bez da padnu okretaji.
Mora se na krajnjoj brzini zabijat u blokadu na nekih 150 po satu ovisi o stanju remena.

Sve u svemu dobra masina ako se odrzava inace imas grob kojem je upitno stanje letecih lezajeva i to mu je uglavnom najveca boljka.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja piaggio beverly 300ie
« Odgovori #2 : 16 Prosinac, 2019, 10:19:21 »
Ja sam u ljeto 2018. kupil x7 evo 300 ie
Prvi vlasnik, 35 000 km
Uredna servisna knjižica- manje više nebitna

Nije podložan kvarovima ako je uredno održavan (ulje i filter svakih cca 6 000 km)
Potrošnja je 4- 4,5L/ 100 km. Obzirom na veliki rezervar (12-13L) zaboraviš kad točiš osim ako je u pitanju duža ruta.
Trgo - Prijevoz RT

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja piaggio beverly 300ie
« Odgovori #3 : 18 Prosinac, 2019, 09:33:46 »
Nemaš kaj puno mislit, dobro ga pogledat i to je to, od kvarova regler, al fala bogu ima zamjenskih danas koji traju čak i dulje neg original Ducati ili onaj Kokusan.
Pumpa vode zna slinut kod hladnog starta, baca dolje na odušku, to si baci oko.
I pogledaj nivo ulja prije nego ga upališ, ak je na min i ispod znači da je vlasnik nemaran prema skuteru i upitno je kakva je mašina, na tim mašinama ulje držat na max, i mijenjat na vrijeme.
Mora radit mirno, i kad daš gas mora odma primat, i kod puštanja gasa se mora odma vratit na okretaje lera(kad je na nogari naravno).
Zna se desit da ako radi dugo na leru se upali check engine lampica, kad dodaš gas ugasi se, to je do lambde, ak se ne ugasi provjerit punjenje akumulatora jer može bit regler.
Od ostalih stvari baci oko na prednju vilicu da ne slini i ležaj volana, selen nosača mašine,i baci oko na spoj glave i cilindra, i poklopca ventila treba bit suh ili min vlažan, u vožnji probaj da ne vuće u stranu, kad pustiš ruke s volana, upali gps ak češ imat di probat max brzinu mora ić 125km/h.
Te mašine voze do 100t km bez da išta veliko diraš, naravno sve ovisi o održavanju.