Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo  (Posjeta: 3601 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« : 09 Siječanj, 2020, 23:25:52 »
Pozz, evo napokon mi francuz dosa pod ruku, tj nije napokon je proklinjen moment kad san reka da cu ga popravit.

Ugl pezola je 2007 godiste cini mi se, ugl ovaj noviji sa dva razlicita lezaja radilice, doveden je iz njemacke, pa ima i jeb* kompresor zraka.

Susid zove nece da pali ali prije nego mu se ugasia kaze da je isa bolje nego ikad, ok pretpostavia san da je zariba, al proba san ga prvo upalit samo da potvrdin. Nakon mucenja i mucenja sa paljenjen(gorivo nije dolazilo, tj malo je malo nije, pa je sastavia tek nakon avantura sa start sprejom i spricanja benz u cilindar), upali on, cujen da tuku lezajevi, nakon 3 sec ugasin i krenen rastavljat. Lezajevi smrvljeni doslovno. Radilica nije dobila.

Novi klip, cilindar, lezajevi, semerinzi, brtva bloka, cilindra i glave. Montirano grijanjem/hladenjem bez cekica od 3kg, sve klizi, sastavin, namontiran i onda krece jebanje. Nema sanse da upali.

Iskre ima, kompresije naravno ima, goriva nema, svjecica suha ko barut. Gorivo ne dolazi u cilindar. Lamelice su ok. Vakum ventil baca gorivo kad na donje crijevo radin vakum, ali ako je vakum spojen na blok onda ne baca gorivo, ALI, ako je vakum spojen na blok normalno, a sa vakum ventila skinen crijevo dovoda goriva, onda vakum ventil normalno baca gorivo, znaci sa crijevom nece, bez njega baca, a crijevo nije zacepljeno??????

Takoder, proba san direkt u karb iz boce spojit dovod goriva, upalia je normalno, previse diga okretaje pa san ga mora ugasit jer nije ni filter montiran, kad san ga krenia opet palit, radia bi doslovno onoliko koliko ga verglan.

Kroz glavu mi se vrte dva moguce rijesenja, ili je vakum ventil mrtav(ali zasto bi onda normalno baca gorivo kad ja radin vakum i kad je bez crijeva) ili negdi blok ne brtvi bas najbolje pa vakum nije dovoljno dobar(u sta sumnjan jer san sve detaljno prigleda). A opet moze bit i da karb ne pusta gorivo dalje. Dakle slicni simptome prije i poslje generalke, naravno bez rasutih lezaja.


Sve bi ove teorije isproba da san ima jos vrimena, al eto dok doden sutra sa posla da vidimo jel ima neko ode nesto za rec/savjetovat/pomoc ili ako je neko ima slican problem(sumnjan  :icon_biggrin: )

Fala unaprid  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 09 Siječanj, 2020, 23:31:06 Pulss »
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #1 : 10 Siječanj, 2020, 00:50:37 »
Kazes da je previse diglo okretaje kad si palio, mozda ti je i tad samo malo goriva povuklo, smjesa se momentalno osiromasila i zato su obrtaji skocili..  :drunken_smilie: neki gremlin te zeza, tesko da ti mi mozemo tu pomoci ovako napamet, sam si sebi kriv sto si francuza uzeo popravljati hahah

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #2 : 10 Siječanj, 2020, 01:28:30 »
Velis vakum, mozda ima slab podtlak. Provjeri dobro kuciste usisa i lamelice, mene je to skaralo svjetski dok nisam saznao da je kod peze usis potrosna roba, kuciste usisa se sjebe gdje se rubovi lamelica oslone.

Pazi da se ne zeznes, pa da se stavi dellorto dizna 60, koja je skoro 10brojeva vca od one pezine 53. Serafic smjese ces trebati odvrnuti na neka 3 kruga, inace ispod toga je za ocekivati da ce trokirati na malom otvoru gasa.


Nadam se da neces tako lako skarabudziti pezu, je nam fali iskrenih iskustava i zanimljivih anegdota posto se to vjesto cenzurira i krije.
I pokusaj obratiti paznju da li si ikada vozio slabiji i sporiji agregat od toga.
« Zadnja izmjena: 10 Siječanj, 2020, 01:34:17 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #3 : 10 Siječanj, 2020, 07:34:32 »
Kazes da je previse diglo okretaje kad si palio, mozda ti je i tad samo malo goriva povuklo, smjesa se momentalno osiromasila i zato su obrtaji skocili..  :drunken_smilie: neki gremlin te zeza, tesko da ti mi mozemo tu pomoci ovako napamet, sam si sebi kriv sto si francuza uzeo popravljati hahah
A tocno tako, ne znan kojega boga mi je ovo tribalo. Al ajd.
Sta se tice smjese, definitivno se osiromasila pa je diga okretaje, to je bilo dok je benz dolazila na slobodan pad u karb iz boce.

Velis vakum, mozda ima slab podtlak. Provjeri dobro kuciste usisa i lamelice, mene je to skaralo svjetski dok nisam saznao da je kod peze usis potrosna roba, kuciste usisa se sjebe gdje se rubovi lamelica oslone.

Pazi da se ne zeznes, pa da se stavi dellorto dizna 60, koja je skoro 10brojeva vca od one pezine 53. Serafic smjese ces trebati odvrnuti na neka 3 kruga, inace ispod toga je za ocekivati da ce trokirati na malom otvoru gasa.


Nadam se da neces tako lako skarabudziti pezu, je nam fali iskrenih iskustava i zanimljivih anegdota posto se to vjesto cenzurira i krije.
I pokusaj obratiti paznju da li si ikada vozio slabiji i sporiji agregat od toga.
Pezola djeluje obrnuto proporcionalno na mene, sta je njemu podtlak manji to je meni tlak veci, dok ga ne zapalin.

Lamelice pogleda 10x, pare mi se ok, danas cu opet al cu ih i pocistit bolje.
Ima dva karba, original gurtner i jos neki slican noname kojeg je gazda kupia kad nije tia palit, cak je i cok kupia al njega nisan minja. Raskopat cu oba danas.

Viruj mi da nakon sta san sp180 ima 7-8 godina, rastavljanja do zadnje vide nebrojeno puta, prije toga sp50, pa prijateljev fxr i aerox, svih san rastavlja 50x al ovaj pezo je sve te skupa nadmasia u jedno popodne. Prezanimljivo je otkrivanje kvara al trenutno iman osjecaj ko da me pezo zajebava, postenjacki.  :icon_biggrin:
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #4 : 10 Siječanj, 2020, 07:49:16 »
Jel ima mozda filter goriva na crijevu sa vakuma? Da ga probas skinut pa bez njega verglat
:yamaha:

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #5 : 10 Siječanj, 2020, 08:31:52 »
Jel ima mozda filter goriva na crijevu sa vakuma? Da ga probas skinut pa bez njega verglat
Nema filtera nigdi na dovodu goriva osin onoga u rezervaru.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #6 : 10 Siječanj, 2020, 08:35:34 »
Jel ima mozda filter goriva na crijevu sa vakuma? Da ga probas skinut pa bez njega verglat
Nema filtera nigdi na dovodu goriva osin onoga u rezervaru.
Jel ima mozda filter goriva na crijevu sa vakuma? Da ga probas skinut pa bez njega verglat
Nema filtera nigdi na dovodu goriva osin onoga u rezervaru.
Probaj spojit vakum ventil na neki karnister ili bocu s gorivom pa creva na karb, samo da vidis jel rezervar u redu
Ako je onda trazi dalje
A na obadva karba ti se to dogada?
« Zadnja izmjena: 10 Siječanj, 2020, 08:38:09 PchelaUbica »
:yamaha:

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #7 : 10 Siječanj, 2020, 09:20:35 »
Ma skida san filter iz rezervara, filter je otpa tj bia je odvidan iz vakum ventila pa se mozda najea smeca iz rezervara.
Da na oba karba isto.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #8 : 10 Siječanj, 2020, 10:46:38 »
Nista se ti ne sekiraj, peza je stvorena da izjebe i sjebe cak najiskusnije. Nitko ne moze reci da je doktor za peze, too to kaze taj garantirano laze jer je sigurno ostao na cesti i bio slepan.

Cinjenica je da se moraju zadovoljiti osnovni parametri da bi peza karb upalila.
Prvo rijesi da na vakum svaki put baci gorivo. Zatim da budes sigiran, kad spojis na karb, odvrni onaj vijak na dnu casice i kurblaj, mora iubacit nakon svakog pokusaja malo.
Kakav je to drugi karb sto imas, neki no name? Ako je kinez, onda mozes ocekivati svasta.
Gurtner original je najlaksi za podesavanje smjese, tutnes glavnu diznu 53, odvrnes 3 kruga serafic smjese, provjeris cok jel radi i morao bi paliti, a ako trazi finese to lako rijesis normalnim pristupom. Mana mu je sto vecina njih danas preljeva u radu, uvijek pljucne goriva po deklu.
« Zadnja izmjena: 10 Siječanj, 2020, 10:51:47 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #9 : 10 Siječanj, 2020, 19:28:31 »
Nista se ti ne sekiraj, peza je stvorena da izjebe i sjebe cak najiskusnije. Nitko ne moze reci da je doktor za peze, too to kaze taj garantirano laze jer je sigurno ostao na cesti i bio slepan.

Cinjenica je da se moraju zadovoljiti osnovni parametri da bi peza karb upalila.
Prvo rijesi da na vakum svaki put baci gorivo. Zatim da budes sigiran, kad spojis na karb, odvrni onaj vijak na dnu casice i kurblaj, mora iubacit nakon svakog pokusaja malo.
Kakav je to drugi karb sto imas, neki no name? Ako je kinez, onda mozes ocekivati svasta.
Gurtner original je najlaksi za podesavanje smjese, tutnes glavnu diznu 53, odvrnes 3 kruga serafic smjese, provjeris cok jel radi i morao bi paliti, a ako trazi finese to lako rijesis normalnim pristupom. Mana mu je sto vecina njih danas preljeva u radu, uvijek pljucne goriva po deklu.
A sta mi je tek danas napravia, KRV popia uz zivce, cin san dosa doma, vec nervozan kad san se sitia avantura od jucer. Znaci doden do skutera,  jos u robi sa posla onako usput, upali na jedan jebeni zub, odradi 10 sec i ugasi se. Evo od 3 do 7 pokusaji paljenja. Crijevo od vakuma je na jednom mjestu bilo malo tvrde i imalo pukotinu na oko nevidljivu, tek kad san krenia propuhat culo se da pusta, zamjenia, sad benzina ima, najnormalnije dolazi i svjecica mokra.
Kod paljenja san primjetia da ispod cilindra pusta, znaci na spoju bloka i cilindra, skinia cilindar nabrzinu, ispada da faking brtva zatvara jedan kompletan kanal, ili brtva nije uopce od pezole ili je neki drugi model(mozda stariji elyseo). Zarizen brtvu otvorin kanal, sklopin sve nazad, oce oce al nikako da sastavi. Skinen onaj mrtvi kompresor da vidin jel na njemu dobro dihta i da izlijen ako je napunia karter goriva, kod izlivanja unutra dosta masna tekucina, kontan ono masti sta je ostalo na lezajevima se ispralo mjesavinon.
Sastavia sve nazad, karb smjesu na 3 kruga ko sta je Corrector reka, ler gas zavidan, svjecicu ocistia i ajmo. Nakon 5 min paljenja upali, jedva jedva jedva al upali, radia je 10ak min, laganini i pod laganin gason, na leru ne bas najbolje, ali onaj noname karb je na njemu koji cu sutra zaminit pa cemo vidit. Uopce me nebi cudilo kad bi sutra ponovo odbia upalit.

Jos me jedna stvar muci koju nisan spomenia, al eto sad kad je upalia to mi je jedino nejasno. Uglavnon kod sastavljanja, naravno kupljen je i iglicasti za koji san reka da je obavezan jer bez njega ne sastavljan, pogotovo ne sa starin od 30tkm. Na oko identicne velicine ko stari, sidne na bolcnu odlicnu i na radilicu, ali kad san stavia iglicasti u klipnjacu i krenia provlacit bolcnu, bolcna ide pretesko unutra, vrti se bez problema bolcna, ali iman osjecaj da je valjcice od iglicastog pritisnila previse uz klipnjacu ?
Nikad mi tako na ni jednom piaggiu nije teze ulazila, pa je to mozda normalno za pezolu, zato moran pitat ?  :toothy3:
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #10 : 10 Siječanj, 2020, 21:50:41 »
Za taj zamjenski karb vrijede totalno drukcije postavke, tako da s njim kreni od recimo 1 kruga za serafic smjese, jer je 3kruga zimi za svaki frgic koji radi na tom principu da dodaje zrak, previse.

Kakvu si to terno grupu stavio? Ovo smrdi na teski fus, cim je brtva sve zatvorila. Kod kopija, moras jako dobro paziti, problem je moguc na najbanalnijim stvarima. Recimo dobijes zazor karika preko 1mm, a sve je novo novcato.

S iglicastim budi jako oprezan, one kineske nitko ne stavlja jer se hoce raspasti u rukama. Trebao si provuci bolcnu kroz sami iglicasti lezaj i vidjeti kako prolazo, jer kineski klipovi znaju imati jako malu toleranciju sa prpvuc bolcnu i nema sanse da to nabijes bez sile
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #11 : 10 Siječanj, 2020, 22:49:10 »
Za taj zamjenski karb vrijede totalno drukcije postavke, tako da s njim kreni od recimo 1 kruga za serafic smjese, jer je 3kruga zimi za svaki frgic koji radi na tom principu da dodaje zrak, previse.

Kakvu si to terno grupu stavio? Ovo smrdi na teski fus, cim je brtva sve zatvorila. Kod kopija, moras jako dobro paziti, problem je moguc na najbanalnijim stvarima. Recimo dobijes zazor karika preko 1mm, a sve je novo novcato.

S iglicastim budi jako oprezan, one kineske nitko ne stavlja jer se hoce raspasti u rukama. Trebao si provuci bolcnu kroz sami iglicasti lezaj i vidjeti kako prolazo, jer kineski klipovi znaju imati jako malu toleranciju sa prpvuc bolcnu i nema sanse da to nabijes bez sile
Vjerojatno nema sanse da bi se maka s mista na 3 kruga sa ovin, da. Al sutra cu u detalje, danas mi je bilo bitno samo da upali da mogu lakse zaspat i vecerat  :toothy10:
Na ovom noname karbu ne pise ama bas nista, nisan siguran ni jel brojevi na diznama pisu  :laughing9:

Nazalost ja nisan nista bira kod kupovanja termogrupe ni icega. Samo san reka nemojte mi donit najjeftinije. Gazda je odabra sam, ja san jedino bira lezajeve(japan) i to je to. 100% san siguran da nije top kvaliteta termogrupe cin sa vidin uzasnu zavrsnu obradu na kanalima, cak se i na jednom dijelu vidi okrhnut komadic. Pretpostavljan da je kina, da. Iglicasti ovako na oko identican originalu al vjerojatno mu nije bas blizu. Prosla je bolcna odlicno kriz iglicasti i iglicasti je odlicno sia u klipnjacu, islo je dosta teze(uz silu) kad san stavlja bolcnu kroz klip unutra, mada bolcna se jos uvik vrtila al je poprilicno pritisnila iglicasti.
Brtva me totalno iz takta izbacila jer nisan takav fus ocekiva al sta je tu je. Ispada da mi zak**ra* sta san gleda u svaku stotu milimetra dok san montira/slaga ako je kinezu bia los dan u tvornici termogrupe  :icon_biggrin:
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #12 : 12 Siječanj, 2020, 18:08:40 »
Novosti, sve upaljeno, radi ko singerica, ali samo na leru  :toothy12:

Ugl motor ide sasvin ok, ne bas ko piaggio al nisan to ni ocekiva  :toothy3:

Problem je kod punog gasa, svjecica je kroz cijeli rezim rada poprilicno crna, na 1/4, 1/2 i 3/4 gasa skuter radi ok i vuce, ali na pun ga krece gusenje. Pretpostavljan da ima previse goriva, saraf koliko god odvrnen preko jednog kruga isto se ponasa, a ispod 1 kruga ne radi kako triba. Mora san skinit ono crijevo i kuciste prije filtera zraka jer mu je falilo zraka da uopce krene.
Novi je karburator, stari je mrtav, kraljevi ga slomili jos dok su bili pokusaji paljenja kad je satra lezajeve. Proba san dizne sa oba, jer na novom karbu na dizni ne pise broj, ali ista prica, pretpostavljan da su iste.

Da nabavljan manju diznu ili ?
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #13 : 12 Siječanj, 2020, 19:04:51 »
Ma mora to ici bolje od piaggia, daj ga boga ti razvuci i reci koliko ide u krajnjoj kad ga nastelas.
Gurtner dizne su prica za sebe, manje su u promjeru od dellortovih recimo.

Ako imas gusenje, onda ti treba veca dizna. Ali vjerojatno si zamjenio pojmove, posto je svijecica crna, i posto si micao predfilter, to su znakovi da imas preveliku diznu. Posto imas gurtner/kinez dizne, najpametnije ti je nabaviti set dizni pa da moze znati gdje si, i da se u pravilnim pomacima priblizos dobroj smjesi.

O kakvom.se.karbu uopce radi?
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #14 : 12 Siječanj, 2020, 19:34:47 »
Ma mora to ici bolje od piaggia, daj ga boga ti razvuci i reci koliko ide u krajnjoj kad ga nastelas.
Gurtner dizne su prica za sebe, manje su u promjeru od dellortovih recimo.

Ako imas gusenje, onda ti treba veca dizna. Ali vjerojatno si zamjenio pojmove, posto je svijecica crna, i posto si micao predfilter, to su znakovi da imas preveliku diznu. Posto imas gurtner/kinez dizne, najpametnije ti je nabaviti set dizni pa da moze znati gdje si, i da se u pravilnim pomacima priblizos dobroj smjesi.

O kakvom.se.karbu uopce radi?
Ma ovaj skuter je cudo, jeba me dan kad san ga uzea.
Al nije mi jasno kako moze trazit manju diznu, i to ovako ocito. nebi tribalo bit strasne razlike u termogrupi, ako je ima uopce, a uostalon sa obe dizne san probava, isti k.

Karb je neki teski noname, niti na njemu ista pise niti na dizni ista pise.
Ajmo rec slican ovome, ali ne bas ove broncane boje nego normalne. https://mstrgovina.hr/hr/Karburator-za-Kymco-SYM-Peugeot-vertikal

Kad smo vec kod ovoga, zasto na ovome sa slike pise da nema prikljucak za ulje ?  :toothy11:
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #15 : 14 Siječanj, 2020, 14:31:32 »
Sazna san marku karba. Nasa kutiju. Karb je 2extreme  :dontknow:

Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #16 : 14 Siječanj, 2020, 14:51:21 »
To je mozda nesto kao ona termo grupa 2fast  ;D

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #17 : 14 Siječanj, 2020, 15:25:14 »
To je mozda nesto kao ona termo grupa 2fast  ;D
Pretpostavljan da spada u istu klasu otpada ? 😂
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #18 : 14 Siječanj, 2020, 15:36:56 »
Kineski karb. 2extreme ga pakira i prodaje. Tako rade i sa termogrupama. Vjerojatno i sa jos nekim djelovima :dontknow:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Peugeot Elyseo 50 pije zivce, ne dolazi gorivo
« Odgovori #19 : 14 Siječanj, 2020, 15:46:18 »
Kineski karb. 2extreme ga pakira i prodaje. Tako rade i sa termogrupama. Vjerojatno i sa jos nekim djelovima :dontknow:
Pa jel cemu ? Jer ga naspram originala gospe nebi nastelala.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!