Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SR morini 2003  (Posjeta: 18511 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #120 : 24 Veljača, 2021, 10:54:49 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #121 : 28 Veljača, 2021, 22:05:15 »
Na skuteru je trenutno 50cc morini original plus multivar, 7g rolice, bijeli centralni i dellorto 17.5...al mi je baš sporo :laughing7:

Danas sam svakako napravio đir od oko 70km i gušta sam mada je dosta hladno vani. Zadnji amortizer mi je banana baš, dolazi mi drugi valjda će biti dobar. Skuter fino vuče i kad uzmem u obzir da je svugdje mogao uhvatiti barem 40, to nije toliko loše za serijalu. Al kad vidim da sada na dionicama gdje ne mogu 60 sam, a ljetos ja i cura preko 80...razlika je nebo i zemlja :drunken_smilie:
Pogotovo otvorenija malo cesta gdje je ograničenje 80, skuter šta ide 70-80 po satu je za izgubit glavu.

Jedva čekam složiti piaggio, nadam se da neće biti velikih kemija oko nosača mašine, za struju bi mi trebalo biti lako.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #122 : 28 Veljača, 2021, 22:36:03 »
Koliko sam ja gledao kad sam imao Ditecha trebao bi pasati nosac sa nrg-a mc2/3,samo ce masina biti malko vise iza,recimo 2-3cm.Ali ti onda bar pase svaki auspuh.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #123 : 01 Ožujak, 2021, 07:41:10 »
ako je samo 2-3cm izbačeno onda nema frke, imam nosače i od mc2 i od mc3 :icon_biggrin:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #124 : 01 Ožujak, 2021, 07:45:43 »
Eto, imas sve. Spomenuo si da ti je propisao amortozer, za Piaggia ne zaboravi sa sirim prihvatom za masinu.
Zanimljivo je kako se kuzi razlika i kad je 1cm na nosacu razlike.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #125 : 01 Ožujak, 2021, 08:08:58 »
Znam da je širi prihvat, zato mi stiže baš od SR piaggio jer je gore prihvat kao minarelli a dolje na mašini piaggio prihvat. Mogao sam nešto sam zavariti al radije ne :dontknow:

Znam i kakav je osjećaj kada je mašina imalo izbačena, imao sam na luni i kraće i duže mašine često :toothy12:
Ako bude upadalo u oko ili nevozljivo iskemijat cu nosač od morinija ili skratit jedan od piaggia, imam opcija

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #126 : 01 Ožujak, 2021, 09:18:59 »
Ma bit ce to dobro. Racunaj da bi ti trebao malo duzi amortizer. Ja sam vario sebi neke usice, odrezao sam krakove i naslonis na ravnu povrsinu citavu U komad od Piaggio starog amortizera. U centru se odmah zapika, i okruzi se okolo malo.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #127 : 05 Travanj, 2021, 08:34:43 »
Još jednom dočekao sezonu bez skutera :drunken_smilie:
Jučer mi je istekla registracija pa cu gledati do subote složiti piaggio. Nabavio sam felgu od Sr-a, glavčinu, kliješta, šta je falilo ostalo od djelova osim nosača mašine.
U međuvremenu sam nabavio i jednu mašinu od skipera 125 12cola i sad se živ grizem što sam bacio ramu od nrg-a  :angry9:
Za ne falit sam se i rješio svih dijelova od bb što sam imao, imao sam čak i felgu od Sr-a pojma nemam jesam li je bacio ili prodao ili je još u mene...

Sada se dvoumim oko toga što ću složiti, a u svemu tome me još dodatno buni nosač mašine od morinija, nisam išao prije za njim al nema veze s ovim od nrga ili runnera. Skinuo sam morinija i počeo mjeriti po rami. Skužio sam ovu shemu s nosačem od nrga ali je pitanje staje li fizički to sve na skuter, kako će stajati mašina itd...
Za početak evo slika nosača pa komentirajte. Kada odpilam unutarnje nosače nosač od nrga bi trebao odgovarati. Razlika morini plus njegov nosač i Piaggio plus mc2 nosač je oko 1cm više osovina mašine unutra, opet cu izmjeriti al to bi trebalo biti to.








Ovo je nosač od piaggia kojeg već svi znate

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #128 : 06 Lipanj, 2021, 14:15:36 »
Opet nisam ništa pisao a opet se svašta toga ispromjenjalo od zadnjeg puta :drunken_smilie:
Evo ukratko...od dvije NRG mašine šta sam imao sam složio jednu urednu (koliko toliko). Složio sam je na disk s SR felogm i tako vozao neko vrijeme. Jednom sam čak napravio 130km trip. na tom tripu taman 50km od kuće i par km od najbližeg naselja, naravno u nedjelju popodne, mi se odšarafio ventilvar.  :confused5: Drugih kvarova nisam imao. Setup je bio multivar s odgovarajućim rolicama, phva ed s filterom od SR-a i gianelli extra. Cilindar je malo malo podignut i srizan da skuter veselije radi na višim okretajima. Krajnju ne znam kolika je bila al ovisno o vjetru i cesti je kazaljka znala doći do odometra. Potrošnja je bila fina, a diznu se ne sjećam koju sam zavidao, imam set i tražio sam prema ponašanju i svjećici koju trebam. Skuter je palio uvjek na zub i bez gasa.


Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #129 : 06 Lipanj, 2021, 14:22:49 »
Mašina koju ja nisam održavao je bila toliko uredna da sve govori pogled na remen...



Falio joj je klizač koja rolica i slično ali je uredno palila i nije puno prešla. Svakako sam na skuter stavio multivar i nove Malossi rolice.



Što se instalacije tiče ostala je original morini samo sam joj dodao male instalacije za iskru i punjenje baterije.








Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #130 : 06 Lipanj, 2021, 14:46:46 »
Kako mi je 50cc brzo dosadilo odlučio sam staviti kit, isto privremeno, ali nisam želio trošiti ko zna koju lovu. Tako sam kupio top trophy na drugoj specijali i Pistoni Gol klip za treću specijalu.





Teta Mara je opet napravila super posao i nabudžala top trophy za klip 49.5mm :headbang:



Klip je dlačicu duži od originalnog a imam i drugačiju malo glavu neg treba biti, pa je za ispoštivanje kompresionih omjera bilo potrebno (uz nove original DR 70 brtve) dignuti cilindar za 1mm. To sam napravio s dva 0.5mm dihtunga od prešpana.



Skuter je sastavljen, uredno razrađen do 100km. Ostatak razrade nisam dovršio iz par razloga. Na mašini ima sitnih ulaganja, al ne jedna stvar pa gotovo, neg dosta sitnica tipa nosač filtera zraka, polumjesec kurble, sređivanje auspuha koji nema udubine i super radi, ali ni izgledom ne vrijedi preko 200kn koliko me i koštao. Dalje ulje iz getribe itd itd...puno sitnica na koje mi se ne gubi vrijeme. Najbitnija mi je nosač mašine. Nosač naprijed drži mašinu previsoko i morao sam produžiti noge od nogare da skuter može stati na mjestu. Na original termogrupi se crijevo od rashladne tekućine naslanjalo na ramu, a na kitu doslovno tuče u metalni dio rame, prenosi vibracije i u 100km je dvaput prokapilo. Da bih to sredio moram prevariti nosač mašine, a ako već mislim variti nosač idem si skratiti i ostale muke te ugraditi bb mašinu koja se pati cijelo vrijeme u kutu garaže. Tako sam skinuo piaggio 50 i idem montirati bb 125 gore. BB je u puno boljem stanju, kasno sam skužio da je mali bubanj al nema veze. I da ostane na 12coli brige me.



Sada mi preostaje navariti nosač mašine. Po novom trendu na forumu, izignorirati cu dosadašnje znanje i iskustvo s vibracijams te preraditi nosač od NRG-a, s tim da ću ga morati produžiti 20%. To je preinaka za koju ne znam oče li mi neko zlo donjeti ili neće, bumo vidjeli. 50 tj 70cc mašinu ću konzervirati i pratiti po oglasima na što bi je mogao složiti jer je grijeh i da ona stoji prazna.
Nosač ću gledati ovaj kišni tjedan složiti, kako mi posao i obaveze dozvole, pa ću s prvim testom odlučiti treba li zakomplicirati nosač ili ne...

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #131 : 06 Lipanj, 2021, 19:55:09 »
Znaci ide tropy na 49.5mm :headbang:
Imam jedan koji je na 49 i ostalo je malo mesa jos. A di si taj klip nasal?


A jesi gledal kako ce sad glava sjest? Oce bit izvedivo?
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #132 : 06 Lipanj, 2021, 20:41:10 »
Znaci ide tropy na 49.5mm :headbang:
Imam jedan koji je na 49 i ostalo je malo mesa jos. A di si taj klip nasal?


A jesi gledal kako ce sad glava sjest? Oce bit izvedivo?

Klip je iz Italije, na eBayu sam ga našao:

https://www.ebay.com/itm/141289661080?hash=item20e5852298:g:28QAAOxyCTtTd3hg

Ovaj je imao male risove al kad već uzimam novi klip ne želim u podsvijesti imati činjenicu da sam mogao biti dlaku brži za cijenu tokara...

Glava na Trofiju je upuštana i morala bi se i ona na strug mašini obradit. U mene nije glava od trofija neg nešto drugo al sam zato morao dignut cilindar...

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #133 : 09 Lipanj, 2021, 10:49:41 »
Pomalo se štogod, prvo raskasapio mc3 nosač:



Odprilike namjestio i uzeo mjere za spajanje tih komada. Umjesto tvorničkih 105mm morao dignuti na 135mm udaljenost i kut u odnosu na selene i sve je drugačiji. Bit će ili super ili katastrofa...



Cijevčica se morala skratiti sa 128 na 120mm:



Da bi lipo distancirao i centrirao cijevi u odnosu jedna s drugom, posegnuo sam za Antom Pavlovićem za centriranje BB mašina:



Kada se zavida s originalnim šarafima može se i namjestiti kut koji imaju jedna cijev u odnosu na drugu.



Zatim sam zavario dva puna komada 12,5mm x 20mm. Na slici djeluje tanko al nije virujte mi. Tvrdo je i masivno uživo dosta. Varove sam prvo krenio ono pičkasto piljk piljk da izgleda uredno, da bi zatim rekao ovo radim sebi i nasrao masu šavova dok nisam sve doveo do usijanja.



Nosač je obojan u crnu kao ostatak rame i ugrađen na skuter:



Malo sam pretjerao sa malim zračnostima, bojim se da će mi udvoje ili preko rupa biti kolizija rame i mašine. To ću rješiti zakretanjem nosača ublađivača ili distancerom amortizera. Bude li fleksanja na nosaču lako ću dodati još gvožđa, to nije problem.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #134 : 09 Lipanj, 2021, 12:09:26 »
Nisi trebao rezati cijevcicu,samo se pobrusi kako je na slici i ulazi u BB masinu,zatim se zavari da se sve iscentrira.Djeluje mi da si malo previse spustio masinu i da ce ti udarati glava u sam nosac.

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #135 : 10 Lipanj, 2021, 07:47:22 »
Da je rječ o NRG-u ili nečemu gdje je taj nosač bio originalni, tako bi i napravio. Meni je i 50 mašina s tim nosačem tukla u ramu, prekratki su mi krakovi da bi mogli držat mašinu, i ovako spuštena plastika hlađenja ima možda centimetar zračnosti s gornje strane do rame i tako s donje strane do nosača. Vidit cu kako se ponaša, al vjerojatno ću morati složiti distancer amortizera, sumnjam da ce ići bez toga

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #136 : 11 Lipanj, 2021, 11:02:04 »
Dobro je legla masina, ode Franjo Morini u povijest, neka neka.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #137 : 21 Lipanj, 2021, 06:21:16 »
Pošto sam ažuran u pm, od zadnjeg posta se svašta radilo al eto redom ću :drunken_smilie:
Auspuh imam samo jedan u poprilično lošem stanju, vjerojatno je čupan katalizator iz njega, al ima je raznih trauma u životu. Neki stručnjak ga je uredno nabušio s elektrodom, nije ni šljaka otučena. Nisam znao hoće li biti progoren i glasan pa sam mu samo migom pokrpao rupe i zakrpao pukotinu na grani. Nisam se ništa trudio brusiti, malo to na grani šta se baš vidi iz aviona ostalo je sve prema felgi.





Potvrdio sam opet jedan mit, brtve auspuha su za TAM-a ili IMT, did je držao servis tih stvari pa sam imao masu novih brtvi za testiranje. Varove sam samo poprskao nekim crnim za auspuhe da ne hrđaju odmah.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #138 : 21 Lipanj, 2021, 06:28:54 »
Za prvu ruku sam složio distancer od amortizerra i starog selena za amortizer.





To sam dakako zavario i zakalio al nemam sliku zavarenog, možda se kasnije di vidi. Na minarelliju sam vozao ovakve distancere bez greške, u Piaggia su malo civilniji amortizeri pa ovo nikako nije neko trajno rješenje, al za prvu ruku odlično.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #139 : 21 Lipanj, 2021, 06:42:40 »
Iduća je na redu struja. U morinija je to super jednostavno jer ima DC CDI i sva struja po skuteru je DC, dakle 12V. Na njemu kad namotaji crknu skuter vozi dok ima štogod struje u akumulatoru. Piaggio ima jednostavan CDI koji se sa par stopica spoji na mašinu jednim kabelom. Iz CDI-a ide bobina koja mora imati samo masu i to je to. Da bi se ugasio skuter jedna žica s drugog kabela se spoji na masu, odnosno na bravu. U tom drugom kabelu su dvi žute debele žice koje idu na regler. Na njemu imaju dakako dvi žice + i - za puniti bateriju, žica za čok i za kontakt. Treći kabel je s anlassera to ide na postojeću instalaciju od morinija bez greške. Komponente sam pobacao ispod podnice i sve je na original jackovima tako da skidanje mašine bude plug & play.