Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SR morini 2003  (Posjeta: 18509 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #100 : 05 Kolovoz, 2020, 08:32:39 »
U pleše sam naručio, pokvario mi se skuter prvu večer prije godišnjeg nisam želio čekat poštu previše, naručio ujutro došlo mi sutra oko podne...
A rolice sam uzeo u Splitu, kod jokera trgovina sta drzi Malossi dijelove, uzeo bih i ostalo da je bilo...
Meni je vozilo sve super koji mjesec, tek udvoje i dva sata u komadu me izdalo :toothy12:

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #101 : 05 Kolovoz, 2020, 09:57:32 »
Dobro si prenos ugrijal kad se rolice otopile. Odnosno variomat je bil pregrijan. Predpostavljam da je i temperatura zraka bila oko 30 stupnjeva pa je i to utjecalo na slabije hlađenje prenosa.
Hocu rec da nas ima dosta kaj vozimo motoforce rolice pa nije bilo takvih otapanja plastike. Zato mi bas cudna ta situacija.
Zato bi bilo dobro dodatno napravit propuh u deklu jer ipak nesto utjece na hlađenje prenosa.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #102 : 06 Kolovoz, 2020, 15:13:38 »
Bilo je cijelo vrijeme preko 30 vani, ja i cura imamo skupa oko 160kg, ali u nas je masa uzbrdica, išli smo po imotskom pa preko jezera do gornjeg prološca, uspon 15min full gas tu i tamo bi ga pustio...morini ima takvo hlađenje da se sit miš bez problema može uvući do remena na usis i izaći iza zvona kvačila... vjerojatno je remen tu dosta uvjetovao, skuter je življi dosta s novim remenom stari je vjerojatno imao veće trenje...dosta sitnica se posloži i smola brajo :dontknow:

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #103 : 06 Kolovoz, 2020, 16:39:49 »
Uvjeti su extremni, opterecenje na 120%. Ali svejedno to se nebi trebalo dogodit.
Uzmi rolice neku marku sada, polini/malossi pa bus vidio. To se nesmi događat. Bez obzira na sve.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #104 : 08 Kolovoz, 2020, 18:23:14 »
A sada je Malossi u skuteru, sve je dobro...ic cu sigurno koji put sa skuterom do Makarske sam al jednom barem s njom pa ćemo vidit oče li crknit :dontknow:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #105 : 22 Veljača, 2021, 08:18:27 »
Mali update, prodao sam reverse i getribu, skinuo kit i popravit ću originalni auspuh da mašina bude serijala. Imam mašinu od jednog NRG-a u lošijem stanju u kući, a svoju morini bi montirao na drugi mc3 za njegovu mašinu. Od te dvije piaggio mašine ću vjerojatno uspjeti složiti jednu urednu mašinu.

Što se morinija tiče, evo jedan mali osvrt. Kao serijala prijenos je odličan i ne bi preporučio nikakav tunning. Mašina je mix tehnologija sve tri mašine (morini, mina, pia) i kao serijala je nevjerojatno pouzdana, moja ima +40000km tko zna čega se sve nagledala blokovi nisu otvarani, a cilindar je već netko prije mene skidao bio.
No za tunning nije, čim im se iti auspuh promjeni to vuče karb pa prijenos pa ovo pa ono. Serijala majka. Ako se tko opet odluči za tunning morinija moj mu je savjet prvi potez piaggio blok. Prijenosni omjeri kod serijskog bloka jednostavno nisu ono nešto. Ili se podesi za krajnju ili se podesi za start, nikako se ne može imati oboje, a nema niti mina start niti pia krajnju nikada. Što se snage na radilici tiče u rangu je s minom i pia mašinom, ubrzanje spram NRG-ova i par runnera je identično kada je gore obični auspuh, dell 17,5 i multivar, dok se prijenos ne izvrti naravno. Za razliku od starog piaggia i minarellija ovo se uštela za sekundu, samo se rolice podese, isključivo originalni MITSUBOSHI remen i nema frke, prijenos je linearan, ima oke start za na kolo po potrebi. Imam i neke šušte gore al ne sjećam se koje, znam da odgovaraju i na piaggio.
Dakle mašina ko serijala je vrh, ide kao i ostale LC serijale, malo troši i traje i traje, ali tuning ni pod razno. Svakako mi je bilo lipo iskustvo al sada bih išao u mirovinu od tuninga i složio bi si skuter za na kavu, pa vas molim za savjet.

Ne bih da je glasno i da troši masu, ostavio bih mu kupovni 17.5 što imam a ovaj 17.5id bi išao na nrg s morini mašinom. Zanima me koja radilica, koji spuh i koji kit? Upala mi je u oko jasil radilica s punim polutkama i dr evo kit. Od auspuha imam ZX chrome i neki arrow ili giannelli, oba u lošijem stanju. Ili bih njih sredio ili bih kupio nešto tipa gianelli go ili sito plus, ako bi s ičim od toga išlo ikamo. Žrtvovao bih malo preformansi za tišinu uvjek.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #106 : 22 Veljača, 2021, 09:29:56 »
Ak sam dobro skuzil sada slazes piaggio masinu?

Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #107 : 22 Veljača, 2021, 10:56:07 »
Da ide na swap Piaggio agregata.

Fora je u tome sto je Piaggio najpristupacniji i trazi najmanje novaca, sto pogotovo dolazi do izrazaja ako nemas srece. Tuning je provjeren i odradis ga po receptu, znas kakve rezultate mozes imati ako odradis to i to... I na kraju, nekako to kompletno zadovoljstvo traje najduze na Piaggiu uz najmanje ulaganja. Zamisli da imas Pezu, pa moras kemijati ispresavati klipnjacu od Piaggia, i kad to slozis mali variomati krenu zezat i tak, nije to za svakoga, plus masa ostalih sitnica, popularnost sve govori...

Morini ostavlja jako lijep dojam u originalu.

« Zadnja izmjena: 22 Veljača, 2021, 11:11:06 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #108 : 23 Veljača, 2021, 13:25:24 »
Morinijeva boljka, dosjed lezaja na radilici grune obicno izmedju 20 i 25tkm. Zanimljivo je kako se ta cinjenica utvrdila jos prije skoro 15 godina!

Za nekoga tko se malo vozi, to je zanemarivo. Ali za nekoga tko se puno vozi, ili pak planira solidno opteretiti radilicu, ipak je Piaggio tu ispred, moze se slobodno reci da dura barem dvostruko duze na 50ccm.

Zanemarimo price/basne (zbog Lavica), o Pezi koja se vozi na 200 watta snage, neopterecena masina, a pricamo o najopterecenijem mehanickom dijelu opcenito.

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #109 : 23 Veljača, 2021, 13:33:50 »
U mene je karb pa je valjda zato preživio ležaj, u ditech-a je vjerojatno opterećeniji zbog kompresora?

Što se morinija tiče prvo ga trebam vratiti na zdravu serijalu. Sinoć sam zavario auspuh i montirao ga gore, rješio hlađenje itd. Sada sljedi šteljanje karba i prijenos na original vraćam.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #110 : 23 Veljača, 2021, 14:45:42 »
Nije zbog kompresora, na Piaggiu ista prica traje i traje. Evo sad sam ga istestirao kao cistu serijalu, i ide 78kmh gpsa i zavrti se u iber, treba mu duza getriba. Makar je remen nov, ali nije original nego Athenin, pa vjerojatno i on zeru odnosi krajnje.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #111 : 23 Veljača, 2021, 16:59:40 »
Razlog zbog kog ode dosjed ? Šta je drugačije u donosu na Piaggio ? Znam da je manji na strani magneta, ima li to veze ?

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #112 : 23 Veljača, 2021, 17:08:13 »
Ne pada mi na pamet, možda uljna koja je s te strane al nije to valjda neko opterećenje? :dontknow:
U minarellija su najbolje rješeni ležaji (ona priča s grijanjem dijela bloka oko dosjeda na trkaćim mašinama), ali je zato radilica najtanja. Ne možeš imati sve jbg...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #113 : 23 Veljača, 2021, 17:17:36 »
Nemam pojma zasto ode, jos je taj lezaj veci, al bas se fino rasklapa.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #114 : 24 Veljača, 2021, 09:02:57 »
Danas je ljep i sunčan dan, budem li gotov do 3 na poslu mogao bih se zabaviti oko skutera.

Pregledao sam malo što se nudi za piaggio i mogu reći da imam magareći sindrom jer je izbor jednostavno prevelik. Ali zaista se da složiti fin dugotrajan setup za razumnu lovu. Za početak ću složit samo ispravnu serijalu s auspuhom da ljepo uštelam struju, sajle od gasa, kočnicu, nosač mašine itd...a djelove ću skupljat pomalo sa strane, pa kada bude sve na hrpi složiti gore. Prvo vas molim za mišljenje i preporuke oko setup-a:

Auspuh: imam ZX, kupit cu i motorforce bačvicu
Karb: 17.5ed
Filter zraka: imam mali airbox, ić će novi hiflo filter
Radilica: motorforce ili stage 6 ili yasil, sve su pune polutke i relativno jeftine
Kit: Airsal sport ili DR ili stage 6 streetrace
Polutka: imam MC2 s pomičnom od diteka u šteku, na jednoj mašini mi djeluje i ona veća polutka ne znam jel linearna ili nije
Remen: nemam pojma tu kod piaggia
Variomat: opet ne znam ništa kod piaggia tu

Ostalo serijala, obe mašine šta imam imaju uljnu al na obe je isključena. Volio bih da na mašini što složim ide i uljna u funkciju.
Također ako ima tko šta djelova nek ponudi, neki kit radilicu itd...

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #115 : 24 Veljača, 2021, 09:38:25 »
Remen isključivo serijski,a mali airbox spremi u štek i uzmi veliki trokutasti,taman ima usisnu rupu za 17.5 karb i tiši je nego mali box kad ga preradiš,doslovno plug&play

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #116 : 24 Veljača, 2021, 09:49:08 »
Vidiš, i kod mene na  je bila isključena uljna, ali na su mi savjetovali da je osposobim, jer se jako slabo podmazuju ležajevi.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #117 : 24 Veljača, 2021, 09:50:16 »
Mozda mu je bolja opcija ici na Aprilia airbox ako oce da mu to sve izgleda kao kod originala...

Od kiteva u tom budget iznosu bi svakako isao na Airsal jer nudi najvise za novce.Nikasil,leptir ispuh i ne previsoke timinge.Popravili su onu gresku sa lijepljenjem klipova na stup ispuha,tako da definitivno njega,a ima i potencijala za neki jaci spuh i dizanje timinga.

Sto se tice tih auspuha koji se slabo vrte,svakako ces trebati duzu getribu ako zelis da to ide preko 100gps-a...

Ja bi isao u smjeru airsal,zx,17.5 i duza getriba oko 7-10%
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #118 : 24 Veljača, 2021, 10:20:51 »
Dakle opet alu kit i jedna karika? Šta cu s radilicom?

Aprilia airbox bih morao potražiti, sada sam se sjetio da ipak imam i jedan trokutasti airbox samo ne znam kakvo je stanje, možda mu koji navoj ne radi u platici ali lako za to.

Još me jedna stvar kopka a to je zadnja felga. Za prvu ruku nek stoji od nrg-a al volio bih od SR-a staviti jer mi ova trokraka ne odgovara.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #119 : 24 Veljača, 2021, 10:49:14 »
Ako ides na bacvicu dobra ce ti bit bilo koja radilica za 100€
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.