Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Hrvatska posta je u teskom kur*u  (Posjeta: 38377 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #200 : 16 Ožujak, 2021, 13:40:04 »
Mene zanima kako oni znaju tko si i sta si,odnosno od kud im te informacije.Opletite ih odma po tome jer zakonom RH bi tvoji osobni podatci trebali biti zasticeni,a ocito ih netko prodaje ili sto vec radi...

To već spada u domenu teorije zavjere :icon_biggrin:

Ne vidim načina kako neko može otkriti ko je s druge strane telefona, a kupio si karticu na kiosku? Ne vjerujem da se teleoperateri tim bave, preveliko je to kazneno djelo... OZNA, KOS i slične agencije možda da, ali teleoperateri ne. Prije mislim da ti je ovaj s druge strane linije rekao eto tako "znam ja s kim pričam" da ne ispadne da su mu ljudi samo broj, a ustvari nema pojma :frajer:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #201 : 16 Ožujak, 2021, 14:30:07 »
Pa ako mi rekao ime i prezime onda sigurno zna sa kime prica.A od kud je dobio taj podatak nemam pojma...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #202 : 18 Ožujak, 2021, 09:06:24 »
Nije to nikakva teorija zavjere,znam i ja za par takvih slučajeva,dovoljno je da si negdje u sistemu s imenom pod tim brojem,a hobotnica ima svugdje krakove,pametnome jasno

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1083
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #203 : 18 Ožujak, 2021, 09:19:34 »
A da nebi bio u sistemu, moraš otići i podnijeti zahtjev da tvoji podatci ne budu dostupni.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #204 : 19 Ožujak, 2021, 10:51:32 »
Nije to nikakva teorija zavjere,znam i ja za par takvih slučajeva,dovoljno je da si negdje u sistemu s imenom pod tim brojem,a hobotnica ima svugdje krakove,pametnome jasno

To da. Kad jednom daš svoje ime i prezime uz broj, to se onda dalje širi ko zna kakvim kanalima. Ali da ćeš ti kupit broj na kiosku i nikom ništa reć i ne spajat se na internet nit išta, a da oni znaju ko si, to je sajns fikšn :icon_biggrin:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline NightWalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 92
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kvarner
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #205 : 20 Ožujak, 2021, 15:11:04 »
Ima li netko tko radi u posti da nas prosvijetli zasto paketi ne samo iz kine nego sada i iz europe stoje po 2 tjedna kod njih (pise na tracking) i jos uvijek ne dolazi na adresu  :dontknow:

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #206 : 20 Ožujak, 2021, 15:33:56 »
Covid karantena.
Ja sam zvao, posvađao se sa 5ero ljudi u Pošti i na različitim tel brojevima.

Ali nitko mi nije odgovorio zašto su mi retrovizori bili 60 dana na carini prije pokretanja postupka. 😂
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Tihich

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: B.Poljice
  • Moj Skuter: Typhoon, Vespa lx
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Serijski
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #207 : 20 Ožujak, 2021, 18:20:06 »
Nemate vi pojma, znate li vi koliko je to posla,
Dok 2 šefa, 3 pomoćnika, 5 zamjenika, 4 tajnice, jedan radnik riješi papire, prođe svima pojedinačno kroz ruke (naravno potreban popis i pečat od svakog), procjena naplate predmeta od 17kn pa opet isti ti papiri u obrnutom smjeru (ponovo ovo gore u zagradi).
A svaki od njih radi jedan dan u tjednu ( radnik svih 7 ali on ne odlučuje o ničemu), oće to malo potrajat.
Ali ne vi ste nestrpljivi, nemate razumijevanja koliko je to posla.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #208 : 14 Svibanj, 2021, 08:45:33 »
Napisati cu u kratko osvrt na Hrvatsu poštu i njeno poslovanje. Imao sam u zadnja 4 mjeseca jako puno prodanih artikala na ebay-u, oko 40ak plus drugi forumi i njuskalo.

Mislim da sam im ostavio blizu 2000kn u ta 4 mjeseca samo za postarinu. Naisao sam na ugodna iznenadenja i pomalo neugodna. No u krajnjem kontekstu, najjeftiniji su.

Odnosi se za posiljke unutar hrvatske i izvan hrvatske.

Slanje i cijene: SJ. J. Amerika, Velika Britanija, Rusija, EU.
Mali predmeti od 50-100gr se mogu poslati oko svijeta za 37 kuna. Problematika na koju sam naisao, za najlakse predmete, skepticni su oko slanja njih kao pismo bez Tracking broj. Cijena bez tracking broja kao pismo moze iznositi od 18kn-32kn za slanje u inozemstvo. a preporuceno sa tracking 40kn. Ugl za ovakvu vrstu slanja ispod 2kg mora biti u kuverti, ne paket.

Veci predmeti koji ne stanu u kuvertu, oko 500gr - 2kg, postoje postanske kuverte oznakom H ili I koje su poprilicno velike i postarina iznosi za preporuceno 100kn- 135kn.

Paketi su oko 185kn - 370kn do 5kg.


Probleme na koje sam naisao je iskljucivo do djelatnika na šalterima.

Slao sam paket za Canadu gdje na web izracunu nude opciju ekonomican paket, cija je dostava 250kn. Šalter mi je naplatio 306kn kao premium. Pisanje prigovra na vise naplacenu postarinu je odobren bio i tako sam vratio 56kn. Uz objasnjenje, osoba na salteru nije pitala osobu hoce li poslati ekonomicno. Istina je da je osoba na šalteru ponudila samo tu Premium opciju, na moj komentar da sam na internetu na njihovoj stranici vidio za 250kn, odgovor šaltera je bio, hocemo li ovo slati onda ili? Prigovor odmah.

Stvar je ta da Paket za Ameriku moze SAMO ici PREMIUM, a za Canadu nude opciju EKONOMICAN. Važan detalj kada prodajete, jer zasto bi prodavatelj platio 7€ vecu postarinu uz vec postojece naknade ebay i paypal-a.

Drugi problem je za slanje unutar hrvatske.

Osoba na šalteru je htjela za paket od 60x40x20 dimenzija 120kn !
zasto?

Osoba na šalteru je rekla da je paket izvan standardnih dimenzija. PREKO najvece dopustene duzine 50CM  stranice. Sto naravno nije tocno, ali iz tog razloga nisam poslao paket.

Da bi saznao da je zapravo rijesenje Hrvatske Poste; zbroj duzine i opsega poprecno ukupno 300cm, sa starnicama ne duzim od 150cm!
U drugom postanskom uredu su poslali isti paket za 60kn.

Sve navedeno mogu dokumentirati, da ne bi bilo da klevetam. Druga iskustva su bila pozitivna, dozivio sam da su radnici na šalteru nekada i uzeli laganu posiljku kao pismo. to je npr 13kn umjesto 60kn. postoje takve situacije. no uglavnom idu zaraditi vise i raznim pricama izvuci inkremental zaradu. zato morate znati svoja prava i pisati prigovore.

imao sam i jednu situaciju u pevecu, gdje nisu htjeli vratiti novac nego zamjenu za drugi proizvod. Odmah na kasi rekao da cu zamjenit i pisat prigovor da mi nisu ni ponudili opciju cash i trazit novce. Isti trenutak su vratili novce na licu mjesta.


sto se tice carine, UPS mi je htjeo uzeti za posiljku iz Velike Britanije 86kn carine i troskove rukovodenja dostavljaca 250KN !! (na vec placenu postarinu od 18GBP)

Zalio sam se odmah ups-u i rekao da mogu vratit posiljku. jer je vrijednost posiljke 38GBP (funte) i spada u carinski proces. No predmet unutra je poslan bio kao poklon. Predmet unutra je imao vidljive tragove koristenja i sitna ostecenja.
Ugl taj razlog me oslobodio ove sulude carine. 86kn + 250kn = 336kn a predmet je placen 38 GBP sto je 331kn. S obzirom da je postarina u tih 38GB iznosila 18GBP sto je 157kn. Pokusaj naplate od strane kurira i carine UPS 157 + 336 = 493KN na predmet vrijedan 174kn
« Zadnja izmjena: 14 Svibanj, 2021, 09:30:42 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #209 : 14 Svibanj, 2021, 14:46:30 »
Jbt kakav lopovluk, ja sam FedExu j#bo sve zivo prek maila jer su mi na paket od 95kn kaj je iso iz Venezuele naplatili jos 125kn postupak carinjenja,  predmet ne podlijeze carini ali oni svejedno naplacuju postupak pokusaja carinjenja.. Opcija mi je bila da se paket vrati ili to platit pa sam platio al sam im na mail naj#bo mamice i cijele rodbine...
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #210 : 04 Listopad, 2021, 20:44:48 »
Gle kako bagra dere, i jos uspjeva slomiti BILDER%u010CE!!!

Ponosno sam prvo radikalno smanjio prijem posiljki, a od prije koji mjesec, apsolutno obustavio.
Moze se i bez ovih posrednickih pljackasa, a najjaca mi je stvar kad se ides zalit, imaju savrsene tehnike da te poseru nakon sto ti sjebu robu, jer sam ja primio zdrobljen paket na salteru i odmah ga gurnuo natrag i reko ne uzimam to jer je zdrobljeno.
Posta + Plja%u010Dkarina = gulikoze do bola.


https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2307957&index_ref=naslovnica_najnovije_m
« Zadnja izmjena: 04 Listopad, 2021, 20:48:18 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
:yamaha:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Vragolasti Denis

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 160
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet force
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #213 : 23 Prosinac, 2021, 08:55:12 »
Ovo je stvarno sramota , ali nista cudno. Na kraju nitko nece dobiti odstetu nego ono bad luck edkipa. Tako ce reci.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #214 : 23 Prosinac, 2021, 11:46:16 »
O bokte, ovo mi je promaknulo.

Ovako mora izgledati situacija oko potrazivanja stete:

VAZNO!
Svi koji su osteceni, tj. kojima je izgorjela posiljka, dobit ce te kurcinu, a ne odstetu! Razlog: vi ste krivi sto ste slali posiljku.


PS jel to francuski furgon??? Bas sam htio napisat u temi, pa nemres imat udoban auti i da se ne prevrce. Sine, to nikako ne ide jedno s drugim. :jerk: :nono:







« Zadnja izmjena: 23 Prosinac, 2021, 11:48:50 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #215 : 09 Ožujak, 2022, 12:48:18 »
bokte, nisam dugo slao postom nis, i sad saljem 3 centralna federa i oderu dostavu 55,10kn :S wtf pa kaj to dostavljaju sa S klasom pojedinacno?   :angry7:

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6048
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #216 : 09 Ožujak, 2022, 15:52:55 »
Jedu g#vn# u posti
Saljem paket imam ispunjene papire i lijepo pise da saljem preporuceno (paket cca 300grama) ona meni sere i salje kao paket jer je kutija.
I normalno postarina je duplo veca :hmh:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #217 : 10 Ožujak, 2022, 18:14:45 »
Jedu g#vn# u posti
Saljem paket imam ispunjene papire i lijepo pise da saljem preporuceno (paket cca 300grama) ona meni sere i salje kao paket jer je kutija.
I normalno postarina je duplo veca :hmh:
ako si stavio u kutiju nemoze ti ici kao  preporuka, u njihove koverte sa baloncicima mozes staviti predmete do 2kg, i onda ti je postarina jeftina.

nija ona kriva sto ti ne znas uvjete koristenja
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #218 : 10 Ožujak, 2022, 18:38:31 »
ja sam slao u skarnecli xD

btw, kolko kostaju njihove baloncic koverte? nisam nikad kupovao

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Hrvatska posta je u teskom kur*u
« Odgovori #219 : 10 Ožujak, 2022, 18:41:13 »
To sam i ja koristio i bude jeftino stvarno. Koverta mozda 2-3 kn
:yamaha: