Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Baotian gubi okretaje  (Posjeta: 1771 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Baotian gubi okretaje
« : 14 Prosinac, 2019, 20:09:08 »
Pisem za prijatelja znaci ima baotiana 50 4t 2007 prešao 1000 km. Skuter kad se pali nece da upali bez dodavanja gasa to je prvi problem a drugi problem da taj da skuter radi lijepo na leru i lijepo prima gas međutim kad se vozi jedno 10ak minuta kad mu se pusti puni gas skuter izgubi okretaje i ugasi i vecinom tako kad je neka uzbrdica gdje se malo duze drzi puni gas pa se pusti. Sve je na njemu serijsko i ocisceni su karburator i rezervar. Zna li netko do cega je ?

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Baotian gubi okretaje
« Odgovori #1 : 14 Prosinac, 2019, 20:10:15 »
I zaboravio sam reci ovo kad se ugasi on opet normalno upali i radi sve dok ne dode opet do iste situacije

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Baotian gubi okretaje
« Odgovori #2 : 16 Prosinac, 2019, 07:56:35 »
zvuči kao da se treba poigrati s šarafićom lera i smjese

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Baotian gubi okretaje
« Odgovori #3 : 26 Prosinac, 2019, 15:39:03 »
Nije do sarafica smjese probao sam. Takoder sam stelao ventile i nastelovao ih na 0.10 mm. Medutim opet nije do toga jer motor u voznji nakon sta se duze drzi pun gas opet pukne iz auspuha i onda nece da prima gas par sekundi i onda opet sve normalno radi.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Baotian gubi okretaje
« Odgovori #4 : 29 Prosinac, 2019, 15:09:37 »
A trazi dalje...odusak na rezervaru, filter goriva (protok goriva), vakuum, visina plovka u karbu...
Ne vjerujem da je nest drugo osim dovoda goriva/fals zraka i slicno

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Baotian gubi okretaje
« Odgovori #5 : 30 Prosinac, 2019, 12:06:10 »
Fals zrak nije jer sam provjerio i svugdje. Danas sam gledao i dotok goriva i sve je uredu jedino imam onaj mali filter goriva pa neznam da nije do toga mozda (kad mu dugo drzim gas mozda on potrosi goriva iz tog filterica i onda pukne iz auspuha i treba sacekat par sekundi dok se ponovno se skupi gorivo u filteru ??). Igla na karburatoru je na sredini. Jos sam gledao i njemu su blokade skinute i on sad uspije uhvatiti 65 70 kmh  nizbrdo. Da nije mozda do karburatora ili mu treba veca dizna. Znaci da jos jednom ponovim u cemu je problem. Ja se vozim pod punim gasom malo vise i onda kad stanem naglo on pukne iz auspuha i onda spusti okretaje. Ee sad ako tad odmah dam puni gas on se ugasi i opet normalno upali a ako ne diram gas treba sacekat koji sekund i napumpat gas na brzinu i onda opet sve normalno. Neznam je li imao tko slicnu situaciju ili ?

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Baotian gubi okretaje
« Odgovori #6 : 30 Prosinac, 2019, 12:27:12 »
Vidi radi li ti štrcalica kako li se to zove na čašici karburatora?



Dakle ovaj mali dio na čašici treba ušpricati malo goriva kada se s lera doda gas. Ako on ne radi skuter se zna ponašat da ga treba "drkat" na gasu dok ne digne okretaje. On zna ili zapet u donjoj poziciji ili se začepiti.
Filter goriva zna zbunjivati kadkad, izgleda prazan al kroz njega gorivo ide...Istekas crivo od goriva iz karburatora i na vakum crijevo povuci malo zraka. Gorivo mora lijepo ići niz to crijevo jednom kada ga vakuum ventil otvori, ako ide slabo provjeri di je zapelo.

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Baotian gubi okretaje
« Odgovori #7 : 01 Siječanj, 2020, 17:34:35 »
Sutra cu provjeriti pa javim

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Baotian gubi okretaje
« Odgovori #8 : 02 Siječanj, 2020, 17:07:32 »
Evo da javim. Promijenio sam filter goriva i ponovno ocistio karburator i onu štrcaljku u karburatoru koja je imala malo nečistoće. Također sam savinuo malo onu oprugu na vanjskoj strani karba koja stiska tu štrcaljku. Onda sam se malo igrao sa onim vijkom za ler gas i cini mi se da sam uspio rijesiti problem. Nisam jos napravio neku veliku voznju ali cini mi se da je to to. Jedino sad kad ga upalim jedno minut se pocne kolo okretati jako i onda se smiri. Valjda je to samo zbog čoka ali neznam treba li se toliko jako vrtiti?

Offline GocaKralj

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 328
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ljubuški
  • Moj Skuter: Derbi Atlantis
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Stage 6 pro replica
Odg: Baotian gubi okretaje
« Odgovori #9 : 02 Siječanj, 2020, 19:20:22 »
Digao si malo više ler gas pa se zato vrti