Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Zimska vožnjica  (Posjeta: 8609 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sky_master

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Too Old To Rock 'n' Roll: Too Young To Die!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: xciting 250
Zimska vožnjica
« : 26 Prosinac, 2006, 21:08:16 »
Lijepi dan, istina, dvanaesti mjesec, no mislim se ja nisam kupio zimsku opremu da motor stoji doma po zimi nego da ga vozam, pa evo tako, dobio par sati slobodno od familije i kažem ja, idem malo prozujat ventile...Uvučem slušalice mobitela u uši, preko bacim novu toplu podkapu, (AVE motori), navučem nove rukavice (poklon iz AVE motori), nabijem kacigu na glavu, uvučem UVX cvikere u kacigu, preko koljena prebacim fini topli tucano urbano termoscud (opet AVE), kresnem mašinu i lagano grijući agregat izađem na Škurinje. I gdje sad ? Mislim, prema Delnicama, cesta pod ledom, hhm, prema Senju, jaka bura ,hmhm, idem ja prema Puli pa gdje završim...Podne, vrijeme krasno, odlučim se dakle prema Opatiji...U Opatiji na dva mjesta semafori, automobila dosta, uglavnom nisam baš uživao u vožnji do Moščenićke drage, a onda, konačno, prazna cesta, prekrasni zavoji, motor lijepo prede, sve idealno. Rijetki auti koje uredno prelazim prvom prilikom, nekoliko bikera koji prolaze mene i na žalost potpuni užitak vožnje kvari sunce u oči, pored sunčanih cvikera nije neki gušt obzirom da je sunce u ovo doba godine vrlo nisko....Brzo sam stigao do Plomina, stao sa strane, taman stigla ekipa bikera iz Rijeke, izmijenismo par riječi i tako dođe pomalo vrijeme za povratak. E nazad stvarno istinski uživanje, predivan pogled na cestu, sunce u guzu, auti rijetki, cesta (osim par km od Plomina), fantastična, ma sve idealno i stvarno mi nije žao puta iako je kratko trajalo....Kako stvari stoje zalomit će se još koji kratki đir ove godine.....

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #1 : 27 Prosinac, 2006, 11:00:37 »
Lijepa vožnjica :icon_thumright:
Blago vama na moru, sretnici.  :jerk: :icon_biggrin:
Stavi koju sličicu sa vožnje, ako imaš...
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #2 : 27 Prosinac, 2006, 22:03:00 »
Lijepo, drugi put slikice...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline bluedreamer

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Grand Dink 250
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #3 : 29 Prosinac, 2006, 00:39:22 »
Pozdrav kolega Kymco-vac  :hello:

Lijepa voznjica...
Koliko najbrže ide tvoj xciting i kolika je potrosnja prosjecna ako smijem pitati... ;D

Hvala

Offline sky_master

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Too Old To Rock 'n' Roll: Too Young To Die!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: xciting 250
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #4 : 31 Prosinac, 2006, 18:01:50 »
a cuj, maximalna brzina je do 130 a potrosnja je oko 260 km na puni rezervar, to ti je isti agregat kao na tvom grand dinku. Nego nešto baš razmišljam da ga mijenjam za 500 ccm, naročito što planiram malo dalje ture iduće godine.....

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #5 : 01 Siječanj, 2007, 03:18:49 »
Lijepo, lijepo... ali ja se tek moram opremiti... ne mogu zimi na te destinacije...  :(
Live to ride, ride to live

Offline bluedreamer

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Grand Dink 250
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #6 : 02 Siječanj, 2007, 11:12:25 »
a cuj, maximalna brzina je do 130 a potrosnja je oko 260 km na puni rezervar, to ti je isti agregat kao na tvom grand dinku. Nego nešto baš razmišljam da ga mijenjam za 500 ccm, naročito što planiram malo dalje ture iduće godine.....

max brzina isto kao i kod mene, mislim da je i potrošnja tu negdje iako na Kymco.hr ne piše koliki ti je spremnik goriva (piše za xciting 500 - 12.8l) - kod Dinka 10l -potrošnja oko 4.5l/100km, prijeđem oko 200-220 km ali ga nikad nisam do zadnje kapi forsirao  :icon_biggrin: , ipak je riječ o istim agregatima, mislim jedino da je xciting nesto zgodniji za zavoje zbog veličine kola...
A to sta se tice mijenjanja za 500 ccm, mislim da se to isplati samo ako stvarno često napuštaš grad....

Sretna Nova i sve najbolje!


Offline sky_master

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Too Old To Rock 'n' Roll: Too Young To Die!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: xciting 250
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #7 : 02 Siječanj, 2007, 13:05:20 »
A to sta se tice mijenjanja za 500 ccm, mislim da se to isplati samo ako stvarno često napuštaš grad....
Sretna Nova i sve najbolje!


Uredno ga vozim svo ovo vrijeme, Trst, Rab, Zadar, Gorski kotar, Pula, a sad sam baš u gledanju karata jer planiram na proljeće put do Figuerasa, pa gledam kuda proći, gdje stati, kako izbjeći autoputeve, što zanimljivo pogledati...Možda netko ima sugestiju, planiram stajanje u Milanu i Nici i dolazak u Figueras za cca tri do četiri dana, ne žuri mi se može i sporije...
No mislim da bi mi 500 ccm više odgovaralo za takvu turu, iako je u stvari 250 dovoljno obzirom da mislim izbjeći sve autoputeve...

Sretna Nova tebi i svima na Forumu...!
« Zadnja izmjena: 02 Siječanj, 2007, 13:07:27 sky_master »

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #8 : 02 Siječanj, 2007, 14:49:55 »
A to sta se tice mijenjanja za 500 ccm, mislim da se to isplati samo ako stvarno često napuštaš grad....
Sretna Nova i sve najbolje!


Uredno ga vozim svo ovo vrijeme, Trst, Rab, Zadar, Gorski kotar, Pula, a sad sam baš u gledanju karata jer planiram na proljeće put do Figuerasa, pa gledam kuda proći, gdje stati, kako izbjeći autoputeve, što zanimljivo pogledati...Možda netko ima sugestiju, planiram stajanje u Milanu i Nici i dolazak u Figueras za cca tri do četiri dana, ne žuri mi se može i sporije...
No mislim da bi mi 500 ccm više odgovaralo za takvu turu, iako je u stvari 250 dovoljno obzirom da mislim izbjeći sve autoputeve...

Sretna Nova tebi i svima na Forumu...!

Obzirom na rute, i ako ti nije žao para za jači skut, veću regu i više goriva, uzmi xcitinga 500, razlika se osjeti na dužim putovanjima (tj. tako su mi rekli oni šta su probali i jedno i drugo... :toothy3: )... :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline bluedreamer

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Grand Dink 250
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #9 : 02 Siječanj, 2007, 16:34:58 »
Uredno ga vozim svo ovo vrijeme, Trst, Rab, Zadar, Gorski kotar, Pula, a sad sam baš u gledanju karata jer planiram na proljeće put do Figuerasa, pa gledam kuda proći, gdje stati, kako izbjeći autoputeve, što zanimljivo pogledati...Možda netko ima sugestiju, planiram stajanje u Milanu i Nici i dolazak u Figueras za cca tri do četiri dana, ne žuri mi se može i sporije...
No mislim da bi mi 500 ccm više odgovaralo za takvu turu, iako je u stvari 250 dovoljno obzirom da mislim izbjeći sve autoputeve...

Sretna Nova tebi i svima na Forumu...!

E za takve ture i taj  :icon_thumright: stil razmišljanja definitivno 500 ccm , pa ti si pravi putnik skoro kao i ovi likovi sa x9 na linku http://www.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.allersretours.com%2F&langpair=fr%7Cen&hl=en&ie=UTF8

Ides li sam, mislim imas li suvozača-ačicu ili možda društvo na drugom motoru? Isplati li se uopće na takvo putovanje sa suvozačicom (makar i laganom  :icon_tongue:) Zanima me čisto zbog tehničkih problema jer i ja planiram neke ipak puno kraće rute po Hrvatskoj kad malo zatopli...
Hvala na odgovorima, nadam se da ne pilam  :toothy9:

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #10 : 04 Siječanj, 2007, 11:12:41 »
Ne znam za vas, ali ja bi provjerio (i nosio popis za) usputne adrese ovlaštenih servisa, zlu ne trebalo,ali kao informaciju... A ova adresa, pa... tip je otkačen, skoro ko ja, samo ima više love... Već odavno maštam da skoknem do "Nordkapp-a" ... :laughing7:
Samo, na takve destinacije je svakako uputno putovati (bar) udvoje (NE na istom motoru, nego 2 i više motor/ist/a), a onda je to zahtjevno, jer svatko ima svoje ukuse, gdje bi tko prenoćio, kamo svratio nešto vidjeti, itd... makar se neke kompromise lako nađe, jer ipak... Harley-ev moto i logo vrijedi za min. 90 % ljubitelja motora: Live to ride - ride to live...
Live to ride, ride to live

Offline sky_master

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Too Old To Rock 'n' Roll: Too Young To Die!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: xciting 250
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #11 : 04 Siječanj, 2007, 22:30:50 »
Ides li sam, mislim imas li suvozača-ačicu ili možda društvo na drugom motoru? Isplati li se uopće na takvo putovanje sa suvozačicom (makar i laganom  :icon_tongue:) Zanima me čisto zbog tehničkih problema jer i ja planiram neke ipak puno kraće rute po Hrvatskoj kad malo zatopli...


Ma ja ti nekako nisam ljubitelj suvozača ili suvozačica na motoru, nekako imam preveliki osjećaj odgovornosti za nekog tko sjedi iza mene, a ipak nema oko sebe lim, pojas, tako da u pravilu rijetko imam suvozače...

Upravo gledam karte, proučavam cijene goriva, autoputeva, idem malo skočit do Pariza idući tjedan pa dolazim do zaključka da preko SLO, A, D, u F plaćam 40 eur cestarina, a preko SLO, I, u F 120 eur, tunel uključen. U jednom smjeru. A kilometraža za oko 20 km različita....Tako da ću ić regularnom turom kao i uvijek preko D. Ima neke podatke za cijene goriva po EU, postoji li neki site sa detaljnijim i ažurnijim cijenama goriva ? Imao sam davno knjižicu u kojoj su bili popisi svih pumpi u D sa cijenama goriva van autoputeva, tako da je ukupna ušteda znala bit i po 10 DEM, što nije zanemarivo kad se puno vozaš..No to sam negdje posijao a i nije više ažurno....Na žalost idem autom, no put skuterićem na proljeće do Figuerasa se planira i dalje.....

Offline Goran

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
  • RUNNER 200 VXR G.M.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: RUNNER 200 VXR, RUNNER 180 SP
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #12 : 05 Siječanj, 2007, 18:12:56 »
Ides li sam, mislim imas li suvozača-ačicu ili možda društvo na drugom motoru? Isplati li se uopće na takvo putovanje sa suvozačicom (makar i laganom  :icon_tongue:) Zanima me čisto zbog tehničkih problema jer i ja planiram neke ipak puno kraće rute po Hrvatskoj kad malo zatopli...


Ma ja ti nekako nisam ljubitelj suvozača ili suvozačica na motoru, nekako imam preveliki osjećaj odgovornosti za nekog tko sjedi iza mene, a ipak nema oko sebe lim, pojas, tako da u pravilu rijetko imam suvozače...

Upravo gledam karte, proučavam cijene goriva, autoputeva, idem malo skočit do Pariza idući tjedan pa dolazim do zaključka da preko SLO, A, D, u F plaćam 40 eur cestarina, a preko SLO, I, u F 120 eur, tunel uključen. U jednom smjeru. A kilometraža za oko 20 km različita....Tako da ću ić regularnom turom kao i uvijek preko D. Ima neke podatke za cijene goriva po EU, postoji li neki site sa detaljnijim i ažurnijim cijenama goriva ? Imao sam davno knjižicu u kojoj su bili popisi svih pumpi u D sa cijenama goriva van autoputeva, tako da je ukupna ušteda znala bit i po 10 DEM, što nije zanemarivo kad se puno vozaš..No to sam negdje posijao a i nije više ažurno....Na žalost idem autom, no put skuterićem na proljeće do Figuerasa se planira i dalje.....
U PRAVU SI ŠTO SE TIČE SUVOZAČA, IPAK NIJE TO LIMENI LJUBIMAC (AUTO)!ZAŠTO BI NEKOG MORAO IMATI NA ODGOVORNOSTI CIJELO PUTOVANJE A I BIO BI PRENATRPAN!NA PROLJEČE AKO BUDEŠ IŠAO U FIGUERAS, JAVI MI NA VRIJEME I JA BIH POŠAO SA TOBOM,NARAVNO AKO MOGU!JA PLANIRAM IĆI U ITALIJU PREKO LJETA!ŠPANJOLSKA MI JE IPAK MALO PREDALEKO ZA MENE SAMOG!
A.A.
GORAN VXR-RACING SPIRIT
180 SP RACE EDITION
IVAN FAZEKAŠ-FAZA IN PRISON

Offline bluedreamer

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Grand Dink 250
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #13 : 05 Siječanj, 2007, 19:20:34 »

U PRAVU SI ŠTO SE TIČE SUVOZAČA, IPAK NIJE TO LIMENI LJUBIMAC (AUTO)!ZAŠTO BI NEKOG MORAO IMATI NA ODGOVORNOSTI CIJELO PUTOVANJE A I BIO BI PRENATRPAN!NA PROLJEČE AKO BUDEŠ IŠAO U FIGUERAS, JAVI MI NA VRIJEME I JA BIH POŠAO SA TOBOM,NARAVNO AKO MOGU!JA PLANIRAM IĆI U ITALIJU PREKO LJETA!ŠPANJOLSKA MI JE IPAK MALO PREDALEKO ZA MENE SAMOG!

Ma slažem se ja s obojicom što se tiče suvozača ali cura mi se totalno uživila u ideju, pa ću mislim brzo po novi par amortizera  :icon_biggrin:

Offline bluedreamer

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Grand Dink 250
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #14 : 05 Siječanj, 2007, 19:23:29 »

Samo, na takve destinacije je svakako uputno putovati (bar) udvoje (NE na istom motoru, nego 2 i više motor/ist/a)

E sa ovim se definitivno slažem, ali kako si i sam rekao, teško je naći adekvatnog partnera, da ti odgovara po svemu i još po mogućnosti da je dobar mehaničar  :toothy9:

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #15 : 07 Siječanj, 2007, 01:36:38 »
Mislim da nije bitno, da je dobar meho... dovoljno je pred put imati iza sebe obavljen servis, po mogućnosti da im je napomenuto da ideš na dužu turu...a onda je dovoljan i netko koga nije "strah", promijeniti/očistiti svjećicu, zamijeniti puknutu sajlu, promijeniti izgoreni osigurač (zbog čega sam ja "stao" i pooojma nisam imao što mi se dogodilo :toothy3: )
i tako... te neke banalne kvarove, koji mogu usporiti napredovanje, a nisu trebali biti vidljivi pri provjeri u servisu...
Live to ride, ride to live

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #16 : 07 Siječanj, 2007, 11:26:28 »
Svoj motor treba "upoznati" i najbolje je kada ga sam pripremiš za put. E, sada, puno je jednostavnije pripremiti Vespu ali nakon učestalog druženja sa strojem on ne bi trebao imati nikakvih tajni.
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #17 : 08 Siječanj, 2007, 18:30:11 »
Priznajem, svakako  :sign188: .... Naravno da više povjerenja imam u sam sebe, nego čovjeka/servisera, kojeg vidim jednom u godinu dana, koji može baš tada imati "loš dan" i boli ga... što ja idem na put...
Jedino... nisam strojar, pa mi je gore navedeno najveći domet tekućih popravaka...
Imam poznanika iz mladosti s kojim sam se dosta družio, pa sam od njega to "pohvatao".... Da nam je životni put bio više vremena paralelan, još bi se sigurno svašta naučio... on je Fiću od oca radio generalku na stolu, u dnevnom boravku  :icon_tongue: , što su neki sjedili pred TV, ili se ludirali okolo...
Live to ride, ride to live

Offline corky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: KLE
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #18 : 19 Siječanj, 2007, 05:54:32 »
Sve lijepo ali slike  :dontknow:  :icon_tongue: :sad1:fali slika

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Zimska vožnjica
« Odgovori #19 : 06 Veljača, 2007, 19:46:02 »
Tja... "ne voziš brže, nego tvoj anđeo čuvar stiže letjeti za tobom" i to je to !!...   :happy3:
Evo ovako... danas mi dopiii.... lo, pa sam se relativno kasno uputio na "provjeru kupljene garderobe"....
Krenuo iz Rijeke na "rutinsku" destinaciju: Napustio Kvarner preko Hreljina - Plase, bacivši pogled na naoblačenu panoramu:

... pa sam si uslikao "stroj" na ulasku u Gorski Kotar, mjesto Benkovac, na cca 1,5 km od Fužina:

Ovo je slika sa blicom..bez njega mi je ostala mutna...valjda je kakva kapljica dezorjentirala aparat, da fokusira kako treba... Ova bljeskava mjesta su komadići reflektirajuće trake, bilo bi bolje da su narančasti, ali teže ih je naći za kupiti, ove bijele su za pomorstvo, kupljene u dućanu za nautičku opremu: stavljaju se na pojase, prsluke i čamce za spašavanje.
I... konačno :

Ali..najzad nisam stao na kavu...
Počelo je kuckati po kacigi... ne bi baš rekao da je to bio zvuk kiše... ili je bila kiša "koja se ledi pri dodiru s tlom" ili neka tuča ili pojma nemam... ali ja lijepo nastavio svojim putem prema doma... ralica je vozila ispred mene, na cesti od Fužina do raskrižja sa cestom (Ri - Zg)... pa sam pomislio da stvarno imam pravo...sipali su pijesak/sol...
Vjerojatno je (kao i svi ostali koji su me sreli) pomislio: iz kojeg je ovaj filma ispao...  :laughing7:
Sve u svemu: jaako sam zadovoljan kupljenim hlačama i windstop-štitnicima za koljena i rukavicama... najslabija "zona obrane" je, na moje čuđenje, bila obuća... Čizme (tj. noge) su mi bile (pre)hladne... da sam se još malo trebao voziti, morao bi negdje naparaviti pauzu za zgrijati noge...
Live to ride, ride to live