Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kako naučiti skupinu vozača automobila da moraju paziti na motocikliste?  (Posjeta: 1688 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Danas se dogodila nesreća u kojoj je žena u automobilu oduzela prednost(nije stala na STOP) balonji od 16 godina bez vozačke. Zna se ko je kriv i ne opravdavam ovog bez vozacke...

Mislim da se to svakodnevno događa samo možda ne nastupaju teške ozljede pa i ne izlazi u vijestima.

Kako tome stati na kraj? Zakoni se ocito ne provode ili nisu dovoljno strogi? Kojem se Bogu pomoliti da ne dozivis nesrecu? Je li to Jahve,naš Bog, Alah ili vjerovati u hinduizam pa ces se pomiriti da ćeš se reinkarnirati npr. u kokota i ševiti 50 puta na dan?

Meni ne pada ništa drugo na pamet nego integrirati koplje ili mač ispred motora pa lijepo ako idem ja dole ideš i ti samnom.Možda ces obratit pažnju drugog puta(ako ce ga bit) i shvatit da sjedaš u nešto s čime možeš lako odnijeti život.

Možda bi ta ideja prošla na nekom custom Harleyu ili caffe raceru   ::)


Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
na zalost, sve vise teladi je za volanom, ne oduzimaju prednost samo motoristima, vec svima... svaki dan kad se vozim desi mi se oduzimanje prednosti... vec znam mjesta na kojima se ukljucuju sa sporedne i 99% ce mi oduzeti prednost...

Ostaje ti da se vozis sa pretpostavkom da ce ti iz svakog slijepog zavoja izletiti netko, da ce ti sa svake sporedne ceste izletiti netko i uvjek moras kalkulirati alternativu u glavi :/


Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
evo jucer mi je dido u fiat unu oduzeo prednost, ja u caddyju, i da ga ne udarim isao sam u drugu livu traku, ali je odlucio da su obe njegove, tako da sam morao ici u suptrotni smjer da ga ne uradim... kad sam stao i vidio njega od 100g (i nju pokraj njega) pitam se koji k**ra* uopce radi za volanom, ni ne vidi, ni ne cuje, ni ima rekaciju dostojnu vožnje...

https://youtu.be/riiHyXzEjpc?t=103

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Dobre gume i kocnice, interesirati se oko istog i traziti se u tom polju. Naravno, to malo koga zanima, a nakbitnije je stati i izbjeci.
 Pa dalje graditi iskustvo pomalo. Ne presakati korake inace si u crnom dijelu statistike. Balkanski mentalitet neces prekrstiti, nego moras biti 100% spreman, ako nisi, mani se toga ili nije sramota voziti 50ccm. Prosao sam s 50ccm veci radijus nego 70% danasnjih vozaca 2 kotaca bilo cega.

Iako, definitivno je najsigurnije kada gustas sto ga imas, a ne vozis ga. To je najzdravije.
« Zadnja izmjena: 04 Srpanj, 2023, 13:01:22 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Nisam iskusan vozač, uglavnom držim se urednih 50kmh, +- 5, znaci, lagana penzionerska vožnja. Tu i tamo ga potegnem iznad "blokade"  po potrebi dokle god može. Opet,  90% njih, prestižu me na svakakvim relacijama vozio se ja 45 ili 70kmh....i to da me doslovno zguraju na rub ceste. Toliko o njima...
Sada uglavnom kad vidim nervozu iza sebe, zmigavac i dajem se sa strane.... Opet to neprestano gledanje u retrovizor je pomalo iritirajuce...
« Zadnja izmjena: 04 Srpanj, 2023, 14:27:49 Zmajur »

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
na zalost, sve vise teladi je za volanom, ne oduzimaju prednost samo motoristima, vec svima...

Ovo je zaključak svega. Ne oduzimaju ljudi samo motoristima prednost, već svima. Meni još nijednom auto nije uzelo prednost, a motor je 4-5x, tako da se na cesti puno više bojim motora, nego auta.

i to da me doslovno zguraju na rub ceste. Toliko o njima...

Kako te mogu zgurat sa ceste? Vozi se po sredini trake. Pusti šta piše u teoriji, nisi lud da te netko zakači uz sami rub i da pogineš. Drži se sredine trake, pa makar sa Tomosom. Nema većeg gušta nego kad te auto pristigne 100 metara prije semafora i onda dok čeka crveno na semaforu, opet ti njega pristigneš. Samo mu pokažeš koliko je glup.
« Zadnja izmjena: 04 Srpanj, 2023, 16:56:57 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Posto sam prosao vec vise puta kroz Balkan, evo da iznesem dojmove dok sam bio na 2 kotaca.

Slovenija - vole voziti brze od prosjeka, ali su i dobri vozaci volim kad naletim na njih jer znaju otici dosta daleko. Na autoputu su najbrzi, vole uletit preko 100 na autocestu iz onog zavoja. Osjecam se sigurno, imaju dobre reflekse.
Hrvatska - voze se normalno, cak i sporo ali cesto zato sto nesto ne stima pa ti pale alarm, ali ima dosta onih koji bi morali proci dodatne sate voznje. Vole cesto stati tamo gdje ne treba, tamo gdje imaju prednost. Ne trude se oko ubrzavanja prometa, nego kad sam ja na redu, imam sve vrijeme ovoga svijeta. Dosta truli refleksi. Autoskola bi morala biti ozbiljnija. Pokojni penzici voze jer eto imaju valjanu vozacku.
BiH - tu ima svega, ne moze proci bez nekog cirkusa, uvijek svjedocim nekoj prometnoj, zadnji put su se 2 auta susnula da je jedan zavrsio 80m dalje razvaljen, a drugi fatalno smrvljen u jarku. Moraju obavezno pretici 2 kotaca jer ih manje vozilo nervira.
Crna Gora - predobre ceste u unutrasnjosti, nerijetko se voze u iberu i tesko im je pustiti nogu s gasa pa uletavaju u fatalne skarice a gasa odavno vise nema, kocnica im nije opcija. Vole se  i posvadjat u prometu dok se voze, znaci frajer ti trubi a nema boga da preteknes ispred sebe kolonu, i potuku se na cesti pa se ganjaju. Bas se osjetilo to u zraku i eskaliralo je :D  Imaju dosta crvenih tabli da si ne oduzmu zivot zato sto jure, ali ceste su im za warpovanje sto jest jest.. <3 Auto ispod 6 cilindara nema sta trazit tamo, i to s turbom.
Srbija - jako lose ceste, pogodis dzombe da moras ici na cjelozivotno lijecenje od traume, tu su sa BiH gdje dominacija superiornikeg vozila mora prevladat, ne jebe te 1%, na autocesti imas ceste neugodnosti,.pale ti alarm za prezivljavanje kad su u blizini, neisgurni, nesvjesni, jure a ne znaju jurit. Najveci kolotrazi da google maps misli kako si na Himalaji. Jesam spomenuo kratere od meteorita? Strajkao sam ove godine, sorry.
Albanija - picis odlicnom i sirokom magistralom, a odjednom vidis auto u susret koji pretice i tjera te se pomjeris, mimoilazeci trojac nije rijetkost. To je ok, fakat ima sirine. Konj pase travu u sred rotora, picis autoputom i zivotinje su fakat disciplinirane, niti jedna nije prekrsila propise, prije ce covjek. Vole preticat kolon%u010Cetine ako imaju jako vozilo.
Makedonija - nemaju bas puno dobroh cesta, ok su, strahovito gostoprimstvo, vole nas i to se vas osjeti. Najjace.kad je carinik.pitao odakle ste, kaze on ovo je vase, mi vas volimo i mahne rukom. Respect.
Grcka - lose ceste, autoput odvratan, zakrpe, voze se jako brzo ne jebu 2 kotaca kao da im je pun kufer svega. Zelis sto prije otici.
Bugarska - svi te uvazavaju i poticu da samo picis, ukljucujuci i policajce svaki put. Vatra isusova, magistrala mi je otkrice, znaci svakodnevno je gaze kamioni, a ocuvana i postojana. Shvatis koliko se kod nas krade na cestama koje propadnu same od sebe. Jako dobar osjecaj.
Rumunjska - nevjerojatno koliko se aktivno svi micu kad te spaze u retrovizoru. Stuju te kao boga, znaci predobro > oborio rekorde, jbg kad je prilika. Voze se svi po ogranicenju. Tamo su jako kulturan narod, makar pricaju ljudi svasta. Strasno dobar osjecaj.
Madjarska, znam da nije Balkan, ali - dobri su, al mahom Becke tablice strasno kvare dojam, hoce te "pocepati" jer oni cepaju na relaciji Komsiluk-Bec. Bas se vidi da nisu prosli Becku skolu.
Kosovo sam preskocio.
« Zadnja izmjena: 04 Srpanj, 2023, 18:29:50 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<