Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: TUNING purejeta na 70ccm  (Posjeta: 5855 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
TUNING purejeta na 70ccm
« : 26 Studeni, 2019, 10:23:27 »
Kratak sadrzaj za tuning na 70ccm s kojim se odradi kompletan posao;

 - sport cilindar s 4 kuta (malossi sport, DR evo, TOP trophy ili black trophy)
 - glava s 4 kuta za piaggio purejet 70ccm (nova za 30€)
 - jaci regulator pritiska (samo se stavi umjesto starog i smjesa je nastelana iz prvog pokusaja). Ajde si zamisli da ustelas karburator iz prvog pokusaja, nemres da si svetac!

 - sve ostalo su finese koje sluze da bi se jos malo snage izvuklo, i da bi se povecala krajnja i putna brzina. Dakle, ako bi se setup vozio po urbanoj sredini, nema potrebe ici dalje.


Malo opsirnije...
Ove godine prste kikiriki ponude gdje dobijes komplet piaggio purejet masinu s instalacijom za 500kn, znaci sve za swap. Pojedini suvisni dio je toliko love, ili pak kineski zamjenski. Nevjerojatno. Pitaju me, a kako znas u kakvom je stanju masina? S obzirom da sam do sada prakticirao samo takvo iskustvo, i strogu zabranu prema otvaranju blokova, kupovanju nove radilice, lezaja, jer to smatram debilizmom posto sve ovo polovno predje izuzetno puno i veoma je kvalitetno te na kraju povoljna igra. U 90% slucajeva, masina je zdrava ako se pogleda samo kroz ispuh i usis, ako cilindar ima tragove honanja i nema riseva, to je vise stajalo nego vozilo.

Dio koji se "najteze" nabavlja za tuning purejeta je glava cilindra za 70ccm. Ali odzvonilo je i tome.
Trenutno je na Scooter Attacku akcija gdje mozete dobiti glavu za 70ccm cilindre po cijeni od 30€. Uzeo sam je i zaista, to je to. I kod njih je akcija jer nema vise potraznje, a samo je pitanje vremena kad ce jos negdje izletjeti akcija sto se desava.

Kad se kupi glava, potrebno je nabaviti cilindar od 70ccm, preporucujem DReva, TOP trophy ili Black Trophy, i Malossi Sport. Nadam se da cemo testirati i MhR replicu.

OK, kompletirali smo termo grupu 70, cilindar i klip pasu od karburator verzije jer su potpuno identicni, jedino se mora uzeti ta glava bas za purejeta jer ima odljevak za injektor.

Da bi to upalilo i sigurno vozilo, moramo jos podesiti smjesu goriva i zraka, odnosno da imamo karburator, morali bi ga stelati i posteno se namuciti i navozati amo tamo, danima, periodicno i mjesecima inace nas uvijek nesto zajebava.

A sad cu Vam odati jednu tajnu koja se zove pickin dim za lake pare bez muke.

Na purejetu j potrebno samo povecati pritisak ubrizganog goriva i rijesili smo pitanje smjese, apsolutno nista drugo ne morate dirati da bi to bila gotova prica, jer ovim smo rijesili 90% smjese i moze se bezbrizno voziti.
Postoji vise nacina kako da povecamo pritisak jer tvornickih 2.3-2.5bar niie dovoljno da bi masina uopce upalila. Nama treba 3.2-3.5bar.

1. Ako smo nabavili malossi elektroniku, ili malossi ecu, samo ustekamo na dzek i prica je gotova. Ovo je najlalse moguce i doslovno se na semaforu napravi.

2. U slucaju da nemamo elektronike koja produzava impuls ubrizganog goriva, istu stvar cemo postici ako podigneno tlak goriva tako da izmjenimo regulator pritiska goriva i stavimo jaci od 3.5bar, a cijena novog je oko 60kn. Odserafimo 3 serafa na casici, izvadimo stari i stavimo novi regulator.


Dakle, kupili smo purejet glavu i termo grupu, i jos preostaje novi regulator pritiska goriva od 3.5bar. vjerojatnije i lakse za nabaviti.


Cica mica, gotova je prica, spremni ste za extremne tripove!

Bonus finese;
- u prijenosu je potrebno samo staviti teze rolice, za 1.5gr
- mozete ostaviti apsolutno sve originalno od ostalih dijelova, cak i auspuh jer purejetov originalni nema katalizator kao od karburatora, vuce jako dobro i s njim
- zaboravite na ikakve dodatne tuning dijelove i stelanja, trokiranja, dimljenja, zaljevanja i iznenadna crkavanja svijecica

Sto se moze pokvariti i sto bi od "sitnica" trazilo zamjenu?
- sve piaggio purejet masine kod nas su proizvedene 2003 godine, na velikoj vecini je sve originalno iz tvornice i danas mozete ocekivati sljedece:
  - pucanje membrane na regulatoru pritiska (na skuterima koji stoje po koju godinu s tvornickim regulatorok iz 2003. god, ovi koji se voze prakticki su vjecni)
  - zastoj rada s pumpom goriva (ja vam je sredim da ne staje vise)
  - zupcanik od mikroremena na radilici ako je utisnut (samo ga okrenete)
  - klizaci variomata, remen i mikroremen, zupcanik uljne i vodene (rijetko)
  - semering do variomata (samo ako je 70ccm jer postari su i kad je veca primarna kompresija malo zasline, onda najpametnije oba i to je gotova prica)


Finese oko tuninga za izvlacenje maksimuma i ako se dugo vozi iznad 80kmh gps. Za nekoga to umjereno korosti skuter, ovo nije potrebno jer stvara samo nepotrebni trosak.

 - malossi mhr multivar, agregat je agresivniji, linearnije razija snagu vozi se na minimalnom broju okretaja u visokom stupnju prijenosa
 - ditech polutka, dotjeruje linearnost priienosa do maksimuma
 - piaggio zip getriba 20% ili 13% makar sam ja zadovoljan i sa 20%, nakbitnija stvar za odrzavanje putnih brzina od 80km
  - TPS se moze razbusiti na 20mm, samo se uzme svrdlo i prodje se kroz onaj dio sto se ustekava u prirubnicu
  - auspuh tipa LV Touring, ili za maksimum duga grana ZX, TT
 



Koja je poanta svega ovoga?
Te dijelove nitko vise nece, a sve sto treba je na toj hrpi, ne trebaju nikakve trgovine narucivanja, cekanja, jednom kad se slozi to je to. A piaggio remenja ce biti jos jako dugo :D

Dok sam vozio karbose, muku sam mucio da odvozim 10tkm "bez ikakvog serafljenja", znaci uvijek bi se nesto raspalo i sjebalo me, jer sam vec tada imao planove da vozim na duge ture, ali nikada nisam imao duze razdoblje mira da bi sigurno i opusteno krenuo negdje. Sada prema 10 somova gledam toliko olako, da to vlasnici skutera s karbom nikada nece shvatiti, a ako se ipak povedu za mnom, shvatiti ce gdje su :D

« Zadnja izmjena: 26 Studeni, 2019, 10:50:32 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #1 : 26 Studeni, 2019, 10:32:16 »
.
« Zadnja izmjena: 03 Siječanj, 2020, 11:49:39 SF2 Freak »
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline jurkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Runner PJ 70
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #2 : 26 Studeni, 2019, 14:55:58 »
Jel to na cilindar paše Polini glava za pežu tsdi?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #3 : 26 Studeni, 2019, 15:00:19 »
Tako je.  :icon_thumright:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #4 : 26 Studeni, 2019, 15:36:03 »
Bas bi mi trebala jedna pura nakitana. To bi mene dobro nosilo po cesti ipak bolje od serijale karbosa :icon_thumright:
Slozit ovako kako si napisao gore sa 20% duzom getribom.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #5 : 26 Studeni, 2019, 15:45:41 »
Ja sam si uzeo u stek polini glavu. Nedavno sam se trkao s burazom cca 10min ganjanja, on na Nrgu 50, ja s Elystarom 70, i tesko ga sustizem, i tek od 80 getriba pokaze svoje. Pokusavam ga nagovoriti da slozimo i Nrga na 70 koji bi isao dosta jace od Elstara, ali on je prezadovoljan ovim vec 3 ili 4 godinu, stalno se vozi po gradu, i isao je more, a Zvonkec ga je jednom vidio kako stuca ali mora netko biti pokusni kunic za nove ideje.

Da vozim Nrga, cak bi i ostavio 50ccm, jer je to nepoderivo. A ove teske krmace su zeru slabe, a pogotovo kad obavim pretovar recimo u 2 osobe, to je vec malo zeznuto po pitanju uzbrdica i ubrzanja, dok je na ravnom cak i super.
Kad se slozi 70-tka, MORA SE preci 20tkm bez ikakvog otvaranja termo grupe, ja sam si zacrtao na toliko s Runnerom, a blizu sam te brojke pa da vidim barem karike.


Purejet 70, s duzom getribom i s normalnim skuterom te vozacem, 1000% drzi 100gpsa na ravom.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #6 : 26 Studeni, 2019, 15:52:08 »
To je ok. Ukljucimo jos lakseg vozaca od tebe na skuteru bez pretovara i dobije se dosta.  Onda to ide bas fino.
Bas me nesto zagrijalo nesto. Jos na runeru recimo koji ima 12l rezervar. Pa to tripujes sa tankom cjeli dan. :icon_thumright:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #7 : 26 Studeni, 2019, 15:56:43 »
.
« Zadnja izmjena: 03 Siječanj, 2020, 11:49:29 SF2 Freak »
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #8 : 26 Studeni, 2019, 16:00:50 »
To je ok. Ukljucimo jos lakseg vozaca od tebe na skuteru bez pretovara i dobije se dosta.  Onda to ide bas fino.
Bas me nesto zagrijalo nesto. Jos na runeru recimo koji ima 12l rezervar. Pa to tripujes sa tankom cjeli dan. :icon_thumright:

Ono sto si vidio s Runnerom nije dobro podeseno, prelake su rolice i definitivno duza getriba treba. Elystar mi ide bolje nego Runner sada :D

Hoceš reci da uz pomoc Peugeot glave ostvarujes ovakve impresivne rezultate  :headbang:

Hocu reci kako je Polini napravio istu glavu za Piaggio i Peugeot, samo su za Peugeot malo pederasti pa ne isporucuju onaj pipac za bypass crijevo vode.

I dokazati cu kako purejet 70 dere svaku pezu, cak i onu od 100ccm. :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #9 : 26 Studeni, 2019, 21:21:49 »
Swap na derbia :icon_tongue:
To bi islo super. Vec je swapnut na lc pa sada moze i purejet postat. Nek bude unikat :notworthy:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #10 : 27 Studeni, 2019, 09:02:02 »
To bi bio najlaksi i najmanji purejet, i jos ima dobrog vozaca :D Isplati se rijesiti karbos masinu, uzeti purejet za te pare i jos ti ostane. Kad vidis taj mir i vjernost, ne budes ga se odrekao, iz jednostavnog razloga, jer nije zamorce :D
« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2019, 09:04:01 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #11 : 27 Studeni, 2019, 09:05:38 »
Bila bi to prava triperska vjeverica sa viskokim putnim brzinama :icon_thumright:
Ajd bumo vidili oce to bit izvedivo.
Treba malo razradit takav swap. Kakvi su sve problemi u igri i kako ih rijesit :icon_scratch:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #12 : 27 Studeni, 2019, 09:15:37 »
Kakvi problemi? Masine su ti izvana 1/1

Uzme se instalacija od Runnera ili Nrga, i sve elektronicke komponente se ustekaju na nju. I kao takva se nanese na skuter pored ove postojece, i komponente se rasporede po skuteru. Odsjece se zadnji kraj instalacije (za plovak goriva, ulja, zadnje svjetlo i zmigavce, te prednji dio za svjetla, zmigavcw i kmh sat).

Stari regler se vadi i bobina.

Stavlja se; regler, bobina, ecu, prakticki samo za jednu stvar treba naci novo mjesto jer ove pasu cak po rasponu rupa na karbos dijelove.

Tako osakacena instacija se spoji samo na + i - pol, i ide jos jedna zica s kontakta da upali tu instalaciju, a sve istalo ti je ustekano na dzek; ecu, bobina, regler, senzor temp, TPS, zeleni i plavi injektor, namotaji, dzek za pumpu goriva.
Nema nikakvih gresaka, sve normalno radi i funkcionira.

I treba ugraditi pumpu goriva, bilo gdje ispod najnize razine rezervara. Nosaca za pumpu imam na bacanje, rupa 2xm6 i fiksirana je.
Napajanje pumpe se vrsi tako da se spoji direktno iz rezervara u nju, i iz nje se provuce crijevo do injektora. I iz injektora moze ici na vrh rezervara za povrat benge, a i ne mora jer postoji rijesenjei bez toga.

Gas sajla pase od karbosa, ako nema druge za uljnu, ne mora se ugraditi jer mi se nije dalo na Elystaru to raditi. Samo se fiksira uljna na maksimumu, komadic sajle s glavicom cca 6cm, i ispred spanera se zategne s luster klemom, meni tako drzi 2 god. ne dimi, i zanemarivo vise trosi ulja.

To ti je apsolutno sve u detalje. Jednom se odradi i gotovo, i opet se moze lako vratiti jer je samo dodano na stek.

Prva stvar koja se primjecuje nabolje je paljenje. Das kontakt, upali i odmah radi bez ikakve asistencije tipa dodavanje gasa, aktivacija coka.

Druga stvar, ne dimi apsolutno nista, ne trokira kad kreces.

Treca stvar, svjetla rade punim sjajem cim das kontakt.

Cetvrta, rezervar se osjetno sporije trosi, ugodna promjena, s uljem je jos izrazenje jer ti ostaje barem dvostruko vise.

Peta, moze se fino i kulturno vozit s malo gasa, ne trebaju ti tvrdji federi od serijskih.

Sesta, ne trebas nista kupovati novo, ja jedino sta kupujem novo su: klizaci variomata, remen, mikroremen. A nakon duuugo vremena nakon sto ostali garantiranu otresu prosjecnu placu, tek onda si uzmem zupcanik uljne jer sam nabrao gro kiometara.

Sedma, svijecica ti nikad nece crknuti, platis je 10-ak kuna, userafis, vozis je 3500km bez ikakvog provjeravanja u medjuvremenu, malo teze odserafis onako prasinjavu, vidis da je minus elektroda vec krenula, stavis novu i dovidjenja.

Osma, nema zalepece.

Deveta, nema nikakvog slinjenja i kapanja ulja te benzina.

Deseta, nema nikakvog zveckanja iz masine i cudnih zvukova.
« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2019, 09:47:37 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #13 : 27 Studeni, 2019, 11:28:10 »
A 11. Nac purejeta gileru runer pa nju slozit :icon_scratch:
Puno manje kemijanja a opet odlican skut. I nije puno teza od derbia.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #14 : 27 Studeni, 2019, 11:46:53 »
Pitao si za swap, a swap je isto jako dobra i zanimljiva igra ako pikiras neki skuter koji nema to serijski.

U tom slucaju ti je jos lakse i jednostavnije, skines cilindar, stavis ovaj, rijesis smjesu u jednom potezu metodom istekavanja i ustekavanja i napravio si posao. Danas su dosla takva vremena da se ne isplati stelat karburator.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #15 : 27 Studeni, 2019, 11:50:35 »
Jel to na cilindar paše Polini glava za pežu tsdi?
Kako jurkec prati forum hahah, mislio sam da te nema vise!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #16 : 27 Studeni, 2019, 12:05:00 »
Da da, covjek otkako je presao na purejeta, nema kaj pitati.
Inace glave su po 100 eura, a ja sam si polovnu nabavio i tak je bila cijena oko 35 eura, a ovo su nove novcate Polini, i to je sada prilika da se na najlaksi nacin stjunira.

50-tka je toliko vjecna da je norman covjek nemre potrositi, zato si das gusta i puknes na 70, i to ne bude radilo nikakve probleme, niti je ista drukcije od 50-tke za odrzavanje, a komponente koje koristi, isto vrijede i za 50 klasu.
Jer ja to gazim dosta neumjereno, samo cu reci da sam presao cijelu Bugarsku pod punim neprekidnim gasom autocestom
Potrosnja 70-tke u gradu je 3.0 litre, uz preseravanje i kocenje pred sami semafor uz masu startova, 3.2l. Tko je laksi na gasu, i gdje nema semafora da stalno ubrzava, to ide i na 2.5l.

S druge strane, opca brutto potrosnja kroz amortizaciju, je  takodjer na tom mizernom nivou.
« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2019, 12:12:25 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline jurkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Runner PJ 70
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #17 : 27 Studeni, 2019, 16:22:50 »
Dacerovs naravno da pratim forum i dalje  :icon_thumright:, a i pitati se uvijek ima za nekaj  ti bar znas da sam tebe znal izmaltrati za kojekakve probleme s karbosima. A Corectora jos nisam pocel zivkati jer sam na purejetu tek odvozil jedva 500 km, i jedino di je bil problem prosli tjedan je u dva navrata pri startu na semaforu da se skuter ugušil na par sekundi pri kretanju. Druga stvar koju sam primjetil da je kučište injektora masno od goriva ali nisam istraživao od kud bi moglo to sliniti jer jednostavno sad zbog obaveza nemam bas nekaj vremena.


Offline Daniel jet

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 129
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: jet force tsdi
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #18 : 27 Studeni, 2019, 19:34:30 »
A gdje kupiti regulator tlaka jači ili obični samo da je nov..

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TUNING purejeta na 70ccm
« Odgovori #19 : 27 Studeni, 2019, 20:04:33 »
Za 50ccm ti ne treba jaci jer ce ti trokirati (prekida vucu na momente).
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<