Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco Downtown 300i 2011. god.  (Posjeta: 20270 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kiki031

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 300i
  • Moja Kaciga: KYT HellCat
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #20 : 05 Studeni, 2019, 14:12:02 »
Ja imam relativno malo kilometara na dva kotača, kako sam i rekao u predstavljanju, sukladno tome i bilo kakvog relevantnog iskustva i znanja o moto-gumama. Uglavnom ono što sam pročitao i što čujem od vas. Sudeći po svemu što sam pročitao općenito o tome, došao sam do nekog zaključka da bi meni najvjerojatnije odgovarala neka cestovna guma za grad, tipa Metzeler Feelfree, jer, kako rekoh, ne mislim baš divljati ili ga spuštati u nekim zavojima, vožnja će mi se odvijati uglavnom u gradu i po pristojnom, suhom vremenu, zimi ni pod razno. Ono što najviše mrzim i čega me, zapravo, najviše strah su oni izlizani, "stakleni" dijelovi asfalta, pogotovo u kružnom toku ili u ponekim ulicama, čega u Osijeku ne manjka. Gledao sam set Metzeler Feelfree u mojim dimenzijama (120/80/14 prednja i 150/70/13 stražnja), izađu oko 700 kuna, dok isti set Heidenau K81 izađu oko 1000 kuna. Ne znam da li je razlika tolika da bi (meni) opravdala razliku u cijeni?
(Dunlopica mi nikako ne igra ulogu u ni jednom scenariju).


Na plavom "prasetu" (X9) bile su neke nove gume (ubijte me ako se sjećam koje), ali s njim sam "momački" šibao po gradu i skretao jako fino, bez imalo straha, nikada nije proklizao, a zaustavljao se fenomenalno. Volio bih takav osjećaj steći i na ovom... Evo slika X9, možda netko po šari može prepoznati o kojoj je gumi riječ, mislim da je bio Michelin, ali se stvarno ne mogu sjetiti...

EDIT: Je, našao sam ih po slikama, bile su Michelin City grip na Piaggiu.
« Zadnja izmjena: 05 Studeni, 2019, 14:44:59 Kiki031 »

Offline Oliverxxx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 214
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #21 : 05 Studeni, 2019, 14:45:53 »
Po šari je Michelin CityGrip

Offline Kiki031

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 300i
  • Moja Kaciga: KYT HellCat
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #22 : 05 Studeni, 2019, 14:53:31 »
Po šari je Michelin CityGrip

Je, našao sam ju po slikama  :icon_thumright:

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #23 : 05 Studeni, 2019, 18:58:06 »
Najomrazenija guma na forumu, takozvani Šitigrip.
Ali ja govorim da te gume koje nisu dobre na manjim skuterima su se pokazale dobre na vecim skuterima.
Na Beverlyu Dunlop ScootSmart ubija, drzi se bolesno i onda je sad imam na Yamahi Nmax i guma klizi i klizi, treba joj 25km dobre voznje da se ugrije kako treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Kiki031

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 300i
  • Moja Kaciga: KYT HellCat
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #24 : 05 Studeni, 2019, 19:49:13 »
Najomrazenija guma na forumu, takozvani Šitigrip.
Ali ja govorim da te gume koje nisu dobre na manjim skuterima su se pokazale dobre na vecim skuterima.
Na Beverlyu Dunlop ScootSmart ubija, drzi se bolesno i onda je sad imam na Yamahi Nmax i guma klizi i klizi, treba joj 25km dobre voznje da se ugrije kako treba.

Ne znam što bih rekao. Na X9 mi je taj Michelin City Grip stvarno lijepo držao cestu (govorimo o gradu), pretpostavljam zato što su bile gotovo nove. Dok sam imao Apriliu SC One, na njoj su bile nekakve gume koje su bile tvornička ugradnja (dakle 2010 god, a Apriliu sam imao početkom ove godine) i, izgledale su... Pa, nisu uopće izgledale, a bile su i opasne definitivno - dva puta sam bio prisiljen naglo kočiti zbog mulaca u automobilima za koje svijet izvan kabine auta ne postoji i dva puta proklizao prednjim kotačem, ali sam oba puta uspio ostati na nogama i ipak zadržati skut da ne padne. Imao sam ih u planu mijenjati, ali sam naletio na zamjenu za X9, a tipa uopće nije zanimalo stanje guma (prekupac).
Uglavnom, mogu reći da mi se proklizavanje, iz nekog razloga, uopće nimalo ne sviđa  ;D
Ove (neke) gume su bile na prvom skutu, katastrofa stanje...

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #25 : 05 Studeni, 2019, 21:18:36 »
Najomrazenija guma na forumu, takozvani Šitigrip.
Ali ja govorim da te gume koje nisu dobre na manjim skuterima su se pokazale dobre na vecim skuterima.
Na Beverlyu Dunlop ScootSmart ubija, drzi se bolesno i onda je sad imam na Yamahi Nmax i guma klizi i klizi, treba joj 25km dobre voznje da se ugrije kako treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Koja je dimenzija na beverlyu? Bas mi cudno da su dobre scootsmart.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #26 : 05 Studeni, 2019, 21:55:55 »
Bile su i meni dobre dok su nove, već nakon prve sezone su kaos... Zanimljivo kako dobro ovaj Krmko izgleda sa toliko kilometara, očekivao sam puno gore stanje ali izgleda da kymco ima zavidnu kvalitetu. Sretno sa dvokotačnim prometalom  :icon_thumright:
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Kiki031

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 300i
  • Moja Kaciga: KYT HellCat
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #27 : 05 Studeni, 2019, 22:07:52 »
Hvala Zvonkec  :) Ima on svojih estetskih nedostataka (ogrebotina, par frizova i to), samo se na fotkama ne vidi. Crne plastike nisu baš bile mažene, ali jedno mazanje Sonaxom xtreme nano je značajno popravilo stvar, kao i dipanje obloga auspuha. Generalno, ipak izgleda lijepo, a ide stvarno odlično, samo da te nesretne gume promijenim, da budem siguran u njega.
Očaravajuće je to da sam danas u njega nakrcao dvije pune velike vrećice pseće i ljudske hrane iz Spara bez problema  :)

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #28 : 05 Studeni, 2019, 22:15:14 »
Ogroman prtljažnik ali nisi ti vidio ekipu u pretovaru npr kad je lidlov šator u pitanju i kolega corector kralj pretovara a i zvonkec ga prati u stopu s kratkom devetkom

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #29 : 05 Studeni, 2019, 22:33:23 »
hahah, kad je prilika kao u lidlovom šatoru ne pitaš jel ima mjesta nego samo tovariš  :laughing9:  Ne stvarno je oke ovaj skuter, kakvih krševa i grobina gledam po fejsu kaj ekipa prodaje sa "5-6-9-10tk" pa to je strašno, prešerafljeno sve lakirano 15x rezani blatobrani i slično a po kilometraži bi trebao biti salon stanje. Znam da je to stvar do pojedinca al baš me ugodno iznenadi kad vidim neki skuter na vesti sa gro kilometara a izgleda koda ima 10x manje :D
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #30 : 05 Studeni, 2019, 22:33:53 »
Koliko takav 300i moze realno po gpsu ici? Jesi mjerio
A i potrosnja kolika je okvirno mjesovite voznje?
:yamaha:

Offline Kiki031

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 300i
  • Moja Kaciga: KYT HellCat
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #31 : 05 Studeni, 2019, 23:04:11 »
hahah, kad je prilika kao u lidlovom šatoru ne pitaš jel ima mjesta nego samo tovariš  :laughing9:  Ne stvarno je oke ovaj skuter, kakvih krševa i grobina gledam po fejsu kaj ekipa prodaje sa "5-6-9-10tk" pa to je strašno, prešerafljeno sve lakirano 15x rezani blatobrani i slično a po kilometraži bi trebao biti salon stanje. Znam da je to stvar do pojedinca al baš me ugodno iznenadi kad vidim neki skuter na vesti sa gro kilometara a izgleda koda ima 10x manje :D
Da, nažalost, u to sam se imao prilike osobno uvjeriti. Dva dana prije nego mi je ovaj "uletio", išao sam pogledati jedan crni u Karlovac, a to je bila praktički gotova kupnja. Na fotkama super, na dodatnim fotkama još bolji, prešao 10 iljada manje od ovog, vlasnik tvrdi nema lipe ulaganja, registriran 7.10., znači godinu dana, odrađen veliki i mali servis nedavno - ma, ono - bombon! Još ga zamolim da ne bude nekakvih "nesuglasica", da ne dolazim po motor iz Osijeka bezveze ili da ga vozim do Osijeka, a on me ostavi negdje na pol puta, nije mi baš usput - ma noooouuu, motor je 10/10... Dok nisam došao tamo, vidio i probao... i spičkao 800 kuna na izlet do Karlovca!
 Jbt, odmah vidim da je farbana lijeva strana - vidi se razlika u boji, s druge strane plastika na spoju zjapi, dolje na onoj ralici ljepilo, kaže on "to kotač malo nabacao"... Motor ne smiješ dotaknuti koliko je ljepljiv od cockpit spreja (ajd, barem miriši fino), ručke poluraspadnute, vizir pun pukotina i požutio potpuno, guma prednja loša potpuno... Upalim ga, radi neujednačeno, provozam nekih dva kilometra i jednostavno ne vuče kako 30 konja treba vući. Ugasim ga, palim ponovo, treba mu 10 sekundi alnasovanja da upali, kad je upalio, krenem, a on počne zatrzavati, gubi gas, ne ide... Veli tip "ma to je zbog starog goriva, nisam ga ja palio, ima već nekoliko mjeseci". Pitam ga kako ga je registrirao onda prije par dana, on počne lupetati neke gluposti... Ma, ono, laže čim zine, a servisa nije vidio pitaj boga otkada! Popizdio sam totalno!

Koliko takav 300i moze realno po gpsu ici? Jesi mjerio
A i potrosnja kolika je okvirno mjesovite voznje?

Pchela, iskreno, nemam pojma, još ga pošteno nisam ni provozao, a kamoli izmjerio bilo kakve parametre. Stisnuo sam gas malo na obilaznici, veli sat 147 km/h i ima još volje malo povući, no, naravno, stvarna brzina je vjerojatno manja, ali ne bih znao za koliko laže. Ne bih ga s ovim vizirom baš ni volio tjerati previše, nije mi bilo ugodno već na 120 ili tu negdje, a bilo je i vjetrovito...
Što se potrošnje tiče, znam samo što mi je prijašnji vlasnik rekao - nije siguran, ali vjeruje da je oko 4,5 l po gradu. E, sad, to ostaje isto za provjeriti.
Evo još koja slička, možda se malo bolje vidi stanje i moj "tuning" ( :toothy12:) auspuha.

Offline Kiki031

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 300i
  • Moja Kaciga: KYT HellCat
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #32 : 05 Studeni, 2019, 23:05:48 »
I još malo...

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #33 : 05 Studeni, 2019, 23:18:50 »
 A ima vremeena za druzenje i upoznavanje. Al ak je po gradu toliko jbga onda otvorene ne trosi puno. A jos ima i kilometara. Kako zvonkec kaze  a i vidi se na slikama d a je apoteka. Steta eto sto si preso pol hr zbog idiota i krampine. Nezz sta je mislio da ces uzet iz ocaja jer si putovao 5 sati
:yamaha:

Offline Kiki031

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 300i
  • Moja Kaciga: KYT HellCat
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #34 : 05 Studeni, 2019, 23:45:12 »
A ima vremeena za druzenje i upoznavanje. Al ak je po gradu toliko jbga onda otvorene ne trosi puno. A jos ima i kilometara. Kako zvonkec kaze  a i vidi se na slikama d a je apoteka. Steta eto sto si preso pol hr zbog idiota i krampine. Nezz sta je mislio da ces uzet iz ocaja jer si putovao 5 sati

Točno to. Mislio je da ću uzeti, jer, jbg, da nisam badava dolazio. Ma, lik bezobrazan do bola. Da je barem taj rezervoar nasipao do pola, nego skoro na rezervi. Još mu uslugu napravim i povezem mu nekakve vaze i neku granitnu ploču iz Osijeka - jbt, da je rekao hvala! Da sam g#vn% od čovjeka (a nekad mi je žao što nisam), lagano bi krenuo natrag i kad bi pitao za te vaze i ploču, samo ga lagano pitam"Kakve vaze!?" i zafitiljim ih negdje u 3 p.m. usput... No, nema veze, bilo pa prošlo, a ovog sam gedao danima ranije, samo je cijena bila znatno veća. Kad sam se vratio u Osijek, otišao sam u Kymco servis-trgovinu nevezano za taj skuter, išao sam se raspitati za jedan Xciting 300Ri da li im je poznato, i na koncu, oni mi ponude broj vlasnika ovog motora kojeg oni prodaju, ako želim neka se s njim dogovorim i pitam bi li spustio cijenu, jer oni ne mogu spustiti, on je inzistirao na ovoj i takav su ugovor sklopili. Čovjek nije bio baš načisto, ali, eto, dao sam mu ponudu i pristao je.

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #35 : 06 Studeni, 2019, 05:49:32 »
Debila ima na sve strane i tu pomoci nema, neko nesvjesno uvaljuje đubre jer nema pojma a neko se pravi grbav i uvaljuje đubre po cijeni istog takvog u apoteka stanju jer eto to je "trzisna" cijena koju je on vidio na njuskalu   :angry7:   a najjace od svega mi je kad takvi kreteni prodaju smece za velike pare pa kad mu kazes nevalja ovo treba ulozit u ono veli nadi bolje ako mozes, hvala mogu itekako i aj bok
« Zadnja izmjena: 06 Studeni, 2019, 05:52:06 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #36 : 06 Studeni, 2019, 07:48:08 »
Vidi kako ima lijepo sedlo na vozacevom dijelu, e tako nesto si obavezno slazem. Inace dobre brojke, izvjesti nas kako je prosao okrsaj s nekim iz piaggio grupacije
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Kiki031

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 300i
  • Moja Kaciga: KYT HellCat
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #37 : 06 Studeni, 2019, 09:46:19 »
izvjesti nas kako je prosao okrsaj s nekim iz piaggio grupacije
Pff! Jučer sam "odero" jednog dedu na Pggio Zipu, nije bio svjestan što se dogodilo, a čekam i jednu kolegicu koja vozi Pggio Fly i koja me uvijek zajebavala što si ne kupim skuter kad god dođem na posao i nemam gdje parkirati!  :toothy9:

Offline Kiki031

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 300i
  • Moja Kaciga: KYT HellCat
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #38 : 06 Studeni, 2019, 10:06:24 »
Zvonkec, baš tako. Jbt, kad sam prodavao X9,  čovjek koji ga je kupio nije se htio ni cjenjkati,  ja mu objašnjavam "argumente" zašto bi on trebao razmisliti treba li kupiti baš taj skuter, jer ima dosta ulaganja, a on meni objašnjava zašto bi ja baš njemu trebao prodati taj skuter 😁

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #39 : 06 Studeni, 2019, 10:16:17 »
Kladim se da ces maznuti i legicu.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<