Tehnički kutak > Tehnička pitanja

x9 napon

(1/2) > >>

muzgavac:
Mjerio sam napon struje na x9 200evolution, baterija(ciak 12v12ah) 12.40V u mirovanju, kad se upali i dodaje gas od 11.90V do 12.50V, koji su parametri za skutera? pretpostavljam da regler ne puni ako netko zna gdje bi ga najpovoljnije mogao nabavit za navedni skuter(webshop), postoji li zamjenski nekakvi univerzalni? i ima li smisla uzimati polovni.

Gdje se nalazi regler, da li je ispod lijeve bočne plastike?

Hvala!

muzgavac:
Nema nitko savjet? Čitam forum pa vidim da bi mogli biti namotaji ako ne puni, napunio sam bateriju na 12.82 u mirovanju i dobio malo drukčije brojke u leru 12.50 kod dodavanja gasa ide maximalno na 5000 okretaja do 12.80, pokušao sam i preko autobaterije(kleme) i opet isti rezultati...malo sam zbunjen jer skuter normalno pali i vozi trenutno.
Problem sam primjetio jedno jutro kad skuter uopće nije htio na kontakt reagirat, nakon malo drmanja se vratio u normalu i upalio, ipak sam pokušao provjerit struju i sad sam u konfuziji...što da radim čekam da crkne pa u servis???

GocaKralj:
Kako mislis da skuter nije htio jedno jutro reagirat pa nakon drmanja se vratio u normalu? Onda ti klema nije spojena ili ti je negdje spoj korodirao. Sve spojeve osmirglaj, ocisti i pospricaj onim sprejom.
Meni u leru puni od 13.5 do 14 a dok vozim 12.8-13-5
Ako ti skuter nece da upali nikako onda logicno ne puni regler i onda je za mijenjanje.
A iskreno ne vidim smisao tvog posta, jel imas problem da skuter ne pali ili te samo zabrinjavaju brojke sto vidis?

muzgavac:
Pa eto tako mislim kako sam i reko, ujutro pokušavam upalit skuter, kontakt čuje se glasno tik-ništa i tako 5-6 puta, malo ga stresem i upali nakon toga nema problema trenutno, pali i vozi.
Kleme su zategnute i čiste, iskreno zabrinjavaju me brojke koje sam izmjerio(išao provjerit nakon što nije htio upalit), relativno nova baterija cca 9 mjeseci stara je bila na 12.30 u mirovanju, sad sam je napunio preko punjaca do 12.80 ali ler na 12.50 i kad dodajem gas max ide do 12.80?? jel to naznaka da nesto će crknut ili je normalno??

3alfa3:
Na srednjim okretajima (ako ne i prije), voltaza bi trebala biti oko 14,5V

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju