Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: x9 napon  (Posjeta: 1761 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
x9 napon
« : 19 Listopad, 2019, 19:19:38 »
Mjerio sam napon struje na x9 200evolution, baterija(ciak 12v12ah) 12.40V u mirovanju, kad se upali i dodaje gas od 11.90V do 12.50V, koji su parametri za skutera? pretpostavljam da regler ne puni ako netko zna gdje bi ga najpovoljnije mogao nabavit za navedni skuter(webshop), postoji li zamjenski nekakvi univerzalni? i ima li smisla uzimati polovni.

Gdje se nalazi regler, da li je ispod lijeve bočne plastike?

Hvala!
« Zadnja izmjena: 19 Listopad, 2019, 19:27:35 muzgavac »

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: x9 napon
« Odgovori #1 : 20 Listopad, 2019, 16:56:03 »
Nema nitko savjet? Čitam forum pa vidim da bi mogli biti namotaji ako ne puni, napunio sam bateriju na 12.82 u mirovanju i dobio malo drukčije brojke u leru 12.50 kod dodavanja gasa ide maximalno na 5000 okretaja do 12.80, pokušao sam i preko autobaterije(kleme) i opet isti rezultati...malo sam zbunjen jer skuter normalno pali i vozi trenutno.
Problem sam primjetio jedno jutro kad skuter uopće nije htio na kontakt reagirat, nakon malo drmanja se vratio u normalu i upalio, ipak sam pokušao provjerit struju i sad sam u konfuziji...što da radim čekam da crkne pa u servis???

Offline GocaKralj

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 328
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ljubuški
  • Moj Skuter: Derbi Atlantis
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Stage 6 pro replica
Odg: x9 napon
« Odgovori #2 : 20 Listopad, 2019, 17:24:40 »
Kako mislis da skuter nije htio jedno jutro reagirat pa nakon drmanja se vratio u normalu? Onda ti klema nije spojena ili ti je negdje spoj korodirao. Sve spojeve osmirglaj, ocisti i pospricaj onim sprejom.
Meni u leru puni od 13.5 do 14 a dok vozim 12.8-13-5
Ako ti skuter nece da upali nikako onda logicno ne puni regler i onda je za mijenjanje.
A iskreno ne vidim smisao tvog posta, jel imas problem da skuter ne pali ili te samo zabrinjavaju brojke sto vidis?

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: x9 napon
« Odgovori #3 : 20 Listopad, 2019, 18:08:48 »
Pa eto tako mislim kako sam i reko, ujutro pokušavam upalit skuter, kontakt čuje se glasno tik-ništa i tako 5-6 puta, malo ga stresem i upali nakon toga nema problema trenutno, pali i vozi.
Kleme su zategnute i čiste, iskreno zabrinjavaju me brojke koje sam izmjerio(išao provjerit nakon što nije htio upalit), relativno nova baterija cca 9 mjeseci stara je bila na 12.30 u mirovanju, sad sam je napunio preko punjaca do 12.80 ali ler na 12.50 i kad dodajem gas max ide do 12.80?? jel to naznaka da nesto će crknut ili je normalno??

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: x9 napon
« Odgovori #4 : 20 Listopad, 2019, 18:34:12 »
Na srednjim okretajima (ako ne i prije), voltaza bi trebala biti oko 14,5V

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: x9 napon
« Odgovori #5 : 20 Listopad, 2019, 19:06:24 »
Na srednjim okretajima (ako ne i prije), voltaza bi trebala biti oko 14,5V

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Sto znaži da mi ne valja regler ili namotaji ili kaj? I koliko moze ovako vozit ? sad sam ga izvozao 10km sve radi ko i uvijek, upalio ga jedno 6 7 puta bez problema....malo mi bedasto čekat da me ostavi negdje pa šlepanje vamo tamo....
« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2019, 19:38:42 muzgavac »

Offline GocaKralj

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 328
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ljubuški
  • Moj Skuter: Derbi Atlantis
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Stage 6 pro replica
Odg: x9 napon
« Odgovori #6 : 20 Listopad, 2019, 23:04:37 »
Ali nikakve veze ti nema punjenje ni regler sa tim sto ujutro nece da upali pa ga moras strest. Da regler ne puni motor u voznji bi svjetla izvukla struju, sljedeci put nebi upalio nikako, jednostavno nema voltaze i tjt. To su spojevi, provjeri sve , ocisti zategni.

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: x9 napon
« Odgovori #7 : 21 Listopad, 2019, 00:48:51 »
U mirovanju imas normalan napon.

Kad upalis skuter taj napon mora malo porasti, a kad skuteru daš gas ne smi pric 15V okvirno.
Ako skuter drzis u 3000-4000 okretaja i on i dalje nema napon 13-13.5V onda nešto tu ne štima vezano za punjenje.
Ako tvrdis da je akumulator novi treba prekontrolirat namotaje i regler.
Ne znam di se na tom skuteru nalazi regler ,ali 2-3 žice dolaze iz namotaja i one moraju davat neki AC napon okvirno 50ak V. Možeš naći negdi servis manual tog skutera pa izvuc podatak koliko volti tu mora bit.

Šta se tiče tog kontakta šta spominješ to može biti problem u samoj bravi ili nekakvi loši spojevi na osiguračima ili negdje po instalaciji.

šta se tiče toga da čuješ tik tik , a ne želi pokrenit vrlo lako moguće da su se istrošile četkice anlasera pa kad ga malo cimneš uvate spoj i okrenu anlaser.
život je borba, dan mi je meč!

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: x9 napon
« Odgovori #8 : 21 Listopad, 2019, 17:15:06 »
Pokušat cu rastavit sve do reglera pa provjerit spojeve i počistit.
Vidim da je regler za njega cca 250kn, postoje li nekakvi univerzalni(kao relej paljenja za piaggio 100kn, u dućanu elektronskim dijelovima isti takav 30kn) da se mogu kupiti ako je 100 do 150 kn zamjenim ga za svaki slučaj?

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: x9 napon
« Odgovori #9 : 21 Listopad, 2019, 19:19:05 »
postoje univerzalni regleri, ali onda ti ne paše jack onda bi mora kidat jackove i to prekrajat.
Pitanje je šta sve radi priko tog reglera tako da se ja nebi baš s tin igra.
Recimo u piaggio 50 agregatima preko reglera se napajaju prednja svitla direktno AC samo regler ograničava napon na istu šemu znaju bit izvedeni grijači karburatora ili čokovi.
Isto tako relej zmigavaca u 50ticama je ugrađen u regler.

U svakom slučaju bolje dati 250 kn za regler koji paše plug and play nego prekrajat pa da ti sutra ne rade žmigavci ili nešto treće.
život je borba, dan mi je meč!