Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Najisplativiji internet trenutno  (Posjeta: 5727 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MarinM

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2243
  • Spol: Muški
  • #NADOBUDNO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri,Okolica
  • Moj Skuter: Aerox, Runner
  • Moja Kaciga: HJC FG-14
  • MojSetup: 2 mid :)
Najisplativiji internet trenutno
« : 16 Listopad, 2019, 18:57:00 »
Pozdrav ekipa, evo samo da vas pitam posto se vecina ovdje kuzi u tehniku i ostalo sta ide sa time, koji je po vama best buy internet trenutno? Sada imam a1 100gb brzog kasnije bude spor.. ali ocajno spor a 100gb stucem u 20 dana.... I sad istice kroz par dana pa me zanima sta di kako... ja sam se izgubio u svim tim gledanjima totalno...
Jednostavno tablu dole i gass...ak su brzi nisu luđi  :toothy12:

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Najisplativiji internet trenutno
« Odgovori #1 : 16 Listopad, 2019, 19:47:28 »
ja san u podstanarstvu u Splitu i uzea san Bnetov koaksijalni. U međuvremenu se to preimenovalo u A1.
Brzina mi je uvik bila oko 130 Mbita u downu i 30 u up-u. Tu i tamo se desi da se ostane na 2-5 min bez neta, ali to mi ne predstavlja neki problem.
165kn je bija misecni racun bez ikakvih ugovora i navodnom mogucnosti raskida u bilo kojem trenutku bez naknade.


E sad negativna strana cile price je da je cimer zatrazija isključenje interneta tamo 1.7. na način da im je posla mail da smo studenti i da zelimo isključiti paket interneta preko lita.
Na šta su se oni pravili retardirani pa su promjenili paket sa 150 Mbita na 30Mbita i vratili povratni mail da ce nam misecni racun bit 15 kn jeftiniji , ali da uslugu "iskljucenja" paketa naplacuju 60 kn  :angry9:

"obranili su se" na nacin da je u nasem mailu pisalo da zelimo isključiti paket, a ne uslugu. tako da su nam 3 racuna priko lita smanjili za 15 kn a naplatili 60 kn smanjenje tog paketa.
Kriminal na max.
« Zadnja izmjena: 16 Listopad, 2019, 20:10:28 lukazikaovic »
život je borba, dan mi je meč!

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Najisplativiji internet trenutno
« Odgovori #2 : 16 Listopad, 2019, 22:04:33 »
Tcom. Znaci dogoovris brzinu i fiksna je. Nez tocno koliko.
A ako hoces jos brze onda je rizik od nestabilne veze.
Nebitno prva verzija je dosta.
159 kn mjesecno ali flat bez ogranicenja. I sto me zivciralo u vipu,  ovdje nema onoga da nakon odredene potrosnje smanje brzinu
:yamaha:

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Najisplativiji internet trenutno
« Odgovori #3 : 16 Listopad, 2019, 22:14:42 »
radija san u t coma pa znan dosta o njihovoj infrastrukturi.
stalnu vezu i stalnu brzinu stvarno imaju ukoliko zivis blizu centrale šta se bakrenih instalacija tiče. Do nekih 700m (duzine kabela,a ne zračne udaljenosti) moguće je izvući u idealnom slučaju nekih 100Mbita ali će ti oni vjerojatno ponudit 30/50Mbita koji ce radit bez greske

Reda veličine ako si od centrale 1500m (opet duzina kabela) maksimalna stabilna brzina bude oko 25-30Mbita

tcom za svakog korisnika na bakru ima u centrali zaseban port preko kojeg korisnik radi. šta znači da se ne može desiti nekakvo preopterecenje mreže kad svi popale kompove navecer.

ako zivis u zgradi di tcom ima optiku to je stvarno vrh šta se stabilnosti i brzine tiče..


Jedino šta baš ne znam to su cijene njihovih usluga. Mislin da su oni slabi sa ponudon bez ugovorne obaveze
život je borba, dan mi je meč!

Offline Tomma

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb!
  • Moj Skuter: Runner PureJet
  • Moja Kaciga: Mat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Najisplativiji internet trenutno
« Odgovori #4 : 16 Listopad, 2019, 22:54:04 »
Odi na kompare.hr i sve imas tamo ponude

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Najisplativiji internet trenutno
« Odgovori #5 : 16 Listopad, 2019, 23:20:37 »
ja san u podstanarstvu u Splitu i uzea san Bnetov koaksijalni. U međuvremenu se to preimenovalo u A1.
Brzina mi je uvik bila oko 130 Mbita u downu i 30 u up-u. Tu i tamo se desi da se ostane na 2-5 min bez neta, ali to mi ne predstavlja neki problem.
165kn je bija misecni racun bez ikakvih ugovora i navodnom mogucnosti raskida u bilo kojem trenutku bez naknade.


E sad negativna strana cile price je da je cimer zatrazija isključenje interneta tamo 1.7. na način da im je posla mail da smo studenti i da zelimo isključiti paket interneta preko lita.
Na šta su se oni pravili retardirani pa su promjenili paket sa 150 Mbita na 30Mbita i vratili povratni mail da ce nam misecni racun bit 15 kn jeftiniji , ali da uslugu "iskljucenja" paketa naplacuju 60 kn  :angry9:

"obranili su se" na nacin da je u nasem mailu pisalo da zelimo isključiti paket, a ne uslugu. tako da su nam 3 racuna priko lita smanjili za 15 kn a naplatili 60 kn smanjenje tog paketa.
Kriminal na max.

E nakon ovoga bi trazio i iskljucenje usluge...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Najisplativiji internet trenutno
« Odgovori #6 : 16 Listopad, 2019, 23:33:50 »
pokuša je sa par mailova pisat prigovore odgovorili su mu gluposti i kao ako nisi zadovljan posalji novi prigovor na istu adresu... niđe veze

ja san mu reka da prosljedi problem HAKOMu, ali njemu se neda zajebavat... Da je na mom imenu internet bija nebi to tako zavrsilo.


malo smo odlutali u offtopic.

nekakav zakljucak:

optima koristi tcomovu infrastrukturu tako da bi usluga tribala bit ista šta se tiče kvalitete/brzine interneta. U slučaju kakvog kvara opet šalju na teren tcomovce kojima svakako nije prioritet popravit optimu.

a1 zna se desavat pad brzine interneta kad ima previse spojenih korisnika u zgradi/kvartu ako je u pitanju koaksijalni. Povremeno mos ostat bez interneta čak bez pucanja linka. Za korisnicku podrsku imas gori roman.

tcom- masu stabilana brzina i brz otklon smetnje. U slučaju da ti ponude HYBRID uslugu za povecanje brzine interneta otkazuj sve. To je smece kakvog nema.

na kraju se opet odabere najjeftinija opcija.

meni u splitu je trenutno a1 neograniceno prometa po brzini 30Mbit down 5Mbit up  145kn, onaj paket 150Mbita je bija 165kn

za šibenik tcom stvarno ne znan cijenu jer je u sklopu maxtva i ostalih ludosti ali je isto stalna brzina oko 25Mbita neogranicen promet.
život je borba, dan mi je meč!

Offline Patr1k747

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 434
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vž
  • Moj Skuter: KTM
Odg: Najisplativiji internet trenutno
« Odgovori #7 : 19 Listopad, 2019, 21:54:30 »
Pozdrav ekipa, evo samo da vas pitam posto se vecina ovdje kuzi u tehniku i ostalo sta ide sa time, koji je po vama best buy internet trenutno? Sada imam a1 100gb brzog kasnije bude spor.. ali ocajno spor a 100gb stucem u 20 dana.... I sad istice kroz par dana pa me zanima sta di kako... ja sam se izgubio u svim tim gledanjima totalno...

ako si zadovoljan ostani na A1 , kad potrosis 100gb jos dodatnih 100gb za 30kn i gotovo ... ili velis da ces prekinuti i onda ti ponude 200gb za istu cijenu tako bar meni ponudili...

Kod mene je situacija da nude najbolje preko tog 4G , dok t-com i ostali nudili 10/1 max speed , A1 prekg tog 4G imam 60/30
Svaki skuter je na svoj način dobar i lijep, al Aerox je ipak Aerox...

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Najisplativiji internet trenutno
« Odgovori #8 : 19 Listopad, 2019, 22:51:03 »
Kakav ti internet treba? bezicni ili zica? Ja uzeo prije par mjeseci u A1 optiku 500mb download 120 upload za 195kn mjesecno, znaci telefon i internet sve neograniceno. Za sad prezadovoljan, da bi rijec reko
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"