Tehnički kutak > Tuning skutera

70ccm sa serijskim auspuhom?!

(1/13) > >>

maminjo:
Tko ima iskustva sa slaganjem 70ccm kita na serijski auspuh??
Sta sve moze ostati serijski u toj opciji i kako to funkcionira? Sta je sa prijenosom i kako stelati karburator ?
Frend ima novi nrg i hoce staviti jacu termo grupu, ali da auspuh ostane serijski ili eventualno zamjenski za serijski, nikakve rezo spuhove!
Cuo sam par pozitivnih iskustava o tome, ali u praksi nisam vozio i nemam iskustva sa tom kombinacijom

matija84m:
Frend oce jacu termogrupu?
Kakva je to jaca termogrupa?
Moze stavit kit 70 na serijalu i vozit. Treba naravno pojacat sa goriviom. Ali osim vece potrosnje nebu nis dobil. Za tih 20 ccm stamozes dobit bez rezone :dontknow:

PchelaUbica:
Sad zavisi jel bejz kit ili nesto jace . Bejz ide bez zajebancije
Ja nedavno probao serijski spuh sa wwwa kad sam iso na tehnicki. Na racingu jedna karika.
Mogu ti rec da sam ostao iznenaden. Nebi serijalu vise nikad vozio. Minimum je base kit i bacva.
 Znaci cupa odmah. Nema utrcavanja u rezonancu. Vec si odmah u rezonanci.
Neces trebat pretvrde federe na kvacilu. Dizna ce ti biti manja. A s tim i potrosnja.
Jedino sto nije imo toliko ubrzavanje i krajnju brzinu kao sa rezonom. Iso je 90kmh. Aali s tim da sam ja ostavio rolice sa rezone 3-4 grama koje su prelagane i prevrtavalo je gadno a nije mi se dalo stavljat teze jer sam iso samo na 5 min na tehnicki da vidi spuh i nazad.
Znaci i tu bi vjerovatno dobio jos top speeda. Jer ti bacva inace trazi teze rolice.
Sve u svem ko ne zeli buku a opet da ide pristojno. Sloboodno moze stavit neki jaci base. Ili mhr replicu i slicno. Bacva to gura sigurno.
Samo prijenos postelat. Stavit bolji vario remen polutke i gas

Btw nek taj serijski proda. I uzme sito, touring, ili nesto slicno. Samo da je bez katalizatora

Ovo gore sam naveo da je manja dizna sa bacvom nego sa rezonom. Da se ne zbunis. Njemu ce na serijskim postavkama trebat malo veca dizna nego sto je sad

matija84m:
Budimo realni bacen novac za kit koji ti nista ne znaci i netreba. Jer je snaga manja nego na slozenoj 50-tici.

PchelaUbica:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju