Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare  (Posjeta: 3573 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare
« : 18 Rujan, 2019, 22:23:12 »
Pozdrav,

ugl u autu iman prednje zvucnike Hertz DSK 130.3 i zadnje Hertz DCX 690.3 trosistemci. Neman nikakvo pojacalo nego su spojeni direktno na radio Pioneer MVH-X580BT.

Ubacia bi tu neko pojacalo, sub ne dolazi u obzir jer mi triba kompletak gepek, a i ne treba mi nista prejako, eto samo malo jace od ovog sta radio goni.

Gledan nove varijante do stotinjak eura, cak i manje, pa eto preporucite mi neko 4kanalno pojacalo ili recite sto mislite od ovih par. Hvala.

Crunch GPX 1000.4 - novo cca 750kn

Hifonics ZX4400 Zeus - polovno cca 400kn

I jos san nasa pojacalo Auna(stalno se vrti po ducanima kao ok pojacalo), 4kanalno ''2800w'' za 900kn novo ili 350kn polovno.

Ja se u muziku ne razumin nista pa pomagajte. ty i lp
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Lajtung

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR 70 R
  • Moja Kaciga: Jet
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare
« Odgovori #1 : 18 Rujan, 2019, 23:27:02 »
Prvo i osnovno, za kvalitetu zvuka moraš razmotrit radio. Tu ti neće pomoć ništa drugo. Znači ako ne želiš ništa prejako a da bude kvalitetno, onda odaberi dobar radio, za dobar novac, i zvučnici će ti na njemu dobro raditi.
Goli Pioneer mi se pokazao kao najveće razočaranje od svih probanih. Sony je 10 puta bolji. Najbolji mi se pokazao Kenwood.
Tu ti je moj prijedlog KENWOOD KDC-X7200DAB i slično. Ne trebaš nikakva pojačala na to.

Offline srunner221

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 327
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Sport pro mk2,dell 21, 13% getriba, multic
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare
« Odgovori #2 : 19 Rujan, 2019, 00:12:29 »
Nikakav sony, imo ih vise komada i vece smece u zivotu nisam vidio...  JVC majka, kenwood odlican alpine takoder

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare
« Odgovori #3 : 19 Rujan, 2019, 07:52:45 »
Ja isto sebi gledam radio, mislim se za neki 1din da nije bas smeće i da ima mogućnost spajanja kamere za rikverc...cd mi nije bitan...
Čak kada bi bio neki fin 2din ne bi mi bilo žao...
Sada mi je neki stariji sony u skodi, ima aux i cd al me pila spajat kabele i to, u fiatu sam imao bluetooth, sd i usb, puno mi je više odgovarao...
U pezolu imam jvc već ajme godina, kupljen davno preko neckermann oglasnika  :toothy12: ...dan danas lipo radi ima mu oko 15god

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2826
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare
« Odgovori #4 : 19 Rujan, 2019, 19:49:20 »
sony ni za sramotiti se po sudsjestvu ne bi stavio u auto  :toothy12:
a ovaj sta kaze bez pojacala da se cuje nesto neka ne prica nebuloze, radio ima mozda 15W RMS-a, naspram kvalitetnog pojacala se moze sakriti
nekakvo pravilo je da se prednji sistemi sloze kako treba , znaci ozbiljniji dvokanalac, zadnje zvucnike ja ne bi ni stavljao, oni samo kvare zvucnu sliku, bolje te pare umjesto na zadnje zvucnike potrosi na dampiranje prednjih vratiju

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare
« Odgovori #5 : 19 Rujan, 2019, 19:59:37 »
sony ni za sramotiti se po sudsjestvu ne bi stavio u auto  :toothy12:
a ovaj sta kaze bez pojacala da se cuje nesto neka ne prica nebuloze, radio ima mozda 15W RMS-a, naspram kvalitetnog pojacala se moze sakriti
nekakvo pravilo je da se prednji sistemi sloze kako treba , znaci ozbiljniji dvokanalac, zadnje zvucnike ja ne bi ni stavljao, oni samo kvare zvucnu sliku, bolje te pare umjesto na zadnje zvucnike potrosi na dampiranje prednjih vratiju
Jebat ga, sad je kasno, kupljeno je ovo ima godina dana.
Tad san takoder dobia savjet da uzmen ove zvucnike al da mi nece tribat pojacalo jer radio to sasvin ok goni. Dok nisan u poznanika cua kako kod njega, isti setup(samo nazad ima 710 hertz + pojacalo) zvuci jedno 4x bolje i cistije od mog.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Lajtung

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR 70 R
  • Moja Kaciga: Jet
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare
« Odgovori #6 : 19 Rujan, 2019, 20:03:10 »
sony ni za sramotiti se po sudsjestvu ne bi stavio u auto  :toothy12:
a ovaj sta kaze bez pojacala da se cuje nesto neka ne prica nebuloze, radio ima mozda 15W RMS-a, naspram kvalitetnog pojacala se moze sakriti
nekakvo pravilo je da se prednji sistemi sloze kako treba , znaci ozbiljniji dvokanalac, zadnje zvucnike ja ne bi ni stavljao, oni samo kvare zvucnu sliku, bolje te pare umjesto na zadnje zvucnike potrosi na dampiranje prednjih vratiju
Ma reci ti svima :lol kakav dikobraz


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Lajtung

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR 70 R
  • Moja Kaciga: Jet
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare
« Odgovori #7 : 19 Rujan, 2019, 20:08:18 »
sony ni za sramotiti se po sudsjestvu ne bi stavio u auto  :toothy12:
a ovaj sta kaze bez pojacala da se cuje nesto neka ne prica nebuloze, radio ima mozda 15W RMS-a, naspram kvalitetnog pojacala se moze sakriti
nekakvo pravilo je da se prednji sistemi sloze kako treba , znaci ozbiljniji dvokanalac, zadnje zvucnike ja ne bi ni stavljao, oni samo kvare zvucnu sliku, bolje te pare umjesto na zadnje zvucnike potrosi na dampiranje prednjih vratiju
Jebat ga, sad je kasno, kupljeno je ovo ima godina dana.
Tad san takoder dobia savjet da uzmen ove zvucnike al da mi nece tribat pojacalo jer radio to sasvin ok goni. Dok nisan u poznanika cua kako kod njega, isti setup(samo nazad ima 710 hertz + pojacalo) zvuci jedno 4x bolje i cistije od mog.
HU je najbitniji dio priče. Ako je po ukusu preslabo, može se staviti neko pojačalo. No što će se pojačat ako je loš HU?
Ostalo je sve relativno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2826
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare
« Odgovori #8 : 19 Rujan, 2019, 20:14:50 »
reci jedan model sronjija koji ima kvalitetne predizlaze  :icon_biggrin:
osim onih 3+k kn

Offline srunner221

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 327
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Sport pro mk2,dell 21, 13% getriba, multic
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare
« Odgovori #9 : 19 Rujan, 2019, 20:59:37 »
Ma mozes se trudit koliko oces objasnit kad ekipa nije cula dalje sonya i to im je vrh svijeta...  Da im napises sinuslive ili slicno pitali bi jel to za jest... iskljucujem se iz ove teme jer vidim kud to vodi.

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare
« Odgovori #10 : 19 Rujan, 2019, 23:15:37 »
Bose majka
:yamaha:

Offline Lajtung

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR 70 R
  • Moja Kaciga: Jet
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare
« Odgovori #11 : 19 Rujan, 2019, 23:18:25 »
Ma kaj se ljutite. Otkad se vodi rasprava oko zvuka u autu, većina na Sony HU loše reagira. Postoji mnogo perspektiva, ali isto tako postoji i mnogo dokaza da ljudi često padnu na marketing pa misle da je jedno ime bolje od drugoga bez neke realne teze. Sve je to individualno i svakome paše drugačije.
Proizvođači HU-a koriste drugačije procesore zvuka, neki iste ali drugačije programirane/kako god. Ono što stoji je da će pojačalo kao takvo pojačat ono što mu dođe na ulaz, bilo to kvalitetno ili šrot. Ma baš ništa nije samo u snazi izlaza na radio uređaju. To je kita od podatka, tih 4x52, 4x50, 4x35(da, i toga se sjećam)...
Ja uglavnom spominjem 3 proizvođača HU jer s njima imam najviše osobnog iskustva, a i primjetio sam da ostali korisnici mog doba imaju iste zaključke. Prvenstveno, Pioneer je debelo razočaranje. Tko god ga brani, brani ime, tj.brand. Drugo, ljudi pljuju po Sony Hu, ali osobno nikad nisam naišao na neki primjerak koji je bio loš, počevši od automatiziranih kazetara. Zbilja mi nije jasna ta odbojnost prema marki koja je odlična na mnogo širem spektru od auto HU. Kenwood, iako tupast u dizajnu, brutalno stoji na raspolaganju sa širokim spektrom ponuđenih mogućnosti.
Kada dođemo do pojačala, meni je (znači subjektivno) uvijek bio najdraži Magnat, ovisno o tipu na visokoj je razini. Wooferi, e tu sam eksperimentirao s jeftinim markama iz razloga što imam veliku maštu i inspiraciju pa ne boli kad se skure. Otkrio sam da je najbolja kombinacija 2 woofera u push-pull kutiji koja je organizirana s jedne strane kompresijski a s druge refleksno. Mana je veličina kutije ali rezultat je brutalan, i začudili bi se na kojoj snazi se isporučuju decibeli - mnogo niže nego što mislite. Omiljeni brand standalone woofera je Pyle.
Bilo je tu još stvari poput Clariona, kojeg sam koristio još 2002'... No kako god, sada kada sam već odavno prestao sa svim tim - znam da je za normalnu uporabu dovoljan dobar HU i "u većini auta" standardan set zvučnika.
Za bilo kakav upgrade, treba početi od HU koji pruža širinu u equilizeru + kvalitetne HF i LF filtre + Subwoofer filtere po frekvencijama, kao npr. Sony CDX-GT500 (jedini HU koji su mi ukrali, tamo 2006').
Zvučnici, idealno odvojeni/split 4 komada + push pull 2x12" woofer (u dobro projektiranoj kutiji-o kutiji se npr.uopće ne priča, kao kolateralna je, a bogati bitnija je od samog zvučnika koji je u njoj).

Offline dinko1981

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina
Odg: Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare
« Odgovori #12 : 20 Rujan, 2019, 10:57:32 »
Ja nisam neki strucnjak za hifi ali vidim da je covjek u krivu crkvu dosao Boga molit, jebte ima setup koji ima i zakljucio je da mu za kvalitetnije glasno slusanje fali pojacalo i samo je trebao savjet koje da odabere od predlozenih ili mozda da neko ubaci svoj prijedlog za budzet koji ima a vi se tu svadjate ko ima bolji kazic 😂.

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1997
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare
« Odgovori #13 : 20 Rujan, 2019, 12:20:00 »
Hifonics ZX4400 Zeus - polovno cca 400kn

kupi ovo, jos 200tinjak kn za kabele i to je to.

za to sto zelis biti će super

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare
« Odgovori #14 : 20 Rujan, 2019, 15:17:57 »
Ja nisam neki strucnjak za hifi ali vidim da je covjek u krivu crkvu dosao Boga molit, jebte ima setup koji ima i zakljucio je da mu za kvalitetnije glasno slusanje fali pojacalo i samo je trebao savjet koje da odabere od predlozenih ili mozda da neko ubaci svoj prijedlog za budzet koji ima a vi se tu svadjate ko ima bolji kazic 😂.
Uvik isto  :toothy12:

Hifonics ZX4400 Zeus - polovno cca 400kn

kupi ovo, jos 200tinjak kn za kabele i to je to.

za to sto zelis biti će super
Odlicno.
Nemaju nova pojacala veliku prednost isprid polovnih ?  Stahovi od kvarova i tako to ?  ;D
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2826
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare
« Odgovori #15 : 21 Rujan, 2019, 03:21:06 »
ako je dobra marka ne, pojacala su poprilicno pouzdana, normalno ako nije neko staro 20 godina pa cure kondezatori i tako dalje

Offline Patr1k747

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 434
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vž
  • Moj Skuter: KTM
Odg: Kupnja auto pojacala, opcije za manje pare
« Odgovori #16 : 22 Rujan, 2019, 12:19:40 »
Pozdrav , moze meni netko da pomogne oko odabira zvucnika/radia ?
Citam , istrazujem , ali nekako je preveliki izbor da bi se sad odlucio :/

Uglavnom auto ima sve serijsko i trenutno je : 2 tweeter , prednja vrata 16.5 zvucnici i odiza na tabli isto 2x16.5cm
Svaki skuter je na svoj način dobar i lijep, al Aerox je ipak Aerox...