Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??  (Posjeta: 7183 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #20 : 15 Studeni, 2022, 14:14:23 »
meni isto zvuči kao oduzimanje prednosti,

velikom brzinom sam prestizao auto i žena je skrenula u ljevo oduzimajući mi prednost i sudar se dogodio na nogostupu imao sam preko 20metara trag kočenja u ljevo izbjegavajući je ona je bila kriva za izazivanje prometne nezgode a ja sam dobio kaznu pa prebrzu vožnju.

slučajevi su u sudskom postupku bili odvojeni i vodili se skroz odvojeno.
da ali uzrok nesrece je prebrza voznja a ne jer sam ja izasao i ukljucivao se jer gdje je ogranicenje 50 ne mozes voziti 150 i to se smatra obijesnom voznjom ja nisam namjerno oduzeo prednost vidio sam daleko svjetla i krenio da je normalna voznja bila sigurno se ne bi ovako desilo novi zakon kaze : U naseljenom mjestu postoji i 300 posto više vjerovatnoće da će doći do nastanka saobraćajne nezgode. Ako tu ne budemo imali ograničenja brzine i pojačali kazne, imaćemo i dalje stradanja...
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/nove-izmjene-zakona-kazna-od-2-000-km-za-prekoracenje-brzine-uz-5-000-km-onom-ko-izazove-saobracajnu-nesrecu-slijedi-i-zabrana-voznje-584434 Prekoračenje brzine za 100 odsto smatra se takozvanom obijesnom, bezobzirnom vožnjom"
Zadobio sam tesku povredu glave u komi bio i jos totalna steta na autu mozete zamisliti koji je udar to bio sa koliko velikom brzinom ...

ja sam u zoni 50 išao 120-130 vještačenje je napisalo 95-100

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1080
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #21 : 15 Studeni, 2022, 15:34:50 »
Meni nema logike da je dečko kriv. Izlazi sa pumpe i gleda lijevo, auto je udaljen 100m. Računajući da vozi po ograničenju, izlazi i ovaj ga udara jer je vozio duplo brže od dozvoljenog, i samim tim tu udaljenost prešao za duplo  manje vremena.
Oduzimanje prednosti bi bilo da je taj šaban vozio koliko je bilo ograničenje a on mu izletio. Neće valjda čekati da nikog nema u vidokrugu, pa onda izaći, jer možda netko vozi 250, pa da mu ne oduzme prednost.

Offline Krunc

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Mjesto: Završje
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 650
  • Moja Kaciga: Cgm
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #22 : 15 Studeni, 2022, 19:53:29 »
Nažalost, da vozi i 250 km/h i izađeš ispred njega, oduzeo si mu prednost i kriv si za izazivanje prometne nesreće ili nezgode. On je kriv za prebrzu vožnju.
Ne živim da bih radio, nego radim da bih mogao živjeti.
Plaća nije trošak, nego investicija.
Ako je brzo i jeftino, nije dobro. Ako je dobro i jeftino, nije brzo. Ako je brzo i dobro, nije jeftino.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #23 : 15 Studeni, 2022, 21:12:29 »
Pregledom slika cini mi se da te auto udario u prednji ljevi kotac ???
Izisao si mu sa sporedne ulice u zadnji cas!!! 99% da si kriv jer se to sve dogodilo u sekundi. Prilikom izlazenja na glavnu cestu taj auto je vec bio jako blizo i slabo si procjenio da je on tu. Da je isao po ogranicenju vjerojatno bi te udario u zadnji dio tvoga bmw i opet si kriv. Nezgodno jako ali na snimci se vidi da si mu izletio na cestu. Zapravo pokusao si mu izletit ali je on vec bio tu.
Obojca ste slabo procjenili situaciju, ti sa izlazenjem i on sa ocekivanjem da bi mu netko mogao izic tako i oduzet prednost u zadnji cas. A ovo je bas bilo u zadnji cas.

Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #24 : 15 Studeni, 2022, 22:15:40 »
Ovo ti je kao da zgazis dijete na zebri pa kazes,ja bi ga prepustio,ali zgazio sam ga jer je dijete trčalo,a trebalo je hodati.

Jedna od najgorih usporedbi koje sam čuo u zadnjih 30 godina :toothy12:

Nisam nikad imao ni najmanji sudar u prometu, pa ne znam. Al logika nalaže da tebi ide krivica za izazivanje prometne nesreće zbog oduzimanja prednosti, a njemu zbog prevelike brzine. To je nešto šta ide redovnim putem na temelju policijskog zapisnika. Valjda (?)

E sad. Ti možeš vjerojatno privatnom tužbom tužiti ovog i tražiti odštetu zbog prevelike brzine. Najbolje bi ti bilo naći nekog odvjetnika koji će se naplatiti iz odštete, a koja je vjerojatnost za dobiti takav spor će ti vjerojatno odvjetnici reći (ako smatraju da su šanse nikakve, neće ni uzimati slučaj), tad će ti sve biti jasno. Isto tako, tužba će se vjerojatno temeljiti na brzini navedenoj u zapisniku.

Nit sam ikad bia u odvjetnika, nit sam ikad ima sudar, al ovo mi je nekako jedino realno :dontknow:

Moj savjet, pokušaj doći sebi i po pitanju zdravlja i riješi se auta da ga ne gledaš i kreni u oporavak lagano. Nemoj sad još razbivat glavu s tim svim, eventualno se u odvjetnika raspitaj malo po pitanju privatne tužbe. Sretno.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #25 : 15 Studeni, 2022, 22:32:08 »
Zakon je pisan da obuhvati većinu situacija. Izuzetke se eventualno može istjerat uz skupljeg (čitaj umreženog) odvjetnika i vještačenja.
Svi zakoni se daju izigrati osim zakona fizike :headbang:
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Vragolasti Denis

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 160
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet force
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #26 : 15 Studeni, 2022, 22:49:22 »
Meni nema logike da je dečko kriv. Izlazi sa pumpe i gleda lijevo, auto je udaljen 100m. Računajući da vozi po ograničenju, izlazi i ovaj ga udara jer je vozio duplo brže od dozvoljenog, i samim tim tu udaljenost prešao za duplo  manje vremena.
Oduzimanje prednosti bi bilo da je taj šaban vozio koliko je bilo ograničenje a on mu izletio. Neće valjda čekati da nikog nema u vidokrugu, pa onda izaći, jer možda netko vozi 250, pa da mu ne oduzme prednost.
Upravo tako , u standardnoj situaciji bio bi kriv ali ako je istina kako prica onda nije. Nadi si odvijetnika i to ce se rijesiti. Nebih mu popustio iz inata.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #27 : 15 Studeni, 2022, 22:59:00 »
Realno gledano, koliko god ti deblji kraj izvukao a vozio si primjerenije od drugog učesnika, tvoja loša procjena je uzrok nesreće..
S razlogom postoji termin "uključivanje sa SPOREDNOG na GLAVNI put". Dakle nemaš prvenstvo prolaza sve dok ti ga vozila na glavnom putu ne daju ili dok ne utvrdiš da je bezbjedno uključiti se u saobraćaj na putu višeg prioriteta u odnosu na onaj na kom se
ti trenutno nalaziš.
Znamo svi kakvu proceduru su nas u auto školi učili prilikom stajanja kod znaka STOP. Nije bezveze sva ona tortura i pažljiv prilazak raskrsnici..

Za sve ostalo, potpisujem ovu zadnju od balkija. :)

Brz oporavak ti želim! Najbitnije je da se psihički sabereš, preživio si stres i ne smiješ dozvoliti da te to pobijedi. Misli na sebe, materijalno je materijalno, nadoknaditi će se

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #28 : 16 Studeni, 2022, 00:21:35 »
nažalost 100 % KRIV klasično oduzumanje prednosti

jel e46 2.0 ili 3.0 d ?

Offline MarinM

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2243
  • Spol: Muški
  • #NADOBUDNO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri,Okolica
  • Moj Skuter: Aerox, Runner
  • Moja Kaciga: HJC FG-14
  • MojSetup: 2 mid :)
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #29 : 16 Studeni, 2022, 19:21:35 »
Citiraš zakone a sam ih se ne držiš. Glavna cesta ima prednost prolaska pa makar on ide 300kmh, na tebi je bilo da procjeniš kojom brziom dolazi i onda odlučiš možeš li stići prije njega ili ne. I da se desi da čovijek dobije kaznu za brzinu ti ostaješ kriv u priči sa oduzimanjem prednosti.  Želim ti brzi oporavak i sljedeći put opreznije  :icon_thumright:
Jednostavno tablu dole i gass...ak su brzi nisu luđi  :toothy12:

Offline Kemal

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doboj
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50
  • MojSetup: RMS
  • MojSpuh: Leo vince
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #30 : 16 Studeni, 2022, 22:11:40 »
Ovo ti je kao da zgazis dijete na zebri pa kazes,ja bi ga prepustio,ali zgazio sam ga jer je dijete trčalo,a trebalo je hodati.

Jedna od najgorih usporedbi koje sam čuo u zadnjih 30 godina :toothy12:

Nisam nikad imao ni najmanji sudar u prometu, pa ne znam. Al logika nalaže da tebi ide krivica za izazivanje prometne nesreće zbog oduzimanja prednosti, a njemu zbog prevelike brzine. To je nešto šta ide redovnim putem na temelju policijskog zapisnika. Valjda (?)

E sad. Ti možeš vjerojatno privatnom tužbom tužiti ovog i tražiti odštetu zbog prevelike brzine. Najbolje bi ti bilo naći nekog odvjetnika koji će se naplatiti iz odštete, a koja je vjerojatnost za dobiti takav spor će ti vjerojatno odvjetnici reći (ako smatraju da su šanse nikakve, neće ni uzimati slučaj), tad će ti sve biti jasno. Isto tako, tužba će se vjerojatno temeljiti na brzini navedenoj u zapisniku.

Nit sam ikad bia u odvjetnika, nit sam ikad ima sudar, al ovo mi je nekako jedino realno :dontknow:

Moj savjet, pokušaj doći sebi i po pitanju zdravlja i riješi se auta da ga ne gledaš i kreni u oporavak lagano. Nemoj sad još razbivat glavu s tim svim, eventualno se u odvjetnika raspitaj malo po pitanju privatne tužbe. Sretno.
raspitao sam se objasnio i kaze bas teska nezgoda pokusat ce vidjet dokle je to doslo taj postupak pa cemo vidjeti javljam sve..nasao sam jedan slican dogadjaj gdje je covjek samo preko pune presao i na kraju se ispostavi da taj velikom brzinom sto je naletio kriv ..

Offline Kemal

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doboj
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50
  • MojSetup: RMS
  • MojSpuh: Leo vince
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #31 : 16 Studeni, 2022, 22:14:32 »
nažalost 100 % KRIV klasično oduzumanje prednosti

jel e46 2.0 ili 3.0 d ?
klasicno oduzimanje prednosti budali koja juri tolikom brzinom kroz naseljeno mjesto da ubije nekog a to sam mogao biti ja ..
2.0d cipovan 200hp

Offline Kemal

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doboj
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50
  • MojSetup: RMS
  • MojSpuh: Leo vince
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #32 : 16 Studeni, 2022, 22:16:03 »
Citiraš zakone a sam ih se ne držiš. Glavna cesta ima prednost prolaska pa makar on ide 300kmh, na tebi je bilo da procjeniš kojom brziom dolazi i onda odlučiš možeš li stići prije njega ili ne. I da se desi da čovijek dobije kaznu za brzinu ti ostaješ kriv u priči sa oduzimanjem prednosti.  Želim ti brzi oporavak i sljedeći put opreznije  :icon_thumright:
ok vidim daleko auto i uvjerim se da mogu izaci i krenem a taj naleti ako je vozio 300 u sekundi i sta se desi uzrok nesrece brza voznja
hvala

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #33 : 16 Studeni, 2022, 23:05:57 »
A sta mislis sta on govori,da ga je skoro ubila budala koja mu je uzela prednost?

Razlika je samo sto je on u pravu zakonski,a ti nisi...

Izletio si mu na 50m,a ne na 300 kako govoris,isto tako on nije vozio ni 300 ni 150 kako se pruvelicava.Nezz jesi kad vidio kako izgleda auto koji se razbije sa 150km/h??

Baci oko na crash test koji se radi sa 64km/h



Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #34 : 17 Studeni, 2022, 08:44:34 »
Ovdje je ravnica u pitanju pa iskustvom procjeniš daljinu i brzinu nadolazećeg auta i svoju sposobnost koliko se brzo možeš uključiti u promet a da ne ometaš promet na glavnoj cesti.
Iskusan dobar vozač sa snažnijim autom si može dozvoliti to odraditi "u zadnji čas" a da i dalje nikome ne zasmeta (tu je potrebno i osnovano povjerenje u auto da mu neće zakazati motor, proklizati kvačilo i sl...)
Nesiguran ili (pre)oprezan u slabijem autu će čekati sve dok cesta bude potpuno prazna.
...problem je (i rizik) kad se uključuješ na glavnu cestu nakon duljeg nepreglednog zavoja iz kojeg se očekuju vozila u naletu sa 60kmh a doleti netko sa 120kmh. Uoliko nije postavljeno ogledalo na stup preko puta rizik je veći.
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline MarinM

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2243
  • Spol: Muški
  • #NADOBUDNO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri,Okolica
  • Moj Skuter: Aerox, Runner
  • Moja Kaciga: HJC FG-14
  • MojSetup: 2 mid :)
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #35 : 17 Studeni, 2022, 12:17:26 »
Citiraš zakone a sam ih se ne držiš. Glavna cesta ima prednost prolaska pa makar on ide 300kmh, na tebi je bilo da procjeniš kojom brziom dolazi i onda odlučiš možeš li stići prije njega ili ne. I da se desi da čovijek dobije kaznu za brzinu ti ostaješ kriv u priči sa oduzimanjem prednosti.  Želim ti brzi oporavak i sljedeći put opreznije  :icon_thumright:
ok vidim daleko auto i uvjerim se da mogu izaci i krenem a taj naleti ako je vozio 300 u sekundi i sta se desi uzrok nesrece brza voznja
hvala

Ali očito je da se nisi dobro uvjerio, nisi izašao na vrijeme i tip te pogodio. Da si pogledao bolje vidio bi da dolazi velikom brzinom. Oprosti šta si se našao uvrjeđen ali ti si 100% kriv i tu prestaje svaka priča. Brzopletost i ništa više. Budi sretan da nisi još gore prošao  :happy8:
Jednostavno tablu dole i gass...ak su brzi nisu luđi  :toothy12:

Offline Kemal

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doboj
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50
  • MojSetup: RMS
  • MojSpuh: Leo vince
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #36 : 18 Studeni, 2022, 00:05:01 »
A sta mislis sta on govori,da ga je skoro ubila budala koja mu je uzela prednost?

Razlika je samo sto je on u pravu zakonski,a ti nisi...

Izletio si mu na 50m,a ne na 300 kako govoris,isto tako on nije vozio ni 300 ni 150 kako se pruvelicava.Nezz jesi kad vidio kako izgleda auto koji se razbije sa 150km/h??

Baci oko na crash test koji se radi sa 64km/h


moze on rec to al tu je snimak pogledaj ako nisi sa benziske se vidi tacno koliko je brzo proletio svojom brzinom i ja pricam sta svjedoci pricaju koliko od prilike je to bilo jer su ga neki vidjeli i prije dole da je vozio i preticao cak i auto do benziske ja nisam vidovit da predvidim njegovu brzinu i nisam budala da izadjem bezveze na cestu da me udari ,imo sam prelom kosti lobanje i zavrsio u bolnici vise od 10 dana lezanja i udar je bio u najjacio dio auta tj.tocak prednji gdje je motor solja itd.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Tko je kriv teska saobracajna nezgoda??
« Odgovori #37 : 18 Studeni, 2022, 10:10:33 »
Bitno da ste zivi i zelim brz opovarak obojci. Nesto cete pametno izvuci iz ovog događaja. Nije svako zlo za zlo.
U prometu sam svakodnevno po 12-15 sati i svakakvih sitacija se nagledam.
Sve se svodi na to da moras pazit na druge sudionike vise nego na samog sebe. Dok je barem jedan pametan i priseban moze se izbjec udes. Ovdje ste na svoju nesrecu krivo procjenili obojca.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.