Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Skuter nakon dužeg stajanja neče upaliti.  (Posjeta: 4206 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ValterZz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: Okrugla
  • MojSpuh: Arrow
Skuter nakon dužeg stajanja neče upaliti.
« : 03 Rujan, 2019, 14:55:35 »
Pozdrav, imam problem sa skuterom več neko vrijeme, radi se o NRG Power motoru 2004 godiste sa profilne slike. Karburator je neki zamjenski, promjenjen pred 3 godine, svječica je nova.

Detaljno kronološki ću objasniti što se dešava pa se nadam nekom savijetu što bi moglo biti, i nadam se da neču izkomplicirati previše, a vjerojatno hocu.

Uglavnom, direktno nakon vožnje motor mogu paliti na alnaser ili kurblu bez ikakvih poteškoća, nakon 5-6 sati stajanja motor nemoze na alnaser više upaliti, a ako zaverglam na alnaser i ne upali iz prve nemogu ga ni na kurblu više. Znači nakon 6 sati stajanja jedino na krublu pali. Nakon 12 sati upalit će samo na 5 sekundi i to jedino na kurblu i nakon tih 5 sekundi se gasi neovisno dali ja dodao gasa ili pustio na minimumu, i nakon toga mogu verglat i kurblat u beskonacno ali on nece upaliti. E , sad, nakon tih 12 sati kad ne upali kako treba....ako ga dugo dugo kurblam ( cca 5-10 minuta) nece upaliti ali ce upaliti bez problema 10 sati nakon tog dugog kurblanja u prazno. A ako odmah odustanem od kurblanja ( cca 2-3 puta zavrtim i ne upali ) opet nakon neko sati ce upaliti samo na 5 minuta i zagasiti se i onda sve u krug.

Znaci evo ovog trenutka nemogu ga upaliti jer ga nisam vozio 2 dana, upalio je dakle na 5 sekundi, zagasio se, i sada sam ga ja verglao 5 minuta tako da budem siguran da cu ga sutra ujutro sigurno moći upaliti.

Nekako ga "održavam" već mjesecima na način da nastojim ga paliti svakih 10 sati ali se dogodi da odem negdje i on odstoji i banana sve izpocetka.

Još jedan problem je da se skuter nekad pogasi u vožnji dok se ne zagrije. Unutar 2 minute od startanja. Upali brzo ponovno na alnaser/kurblu ako sam stao ili sam od sebe ako imam dovoljno zaleta/nizbrdo , ako je u brzini kvacilo i otvorim rucku goriva na ful.

Hvala.

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Skuter nakon dužeg stajanja neče upaliti.
« Odgovori #1 : 03 Rujan, 2019, 15:23:28 »
To kad šta i koliko traje ne znači ništa. Provjeri vakum ventil i karburator i svjećicu (suva ili mokra).

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Skuter nakon dužeg stajanja neče upaliti.
« Odgovori #2 : 03 Rujan, 2019, 15:44:56 »
ja sam imao isti problem....ler dizna mi je bila prevelika, i praktički je preljevao cijelo vrijeme, cijelo vrijeme sam mislio da mu fali benzina i još dodatno dizo čok kod pljenja a samo sam još više preljevao, ubiti mu je jako falilo zraka sa tom prevelikom ler diznom ....smanjio sam ler diznu stavio nove cijevćice na vakum, nova svijećica, oprao filter zraka i to je to.....čak sam mogao još malo manju staviti ler diznu od 45, prvo mi je bila 50 čak i 52 jedno vrijeme
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Skuter nakon dužeg stajanja neče upaliti.
« Odgovori #3 : 03 Rujan, 2019, 18:25:43 »
Rekao si da je stavljen neki zamjenski karb ali nisi rekao koji je niti koje su komponente unutra. U originalu ide dellorto 17,5 PHVA.
Ali ne mislim da to, sto on nekad hoce upaliti a nekad nece, zavisi od karburatora nego od sistema dovoda goriva do karburatora odnosno vakuum pumpe i vakuum ventila.
Također ne bi bilo loše ocistiti karburator i provjeriti da mozda malo pomalo ne preljeva dok stoji i napuni ti blokove gorivom..

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Skuter nakon dužeg stajanja neče upaliti.
« Odgovori #4 : 03 Rujan, 2019, 22:33:32 »
veliko pitanje je koji si karb stavija,a pogotovo koje su komponente unutra.
Da bi se eksperimentiralo sa karburatorima koji nisu original treba dobro poznavat rad takvog skutera i kako se on ponaša kod viška/manjka goriva.

U tvom slucaju se garant radi o preljevanju goriva iako nije isključeno i da imaš falš zrak.

za prvu ruku bi na tvom mistu provjerija dovod goriva tj vakum pumpu i crijeva njena, prirubnicu karburatora i usisne lamele. Ako je sve u redu sa tim preporucan ti da nabaviš polovni original dellorto 17.5mm karb sa komponentama koji dolaze u originalu.



« Zadnja izmjena: 03 Rujan, 2019, 22:41:15 lukazikaovic »
život je borba, dan mi je meč!

Offline ValterZz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: Okrugla
  • MojSpuh: Arrow
Odg: Skuter nakon dužeg stajanja neče upaliti.
« Odgovori #5 : 11 Rujan, 2019, 19:00:00 »
Hvala svima na odgovorima, ulovio sam danas tek vremena pa sam skinuo karburator, stift koj drzi onaj neki plovak je skliznuo pa ovaj nije radio kako treba. Mislim ta osovina/stift sta vec je tako lagano stavljena da ako karburator nije savrseno leveliran , mrdanjem gore dolje ona ponovno vidim klizi i s vremenom ispadne. Pogledo sam na starom neispravnom karburatoru koji je jos kod mene, ista stvar , taj stift lagano klizi ljevo desno... izgleda da to mora tako biti? Uglavnom sve sam sklopio nazad i sad pali i radi ko urica, ali imam osjecaj da je pitanje vremena kada ce to opet skliznut.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Skuter nakon dužeg stajanja neče upaliti.
« Odgovori #6 : 11 Rujan, 2019, 19:48:13 »
Taj stift nemoze kliznut nikud kad stavis casicu. Casica ne dozvoljava stiftu da ispadne. Tako da to nije problem bio. Nece ni bit.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline ValterZz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: Okrugla
  • MojSpuh: Arrow
Odg: Skuter nakon dužeg stajanja neče upaliti.
« Odgovori #7 : 11 Rujan, 2019, 20:10:00 »
sad kad kazes mozda je otpalo dok sam skidao tu kapicu, ali evo nisam nista pametno napravio osim sto sam skinuo karb i vratio ga nazad i sad pali vozi...vidjet cu s vremenom....
zaboravio sam napomenuti ovih dana prije ovog skidanja karburatora bih ga kurblao u nadi da ce upaliti i primjetio sam da mi nakon nekog vremena krene izlaziti puno goriva van na filter zraka doslovno proljeva po podu... da li to ima kakve veze s time sto nije htio paliti ili nece mozda u buducnosti?

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Skuter nakon dužeg stajanja neče upaliti.
« Odgovori #8 : 11 Rujan, 2019, 20:39:17 »
Plovak ti nije zatvarao jer nije bio na mjestu pa je zakijevao karburator. Sad je na mjestu pa se to vise nece dogadjati.