Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Zuma  (Posjeta: 61400 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #40 : 31 Kolovoz, 2019, 17:19:46 »
Na sebi nije imao nikakve strelice poput originalnog remena pa sam samo stavio tako da slova budu prema meni kao sto se inace stavlja kad remen nema naznačen smjer vrtnje.

A org je za minarelli remen?
Inace su te opruge krace od serijskog centralnog . A vidim po sifri na kutiji da su dobre. Nesto tu ne stima. Moj polini remen je takav postao nakon 5000 na kitu
« Zadnja izmjena: 31 Kolovoz, 2019, 17:55:37 PchelaUbica »
:yamaha:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #41 : 31 Kolovoz, 2019, 17:28:19 »
Onda je jednostavno škart kvaliteta
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #42 : 31 Kolovoz, 2019, 17:33:24 »
Originalni remen sam kupio jos u Kanadi u Yamahinom prodajnom centru, tamo sam samo tražio remen za Zumu i dali su mi taj.
Originalni remen i ovaj Polini su se razlikovali jedino u širini. Po dužini su jednaki i dubini, zato sam se i iznenadio sad kad sam vidio da je smljeven.

Sto se centralne opruge tice, ove Malossi su duže dosta od originalne, ne znam zašto.
Ovo je neka cudna Minarelli makina

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #43 : 02 Rujan, 2019, 14:44:26 »
Ako ti nije problem i ako već imaš sve rastavljeno, izmjeri dimenzije šajbe one na ventilvaru, uključivo i debljinu :toothy11:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #44 : 02 Rujan, 2019, 22:51:05 »
Vanjski promjer- 17.7mm
Unutarnji- 13.3mm
Debljina- 0.7mm

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #45 : 03 Rujan, 2019, 15:44:11 »
Nakon par dana mirovanja išao sam pogledati malo Zumu.
Remen ne upadne do kraja u variomat i valjda zbog toga stoji previše unutra na kvačilu tj pretegnut je remen.
To donekle i objašnjava zašto sa Polini remenom nemam start koji sam imao sa starim remenom i vjv se potrošio remen tako brzo zbog ovog.
Trebao bi staviti deblju šajbu između bolcne i ventilvara ali to nazalost nemam tako da za sada ide stari remen nazad.

Probao sam i neki Yasuni Z auspuh cisto da vidim kako ce ici. Cak oke zvuk ima iako nije to to što tražim i sa 122 diznom na original karbu je bila pre siromašna smjesa.

I u privitku mozete viditi razliku između originalne centralne i malossijeve iako sa malossijevom oprugom remenica na kvacilu i dalje ima puni hod.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #46 : 03 Rujan, 2019, 18:45:52 »
Koji je serijski karb na zumi? 122 dizna mi djeluje malo prevelika

Kaj se centralnog tiće to valjda na novije mašine stavljaju, moj svaki minarelli iz razdoblja 2000. godine je imao duži centralni od malossievih.

Za variomat si zemi na attacku šajbice za štelanje, i ja imam taj set i bez njega stvarno ništa jako je koristan
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #47 : 03 Rujan, 2019, 21:52:57 »
Ne znam tocno, nisam ni gledao ali poprilicno je mali, cca 14mm. Na am6 masini imam airsalov kit 72 sa mvt s race auspuhom i 125 diznu na 17.5 dellorto. Kad sam sklapao taj motor nisam mogao vjeroavat da na tako mali karb ide tolika dizna.

Mozda ima razlike izmedu europskih masina i masina za kanadsko trziste. Ova zuma je kao model 2003.g.

Morat cu uzeti sajbice, razmisljao sam uzet set na attacku ali racunao sam da necu imat problema ako je remen standard paaaaa na kraju ipak ispalo da cu imati problema haha

Offline dell

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 354
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #48 : 03 Rujan, 2019, 22:47:09 »
Nemaju ni novi minarelliji takav kratak serijski centralni (barem kod aeroxa i f12)

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #49 : 13 Lipanj, 2020, 13:41:53 »
Nakon dosta vremena došlo je vrijeme da se pozabavim sa Zuumom, da napokon promjenim remen i uštelam variomat.
Uzeo sam šajbe za variomat da si mogu uštelati variomat sa novim remenom ali vidim da je vanjski promjer ovih stage6 sajbi veci od bolcne na variomatu pa pretpostavaljm da to neće valjati ili griješim?
Primjetio sam da skuter ima neku rupu u ubrzanju između 45 i 55-60. Ne diže okretaje kao prije u tom rasponu, ali kad prijeđe 60 onda razvrti.
Usisne lamelice imaju već nekih 17 godina i dosta km pa sam uzeo Dopplerove da zamjenim ove karbonske. Samo se nadam da ovom zamjenom nisam prešao sa konja na magarca :dontknow:
Filter zraka također nigdje nisam mogao naci pa sam uzeo tablu spužve od stage6 pa si izrezao po airboxu.
Termogrupa mi se cini u super stanju za kilometre i godine, u cilindru se još vide znakovi honovanja, klip još dobro izgleda.
Jedino mi bolcna od klipa izgleda kao da se pregrijala, nekako je cudne boje.
Evo i slike malo

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #50 : 13 Lipanj, 2020, 13:43:01 »
Nastavak slika

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #51 : 13 Lipanj, 2020, 13:53:55 »
Bolcna voli poplavit, to nesmeta. Samo vidi da nema zubic, da nije poderana tu di ide lezaj.
A podloske mozes stavljat između variomata i kalote. Tako ces produzit bolcnu a nece smetat za remen.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #52 : 13 Lipanj, 2020, 23:27:37 »
Pod prstom se ne osjeti zubić tako da je to valjda okej onda.

Citat:
A podloske mozes stavljat između variomata i kalote. Tako ces produzit bolcnu a nece smetat za remen.
O ovome sam i ja razmišljao ali nisam bio siguran može li se.  Hvala na informaciji, napokon sam uspio ustelati variomat sa novim remenom. :icon_thumright:

Palo je neko glancanje nakon šarafanja i auspuh je dobio novi sloj boje čisto da motor izgleda što urednije  ;D





Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #53 : 14 Lipanj, 2020, 18:13:04 »
Danas je bilo još malo testiranja i igranja. Na kraju mi nekako najbolje sa Malossi bijelom centralnom, original federi na kvacilu i 6.5g rolicama.

Nisam do sada imao iskustva sa ovakvim karbom, čudan neki dizajn u usboredbi sa delortom. Trenutno je dizna 80 unutra i razmišljam dosta je svijetla svjecica. Možda bi dobro došla 82 dizna? ???



Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #54 : 14 Lipanj, 2020, 18:19:03 »
Svjecica je super. Ne diraj nis
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #55 : 14 Srpanj, 2020, 23:06:53 »
Od pustog skidanja dekla su se glave od šarafa malo razlokale pa su stavljene nove


Primjetio sam i da je kočnica malo propala i da lošije koči. Promjenio pakne, ulje i odrzračio i sad super koči, čak i pre jako pa pre lako bloka kolo sa ovom padavičarskom mišelinkom




Sa prijenosom sam se još igra. Nikako nisam moga dobiti da se ponaša onako kako se ponašala jednom davno. Dosta sam se mučio i isprobavao i došao do nekih zaključaka. Ispostavilo se da minareli ipak voli malosijevu žutu centralnu kako mi je jednom davno pchela rekao  :toothy9:
Motoforce rolice su mi također stvarale glavobolju. Originalne rolice su 7.5g. Ja stavim motoforce 6.5.g rolice i motor kad se ugrije pri startu ima osjećaj kao da su rolice 10g ili kao da kreće iz pre velikog stupnja prijenosa. Zbog tih rolica sam izgubio puno vremena dok nisam slučajno pomislio da probam sa originalnim i tad se motor preporodio. Nije mi jasno zašto? Jel moguće da su rolice pre loše kvalitete?
Sada mi je gušt vozit motor, odradio 500km snjim, većinom neki mini tripovi po zadarskoj okolici. Poprilično sam zadovoljan s tim kako ide jedino bi volio dobiti nekih 5-10kmh krajnje kako bi mogao držati nekih 85 konstantnih po ovim malo otvorenijim cestama umjesto sadašnjih 75. Sada krajnja 88gpsa i tu već prevrtava. Getriba je stavljena duža, ne znam točno koliko % duža jer je stavljeno prije 16 godina. Ako ima netko neki savjet za povećanje putne brzine nek slobodne napiše, svaki savjet je dobrodošao :headbang:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #56 : 15 Srpanj, 2020, 07:45:31 »
Hehe, minarelli prijenos. Ja ti odmah bubnem zuti centralni feder, a kod AC verzija koje se hardcore koriste, maznem i crveni jer bitno je samo da vrti, nedo bog one minarelli rupe nikome koja bi 8000ccm i V8 motor izbacila iz powerbanda.

Rolice ti veoma utjecu na rad variomata, ako su od prejeftine plastike koja se krene ljepiti prilikom zagrijavanja, znaj da nece lako kliziti u variomatu, i imati ces usporene i otezane reakcije u prijenosu. Malossi, polini ,top performances... Uglavnom, dobre rolice ti nisu ispod 70kn.

Pogledaj si izlaznost remena glede krajnje i putne brzine.

Ni sam ne znam kako sam uspjevao uglazbiti serijski minarelli prijenos, ali sada ga ne mogu zamisliti bez linearne polutke.
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2020, 07:47:31 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #57 : 17 Srpanj, 2020, 16:59:01 »
S tim rupama u ubrzanju sam se najvise i mucio dok nisam skuzio da treba samo vrtiti kako bi ostao koliko toliko u powerbandu.
Što se tice rolica, sada znam sigurno koje necu više uzimati.
Remen ne izlazi do samog vrha variomata jer sam morao staviti dvije šajbice kako bi remen upadao do bolcne. Bez šajbi dobijem 4-5km/h ali onda je start 0 bodova. Kad se remen malo potroši skidam dolje jednu šajbicu.

Gledao sam da si uzmem Polini Hi speed variomat u kombinaciji sa linearnim polutkama u namjeri da si malo poboljšam prijenos i da vidim što se može postici stim. Vidio sam da dosta vas na forumu koristi i hvali malossi variomate za piaggio. Je li isti slučaj i kod minarelia ili je Polini solidan s obzirom na cijenu?

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #58 : 17 Srpanj, 2020, 17:05:57 »
Dobar je i malossi za minu ali u kombinaciji sa MHR kalotom, jer kalota od obicnog mutica nevalja. Linearna polutka je must have i to bi najbolje bilo neku od batine/peže jer se vise siri od mina polutke i remen moze dublje upasti
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #59 : 21 Srpanj, 2020, 01:21:17 »
Malo sam bacio oko na oglase i nisam naletio na neku linernu polutku. Morat cu bolje potražiti.
Što se tiče variomata vidim da vecina dolazi bez fiksnog dijela, tj. bez ventilvara ako sam dobro skuzio. Vidio sam da jedino top performance nudi neki "variomat kit" u kojem se dobije remen i kompletan variomat sa fiksnim dijelom za nekih 75e što se čini kao ok cijena.

Danas se malo tripovalo, odradio stotinjak km i to čak na jednom rezervaru što me iznenadilo. Nisam baš nešto jurio jer ni ne mogu 😂. Cijelo vrijeme laganini 80kmh što je vjerojatno gmizanje za forumske standarde ali sto je tu je  ;D.
Neki plan za sad je uzeti linernu polutku i neki rezonantni auspuh da bar malo više snage izvučem iz ovog Atheninog kita.