Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Zuma  (Posjeta: 61793 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #280 : 11 Veljača, 2021, 19:21:22 »
Slažem se sa pchelom i tomijem što se tiče reze i karba ali moram su suzdržati dokle god je unutra original radilica.
Kada ovoj radilici dođe kraj onda će se Zuma složiti onako da dobije pravu moć hehe.
Za sada je mašina baš zdrava kao što kaže Corrector, pali uvijek iz prve, kompresija je odlična, ide okej za ono što je.
Ovu sezonu ću sigurno još odvoziti sa trenutnim setupom tj original karbom i spuhom, a za sljedeću sezonu možda bude nešto moćnije spremno.
Za po gradu je super, živahan je skuterić. Jedina želja mi je kad bi mogao održavati 90 gpsa putne brzine. Kad bi to ostvario bio bi sretan kao malo dijete :toothy10:
Snimka je do 80km/h, a krajnja je 93 gpsa i nema šanse da nabere još. Doduše ja nisam toliko ni težak sa svojih 80kg tako da vjerojatno i to pomaže Zumi da bude živahna.
Ostaje mi jedino još isprobati Polinijev variomat i možda probati malo tvrđu centralnu ali otom potom.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #281 : 11 Veljača, 2021, 19:39:09 »
Ma kad čekaš da se raspadne da apgrejdaš nikad se neće raspast,i ja čekam da prdne napaćena radilica,al neće

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #282 : 11 Veljača, 2021, 20:26:57 »
Samo nemoj 90 maximalne. Tad počneš pomišljat da pretekneš autobus turistički naravno

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #283 : 11 Veljača, 2021, 20:30:16 »
Bome pucas veoma visoko, odrzavat 90gpsa nije bas najlakse. Pa dobru krajnju od 93 imas. Tu bi mogao uskociti i variomat, mislio sam da je to kraci prijenos, ali evo, ide to kao da je LC
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #284 : 11 Veljača, 2021, 21:19:38 »
Promaklo ti je. Duza getriba je tu u igri :icon_thumright:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #285 : 11 Veljača, 2021, 21:27:34 »
Treba iz prijenosa izvuc max. Vjv remen ide do pola variomata?
:yamaha:

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #286 : 11 Veljača, 2021, 22:07:18 »
Da Tomi, imaš pravo haha. To tako najčešće i ide...Kad očekuješ da nešto rikne ono traje, a kad očekuješ da će nešto trajati onda te uhvati nespremna haha
Iako ova radilica ne bi trebala biti napaćena, ima 10k km i nikada nije zavrtila 9000 okretaja.

Na Zumi rijetko kada prestižem kad je otvorena cesta jer znam da me svako vozilo obiđe bez problema. Sjećam se da sam svega par puta prestizao neki auto i to samo kad sam pokušavao vidjeti koja je max brzina po gpsu na ravnom  :icon_biggrin:

Sad kad razmislim možda malo i pucam visoko što se putne tiče ali nisam toliko ni daleko. Gdje god idem na otvorenoj cesti držim bez problema 80-82 putnu brzinu. Ta putna brzina mi je bitna jer ne živim u gradu i svaki put kad idem u grad i iz grada imam solidnu dionicu otvorene brze ceste za odvoziti na kojoj ljudi najčešće voze oko 90.
I da, duža je getriba stavljena kao što Matija kaže samo što ne znam točno koliko je duža. Mislim da bi bilo jako teško postići sadašnju brzinu da je stock getriba ostala unutra. Jedino što mi pada na pamet je to da bi Zuma bila ekstremno živahna sa kratkom getribom i vjerojatno bi lagano dizala prednje kolo  :toothy9:

Pchelo- U pravu si i o tome ja uvijek razmišljam. Izlaznost remena nije bajna ali nije ni loša. Staviti ću sliku ovih dana da vidiš kakva je izlaznost. Tpr variomat ima jako dugacku bolcnu u original stanju i bilo koji remen sjedne skroz do bolcne bez ikakvih šajbi. Potokario sam bolcnu za 1.3mm za sada ali vidim da bi se mogao skinuti slobodno još 1mm. Možda u tome ima koji još km/h zarobljen.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #287 : 12 Veljača, 2021, 06:12:26 »
Možda da staviš neki bolji variomat,jer ovaj i nije neka sreća

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #288 : 12 Veljača, 2021, 08:52:35 »
Promaklo ti je. Duza getriba je tu u igri :icon_thumright:

Promaknulo je meni mnogo toga.

Pa ja sam mislio da je ovo cijelo vrijeme 50ccm! Tvoji ciljevi su onda ipak realni, makar base klasa najvise voli tako do 80gpsa, 85 bez nekih extremnih produljenja getribe. AC cilindar ipak treba vise paziti nego LC, tko je god izvlacio maksimum iz AC-a, taj je ranije isao na drugi setup.

Prelistao sam temu, i vidim da je tu bila 1 karika alu, pa je sada DRevo 70 covjece. Sad su mi stvari jasnije. Mislim da sam imao tog High Speeda cim je izasao, bas cu izbunariti fotku, i meni je dizao remen zeru vise nego obicni multivar. A s obicnim Multivarom sam na nekih 10000rpm i originalnim dimenzijama remena izvlacio 98kmh gps, s LC getribom i Malossi sportom LC, Yasuni City R. Ovaj Bando remen ti ne bi trebao biti neka sreca, kolika mu je duzina u usporedbi sa serijskim?
Na tim variomatima koji ne dizu remen do vrha, bolje rade kraci remeni, Malossi Kevlar je jedini imao top pogodjenu dimenziju i to je kidalo tako jako da 10 godina kasnije nisam nabasao na takvog zivcanog minarellija, a nikad necu zaboravit kad je doso neki iskusni motorist, i na upozorenje mi odmahuje rukom, i frajer kad je dao gas, skuter je uskocio u njega s obzirom da je ko Obelix bio, al naravno, nemre njega propet. Ali lik se vraca s osmjehom kakav nikad necu zaboravit, naravno, bio je iznenadjen... Koji god sam remen probao, uvijek bi bio linearniji, ugladjeniji i manje zivcan. Davao sansu masu puta i nije to to, nema onog djavola kao sa Kevlarom. Kad bi drzao skuter pored sebe, uvijek bi prvo zavrtio kotac pa onda ispucao, uz snazan trzaj.. Ako ne propinje sam od sebe i ne kida do 30kmh, to nije minarelli, vec je Piaggio klasa, onda radje Piaggia slozit zbog vecih dijelova prijenosa koji su lako dostupni  :toothy12:
Samo zbog tog 0-30 starta bih ponovno slozio Minu, a prosle godine sam odlucio uzet Aeroxa u trenutku slabosti koji je ipak pobjegao.
« Zadnja izmjena: 12 Veljača, 2021, 09:05:49 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #289 : 12 Veljača, 2021, 14:16:36 »
Tomi - Imam novi Polini hispeed variomat tako da ću vidjeti kako ide sa Polinijem samo nek malo zatopli. Uspoređivao sam ovako na oko Tpr i Polini variomate i ne izgleda Tpr nešto lošije izrađen. Vidio sam da su kod Polinia kanali za rolice malo hrapavi, a kod Tpr-a je to glađe. Ima li neki razlog zašto tpr nije neka sreća? Loši su kutevi kanala ili nešto drugo? Ja nemam toliko iskustva sa variomatima raznih marki tako da je moje znanje dosta slabo što se toga tiče pa zato pitam  :)

Correctore - E mislim da ti je još jedna sitnica promakla  :laughing6:  Nakon par sto kilometara vožnje sa  Drevom vratio sam Athenin kit (to je ta jedna karika alu). Znači na Zumi je sada Athenin kit. Drevo stoji i čeka kao rezerva.
Bando je malo kraći od original remena. Kad sam tražio remen baš sam se dvoumio dugo između Banda i Malossi kevlara. Odluka je pala na Banda ponajviše zbog cijene i zbog pohvala o dugotrajnosti sa više strana. Nakon ove tvoje recenzije ću svakako sljedeće isprobati Malossia  :icon_thumright:.
Tu živčanost mine volim i ja ali Zuma još nije takva. Tu živčanost bi vjerojatno postigao kad bi nabacio karb i auspuh koje pchela spominje  hehe.
Aeroxa bi volio i ja uzet pa da si složim neku malo živčaniju mašinu...Možda i zato odgađam turpijanje Zume jer uvijek listam oglase u nadi da će izaći fini Aerox  ;D Oni roxovi sa fiat grafikom su mi uvijek napeti bili.
Za koji dan ću staviti slike izlaznosti remena na tpr i hispeed variomatu da imamo za usporedbu i da vidite kolika je izlaznost.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #290 : 12 Veljača, 2021, 14:42:11 »
Vi koji vozite AC cilindre mjenjate ih cesce nego dizne, ja sam ti u modu, stavi kit, izvozaj se, izrabi ga, pa onda skidaj :D

Sve ovisi sta zelis, svakako taj TM14 karb nije neka sreca, s vecim karbom ce doci i vise veselja.
Finog Aeroxa nisam vidio godinama, nedavno jednu Jacques Replicu, to je jedina Aeroxica koja ima obrtaljku, a stari tip struje.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline mamca3

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sr50
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #291 : 12 Veljača, 2021, 15:54:41 »
Imali su stari aeroxi sa starim tipom struje obrtaljku.Frend je imao 2001 godinu sa obrtaljkom i satom graviranim do 120 i nije bio replica

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #292 : 12 Veljača, 2021, 16:24:25 »
A taj tpr je toliko bio hvaljen po forumu
Ti bi trebao uzet remen 755 x18 ili 17mm od pezondela  . Malo je duzi a i siri je posto kazes da ima mjesta na bolcni. Pa isprobat.
Ja sam vozio bando i polini al oni su jos duzi. Al i imao sam 123 polutke. Tako da trebs sve isprobat dok ne nades sta mu pase. I svakako stavit hi speeda poslije .
Spoji ventilvar i variomat na stolu isto pa vidi jel remen uopce moze doci do vrha

Evo tu je setup. 123 morini, hi speed , i bando od peugeota. Najjaca kombinacija sto sam imao . Odvaljivao je u startu. Morao sam pustit gas na snimku
A to je bratic od tvog kita
« Zadnja izmjena: 12 Veljača, 2021, 21:26:16 PchelaUbica »
:yamaha:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #293 : 12 Veljača, 2021, 17:20:27 »
Imali su stari aeroxi sa starim tipom struje obrtaljku.Frend je imao 2001 godinu sa obrtaljkom i satom graviranim do 120 i nije bio replica

Da to je onaj prvi tip obrtaljke na zutom satu, i ta obrtaljka ne radi lijepo kao noviji tip.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #294 : 12 Veljača, 2021, 20:07:07 »
Vi koji vozite AC cilindre mjenjate ih cesce nego dizne, ja sam ti u modu, stavi kit, izvozaj se, izrabi ga, pa onda skidaj :D

Sve ovisi sta zelis, svakako taj TM14 karb nije neka sreca, s vecim karbom ce doci i vise veselja.
Finog Aeroxa nisam vidio godinama, nedavno jednu Jacques Replicu, to je jedina Aeroxica koja ima obrtaljku, a stari tip struje.

Hahah istina, AC cilindar skinem u par minuta :laughing9: Maknuo sam Dreva jer nije bio moćan poput Athene.
A to što kažeš za Aeroxa je istina, nekako je malo dobrih netaknutih primjera nažalost.

Uff Pchelo kako ide Aerox na snimci...Zbog tebe sve češće i češće listam onu rubriku "tuning exhausts" na scooter attacku  :laughing6:
Ovo što kažeš za remen od peže zvuči dobro. Čitao sam dosta stare teme i vidio sam da mnogi spominju remen od peže ali nikada nisam ozbiljno razmišljao o tome do sad. Sad mi je već upalo u oko i zvuči kao da bi moglo dobro doći. Koje je marke taj 755x18 ili 17 na kojeg misliš?
Kad su ventilvar i variomat spojeni remen ne dođe do vrha. Nešto oko modificiranja toga svega sam pisao negdje par stranica prije ali nikada nisam ništa napravio osim kraćenja bolcne. U Zadru ni jedan tokar neće to ni pogledati bez 200-300kn i opet je upitno hoće li napraviti ono što sam tražio od njega. Točno ću morati ponijeti variomat sa sobom u Zg jednom i navratiti do Zvonkeca da zavrti to sve malo u tokarski  :icon_biggrin:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #295 : 12 Veljača, 2021, 22:49:45 »
Pcela ga je slozio za Oskara, kazaljka se propisno savija prilikom ubrzanja :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #296 : 13 Veljača, 2021, 00:08:08 »
Bogami da, poštelao ga je vrhunski :icon_thumright: Sat samo što ne krene opet od nule haha :headbang:

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #297 : 13 Veljača, 2021, 00:41:04 »
da me nije safatalo sranje prosle sezone, bilo bi svega sa trenutnim setupom. .  Obeco sam, tak da ce bit ove god jos jace
Al navijam  za zumu da predje u kosmoski mod . Samo karb i reza i to je to.  Moc je tu
« Zadnja izmjena: 13 Veljača, 2021, 02:12:46 PchelaUbica »
:yamaha:

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #298 : 14 Veljača, 2021, 11:39:27 »
I ja bi volio da pređe u kosmoski mod hehe...morat cu onda prvo blokove po pola i ubacit neku finu radilicu tako da temelj bude dobar...
Ali pomalo, prvo bi volio prijenos riješiti da bude što bolji kao što si i prije spomenuo :icon_thumright:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Zuma
« Odgovori #299 : 14 Veljača, 2021, 13:59:50 »
Sto prije dodjes do kraja, nekako ces manje uzivati, taj uspon je najzanimljiviji :D Pomalo!
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<