Tehnički kutak > Tehnička pitanja

Malossi sport zacvikao

(1/20) > >>

GocaKralj:
Pozdrav ljudi. Vjerovatno zbog manjka ulja u mješavini motor mi je zacvikao u voznji, na punom gasu pocne gubit snagu i gusit se, ja stanem ugasim ga i nece vise da upali.
Skuter je derbi atlantis, morini masina, malossi sport ac, prosiren , ispoliran i dignut ispuh za 1 mm, stage 6 pro replica i 17.5 karb sa 78 diznom, stavljena je top kajla za 3 stupnja advance a svjecica je ngk br9es, original je airbox bez cjevcice sa malossi double layer red sponge. Svjecica je onakve boje kao sto bi trebala biti. Pravio sam mjesavinu 2%.
Rastavim sve i vidim kao da je se klip počeo topiti, i male mrvice aluminija kao prašina su zalijepile karike za klip. Cilindar na strani ispuha ima mali komadic alumija koji se stopio s cilindrom. Ne znam jel ga treba vadit ili ostaviti tako. Ostavio sam tako i uzeo vodeni smirgl 800, sve zagladio , cilindar i klip , karike su fino sjele i mogle su se micati itd itd.
Cilindar znaci nema nikakav ris koji se osjeti pod prstom, samo taj komadic aluminija koji se stopio s cilindrom i kad sam ga osmirglao ne osjeti se pod prstom. Klip ima par riseva koje sam zagladio. Evo slike klipa prije rada smirglom.
Na slici klipa iznutra mozete vidjeti kako  usisna strana ( gornja strana na slici)  ima one natpise, crte itd, dok ispusna strana je nabubrila, slicno kao kad grijete plastiku, nekako je matirana sa necim slicnim kao mjehurici. Nisam mogao bolje uslikat :/
Također na slici gdje je vrh klipa, na ispusnoj strani vidite kako je se strelica nekako otopila i cak sam imao osjecaj da je citav klip tu malo udubljen
 https://imgur.com/a/do1nuZc

Sve je sastavljeno i na pocetku se osjetilo da ga nesto koci, nije htio radit na leru nikako. Nakon 10-ak kilometara stanje se poboljsalo al opet to nije to. Skuter nije zivahan kao sto je bio, nekako je trom. Kad uđe u obrtaje on ide, maximalna brzina je ista kao i prije , ubrzanje tako tako, ali odaziv na gas i rad na leru je jako los.
Danas dok sam ga vozio jedno 15 kilometara, na jednom pravcu ga je pocelo kocit, ja sam usporio i malo ga gasao u mjestu da se ne ugasi, i kasnije sam ga na pol gasa doveo kuci.
I da, dok je hladan puno je responsivniji nego kad se ugrije.

Sta vi mislite sta je uzrok, premala dizna ili premalo ulja? Sta je ovdje rjesenje, jesu dovoljne samo nove karike ili i novi klip. Jel potrebno busenje na specijalu ?

matija84m:
Jedno ljepljenje nije strasno.
Podhitno stavljaj vecu diznu cca85 za pocetak
Ac je sranje za nabrijavanje toga moras bit svjestan.
Nemoj se odma bacat u kupovinu djelova jer mozda ce dobro radit dalje.
Slobodno mu i mjesavinu povecaj na 3%

GocaKralj:
Znam da nije strasno al ako ovako nastavi nije mi sigurno nigdje s njim otic. Kazem vam danas nakon 15 kilometara, ide 100, ja dajem pun gas, on usporava, ja kocim i da sam mu pustio gas ugasio bi se. Gasao sam ga mozda minutu i ugasio ga, kasnije je upalio al je bio posebno lijen. I mislim da mi pomalo zveckaju karike

matija84m:
Ponovno ti je dal doznanja da ce zaljepit.
Dizi diznu i ulje pojacaj. To kaj zvecka zanemari za sad.
Imas dosta jak auspuh i protocni filter tako da oprezno sada u stelu

GocaKralj:
Imam 86 diznu, sutra cu nju stavit pa da vidimo sta mu je suđeno

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju