Tehnički kutak > Tuning skutera

Yamaha Zuma-Pomoć oko rolica, contra opruge i oprugica

(1/3) > >>

mic:
Pozdrav, imam Yamahu Zumu iz 2002 koja ima Minarelli horizontal AC mašinu. Od prvog dana je ugrađen Athenin 70cc sport kit (klip sa jednom karikom 1mm) ali ostatak je stock osim finalnog prijenosa tj getribe kako bi se povecala krajnja brzina.
Rolice, variomat, remen, kvacilo i opruge su sve original.

Sada pošto skuter ima 6000km odlucio sam ga malo osvjeziti i nadograditi ( maknuti airbox, montirati nedavno nabavljeni Yasuni R....)
Potrebna mi je pomoć oko odabira težine rolica i tvrdoće opruga jer ne bih volio nagađati pa da na kraju krivo kupim.
Plan mi je bio uzeti 6.5g, 6g i 5.5g rolice, Naraku set opruga za kvačilo i dvije različite kontra opruge pa probati sam štelati.

Ako je itko imao sličan setup ili može dati prijedlog nekih okvirnih težina rolica i tvroća opruga koje bi mi bile potrebne bilo bi mi od velike pomoci.
Hvala i lijep pozdrav ;D

zvonkec92:
Uzmi malossi opruge za kvacilo takoder i centralne, nemoj kemijati s tim ljevim markama..

Daj otvori temu u garazi pa stavi par slika zume, di si ju kupio i tak. Prvi put cujem.da to neko u HR ima :D

mic:
Ali koliko vidim ima više opcija Malossijevih opruga, zanima me otprilike koje tvrdoće bi trebao za moj setup. Također me zaniima težina rolica jer su sada original 7.5g pa znam da mi vjv trebaju lakše rolice samo koliko lakše je pitanje  ???

Ili da jednostavno kupim set opruga i rolica pa štelam kao što je vjv uradila velika vecina iskusnih forumaša?

Temu u garaži bi mogao otvoriti iako ne znam koliko ce ljudima bit zanimljivo gledat jer Zume nisu toliko poznate po ljepoti ;D

zvonkec92:
Kome se ne svida nek ne gleda, ja bi volio imat ruckusa ali jbg :(

centralne uzmi bijeli i zuti, a za rolice neznam to bus po osjecaju vidio dal ti trebaju lakse, nikad niko nije iz prve nastelao skuter morat ces potrosit para na rolice :P

mic:
Ja gledam Zumu kao 2t verziju ruckusa haha

Sto se tice opruga uzet cu onda malossijevu bijelu i zutu a rolice od 7, 6.5, 6 i 5.5g pa se nadam da cu uspijeti nesto ustelati.
Hvala na pomoci :icon_thumright:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju