Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera runner-Promjer lezaja radilice  (Posjeta: 22668 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #40 : 05 Listopad, 2010, 23:51:17 »
nije bespotrebno ti ležajevi su prilagođeni radu na jako visokim okretajima ,trajnost puno bolja od običnih poliamid , napravljeni baš za polini evo kiteve ,dok su ovi kaj vi u lagerosu kupujete su obični ležajevi  :icon_tongue: , ti polini evo ležajevi su skf ležajevi isto al su napravljeni uz pomoč polinija po njihovim potrebama a evo kitevi se vrte jako jako brzo tak da j#bo 200kn više oču imat jebenicu od ležaja u bloku :frajer: , ovi evo  imaju manje kuglica i veče su , oni obični imaju 10 komada dok ovi evolution imaju 8 kuglica u ležaju i prilagođena je unutrašnjost ležaja po čem idu te kuglice negdje sam čito da je napravljeno neš na unutrašnjsti da se poboljša trajnost ležaja uglavno bolesnoča od ležajeva  :glasses9:
a da, al nevidim smisla kad mi frend nekidan govori da je složo hondu sa skf poliamid i radilicom nekom, to je pred par godina bilo, naravno odmah je kit išao gore itd
uglavnom,danas taj motor ima 60 000km, treći kit je gore,a ti ležajevi radilica su još uvijek isti unutra tako da neznam o čemu ti pričaš
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #41 : 06 Listopad, 2010, 00:28:58 »
nema to veze niš ovi skf polini evoution poliamid su bolji od serijskih skf poliamidnih i to je činjenica robusnije kuglice , manje kuglica+veče kuglice=manje trenja u njima veča izdržljivost i rađeni po naruđbi polinija do 18000rpm , uglavnog bolji su od serijskih to je sve što mene zanima a ti stavljaj rođo kaj očeš ja znam kaj bum ja stavil  :icon_tongue:

Offline zipst

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: na hrpi
  • MojSetup: trkeci
  • MojSpuh: probusen
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #42 : 06 Listopad, 2010, 00:31:44 »
ako ces ih onako stavljat, nece na dobro :-X
covjece jos da je nastavio i bez karba radit,pa ti bi se djabe vozio

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #43 : 06 Listopad, 2010, 00:34:58 »
nema to veze niš ovi skf polini evoution poliamid su bolji od serijskih skf poliamidnih i to je činjenica robusnije kuglice , manje kuglica+veče kuglice=manje trenja u njima veča izdržljivost i rađeni po naruđbi polinija do 18000rpm , uglavnog bolji su od serijskih to je sve što mene zanima a ti stavljaj rođo kaj očeš ja znam kaj bum ja stavil  :icon_tongue:
valjda bude i kit neki pa da zavrti te ležajeve na 18 000 da bar rade svoj posao kako treba  :glasses9:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #44 : 06 Listopad, 2010, 01:09:53 »
glavni je, citam i ne vjerujem, koliko covjek moze biti pun gluposti

j#bo te polini evoluš lezajevi
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #45 : 06 Listopad, 2010, 01:14:06 »
Lezjevi radjeni za velike okretaje MORAJU imati vecu zracnost. To je losa osobina (u odnosu na lezajeve manje zracnosti) ako se voze na manjim okretajima  :icon_tongue:


Uostalom, SKF lezajevi i metalnog i poliamidnog kaveza trpe okretaje dosta vece od onih koje postizu cak i high end setupi

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #46 : 06 Listopad, 2010, 01:17:21 »
mislim da je on svoje zacrtao

polini i tocka
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #47 : 06 Listopad, 2010, 01:25:35 »
mislim da je on svoje zacrtao

polini i tocka

Ako su cijenom isti kao i "obicni" SKF, onda je u redu. Ali ako su skuplji....


Podsjetilo me na pricu kad je covjeku crko el. podizac stakla na Ferrariju i otpeljo ga covjek u servis. Tamo su mu rekli da je dio isti kao i na Puntu i nek odluci da li zeli da naruce "originalni" Ferrarijev podizac ili Fiatov. Lik je inzistirao na Ferraijevom koji je kostao 1500€ dok je Fiatov kostao par stotina kuna.

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #48 : 06 Listopad, 2010, 12:14:54 »
glavni je, citam i ne vjerujem, koliko covjek moze biti pun gluposti

j#bo te polini evoluš lezajevi

poliamindi kavez je puno slabiji od metalnog zato su polini i malossi od skfa naručili te lezajeve po potrebi uglavnom bolji su i izdržljiviji zbog tig večih kuglica to je sve što mene zanima ima ih i jeftinijih po netu naručit , to kad nekom drugom slažeš motor i ja bi mu stavio te serijske ležajeve , ali  kad sebi slažem nešto oču imat najbolje jel tu jednog dana ide team replika gore i ležajevi moraju bit najbolji evo ti od malossija za ležajeve od skf po naruđbi , serijsko je serijsko ,a ja ču više vjerovat poliniju i malossiju i j#bote kaj ste vi tolko škrti sebi kupit tu mi gledate na jebenih 100-200 kuna na najvažniji dio motora

SPECIAL HIGH-SPEED BALL BEARINGS

Crankshaft ball bearings with oversized spherical rollers designed for operating speeds of up to 18,000 RPM and 30 Kw of power.

SKF optimized these new types of bearings, with the collaboration of Malossi's Engineering R&D department, for two stroke scooters and motorcycles competing in the Malossi Trophy series.

Another technological step forward that guarantees greater reliability and performance, qualities gladly accept by the technicians in the field.

Technical Specifications

•High-speed ball bearing with increased operating load
•Eight (8) spherical rollers increased to 8 mm diameter (*)
•Polyamide cage
•Carbonitrided inner ring
•Outer ring modified by Malossi to improve lubrication (*)

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #49 : 06 Listopad, 2010, 12:21:30 »
Cek...po vama je potrebno 3 dana da se ubaci lezajevi i radilica u blokove?

TO NEMA SMISLA!

funky...kakva korist od hlađenja lezaja i grijanja radilice? radilica se siri a lezajevi stiscu i to bi trebalo sjest ko med? de dobro je

sta god da se stavlja u led, dovoljno je i sat vremena ako ne  i manje, to je praksa ne teorija

24h my ass  :icon_tongue:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #50 : 06 Listopad, 2010, 12:25:02 »
treba dobro zagrijati dosjede u blokovima jer se oni više šire grijanjem nego ležaji hlađenjem što se skupljaju..

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #51 : 06 Listopad, 2010, 12:28:00 »
treba dobro zagrijati dosjede u blokovima jer se oni više šire grijanjem nego ležaji hlađenjem što se skupljaju..
istina

ako se blok dobro zagrije lezajeve nije niti potrebno stavljati u led

mislim da svaki ima svoju tehniku, i svacije je ispravno dok ne trpi lezaj ili neka druga komponenta...ali za slaganje radilice u blokove 3 dana...to je apsurdno!
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #52 : 06 Listopad, 2010, 12:37:53 »
Cek...po vama je potrebno 3 dana da se ubaci lezajevi i radilica u blokove?

TO NEMA SMISLA!

funky...kakva korist od hlađenja lezaja i grijanja radilice? radilica se siri a lezajevi stiscu i to bi trebalo sjest ko med? de dobro je

sta god da se stavlja u led, dovoljno je i sat vremena ako ne  i manje, to je praksa ne teorija

24h my ass  :icon_tongue:

to sam ja njemu odgovorio nakon nekih drugih odgovora sa foruma dečko je krenuo tako slagat ležajeve pa sam mu reko da ne grije ležajeve sa poliamidnim kavezom ,što se mene tiče ja bi prvo ugrijo blokove ohladim ležajeve i prvo ležajevi u blok i onda radilicu nutra i polagano šrafit blokove nazad popriječno šarafe peglat da blok jednako sjeda i to je to  :icon_tongue:

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #53 : 06 Listopad, 2010, 12:40:23 »
ne u slučaju poliamidnih ležajeva radilicu ugriješ na 100-120c a ležajeve ohladiš i onda ih lagano natakneš na radilicu trebalo bi lagano sjest ako ne moraš nabavit cijev promjera unutarnjeg dijela ležaja i lagano ga kvrcnut ali kvrcanje po onutarnjem dijelu ležaja dolazi samo u obzir kad ih stavljaš na radilicu (znači ne mislim po kuglicama negu unutarnjem promjeru ležaja) , i onda kad ležajevi sjednu na radilicu oba dvoje ih staviš u vrečicu za smrzavanje i prek noči ostaviš u freezeru ,i  kasnije ugriješ blokove na 100-120c i trebalo bi upast ko u med  :icon_thumright:

znam sto se tice tok kucanja, kad ide na radilicu onda unutarnji kad u blokove onda vanjske to je logisno, ali mi nema logike to da hladim lezajeve a grijem radilicu....?
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #54 : 06 Listopad, 2010, 12:46:50 »
šta si ti sad napisao bože dragi.
uglavnom, sve metode su ti opisane, ako imaš višak vremena radi kak ti je već rečeno, ako ne, možeš i prvo ubaciti ležajeve u blok pa onda radilicu i sve složit

ne mogu prvo lezajeve u radilicu jer kako cu ih onda grijati jer su poliamidni?  I zato pitam za savjete kako sta dalje....
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #55 : 06 Listopad, 2010, 12:47:40 »
znam sto se tice tok kucanja, kad ide na radilicu onda unutarnji kad u blokove onda vanjske to je logisno, ali mi nema logike to da hladim lezajeve a grijem radilicu....?
Kad ti je krivo rekao

Sto se tice privlacenja bloka vidama to je opet pogresno jer lezaj opet trpi aksijalno
Meni je sve sjelo na ruku,znaci blok je prisao uz blok bez sile,samo sam rukom gurao blok jedan prema drugom
Vide idu kasnije da drze blokove a one nisu sredstvo kojim ces privuc blok na ležaj prisilno
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline MazdaMurairotor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 232
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zip sp
  • Moja Kaciga: Kbc
  • MojSetup: Malossi MHR replica 70
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #56 : 06 Listopad, 2010, 13:06:37 »
po vama, uzeti lezaje skfc4 poliamid ili koyo poliamid c4??

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #57 : 06 Listopad, 2010, 13:13:21 »
Kad ti je krivo rekao

Sto se tice privlacenja bloka vidama to je opet pogresno jer lezaj opet trpi aksijalno
Meni je sve sjelo na ruku,znaci blok je prisao uz blok bez sile,samo sam rukom gurao blok jedan prema drugom
Vide idu kasnije da drze blokove a one nisu sredstvo kojim ces privuc blok na ležaj prisilno

a ja ih tak složio mali milion i svi rade još danas privlačenjem blokova šrafima, ako su blokovi dobro ugrijani to bi trebalo sjest tako s rukom kak si ti reko , po meni najbolje prvo na radilicu ležajeve , onda i radilicu i ležajeve u led ugrijat blokove i to bi trebalo upast bez beda , ili drugi način koji proizvođači radilica predlažu ležajeve prvo u blokove i onda ih sklopit

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #58 : 06 Listopad, 2010, 13:24:17 »
poliamindi kavez je puno slabiji od metalnog zato su polini i malossi od skfa naručili te lezajeve po potrebi uglavnom bolji su i izdržljiviji zbog tig večih kuglica to je sve što mene zanima ima ih i jeftinijih po netu naručit , to kad nekom drugom slažeš motor i ja bi mu stavio te serijske ležajeve , ali  kad sebi slažem nešto oču imat najbolje jel tu jednog dana ide team replika gore i ležajevi moraju bit najbolji evo ti od malossija za ležajeve od skf po naruđbi , serijsko je serijsko ,a ja ču više vjerovat poliniju i malossiju i j#bote kaj ste vi tolko škrti sebi kupit tu mi gledate na jebenih 100-200 kuna na najvažniji dio motora

SPECIAL HIGH-SPEED BALL BEARINGS

Crankshaft ball bearings with oversized spherical rollers designed for operating speeds of up to 18,000 RPM and 30 Kw of power.

SKF optimized these new types of bearings, with the collaboration of Malossi's Engineering R&D department, for two stroke scooters and motorcycles competing in the Malossi Trophy series.

Another technological step forward that guarantees greater reliability and performance, qualities gladly accept by the technicians in the field.

Technical Specifications

•High-speed ball bearing with increased operating load
•Eight (8) spherical rollers increased to 8 mm diameter (*)
•Polyamide cage
•Carbonitrided inner ring
•Outer ring modified by Malossi to improve lubrication (*)

sam ti vjeruj njima, vole oni takve ko ti

kad budes stavljo team replicu onda si stavi te lezajeve, jer cisto sumljam da ces to voziti na najobicnijoj radilici, za team replicu vec vidim to ce biti team radilica

tak da ne fantaziraj previse

kao sto rekoh ti si svoje zacrtao  ::)
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline MazdaMurairotor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 232
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zip sp
  • Moja Kaciga: Kbc
  • MojSetup: Malossi MHR replica 70
Odg: Gilera runner-Promjer lezaja radilice
« Odgovori #59 : 06 Listopad, 2010, 13:25:17 »
po vama, uzeti lezaje skfc4 poliamid ili koyo poliamid c4??

???????