Tehnički kutak > Tuning skutera

SKIDANJE BLOKADE Aprilia SR MOTARD 50 2T (2019)

<< < (2/3) > >>

fico:
Pozdrav svima
kupio sam auspuh GIANNELLI GO za Aprilia SR MOTARD 50 2T EURO4, zanima me kad skinem original auspuh sta je sa onim sitnim cijevima šta se napravi sa njima?

Kako se sa originalnog auspuha skine blokada?

Hvala na odgovoru

Corector:
Ajme meni....

Te cijevi ti nisu blokade, one sluze za optimizaciju rada kazalizatora.


Blokade su najcesce u sljedecim oblicima:
1. slijepa cijev na grani auspuh, kao sto naziv govori, to je jedna dodatna cijev koja je duga ubicno oko 20cm, i njen kraj je zatvoren i ona nigdje ne zavrsava. Ispusni plinovi ulaze u tu cijev, i odbijaju se kad dodju do kraja, i tim odbijanjem usporavaju protok isousnih plinova prema loncu auspuha.

2. Prsten na bolcni variomata. Doslovno prsten koji se samo skine, sirine oko 5mm, reducira rad variomata tako da ne dozvoljava prijenosu da radi u maksimalnom prijenosnom omjeru. Na tim euro4 masinama, prsten je spojen s bolcnom i trrbalo bi staviti drugu bolcnu. Pezo i te Honda, nemaju orsten, nego imaju limeni poklopac variomata iza kalote koji blokira otvaranje variomata.

3. Limic na ulazu u karburator, to nije blokada, on se skida na jacim setupima kad je zaista potrebno vise zraka, na 50ccm masini se slobodno moze istaviti, a potrosnja bi trebala biti zeru manja. Najbitnije je staviti malo vecu glavnu diznu, ako je 53 unutra, prilikom odblokiravanja se ide na par brojeva gore, najcesce je to od 58-64 dizna.

4. Manje pristuna je elektronska blokada CDIa. Jednostavno se kuzi, na nacin da masina nece u turazu na nogarama, ili pak, istu brzinu imas na ravnom i niz brdo. Piaggio je u pravilu bez blokada, 99% slucajeva, a ovi novi euro4 ispada da jesu djelomicno zablokirani.

fico:
Hvala na odgovoru ali još uvjek neznam sta je sa tom optimizacijom katalizatora.... Znaci kad stavim giannelli go na njega neidu te cijevi..

matija84m:
Nejdu cijevi.
Nemas katalizator i nemas te cijevi vise.

fico:
Ok hvala a sta onda se stave neki poklopci na te cijevi ili

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju