Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NRG- ne da se  (Posjeta: 3302 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
NRG- ne da se
« : 19 Srpanj, 2019, 17:03:04 »
Drugari, treba mi  pomoć...na sevisu mi je NRG koji je ležao 3 godine... Kompletno sam ga odradio, ali na kraju nastaje problem: spustio sam pumpu na podnicu, izbacio sam vakum ventil i gomilu creva... Izvikao sam odušak sa račve na pumpi, ali ne znam gde da ga stavim... I da li još negde treba neki odušak... Skuter pali, ide, i posle 100njak metara zakuca... 5 dana mi ne da mira, non stop sam ispod njega...
« Zadnja izmjena: 19 Srpanj, 2019, 17:09:24 Lenko »

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: NRG- ne da se
« Odgovori #1 : 19 Srpanj, 2019, 18:08:58 »
Drugari, treba mi  pomoć...na sevisu mi je NRG koji je ležao 3 godine... Kompletno sam ga odradio, ali na kraju nastaje problem: spustio sam pumpu na podnicu, izbacio sam vakum ventil i gomilu creva... Izvikao sam odušak sa račve na pumpi, ali ne znam gde da ga stavim... I da li još negde treba neki odušak... Skuter pali, ide, i posle 100njak metara zakuca... 5 dana mi ne da mira, non stop sam ispod njega...
Nije meni bas 100% jasno sta si napisao. NRG ima vakumsku pumpu dole na rezervoaru. Vakuum ventil uopste nema. Pumpa ima dva crijeva za benzin i jedno za vakuum koje se spaja na pipac na bloku pored usisne prirubnice i to je to. I ne znam kako drugacije sistem uopste moze da radi.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: NRG- ne da se
« Odgovori #2 : 19 Srpanj, 2019, 18:30:44 »
To što misliš nije pumpa, nego vakum ventil... Ima načina da se usavrši injection, bez vakum ventila, i direktno poveže pumpa... Pregledaj zadnjih nekoliko tema o NRG, šta majstori rade...

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: NRG- ne da se
« Odgovori #3 : 19 Srpanj, 2019, 18:38:53 »
Izvini jel ti to purejetu pricas?

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: NRG- ne da se
« Odgovori #4 : 19 Srpanj, 2019, 18:41:45 »
Haha. Purjet znaci.
Sad ce corektor to rijesit jednon porukom :headbang:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: NRG- ne da se
« Odgovori #5 : 20 Srpanj, 2019, 11:53:15 »
A koja bi ti bila svrha vakum ventila?
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG- ne da se
« Odgovori #6 : 20 Srpanj, 2019, 12:57:10 »
Nrg Power Purejet ti ima klasicnu vakum pumpu kao kod karbos modela i standardnu pumou goriva za purejeta.

To je teski idiotizam zbog 2 glavna razloga, a napracili su to tako jer su glavnu pumpu goriva smjestili iznad rezervara, i posto ona ne moze sama vuci gorivo, stavili su klasicnu vakumsku da digne gorivo elektricne pukpe goriva.

1. Razlog zasto je suvisna vakumska pumpa je u tome da je to sasvim nepotreban elwment u cijeloj prici, i dodatno smanjuje pouzdanost, makar dok to sve radi, to je dobro, ali definitivno nepotrebno jer se pumpa moze smjestiti u ralicu ispod rezervara.

2. Razlog zasto ne, kad skuter duze odstoji, crijeva goriva se isprazne, i onda elektricna oumpa radi malo na suho dok vakumska nadruka gorivo. Nije bas dobro da klipni mehanizam radi na suho... A to izgleda upravo ovako; crijeva goriva priie glavne oumpe su prazna, ti das kontakt i elektricna oumpa goriva odradi svoje bez goriva, i tek kad krenes anlasovati, ponovno se pokrece elektricna pumpa koja je vec uvukla zrak i velike su sanse da ce stucati zbog toga, i tek tokom anlasovanja se pokrece i vakumska pumpa goriva koja u par sekundi dobavi gorivo u glavnu

3. Pojednkstavljuje se izvedba, smanjuje se duzina crijeva



Sto se tice oduska, Nrg Power Purejet ti ima 2 prikljucka s lijeve strane odmah ispod cepa rezervara, jedan ti sluzi za povrat gorivq, a drugi za odzracivanje pumpe kako bi zrak izasao iz nje. Svejedno na koji se spajas.
Originalna crijeva od Powera su lose kvalitete, jer tu su vec kinezi u igri, i danasbji svaki power ih ima truljava i ibavezno treba mijenjati ista.

Imas slike u mojoj temi na onom mom Nrgu Poweru, a njega cu istjerati iz steka uskoro i moram ga poceti voziti jer mi se nije dalo rjesiti papire za njega.
« Zadnja izmjena: 20 Srpanj, 2019, 13:01:10 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: NRG- ne da se
« Odgovori #7 : 21 Srpanj, 2019, 00:44:03 »
Nrg Power Purejet ti ima klasicnu vakum pumpu kao kod karbos modela i standardnu pumou goriva za purejeta.

To je teski idiotizam zbog 2 glavna razloga, a napracili su to tako jer su glavnu pumpu goriva smjestili iznad rezervara, i posto ona ne moze sama vuci gorivo, stavili su klasicnu vakumsku da digne gorivo elektricne pukpe goriva.

1. Razlog zasto je suvisna vakumska pumpa je u tome da je to sasvim nepotreban elwment u cijeloj prici, i dodatno smanjuje pouzdanost, makar dok to sve radi, to je dobro, ali definitivno nepotrebno jer se pumpa moze smjestiti u ralicu ispod rezervara.

2. Razlog zasto ne, kad skuter duze odstoji, crijeva goriva se isprazne, i onda elektricna oumpa radi malo na suho dok vakumska nadruka gorivo. Nije bas dobro da klipni mehanizam radi na suho... A to izgleda upravo ovako; crijeva goriva priie glavne oumpe su prazna, ti das kontakt i elektricna oumpa goriva odradi svoje bez goriva, i tek kad krenes anlasovati, ponovno se pokrece elektricna pumpa koja je vec uvukla zrak i velike su sanse da ce stucati zbog toga, i tek tokom anlasovanja se pokrece i vakumska pumpa goriva koja u par sekundi dobavi gorivo u glavnu

3. Pojednkstavljuje se izvedba, smanjuje se duzina crijeva



Sto se tice oduska, Nrg Power Purejet ti ima 2 prikljucka s lijeve strane odmah ispod cepa rezervara, jedan ti sluzi za povrat gorivq, a drugi za odzracivanje pumpe kako bi zrak izasao iz nje. Svejedno na koji se spajas.
Originalna crijeva od Powera su lose kvalitete, jer tu su vec kinezi u igri, i danasbji svaki power ih ima truljava i ibavezno treba mijenjati ista.

Imas slike u mojoj temi na onom mom Nrgu Poweru, a njega cu istjerati iz steka uskoro i moram ga poceti voziti jer mi se nije dalo rjesiti papire za njega.
On piše o vakuum ventilu.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG- ne da se
« Odgovori #8 : 21 Srpanj, 2019, 10:52:07 »
Pisao ne pisao, vakum ventil sigurno nije jer nema sto traziti u toj prici, kladim se da je mislio na ovo, odnosno na vakum pumpu koja dolazi na tom skuteru i ista je kao na karb modelima.




Vakum pumpa se prepozna tako sto ima najmanje 3 izvoda, jer ima modela i sa 4 na kinezima. Pojavljuje se iskljucivo na skuterima cije je dno rezervara ISPOD razine karburatora, jer gorivo ne moze prirodnim padom napajati karburator ili elektricnu visokotlacnu oumpu goriva od purejeta ako je ispod razine tog potrosaca. Vakum za vakum pumpu se po pravilu spaja u blok motora, ispod usisa jer na membranu pumpe mora djelovati pozitivni i negativni tlak.

Vakum ventil, kao sto mu ime kaze je ventil, a uloga ventila je iskljucivo i samo da OTVARA i ZATVARA dovod goriva po potrebi. A nalazimo ga uvijek u rezervarima koji su iznad karburatora, i on otvara gorivo po potrebi dok agregat radi i zatvara dotok kako ne bi doslo do preljevanja karburatora dok masina ne radi. Za vakum ventil je dovoljan samo negativan tlak, i spaja se na karburator gdje prikljucqk vakuma djeluje kao usisavac, i na taj nacin povuce membranu vebtila i drzi je otvorenom do gasenja agregata gdje se ona vraca u prvobitni polozaj koji zatvori protok goriva.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: NRG- ne da se
« Odgovori #9 : 21 Srpanj, 2019, 20:06:33 »
Nrg Power Purejet ti ima klasicnu vakum pumpu kao kod karbos modela i standardnu pumou goriva za purejeta.

To je teski idiotizam zbog 2 glavna razloga, a napracili su to tako jer su glavnu pumpu goriva smjestili iznad rezervara, i posto ona ne moze sama vuci gorivo, stavili su klasicnu vakumsku da digne gorivo elektricne pukpe goriva.

1. Razlog zasto je suvisna vakumska pumpa je u tome da je to sasvim nepotreban elwment u cijeloj prici, i dodatno smanjuje pouzdanost, makar dok to sve radi, to je dobro, ali definitivno nepotrebno jer se pumpa moze smjestiti u ralicu ispod rezervara.

2. Razlog zasto ne, kad skuter duze odstoji, crijeva goriva se isprazne, i onda elektricna oumpa radi malo na suho dok vakumska nadruka gorivo. Nije bas dobro da klipni mehanizam radi na suho... A to izgleda upravo ovako; crijeva goriva priie glavne oumpe su prazna, ti das kontakt i elektricna oumpa goriva odradi svoje bez goriva, i tek kad krenes anlasovati, ponovno se pokrece elektricna pumpa koja je vec uvukla zrak i velike su sanse da ce stucati zbog toga, i tek tokom anlasovanja se pokrece i vakumska pumpa goriva koja u par sekundi dobavi gorivo u glavnu

3. Pojednkstavljuje se izvedba, smanjuje se duzina crijeva



Sto se tice oduska, Nrg Power Purejet ti ima 2 prikljucka s lijeve strane odmah ispod cepa rezervara, jedan ti sluzi za povrat gorivq, a drugi za odzracivanje pumpe kako bi zrak izasao iz nje. Svejedno na koji se spajas.
Originalna crijeva od Powera su lose kvalitete, jer tu su vec kinezi u igri, i danasbji svaki power ih ima truljava i ibavezno treba mijenjati ista.

Imas slike u mojoj temi na onom mom Nrgu Poweru, a njega cu istjerati iz steka uskoro i moram ga poceti voziti jer mi se nije dalo rjesiti papire za njega.
Hvala na odgovoru...5 dana sam buljio u nekoliko tvojih slika, oči mi ispadoše...nego, da remiziramo: odušak sa plastićnog dela pumpe ide na jedan od dva oduška na vratu ispod čepa...a drugi odušak ? isekao sam i crevo (kao na tvojoj slici) ispod kućišta inektora, stavio T račvu, na njega crevo i...?gde da stavim drugi kraj creva ? Zatvorio sam isis sa glave, jel to ok ?
Da li je vakum pumpa ili ventil, sad stvarno nije bitno...7 dana ležim ispod skutera, žena hoće da se razvede, deca hoće da me se odreknu...jedva čekam ponedeljak da mu opštim sa majkom !!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG- ne da se
« Odgovori #10 : 22 Srpanj, 2019, 00:53:47 »
Ona plasticna racva sto se spaja direktno na pumpu i ima 2 mala prikljucka , nije bas dobra od Nrg Powera,nego bi trebala od Nrga mc3 purejet i starog runnera, jer su te pod 90*. S onom od Powera su vrlo izgledni problemi s nemogucnosti adekvatnog odzrqcivanja.

Kad se spoji na ulaz pumpe ta plasticna L racva, na vertikalni dio I se spaja crijevo za odzracivanje, znaci drugi kraj ide na rezervar kod cepa. I u drugi prikljucak koji treva da stoji ovako - spaja se dovod goriva iz rezervara.
A onaj drugi prikljucak sa rezervara ide na povrat benzina iz zelene dizne.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<