Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner by Tomma 70ccm  (Posjeta: 2298 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tomma

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb!
  • Moj Skuter: Runner PureJet
  • Moja Kaciga: Mat
  • MojSpuh: Serijala
Runner by Tomma 70ccm
« : 16 Srpanj, 2019, 12:24:15 »
Pozz decki. Evo ovako,ovo je moj 3. Runner po redu. Davno sam imao 200VXR i 50cc,sto sam mjenjao bio sa clanom foruma Replcnt,ako se itko sjeca svi znaju kakav je covjek imo runnera "BGM-a" i eto nakn 10 god sam uzeo 50ccm,jer mi se ne placaju kazne za vece kubikaze,kao nekada.... xd

Dakle uzmem ja od "frenda" runnera na rate,tak se dog i dofura ga on i kaze treba alnaser i bendix,a kurbla sjebana,ja reko ok valjda je samo to,nece me zajebati i super namontiram ja to i skuter kresne....Odem na teren,dam kolegi sa foruma da mi pregleda skut,jel treba jos kaj mjenjati nek zamjeni dok me nema i da ide na regu,e sad tu dolazi do pi*darija,kaj sam imao sa papirima,bio sam pisao o tome na temi od tehnickog.Vratim se ja sa terena,odem po papire samo do garaze da vidim jel to to i dal jos kaj treba... Skuter je bio zapljenjen od policije,bili su papiri i to,al to nista nije vrijedilo jer nema potpis i pecat od policije i javnog biljeznika,a prvi vlasnike je pitaj Boga di,i tak ja ajmo Jovo nanovo....

Ugl,morao sam i novu ramu kupiti i pola polovnog Runnera da ovaj slozim mehanicki da bude top,i naravno kolega Dario ga je ustelo bombasticno! Od njega sam i kupio DREvo i kolega drugi ja montirao i rekao da je 90% ustelan,da se javim Dariju da on to ustela kako treba,jer je on imao taj kit i da je perfekcionist kaj se tog tice...I bio sam ja vozio runnera 90 gpsa i odjednom ćorak,skut ne ide prek 60 banki,stanje takvo da me PJ odero nakon 60  :toothy12: :toothy12:

Dario je napravio sljedece:
Zamjenio je:Rolice,zupcanik vodene,zupcanik radilice,matica radilice,ventilator,sarafi dekla,blatobran i sarafi,saraf spanera uljne!

Složeno je:airbox preradjen i predihtan,usis provjeren i predihtan,semerinzi provjereni(uredu su),filter zraka opran,frga predihtana i oprana,blatobran,uljna pumpa pojacana,okrenuta plastika centralnog federa,polutke provjerene(uredu su)centralni feder 90mm(uredu)i remen 18.4mm

E jos treba sloziti:
Predihtat uljni tank,promjeniti vakum pumpu,zamjeniti nosac motora,jer od od zipa nosac,zamjeniti sva crijeva,polumjesec i novo deklo....

Evo par slika da vidite kršinu. Znaci jos plastike komplet moram promjeniti i bit ce picikato...Malo po malo i to je to!


E sad skut ide 104 gpsa,fino poteze s bilo koje brzine i nema vise zajebancije xd

Evo par slikica da vidite krsinu....Sad izgleda ovak kak izgleda,a na zimu idu komplet nanovo plastike,ili cu uzet neke oem ak nadjem u dobrom stanju!

















































« Zadnja izmjena: 16 Srpanj, 2019, 12:51:41 Tomma »

Offline Tomma

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb!
  • Moj Skuter: Runner PureJet
  • Moja Kaciga: Mat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Runner by Tomma 70ccm
« Odgovori #1 : 16 Srpanj, 2019, 12:25:45 »
I evo kako bih trebao izgledati,ovo je moj prosli runner! Samo bez ovih farova!


Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Runner by Tomma 70ccm
« Odgovori #2 : 16 Srpanj, 2019, 12:50:59 »
Kad se Dario primi stelanja to onda mora bit ustelano, naravno ako su svi drugi dijelovi kako treba bit.
Pitanje je samo kolko je termogrupa stradala jer se vozio neustelan, jos kazes da nije isao preko 60.

Plastike nove imas na ScooterAttacku, mislim da i nisu skupe, a opet sve pristojno izgleda.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Tomma

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb!
  • Moj Skuter: Runner PureJet
  • Moja Kaciga: Mat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Runner by Tomma 70ccm
« Odgovori #3 : 16 Srpanj, 2019, 12:53:12 »
Kad se Dario primi stelanja to onda mora bit ustelano, naravno ako su svi drugi dijelovi kako treba bit.
Pitanje je samo kolko je termogrupa stradala jer se vozio neustelan, jos kazes da nije isao preko 60.

Plastike nove imas na ScooterAttacku, mislim da i nisu skupe, a opet sve pristojno izgleda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Vozio sam se tak dva dana,kad nije prelazio 60,dalje se ni nisam htio voziti,zato sam i po hitnom postupku angazirao Daria

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner by Tomma 70ccm
« Odgovori #4 : 16 Srpanj, 2019, 15:11:26 »
Opa tema je osvanula...Runner ti je prosao krizni put.
Ti si to malo nabacao lopatom pa treba zakljuciti koje slike su stanje prije,a koje poslije.
Dosao je na stelanje u dosta losem stanju,pa je dosta stvari trebalo mehanicki posloziti,provjeriti i uvjeriti se da nema falsa i tek onda krenuti u stelu.
Nije dihtao karb,usis ni airbox pa su te stavke rijesene.
Karbu je falio dihtung poklopca,usis je rastavljen provjerene lamele i predihtan na novo.Na airboxu je vukao fals na spoju guma karb,na spoju guma-airbox i na spoju poklopac airbox,znaci svuda.
Vakum ventil je bio neispravan pa je kompletno izbacen i blindiran mali tank.Mikuni pumpa je slozena da direktno puni u karb.
Airbox je preradjen,odrezana pregrada na poklopcu i slozena lulica 18.3mm na airboxu

Ovo je slika before:



Ovo je after:









« Zadnja izmjena: 16 Srpanj, 2019, 15:26:48 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner by Tomma 70ccm
« Odgovori #5 : 16 Srpanj, 2019, 15:27:44 »
Mehanika u dosta losem stanju,ventilator obrusen,rolice mix od 1gr razlike kocka edition,zupcanik vodene razlohan,zupcanik radilice utisnut pa je sve bilo u debalansu,matice radilice i polutki unistene.Sve te stavke su stavljene rabljene u odlicnom stanju

Before








After





Ventilator sam zaboravio slikati,ali vidi se na slici di je slagana pumpa goriva


Ima jos stavki kojih ni nema na slikama,ubacena top kajla u advance jer je radilica RMS koja ima fulani utor kajle,povuceno novo crijevo goriva i ocisceno sito na tanku.Provjereni semerinzi,polutka otvorena,provjerena i stavljena nova malossi mast,feder premjeren,remen premjeren da znamo s cime raspolazem u stelanju.

Setup
Dr.evo
Leovince TT kratki
Polini variomat sa 5.3gr
Original remen
Ljubicasti malossi feder
Zuti Malossi na kvacilu
17.5 phva ID sa 75 diznom,iglom na 1.zubu
Airbox preradjeni sa 18.3mm lulicom
Top kajla u advance

Top speed 104gps-a pri 11130rpm
U ubrzanju okretaji oko 9700rpm

Slika svjecice nakon punog gasa



Skuter je jos opran i predan vlasniku
Imao sam i mali peh pa mi je puknuo top od auspuha koji je vec bio varen i bez nosaca,pa je Tomma to dao povariti i sloziti nosac kao privremeno rijesenje dok ne nabavi auspuh.


Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Tomma

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb!
  • Moj Skuter: Runner PureJet
  • Moja Kaciga: Mat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Runner by Tomma 70ccm
« Odgovori #6 : 16 Rujan, 2019, 17:37:33 »
Evo da napravim mali update,plastike sam rijesio i prijevremena, zahvaljujuci sogoru,koji ih je razvalio kad je odletio sa skutera,sa 6,7 piva u guzici...al dobro,j#bo plastike,ima uvijek plastike.....

Ovo je stanje poslje sogorovog cirkusa!


















I onda sam kupio druge plastike i dao ih prelakirati,sada vec skuter lici na nesto...











Jos su u planu neke sitnice za rijesiti. Moram pretapecirat sic u bijelo,felge isto ofarbati u bijelo,kupiti novo deklo i staviti jos neke mehanicke sitnice...

I kako sam bio na terenu,a ovdje je kisa padala,skuter je bio prekriven ceradom,al izgleda da ima rupu negdje...Kada sam stavio plastike,i sve pospajao pocelo me svjetlo jebavati...prvo titra,pa dok se vozim 30,40 radi konstano normalno,i cim napucam gas onda uopce ne radi...Jel zna neko u cem moze biti problem?

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1059
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Runner by Tomma 70ccm
« Odgovori #7 : 16 Rujan, 2019, 20:53:29 »
Lijepi runner fino si ga sredio svaka čast

Offline Tomma

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb!
  • Moj Skuter: Runner PureJet
  • Moja Kaciga: Mat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Runner by Tomma 70ccm
« Odgovori #8 : 17 Rujan, 2019, 15:44:26 »
Thnx ;)