Tehnički kutak > Tuning skutera

Replica na Liberty?

(1/2) > >>

irumora:
Pozdrav ekipa,
Dugo nisam bio aktivan ali evo otkad mi je cura kupila Liberty-a da može lakše kroz ove gužve do posla lagano se u meni probudio dvotaktni duh.
Sjetio sam se da imam doma u garaži staru malossi replicu koja mi je bila na diesisu dok je bio midrace i topio klipove.
Evo jučer naručen novi klip, prstenovi i iglicasti tako da bi sve trebalo biti spremno za ubacivanje, osim jedne male sitnice koju nisam spomenuo a to je da to radim sve curi iza leđa tj pitala me mogu li joj MALO ubrzati skuter da lakše ide uzbrdo.
Da skratim priču i ne idem u off stvar je da je na njemu novi gianelli GO stavljen pred mjesec dana i volio bi ga pustiti radi buke najviše.
Sad me zanima kako će se replica ponašati na GO-u posto za početak nije rezonantni, a ujedno je i slabije kvalitete pa sam u nekom strahu da ga ne pokida ipak je to malo jači cilindar.
Još par info:
Godište  2010
Piaggio AC
Delorto 17,5 dizna 64 ali išla bi bar 72-76 na replicu
Red sponge
Vario i kvačilo stock
Radilica stock 9000km

Slobodno dajte bilo kakav savjet ili komentar posto stvarno neznam što očekivati od replice s ovakvim auspuhom i na serijskom skuteru osim toga da neće pokazati svoj puni potencijal, što mi je i cilj.
 

dario007:
To ti bude vrhunska kombinacija,jako kvalitetan cilindar i odlicna kombinacija za vise snage.Krajnja ne bude puno porasla,ali na tu kombinaciju duza getriba ti je kao samar budali.

Cilindar nemre razvalit auspuh,jer je on taj koji dirigira kako ces vrtit kit,ovisi i koji kit,ali ne toliko.Znaci nekih 9000 +/-rpm ocekuj.

tdj595:
Pazi za getribu na libertyu drugacija je od ovih standardnih piaggio, ja ti imam od top racing/jasil sekundar za libertya jos zapakiran ako te zanima

Ovu:
https://www.pedparts.co.uk/product/5009/secondary-gear-up--piaggio-liberty-50
Ne znam koliko je produljenje ali mislim da kad sam brojao zube na bratovom scarabeu koji bi trebo bit isti ko liberty, cini mi se da sam izracunao 5% produljenje

Trebo bi i airbox preradit, i racunaj da krenes od 80 dizne pa spustas dolje

irumora:
E super takav sam odgovor tražio, znam da zbog nerezonantnog auspuh neće kit ic u velike okretaje, ali opet nisam bio siguran dali će ga previše gušiti sam auspuh.
Vidi što se tiče krajnje brzine nije mi ni cilj da ide brzo, njoj je dosta 80 i previše čak već je bitno samo da ima malo bolje ubrzanje i veću snagu u nižim okretajima.
Što se tiče okretaja preko 9 ni nebi volio zbog serijske radilice i lezajeva s tim da imam staru polini evolution radilicu u garaži  pa jednom prilikom ju možda i puknem unutra, ali o tom potom.

Nego što se tiče rolica neznam koje da uzmem sad da ne kupujem bezveze, na diesisu sam ima multivar koji sam prodao u međuvremenu pa sad više neznam koje bi bile optimalne za serijski vario, možda 4,5 4,7
I što se tiče dizne, pošto je prije na replici bio 19 uparen sa diznom 90 to je pilo onaj mali rezervar ko blesavo. E sad posto liberty ima 4l tank ciljam na neku potrošnju od 4-5l max jer neće ic u velike okretaje. Proporcionalno tome mislim da će na 17,5 bi dizna 72 sasvim u redu za njegovo područje rada od nekih 9000 okretaja.

irumora:

--- Citat: tdj595 - 05 Srpanj, 2019, 09:09:46 ---Pazi za getribu na libertyu drugacija je od ovih standardnih piaggio, ja ti imam od top racing/jasil sekundar za libertya jos zapakiran ako te zanima

Ovu:
https://www.pedparts.co.uk/product/5009/secondary-gear-up--piaggio-liberty-50
Ne znam koliko je produljenje ali mislim da kad sam brojao zube na bratovom scarabeu koji bi trebo bit isti ko liberty, cini mi se da sam izracunao 5% produljenje

Trebo bi i airbox preradit, i racunaj da krenes od 80 dizne pa spustas dolje

--- Kraj citata ---

Da znam da je drukčiji prijenos, ima vani poklopac, malo drukčije postavljene zubcanike, e sad se mislim koliko mi se isplati stavljati dulji sekunda posto mi nije krajnja bitna, jedino što će s ovim setupom imati dosta snage pa bi mogao produljiti sekunda prvenstveno zbog nižih okretaja pri istoj brzini što bi rezultiralo manjoj potrošnji. :icon_scratch:

Joj kako je ovo krenulo već mi se čini da će makina na stol pa bi cura mogla na posao na midrace-u za koji dan. ;D

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju