Tehnički kutak > Tuning skutera

Yamaha Neos Setup

(1/5) > >>

Bullitt:
Pozdrav, nedavno smo složili Neosa 2T, te imam par pitanja.

Skuter je 2014. god, a rađeno je sljedeće.

DR Evo kit 70 ccm
Malossi variomat sa 7 grama valjcima
17.5 mm Dellorto karburator, dizna 70
Leo Vince Touring ispuh
I s auspuhom su otprije stavljeni žuti federi na kunplug.

Jedno pitanje, čini mi se da zbog tih federa u kunplugu skuter kreće na previsokim okretajima, gdje nabaviti druge i koje preporučate koji bi olakšali kretanje po gradu?

Stvarno sam zadovoljan kako Neos ide u odnosu na prethodno st(r)anje, ali volio bih izvući još koji km/h na magistrali.
Skuter je još u fazi razrade tako da ga nisam stisnuo do kraja, ali uzbrdo gdje bi se uredno mučio na 55-57 km/h sad ide 75 bez ikakvih problema, vozi se 75-77 po satu doslovno na pola gasa. Ako je netko slagao sličan setup, koji valjci bi bili rješenje za sve?

Znam da se od tog setupa ne može previše očekivati, ali gledam da bude najbolji kompromis.

Fala! :icon_thumright:

PchelaUbica:
Trebao bi po satu ici  bar 100- 105 -110

Jesi preradio airbox? To ti je obavezno

Rolice mozda za gram lakse.
Zavisi koju centralnu si stavio? Nisi napisao
 

tdj595:
Touring i drevo bi trebo vrtit oko 9000 u ubrzanju al posto nemas obrtaljku, ako ti s ovim 7gr valjcicima dobro krece na uzbrdicama i pod opterecenjem onda ostavi tako.
Sta se tice kvacila najbolje bi ti bilo kupit novo piaggio kvacilo cca 25€, i set polini ili malossi federa za njega pa se poigrat, vjerojatno ce ti najmeksi bit taman.
Jos bi bilo pametno linearnu polutku i odgovarajuci remen i centralni feder stavit. Ako uzmes polutku s dosjedom za piaggio centralnu onda stavis ljubicasti malossi feder, samo racunaj da ti na njega idu laksi valjcici nego na serijski.

tdj595:

--- Citat: PchelaUbica - 03 Srpanj, 2019, 14:57:10 ---Trebao bi po satu ici  bar 100- 105 -110

--- Kraj citata ---
To on govori na uzbrdici da hvata 75, al opet to je AC masina, meni se to cini ok

Da, i dizna 70 je premala svakako, mozda je ok ako nije box preradio. Box moras otvorit na 19mm i onda dizna cca80

PchelaUbica:
Nije uopce mala dizna za 17 karb i preradeni box. I bacvu..
pa ne vozi rezonu
Nije to piaggio :D

Ja kazem na ravnom kolko bi trebo hvatat po satu.
Ovo kvacilo i zuti federi ce mu bit odlicni dok se to malo postela. Posto je 2014 vjv je kvacilo ko novo

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju