Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Volan trese na 60kmh  (Posjeta: 6619 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jug777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly Tourer 250ie
Volan trese na 60kmh
« : 02 Srpanj, 2019, 18:40:32 »
Imam losu naviku da pustim ruke sa volana cisto da se ispravim malo i tako juce sam primijetio da kad pustim volan trese lijevo desno,pratio sam to i vidim samo na brzini 60kmh se to desava. Pokusao sam i sa suvozacem opet isto.Gume su nove balansirane imam kofer originalni i one vece tegove sto idu uz njega. Lezajevi volana su ok kad podignem motor volan fino pada i lijevo i desno ne osijecam nikakav zub ili prelaz na sredini. Sta da pogledam jos hoce li pomoc pomijeranje gume po felgi i novo balansiranje? Jer stvarno je iritantna pojava mada mnogi i ne osijete to meni jako smeta sve je ok dok ne pustim volan i to se potrefi na 60kmh katastrofa

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #1 : 02 Srpanj, 2019, 19:07:26 »
Imaš kakav povišeni vjetrobran?

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #2 : 02 Srpanj, 2019, 21:38:47 »
Probaj bez kofera..

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #3 : 02 Srpanj, 2019, 21:51:17 »
Moguce da je guma sje..
Moze bit tvornicka greska da ima lubu i tu nema pomoci. Balansiranje ne vredi.
Treba provjerit
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #4 : 02 Srpanj, 2019, 22:07:56 »
Kofer te zeza 100%

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #5 : 03 Srpanj, 2019, 13:40:52 »
Koja je godina taj Beverly?

Vilice, ležaj volana, gume, kofer i milijun drugih sitnica igra tu ulogu. Kad počne radit osmice, stavi 2 prsta na ručicu volana i ako se skuter smiri, to je to, vozi dalje :icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zip.sp.tuning

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 350
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio zip sp
  • Moja Kaciga: agv
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #6 : 03 Srpanj, 2019, 15:57:53 »
kad sam imao gumu staru više od godinu dana, imao sam isti problem... :icon_scratch: :icon_scratch:
jednom kad sam gumu promijenio nije se to više događalo :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #7 : 03 Srpanj, 2019, 16:02:12 »
na Beverly se mnogi zale upravo na to. Bez obzira kaj je sve ispravno/novo. I na one koji su tek izasli iz ducana. Tako je vec godinama koliko sam shvatio.



PRobaj bez kofera, vizira ako ga imas..... Vidi jel ima razlike, ali, budi spreman da je mozda Beverly jednostavno takav

Offline Jug777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly Tourer 250ie
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #8 : 03 Srpanj, 2019, 21:07:20 »
Gume su nove,nisam pokusao bez kofera volan i amortizeri u super stanju prosle godine sve odradjeno. Sa gumama sam presao samo 300-400km. Vidim da su tegovi od balansiranja lijepljeni po sredini felge. Sa proslim gumama nisam imao problem

Offline Jug777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly Tourer 250ie
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #9 : 03 Srpanj, 2019, 22:25:58 »
Ovo sto je Ivano rekao kad vozim na toj brzini dovoljno je spustit ruke na volan i ne osijecam nista. Ali ako pustim potpuno imam osijecaj da ce se motor raspasti. Pokusacu sjutra bez kofera,mada mislim da nije do njega jer pokusao sam veceras sa suprugom voznja, ista stvar na istoj brzini. Nije to neka brzina da bi to radio zbog kofera pod opterecenjem neko moje misljenje. Vizir je veliki onaj tvornicki od Tourera. Dao sam bratu da provoza da vidim hoce li skapirat ista...kaze lik super ide,znaci ne kapira nista....Mosda je do tocene pive haha.Izgleda da mi skidanje tegova i ponovna montaza gume ne gine,jer sam ostao bez ideja
« Zadnja izmjena: 03 Srpanj, 2019, 23:26:21 Jug777 »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #10 : 04 Srpanj, 2019, 00:27:50 »
Nije to neka brzina da bi to radio zbog kofera pod opterecenjem neko moje misljenje.

Kad je kofer razlog toga, onda nije stvar u tezini, nego strujanju zraka preko njega (turbulencije).
Probaj bez njega, makar, kazes da sa prijasnjim gumama toga nije bilo, pa onda ili nesto s gumom ne valja, ili ko zna, mozda cak guma ulazi u rezonanciju zbog dizajna profila kad se poklopi jos par uvjeta jer vjerojatno ista guma na nekom drugom skuteru nebi tresla (ako je ispravna).

Jesu prosle gume bile isti model kao sadasnje?
« Zadnja izmjena: 04 Srpanj, 2019, 00:30:14 3alfa3 »

Offline Jug777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly Tourer 250ie
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #11 : 04 Srpanj, 2019, 01:38:51 »
Ranije je bio mishelin dosta stara guma 5god. ali nije bilo ovoga. Sada je dunlop skut smart model od ove godine montirana prije 15 dana. Vidim da ima dosta tegova nekih 45 grama i to zalijepljenih po sredini felge. Na staroj je bilo 15grama rapodjeljenih sa obadvije strane felge,poznavajuci motor na ovo najvise sumljam. Ali cu pokusat cu bez kofera i bez vizira,mada je sve tvornicki nije nista kemijato po motoru i bas pazim da ga odrzavam sa original dijelovima

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #12 : 04 Srpanj, 2019, 08:26:19 »
Moja situacija

Imam x9 500, 2001. godina, gume na njemu su bile iz 2010. godine, imam vizir, imam tvornički kofer, sve super bilo, nikakva trešnja volana ni pravljenje osmica :frajer:

Prošle godine radio malo veći servis, promijenio ležaj volana, reparirao vilice, stavio isto to g#vn% od guma Scootsmart (balansirane s 15g utega) i kako ja imam naviku nekad vozit s jednom rukom (skuter je, može se), vidim da nekad pri usporavanju volan počne radit osmice ili nekad kad pustim volan, ali izričito pri usporavanju, radi osmice.

E sad, u čemu je problem, s obzirom na godište skutera ko zna šta je već sve pojedeno, možda se prethodna guma prilagodila svemu tome, pa zato nije tresla i zato je držao pravac. S ovom novom gumom sam prošao cca. 4t km i dalje on radi osmice nekad. Al neda mi se zezat oko toga, iako sam 90% siguran da je problem u tim novim gumama. Sljedeći put definitivno bježim od Scootsmarta. Dok si na 60km/h, nasloni 2 prsta na ručica gasa i prati hoće li se smirit, ako tad prestane s trešnjom, nemoj se sekirat oko toga, nastavi dalje vozit.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #13 : 04 Srpanj, 2019, 08:54:26 »
Taj scootsmart je smece cini se. Ili kako naletis. Meni isto trese. Kad sam balansiral tocno se vidi kad zavrtis gumu da ima lubu. Nije to jako ali postoji. Inace nemozes ni skuzit da ima lubu dok ju ne zavrtis i gledas jer luba je mala. Vulkanizer kaze da moze nastat od udarca u neku rupu na cesti, ali mislim da u mom slucaju je ipak tvornicka greska.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #14 : 04 Srpanj, 2019, 08:57:05 »
Meni je isto treslo zbog scootsmart, poceo bi skakat skuter pri odredenoj brzini

Offline Jug777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly Tourer 250ie
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #15 : 04 Srpanj, 2019, 10:06:07 »
Evo pokusao sam bez kofera ista stvar,sve sanse su da je guma u pitanju. Imam u kuci i beverly cruiser 2008 god. I na njemu su nove Dunlop gume ali nista se ne desava. To ti je izgleda kad se zaletis na fol dobru cijenu gume. Nisam jos 100% siguran da je do nje ali kad uhvatim vremena skinucu je i okrenut za 180 stepeni po felgi pa nanovo balansirat,vulkanizer kaze da bi to mozda pomoglo

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #16 : 04 Srpanj, 2019, 11:32:46 »
Jednom prilikom sam odlucio voziti Scwalbe gume. Narucio i dobio nove, medjutim gume su bile jako spigane da je se skuter po prvi put tresao.
Narucio drugi set, opet se trese, ali ne tako jako kao prvi put.
Narucio treci set, nakon sto sam ga jedva dobio zbog ucestalog reklamiranja, i opet dobijem vidljivo spiganu gumu, i sta cu, odnesem konacno na balansiranje, i dobio sam 2x po 20cm utega na jednoj felgi, znaci jebena katastrofa. Bilo je ok i prihbatljivo nakon toga.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #17 : 04 Srpanj, 2019, 12:28:18 »
do 50g utega je sasvim prihvatljivo. Ako bi trebalo vise, zarotira se guma pa se vidi jel bolje. Ako nije - guma ne valja. Uvjet je naravno da je felga u toleranciji, nije lose provjerit felgu bez gume na balansirki
« Zadnja izmjena: 04 Srpanj, 2019, 12:29:58 3alfa3 »

Offline Jug777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly Tourer 250ie
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #18 : 06 Srpanj, 2019, 12:29:01 »
Evo rezimea cijele price...guma skinuta sa felge, felga provijerena na rucnu i digitalnu balansirku neznatno odstupanje nekih 2gr. prava 100% i po dubini i po obimu..kuda ga sve vozim to je iznenadjenje.Namontirano opet i opet trazi 50gr tegova,i naravno opet trese na 60kmh ne onako kao ranije moze se tolerisat okrenuta je po felgi nekig 180 stepeni,ali trese. Bez kofera  manje ali to nije vezano za gumu.Na drugom bevu ista guma isti datum proizvodnje teg 15gr nema problema. Sto znaci da Dunlop nece vise na moje motore,odsupanje od 50 gr na novoj gumi je stvarno previse za jednog ozbiljnog proizvidjaca,mozda ovaj problem nekom ne znaci nista neko i ne primijeti ali za svoje novce sad moram gledat u sat kad smijem pustit volan i kojom brzinom ulazim u krivinu...ovu cu poderat ali zato Dunlop vise ne kupujem

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Volan trese na 60kmh
« Odgovori #19 : 06 Srpanj, 2019, 12:33:21 »
To sam i ja reko.
Ali ja sam svoju vec poderal u 5000km i bacena je.
Stvar je u tome da su sve te gume cini se treca klasa.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.