Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Purejet ide u dostavljacke vode  (Posjeta: 2574 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Purejet ide u dostavljacke vode
« : 27 Lipanj, 2019, 17:20:27 »
Evo, covjek kupio skuter da radi dostave s njim, i prvo je naisao na lika iz Petrusevca koji "servisira" purejete, i naravno, nakon 20km guranje. Nakon druge obrade, skuter opet crkava, uz savjet majstorcine da taj skuter mora cesto crkavati i da je najbolje da ga stavi u njuskalo,narabo to ce ti reci nakon sto te oguli, jer taj lik je sposoban izvuci 3 soma bez da ista napravi i onda te prozove budalom koja ne zna upaliti skuter.

Prvo slike izdrkotina, sad tko je sta sjebao, nije sto posto sigirno, ali iza njega sam nasao mnogo strgotina jer se radi s krampom i kamenom, a deraci se kao da ima high tech opremu.












Na meni je extremno visoka i zestoka odgovornost, radi se zapravo o visem nivou od najviseg jer covjek pocinje posao, a purejet je definitino najbokji izbor za to.
Za razliku od g#vn#ra koji ce te bezdusno sjebat (za sad dvojica to neprekidno rade) pokazati cu da je purejet pravi izbor, a iza toga ocekujem posten feedback.



« Zadnja izmjena: 27 Lipanj, 2019, 17:24:09 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Purejet ide u dostavljacke vode
« Odgovori #1 : 27 Lipanj, 2019, 17:24:28 »
Jbt kak tom starom kretenu prevarantu to još dalje prolazi  :icon_scratch:

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Purejet ide u dostavljacke vode
« Odgovori #2 : 27 Lipanj, 2019, 17:49:56 »
Ici ce dok ga netko posteno ne nabuba
:yamaha:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Purejet ide u dostavljacke vode
« Odgovori #3 : 27 Lipanj, 2019, 19:11:05 »
Ne znam, ali skut je bio kod njega i sad cete vidjeti sta on radi i kakav skut pusta dalje u promet. Jednostavno ga zaboli k**ra* iako ti svjesno daje skuter nazad s kojim je siguran da neces preci vise od 50km. Kod njega je inace prosjek kilometara koji odvozis nakon njega, maksimalno 50km,s tim da sam preuvelicao jer mnogi nisu napravili 2 kruga,a moj najdaljo doseg je bio do vrha Sljemena, i 3km prema Pili. Ovo sve ostalo je bilo oko kvarta i 2x u gradu jer sam mu 7x nosio da sredi stvar, dok nisam popizdio i uzeo stvari u svoje ruke, jer pored takvog kretena mozes samo izgubiti hrpu para, vremena na jebene odlaske i dokaske k njemu, nagurati se i naslepati, te na koncu bjesno prodati purejeti i govoriti kako je to najvece g#vn% na svijetu. A tko je to zapravo u cijeloj prici? Pa sjebator jer iskoristava nepoznavanje materije, ali sto je najzesce i on ne zna to odraditi kako spada.

Mislio sam da je samo do pumpe, ali ima tu jos sitnica koje se vide odmah na prvu. A purejet kao i svaki drugi NIKADA nije odrzavan od 2003 godine, recimo na ovome je jos tvornicki filter goriva, i pazi sad mudru filozofiju od lika iz Petrusevca. Izvadi on originalni filter goriva i kaze, sta je ovo,tko je tu stavio fikter od auta.
Na taj nacin odvraca paznju, uzdize sebe jer kurca ne zna, i to je zakljhcak cijele price.
Uspio je i slomiti novu svijecicu od 70kn, vlasnik si je kupio drugu novu. A znam i zasto, jer na Nrgu je malo sjebano s velikom gedorom prici, moras prvo staviti nastavak 16 na svijecicu pa tek o da gedoru, inace ako ides direktno, lomis keramiku...


« Zadnja izmjena: 27 Lipanj, 2019, 19:14:44 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Purejet ide u dostavljacke vode
« Odgovori #4 : 28 Lipanj, 2019, 13:14:33 »
Slini ulje iz crijeva od komoresora koje je prvo tvornicko, i danas vise niti jedno ne drzi kako spada.
Kod majstora u Petrusevcu to sve prolazi.



Uspio je i raskasapiti izolaciju kablova dok je micao dzek od pumpe


Samo zamjenski dijelovi bajo moj


Tko ti je stavio ovaj auto fiter? (Hint: ovako izgleda originalni tvornicki prva ugranja fillter, to i jest taj filter) ali njega treba izvaditi i treba staviti ZAMJENSKO koje traje 10 sekundi.


I za kraj remek djelo, opet me uspio iznenaditi. Nakon sto sam vidio varene pumpe na nemogucim mjestima... znaci lik je probio pumpu bog mater i lijepio je sa tekucim metalom i to u prostoru visokotlacnog pritiska.




Dzek se pod OBAVEZNO LOMI I TRGA jer to je zastitni znak.



Zakljucak, pumpa je unistena, fizicki sa necim primitivnijim od kamena. I sad dolazi na red da ja pojedem njegovo g#vn%, e pa nece moci, nego ce se ici reklamirati jer ja vise ne uskacem posto na taj nacin podrzavam tog g#vn#ra.

Nakon njega sam se nagkedao takvih unjstavacina, da ti ti dodje kao da ljudima mijenjas gume na felgama, a on slomi felgu, izbusi je, vari je nakon sto je slomi, ali na nacin da vise nikada ne mozes rastaviti, tj. skinuti gumu u ovom primjeru...

Ja bih bio najsretniji kad bi forumasi otisli na obradu oa da izbesu svoja iskustva :D


Ekstremnije price vjerojatno ne postoje, i svaki put isto:
- uzme ti pare iako zna da nece nista napraviti
- guras isti ili drugi dan skuter
- reklamiras
- guras isti ili drugi dan skuter
- reklamiras
- guras drugi ili treci dan skuter
... u najboljem slucaju par dana.
- dobivas brutalno unistene i prakticki nepovratno sjebane dijelove
- ostajes bez skutera u voznom stanju, i tu si vec otresao dosta kesa, pogotovo ako si nasjeo na pricu.

Znaci kralj, divim se tom caru. I nikom nista.



Edit:
Evo iznutra, frajer je razvalio dosjed i sjebao je ovu piksu, i namazao je i nju tekucim metalom i zatvorio je usisne rupe kroz koje prokazi gorivo. Hahahaha o j#bo ti isus mater megafusersku da ti j#bo.





Sreca pa ce covjek ici vratiti to g#vn% iskasaplj#bo koje mu je frajer uvalio.
Ja sam duboko uvjeren da kod njega tko donese karburatoe, on ga prvo stavi pod presu, i onda ga kamenom od kamen istuca, pa ga malo zalijepi tekucim metalom.


Dalje necu nista dirati jer je sjebao sve sto se moglo sjebat i ova hrpa smeca mu se vraca jer cu sad lijepo objasnit covjeku situaciju pa nek lijepi sebi tekucim metalom visokotlacne elemente na vozilu, i nek razvali dosjede pa ih ouni s tekucim metalom gdje slijepi sve zivo i nezivo u jednu cjelinu.

Kakav mudri megakrist, volio bi da mi to netko napravi pa da ga ispostujem s tim dijelom dok se ne unakazi kao sto ga je on sredio.

Sreca pa ovo nitko ne prati, ali doskocit ce se njemu sada na kulturan nacin, posto ce majstor imati zestoku obranu, ja cu biti na liniji uzivo, i na svaku poserotini ako iznese i pocme srati, ja cu mu dati overkill argument.
Ovo su legendarni kojo prolaze:
- ne znas upaliti skuter preko anlasera i zato ti svijecice izgaraju svakih 2km nakon sto sam ti prebacio purejeta na karbhrator s kineskil najjeftinijim mogucim karbom, i nikad mu nisam skinuo casicu
- normalno je da svijecice izgaraju, stavi ga u njuskalo (nakoj sto se dodje do kraja sa zenidbom)

I ova filozofija je jebeno opaka ako te nanjusi kao lak plijen:
- prvo ti ko fol popravi purejeta, nakon desetog neuspjesnog pokusaja, dok ti imas vise kilometara u nogama nego na satu nakon njega, predlaze ti mudru opciju da predjes na karb. Tu ti odradi takvo nevidjeno kaspaljenje i unjstenje dijelova sto realno jest i izgleda kao da ce se sve sto je pipnuo raspasti nakon 10meatar, sve visi, lamata, presavijeno samo sto ne pukne... karb kineski se samo stavi i jnda krene dimljenje ko lokomotiva i zaljevanje te crkavanje svijecica svakih par kilometara.
Tu se isto odradi obrada u koracima, s tim da se nekako motivira osobu nakon deset guranja, kako se to ipal nece desiti danas jer je 23:58h
U cijeloj toj zavrzlami, skuter je unisten, vrijednost popravka je nadmasila skuter i ladno se preporucuje da to ide u njuskalo.

Sta se desava s ljudima koji su to prosli? Oni jednostavno nestanu, ne zele vise niti sekundu posvetiti o skuterima jer su izgubili opako mnogo vremena.



Edit 2:
Likcina je stavio polovno crijevo s autootpada od Forda gdje tece benzin, vec se sada trusi i gnjecavo je, a to je vozilo staro barem 20god. Stavio je brze selne s istaknuti krakovima za pritiskanje zbog kojih se pumpa ne moze taviti u originalno mjesto, pa selne upiru od kadu (metal od plastiku) i iscupao je crijeva od kilera iz nosaca i zamaknuo ih jer pumpi sada smetaju s tim auto selnetinama.
« Zadnja izmjena: 28 Lipanj, 2019, 14:17:14 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Purejet ide u dostavljacke vode
« Odgovori #5 : 28 Lipanj, 2019, 16:01:59 »
Mrale ima li taj smrad, g#vn#r, prevarant, đubre, peder, mamojeb ime i prezime da se napravi neka tema na forumu i stavi pod sticky da mu bar nekako probamo stati na kraj jer bilo kakav pojam kad se upise u google o servisiranju pumpe izbacit ce tu temu i ljudi ce vidjet ko je taj lik i sta radi zapravo
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Oliverxxx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 214
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2
Odg: Purejet ide u dostavljacke vode
« Odgovori #6 : 28 Lipanj, 2019, 17:33:37 »
Imao i ja iskustva s njim...sam mi se javio na oglas za jedan neispravan skuter prerađen na karb koji nisam imao vremena ni pogledati pa reko hajde kad si ti stručnjak i to imaš u malom prstu nek se riješi.Kad sam ostavio skuter na prvom razgovoru mi je bilo čudno i da neče biti ništa od toga...ali rekoh ajde da vidim šta če biti.Nakon dva-tri dana i nekoliko tel. razgovora vidio da sam bio u pravu, uzeo prikolicu,natovario Jeta i doma...
Naravno NISAM mu platio ni lipe jer ništa nije ni napravio.
Doma se malo pozabavio i skut radi ko zmaj...
Što se mene tiče trebalo bi otvoriti posebnu temu na forumu gdje bi se moglo iznijeti svoja iskustva sa takvim likovima i upozoriti ostale da ih se klone...
Correctore, svaka ti čast, imaš vrhunsko znanje, razmišljam da nađem nekog Purejeta pa da to pretvorimo u vječnu makinu
« Zadnja izmjena: 28 Lipanj, 2019, 17:35:12 Oliverxxx »

Offline Oliverxxx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 214
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2
Odg: Purejet ide u dostavljacke vode
« Odgovori #7 : 28 Lipanj, 2019, 17:42:08 »
Zaboravio sam navesti njegovu dijagnozu i kako je to popravio...
Kaže kako je vukao falš zrak na semerinzima pa je on SKRATIO OPRUGICE U SEMERINZIMA I DA JE SAD TO U REDU!!!
Koja bi budala to radila a nebi stavila nove kad su stari već vani???Tu mi je zazvonio crveni alarm i brže po stroj dok ga nije iskasapio

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Purejet ide u dostavljacke vode
« Odgovori #8 : 28 Lipanj, 2019, 19:21:56 »
Hahaha meni se cini da je taj "majstor" jedna velika stetocina :binkybaby:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Purejet ide u dostavljacke vode
« Odgovori #9 : 28 Lipanj, 2019, 19:50:20 »
Oprugice na semerinzima su se kratile u vrijeme kad semeringa nije bilo za kupiti.To je bilo prije pedesetak godina i tad je to bilo jedino sto si mogao napraviti da brtvi.
U danasnje vrijeme je to debilizam kad semering kosta 10-20kn
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Purejet ide u dostavljacke vode
« Odgovori #10 : 28 Lipanj, 2019, 20:30:19 »
Evo decko je uzeo iskaspljenu i probusenu pumpu s kojom je presao tocno 20km i traziti ce drugu, makar i neispravnu samo da nije izbusena, ostemana, slomljena, istucena cekicem toliko da se kuciste spiga i sjebu se dosjedi unutra, a najjace je kad je istuce cekicem, onda one rupe od udaraca pofleksa da to bude zaravnato, a minus bude za barem milimetar...


Vec sam pisao o tome, lik je Ivica iz Petrusevca, kad dolazis iz centra skrece se desno u ulicice.
Najzalozsnije je sto svjesno suradjuje s njim za proviziju jedan jedini najpoznatiji na njuskalu skuter shop koji isto nudi uslugu sredjivanja pumpe, koja ide preko Ivice. Samo je tu sema malo drukcija. Recimo konkretno, covjek iz Bjelovara posalje pumpu postom, ceka tjedan dana. Dobije pumpu i plati HPexpress, stavi je na skuter nakon sto ju je obradio Ivica, i skuter oupce ne upali. I onda vracas, pa opet cekaj danima i plati slanje, pa opet plati Hpexpress postarinu...

Naebem se ko isus krist ako mu netko doveze skuter jer tu treba zamjeniti pola skutera posto sve sjebe. Vise mi ide na k**ra* to jer stalno prolazi i ekipa to pusi.
Ne bi nista rekao da radi posao kako spada, i onda ti ispada da je popravak neisplativ. Samo nek on prvo vrati kako je bilo, i dalje ce sve biti lako.
Nakon njega nista nije vise pouzdano, sve je u takvom stanju da je samo pitanje sata kada ce se sjebati, i onda ispadas kreten jer je sve kao prividno ok, a zapravo samo sto ne otkaze...
Imam.dosta stvari nakon njega i to je muka za slagati jer obavezno nesto razjebe da se jebes s tim satima...
« Zadnja izmjena: 28 Lipanj, 2019, 20:34:31 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Purejet ide u dostavljacke vode
« Odgovori #11 : 11 Srpanj, 2019, 07:36:09 »
Znaš kaj mene čudi,kak mu netko do sada nije koju odgojnu udario,ne velim da ga se prebije nego čisto mu odvalit koju šamarčinu da ga se ponizi pa da razmisli kaj radi,jer mi je fascinantno da mu to godinama prolazi,a nema povratne reakcije,ili možda ima al se ne zna,mislim nije lik valjda Rambo da ga se svi boje,samo je glup ko k**ra*,jednom će naletit budala koja će ga izbit pošteno al onda bu mu kasno

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Purejet ide u dostavljacke vode
« Odgovori #12 : 11 Srpanj, 2019, 07:52:42 »
Nista od zamjene one strgane, veli on da to nije radio. A zanimljivo da svi random ljudi koriste iste metode rastavljanja, i to uvijek nakon njega.
Dosta njih izgubi zivce jer shvate o cemu je rijec, pa vele bolje da mu ne dolazim.

Uglavnom, ovaj purejet je osposobljen s tom njegovom pumpom koju nisam pipnuo, pa pratim daljnja desavanja.
Izmjerena kompresija je kriticno niska, medjutim skut pali vozi bez greske, a na masini je bilo par kila blata valjda.

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Purejet ide u dostavljacke vode
« Odgovori #13 : 12 Srpanj, 2019, 19:47:13 »
I sta je ovaj njemu rekao na to?

Oprosti sto si mi strgao pumpu...

Pa ja bi rekao stari skuter nije pipnut prije tebe novog u salonu sam ga kupio,odi i kupi novu pumpu u ducan.

Nisi mu trebao ni to slozit,jer budes sad ti ispao posran kad krepa...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Purejet ide u dostavljacke vode
« Odgovori #14 : 12 Srpanj, 2019, 19:49:56 »
Bas me zanima koliko ce vozit ta pumpa
:yamaha:

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Purejet ide u dostavljacke vode
« Odgovori #15 : 12 Srpanj, 2019, 20:14:16 »
Ma ajde sad je vjecna
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Purejet ide u dostavljacke vode
« Odgovori #16 : 12 Srpanj, 2019, 20:29:33 »
Evo vidit cemo, sve ostalo je ok, ne sekiram se. Uspio ke skarabudzit dosjed, ali sve je to aljkavo. To se mora slozit da traje, a ne da guras, jednom, pa dvaput...
« Zadnja izmjena: 12 Srpanj, 2019, 20:31:27 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<