Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Aerox velika potrosnja  (Posjeta: 3181 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tuxy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: U blizini
  • Moj Skuter: Ide wraaam
  • Moja Kaciga: Je slatka
  • MojSetup: Pali vozi
  • MojSpuh: Nemam spuh
Odg: Yamaha Aerox velika potrosnja
« Odgovori #20 : 03 Srpanj, 2019, 15:58:52 »
E ovako imao sam problemcica al rijeseno je sad sve

Novo kvacilo je gore,sa original federima i centralni crveni.

Sad imam sljedece pitanje:

Dobio sam motor da bez rupa i bez icega radi znaci kad mu se nabije gas do kraja,doslovno vrti i radi na maximali bez rupa uubrzanju i icega.Sad posto mi je radilica original ne zelim mu dusu cupat,kad se vozi na pola gasa uljna pumpa podmazuje koliko treba? Nema veze kaj nije full gas jel ona sebi po obrtajima klipa,radilice sama radi mjesavinu i pumpa baca ulja koliko je potrebno ili mi je pametnije mjesavinu sipat u rezervar?

Netko ce mislit da je glupo pitanje,al bolje siguran bit 😊
Po meni moze i na 3/4 2/4 gasa,nebitno jel bi trebalo podmazivat koliko mu je potrebno,znaci po obrtajima se orijentira?

Offline GocaKralj

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 328
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ljubuški
  • Moj Skuter: Derbi Atlantis
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Stage 6 pro replica
Odg: Yamaha Aerox velika potrosnja
« Odgovori #21 : 03 Srpanj, 2019, 16:22:58 »
Ona podmaziva kad treba onoliko koliko i treba
A sad tu se da raspravljat jel bolje miješat sam ili da ostavis pumpu da radi
Netko miješa a netko nije za toga i radije će samo tocit i vozit. Al što je je, kad miješaš sam, 100% si siguran da neće zaribat zbog manjka ili zbog nedostatka ulja.
Meni otkad se dogodilo da mi je spalo malo crijevo od ulja s karburatora zbog vožnje po makadamu, odtad miješam.

Offline Tuxy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: U blizini
  • Moj Skuter: Ide wraaam
  • Moja Kaciga: Je slatka
  • MojSetup: Pali vozi
  • MojSpuh: Nemam spuh
Odg: Yamaha Aerox velika potrosnja
« Odgovori #22 : 04 Srpanj, 2019, 12:26:35 »
Polako ludim vise..

Motor mi je sa original federima kvacila i crvenim centralnim se dero nenormalno,ali i vukao.No nisam ga probavao u brdo posto je imao obrtaje i vise nego sam htio i reko sigurno ce u brdo ,no u brdu banana..Gusi,obrtaji padaju,ne ide..

Probao kombinacije razne,trenutno na njemu crveni federi kvacila i original centralni ali sam ispod stavio komadic plastikice da mu malo veci otpor daje,no opet nije to to,od 20-30 ispaljuje u obrtaje,i onda pada i cijelo vrijeme radi ajmo reci na dosta niskim obrtajima od 30 do 60,pa onda opet hvata obrtaje.

Trenutno je na njemu 4g rolice,original variomat,novo kvacilo original sa crvenim federima,original centralni,ali to sa brdom me ubija zasto ga gusi? Zasto nece ici?

Sta da jos probam? Koju kombinaciju ? Sta da kupim novo a da ne bacim pare u vjetar?
Jel moguce da je remen presirok pa ga ljepi? Popizdit cu,jel ima netko u blizini siska da se razumije ,al bas razumije u te stvari? Mislio sam najvise na kvacilo jer mi je lamela bila pojedena totalno,pa da nije hvatalo zvono i da je tu bio problem ali ne..nemam pameti vise

Offline The Nightrider

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Nolan N63
  • MojSetup: Dr. Evo & Dell 19
  • MojSpuh: Giannelli Reverse
Odg: Yamaha Aerox velika potrosnja
« Odgovori #23 : 04 Srpanj, 2019, 14:22:22 »
Remen je orginal kažeš? Da nije potrošen, treba biti 16,5
Ako je za zamjenu preporučujem svima Bando 738-16,5-28 od kada me Jog prosvijetlio  ;D
Taj orginal cenralni, da li je nov ili si vratio stari? Ako je stari onda je za zamjenu možda
Ja sam na serijeli imao rolice 5,25 grama i samo malo jače federe kvačila, ne znam na koliko ovi tvoji crveni otpuštaju
karb mi je bio Dell 12 sa 86 diznom, da li se odmah gasi kada zatvoriš zrak na lulici filtera?

Ne znam koliko iskustva sa prenosom imaš ali evo ti link na jedan topic od Cveleta pa ti možda pomogne:
https://svet-skutera.rs/topic/42-variomatski-prenos-i-stelovanje/

i ako nemaš obrtaljku kupi si ovako nešto, neku jeftinu digitalnu, i uštedićeš si puno živaca a i znati ćeš što ti se događa sa motorom
https://www.aliexpress.com/item/32678579670.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.20ec2dc1QQz6BU&algo_pvid=d1227b67-9a20-4006-8dab-b702da6332e7&algo_expid=d1227b67-9a20-4006-8dab-b702da6332e7-0&btsid=9c403f4d-87b8-4d3f-8bd2-62d0dab2b4c8&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_2%2Csearchweb201603_52

« Zadnja izmjena: 04 Srpanj, 2019, 14:44:40 The Nightrider »
"I am the Nightrider! I'm a fuel-injected suicide machine!"

Offline Tuxy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: U blizini
  • Moj Skuter: Ide wraaam
  • Moja Kaciga: Je slatka
  • MojSetup: Pali vozi
  • MojSpuh: Nemam spuh
Odg: Yamaha Aerox velika potrosnja
« Odgovori #24 : 04 Srpanj, 2019, 14:58:18 »
E hvala puno,to sam taman mislio nabavit,ili cak kompletnu tu plocu sa obrtaljkom.Samo gdje se spaja obrtaljka?

N starom kvacilu su mi negdje na pola gasa hvatali,sad mi je zanimljivo jel hvataju cim se doda gas,no povuce dobro,vjerojatno jer mi na starom kvacilu su lamele otisle totalno,pa je trebalo vise obrtaja da se razvrti i uhvati zvono. Jer 1cm je falio kvacila sigurno(lamela na rubovima kvacila)
No to mi je sad najmanji problem,zanima me brdo.Zasto u brdu spusta obrtaje i nece vuc? Ako stanem na sred brda,i nabijem gas do kraja..nema sanse da se pomakne sa mjesta.


Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Yamaha Aerox velika potrosnja
« Odgovori #25 : 04 Srpanj, 2019, 17:09:59 »
Ako se osjeti neka velika razlika u okretajima na određenoj brzini (malo krene pa okretaji naglo padnu i sl.) ili remen klizi potreban je jači centralni feder. Rupe se gotovo uvijek javljaju ako se zamjeni samo variomat a ostavi originalna pomična polutka i jedini način da se skroz otklone je zamjena pomične polutke, ali i dobrim štelanjem da se dosta dobro srediti stvar. Razlog tome je način širenja rolica u variomatu i način širenja pomične polutke. Originalni variomat i pomična polutka imaju nelinearno širenje šta zapravo znači da ne pritišću remen u svakom trenutku jednakom silom a to se primjeri na serijskom motoru kako okretaji rastu zajedno s brzinom dok se kod nekog drugog variomata i dobro poštelanog prijenosa motor vrti jednako od starta pa dok se variomat ne raširi do kraja i nema promjene okretaja. E sad kad vi promijenite samo variomat dogodi se to da je na njemu linearno širenje a na polutkama nelinearno zbog čega dolazi do variranja okretaja u nekom djelu vožnje (tj. rupa u ubrzanju).

Eto ti jedan mali dio iz tog cveletovog topica sa drugog foruma. Preporucio bih ti da procitas.

Offline Tuxy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: U blizini
  • Moj Skuter: Ide wraaam
  • Moja Kaciga: Je slatka
  • MojSetup: Pali vozi
  • MojSpuh: Nemam spuh
Odg: Yamaha Aerox velika potrosnja
« Odgovori #26 : 04 Srpanj, 2019, 17:21:45 »
Ma nije meni frka uzet sta treba,samo da ne uzmem uzalud.
Onda da probam sa stage6 ili malosi variomatom,od jetforca linearne polutke?
Ako ne uspije,remen novi..?

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Yamaha Aerox velika potrosnja
« Odgovori #27 : 04 Srpanj, 2019, 17:49:49 »
Nisam bas na "ti" sa minarelli prenosom ali linearne polutke su must have. Istrazi malo forum, ima od nightridera ja mislim tema(jos uvijek aktivna) gdje je pisano o polini variomatu i opcenito minarelli prenosu pa procitaj.