Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner purejet problem  (Posjeta: 920 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Runner purejet problem
« : 24 Lipanj, 2019, 11:16:13 »
Pozdrav svima ovako kupio sam pure jet runner 2004 god sa 4000 km u apsultnom orginal top stanju skuter stvarno nema niti ogrebotine.

Sa skuterima imam stvarno dosta iskustva slazem ih od svoje 15 god i imo sam cini mise sve vrstecmasina na stolu itd i inace radim kao mehanicar za motore vec neko duze vrjeme no sa pure jet nemam skoro nikakoh iskustva pa sam odlucio to kupiti kako bih stekao i tu malo iskustva i drugi razlog jer je skuter stvarno kao nov

Odmah da kazem da savjet prebaci na karb ne zelim jer to nije problem ali kad sam provozao pure jet svidjeo mi se jer radi puno bolje od karba jednostavno zelim ga zadrzat kao pure jet

E sad dolazimo na problem ovako skuter sam kupio pod nesipravan „ne pali“
Ja sam stavio novu bateriju i svjeicu i skuter je upaöio odmah vozio sam se nekih ca. 150 km sa njim i radilo je apsulutno sve perfektno bez trzanja gusenja ili bilo kakvih znakova da nesto nije u redu
I na jednom se u voznji ugasio nakon toga odmah opet upalio proso mozda 100 metara i opet se ugasio nakon ca. 15 min stajanja opet je upalio i normalno sam se odvezao dalje sutra dan ujutro opet nirmaöno upalio i otisao s njim na poso pred poslom se opet desilo navecer poslije posla upalio i nakon toga sam presso opet skoro 100 km bez ikakvih problema

Izmjerio sam pritisak pumpe i onda je u redu, izmjerio pritisak kompresora isto u redu, provjerio crjevs kompresora takoder u redu, struja iskra svjecica takoder u redu, dizne nisam skidao jer sumnjam da one mogu takve probleme radit

Jedino sto sam primjetio da kad sam htjeo mjeriti pritisak kompresora i skinio crkevo izaslo je dosta kondenzaciske vode pomjesane s uljem znaci smjesa poput one na cepu ulja od auta kad vozi kratke streke, e sad ta smjesa vi mogla pravit problem kao npr zaprljat diznu ili svjecicu itd ali dali imate ideje sto bi moglo jos takve probleme praviti

Unaprijed hvala ✌️

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner purejet problem
« Odgovori #1 : 24 Lipanj, 2019, 11:36:04 »
Rijetko tko ti serafi purejete i opcenito se bavi sa njima.Imamo tu forumskog kolegu Corectora koji je u tome od glave do pete i usudim se rec da je najbolji mehanicar za ajnsprice kod nas,a i sire.Tako da kontaktiraj covjeka i bude ti to rijesio,nikakvi svapowi na karba.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner purejet problem
« Odgovori #2 : 24 Lipanj, 2019, 11:42:57 »
Hvala na info nadan se da ce se javiti ovdje ako ne pudem ga preko pm kontaktiro 👍✌️

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner purejet problem
« Odgovori #3 : 24 Lipanj, 2019, 22:01:16 »
To su simptomi pumpe pred rikavanje, ovako na prvu nakon sto sam procitao svaki peti red, budem preksutra porcitao s rsumijevanjem
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner purejet problem
« Odgovori #4 : 25 Lipanj, 2019, 00:33:03 »
Pumpu sam probao promjenit dok skuter nije htjeo upaliti stavio sam pumpu sa drugoga i ista stvar