Tehnički kutak > Tuning skutera

Pomoc oko kupovine variomata

(1/6) > >>

DExTER_1312:
Pozdrav svima.......Posjedujem apriliu sr 50 ditech iz 2002 godine tj. morini masinom medjutim neko ju je prije mene prebacio na karburator i to je odlicno uradio nema govora e sad imam jedno pitanje.....Posto imama problema sa prenosom i neravnomjernim ubrzanjima zeljeo sam da kupim malossi mutivar 2000 sad pronasao sam jedan nov za odlicnu cijenu po meni....
https://www.olx.ba/artikal/32987560/akcija-50-varijator-variomat-minerelli-aprilia/
Interesuje me dali ce radit dobar posao ili jos bolje pitanje dali ce uopste odgovarati posto pise da je za minreli masine...Nisam bas neki expert tek sam uso u ovaj svijet (mozda sam ispo i glup zbog ovog pitanja al et na greskama se uci :toothy10: )......Inace neko prije mene je na skuter vec stavio zx auspuh i carb je postavio kad je prebacivo sa diteka 17.5.....citajuci stare teme po forumu shvatio sam da je to ok podloga za multivar............Svaka pomoc je dobro dosla  :notworthy:

matija84m:
Nepase ti variomat ako imas morini masinu. Nadi variomat za diteka ili morini jer takvu masinu imas. Iako i serijski variomat dobro radi cudno da imas rupe neke u ubrzanju. Mozda je variomat poderan i nesto drugo dodatno zeza u prenosu.

gavranpero:
Ja sam ugrabio zadnji Malossi multivar od tog prodavca za Morini na OLX.  :toothy9: Mislim da nećeš na OLX naći multivar, jedino da naručiš iz vana. Što se tiče performansi, drugi skuter je sa multivarom. Jedino što je malo krajnja slabija, ali zato start, ubrzanje odlično.

Oznaka za Malossi multivar koji tebi treba je 5111561 (kataloški broj).

DExTER_1312:
Ako ne mognem nac sta mislite sta da radim da li da kupujem neki drugi variomat jer ih stvarno malo ima kod nas ili da kupim rolnice i centralnui novu pa da probam nesta uselovat.....Jos nesto sta mislite o busenju cilindra i stavljanju novog veceg klipa inace otac mi je tokar i on je to radio od malena na svojim motorima tako da to mi je bukvano jako jeftin i siguran poso...Interesuje me da li ce mi to donijet neke vcece performanse naravno sa ustelovanjem ovog prenosa i do kolko smijem prosirit klip inace sad mi je 41mm a cinidar je A000145... :notworthy:

zvonkec92:
Ne isplati se nečeš dobit ništa sa bušenjem cilindra, ako već očeš snagu stavi neki kit tipa malossi ili Dr Evo...


Nego reci mi ima´l u Visokom ona neka piramida što pišu po netu ili je to prevara?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju