Tehnički kutak > Tehnička pitanja

Zamjenski dijelovi stizu na naplatu 30X ranije!!!

(1/9) > >>

Corector:
Pozdrav, evo svjedok sam ucestalih situacija gdje se skuteri sjebavaju na najzesce nacine, a moze se poistovjetiti s extremnim kvarovima koji do sad nisu vidjeni kao u posljednjih par godina.

Ne bi bio problem da ljudi znaju sta su kupili, i da im se pod ORIGINAL dio ne daje no name kinesko smece koje realno vrijedi 2kn, i koje moze napraviti samo stetu na motoru.
Nisam nikada bio zagovornik tih govana, a pogotovo nemoralne zavaljacine gdje ti se laze u oci i uvaljuje najjeftiniji moguci srot.

Dosao mi je poznanik da se izjada kako mu skuter Piaggio Nrg mc3 50 karb. stane svaki put u sred brda. A generalka napravljena prije 1500km!
Probam skuter na ravnom, napucam gas, i stisnem kocnice na 50%, a okretaji padnu sa 7500 na 4500 i skuter je mrtav, kad ga full jako opteretim skuter umre doslovno do lera.

Zamjenim mu originalni centralni feder, jer je stari bio za debljinu zice spljosten, iako sam odmah znao da nije u tome toliki problem, nego mi nesto smrdi u variomatu posto je remen nov. I stvarno, situacija je za 300rpm bolja, ali i dalje imamo kurcinu.

Idemo vidjeti variomat. j#bote, klima se bolcna u bronci za dobar milimetar. Vario je 100%tna kopija originala, ali boja mu je kineska, bronca je crvenkasta, a bolcna uprljana crvenilom, i ne pise apsolutno nista na njemu.

Stavim polovni odlican ORIGINALNI variomat od piaggia koji ima zig i pise TGB, skuter se preporodio, sada vrti 8200rpm, i rusi 1500rpm kada jebacki nagazim na kocnice, nema rupe, stalno je u powerbandu.

Zalosno je sto se to radi.

Dakle kinesko g#vn% se raspalo na 1500km, pa sta je ovo j#bote, ni prosjecni sezonski korisnik ne moze odvoziti 1 variomat.






Najjace situacije su kad netko dodje s kineskim cilindrom na purejetu, a skuter kurca ne ide, a on zna kako bi morao ici.
Ili kada na Apriliu Ditech stavis kineski cilindar nov novcat zapakiran KO ORIGINALAN pa ti skuter u startu vise nikada ne upali ( pa kaze: ALI STAVIO SAM NOVI, dakle rijec NOVO je svetinja, a realbo je sinonim za nasamerenu budalu koja je platila neupotrebljiv dio), ili u najboljem slucaju stane nakon 2000km i onda mu garantirano vise neces biti vlasnik.

matija84m:
Sad je pitanje dali je to podvala trgovca ili je kupac svjesno kupio kinesko smece. Ono gle jeftinija varianta pa sta valjda ce podurat :dontknow:

Corector:
Nije svjesno kupio jer covjek kaze da je trazio originalni dio. Radi se o tome da je ovo XX slucaj podvale.

matija84m:
A uzas ako je podvala.
Iako kupci cesto kupe najjeftinije pa sta bude. U nadi ma podurat ce valjda.

Corector:
Tko ne bi nasjeo na original ispod cijene, pogotovo kad ti se "srrucno" savjetuje i potvrdjuje da je tako.
Ako netko hoce taj variomat, poklonim mu ga.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju