Tehnički kutak > Tuning skutera

Vespa 50cc setup i ustimavanje

(1/7) > >>

GIGA01:
Pozdrav, 2T vespa 50cc...SETUP:
-Mallosi Mutivar 2000
-Rolnice 7,2g
-Opruga fabricka(bijela mallosi nije izdrzala)
-Dizna serijska ali prosirena
-Auspuh Sito Plus
-fabricke oprugice

Nakon gore navedenog setupa, nisam dobio bolje ubrzanje iz mjesta, a uz brdo ide slabije...jaca je od 30-50kmh, i top speed porastao za cca 10kmh ali tesko dostize krajnju.

Moje pitanje je, sta bi vi promjenili u gore navedenom setup.u da vespa ide bolje iz mjesta i uz brdo.

U sustini, koju funkciju odredjuje opruga (koja je kod mene fabricka), i da li ona moze uticati na slabije ponasanje u kretanju iz mjesta i uz nagib/brdo.


Lp

dario007:
Za pocetak preteske rolice imas,spusti to na 6-6.5gr,feder po spranci ljubicasti od malossia i diznu si kupi 58 ako imas karb sa limicem,ako imas bez limica onda 64 diznu.

Bojim se da ti nitko nece objasnjavati koju ulogu ima opruga.Imas milion tema pa citaj i uci.

PchelaUbica:
Kaze bijela nije izdrzala  haha   :laughing7:
Svaka opruga moze radit odlicno samo ju treba ustelat sa rolicama

GIGA01:

--- Citat: PchelaUbica - 16 Lipanj, 2019, 20:47:40 ---Kaze bijela nije izdrzala  haha   :laughing7:
Svaka opruga moze radit odlicno samo ju treba ustelat sa rolicama

--- Kraj citata ---
Dal je izdrzala ili nije, ne znam, tako mi je majstor rekao ???
Cim trazim vasu pomoc nisam bas toliko siguran...
Da li je ok kombinacija onda 6.0-6,5 grama valjcici i ljubicasta opruga mallosi?

U prevodu, ako neko moze da mi objasni,da li,i sta konkretno, gubim jer mi je na cijelom opisanom setup.u fabricka opruga...a ne bijela, zuta, ljubicasta...

matija84m:
Ljubicasta opruga ce ti najstabilnije drzat okretaje.
Tako da ces snagu imat uvjek kada das gas bez velikih oscilacija okretaja.

Tako bi trebal izbjec bilo kakve rupe u ubrzanju.

Slobodno za pocetak stavis lakse rolice kako ti je receno pa probaj vozit sa serijskim federom moza ti bude ok ako si skroman

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju