Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco Downtown 350i *wanna-be tourer  (Posjeta: 2378 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dr.jazz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
Kymco Downtown 350i *wanna-be tourer
« : 07 Rujan, 2021, 03:05:44 »
Evo da ja kao novi član zajednice predstavim svoju "fotelju"  :icon_biggrin:

Riječ je o modelu Kymco Downtown 350i E4, 2018. godina. Skuter sam kupio novog u 8 mjesecu 2018. g., dakle prvi vlasnik, za sada na satu ima nešto više od 20 tisuća, s tim da se aktivno vozim zadnje 2 godine, dok je prvu godinu je stajao pokriven zbog raznoraznih okolnosti.

Odakle početi sa iskustvima, vjerojatno bi trebao sa problemima naravno  :laughing7: za što zapravo generalno ne mogu reći da sam imao neki veći problem, ali budem to kasnije naveo zajedno sa manama ovog skutera!

Razlog kupovine ovakakve fotelje je putovanje, da putovanje... često dobijem kiseli osmijeh od okorjelih bajkera sa mašinama za koje mi treba kredit na otplatu od 20 godina, a najčešće kad mene i ženu vide u moto odijelima u nekoj pripizdini i to na skuteru, pazi SKUTERU. Uglavnom htio sam nešto što ima udoban sic, ima snage, ima mjesta kako za sjedenje vozača i putnika tako i prostora ispod sica, i naravno da svaki put kad ga pogledam bude onaj feeling ponosa "moj je"  :toothy12: sukladno navedenom čim sa ugledao DT350 odluka je pala za koju nisam požalio jer sam se sa DT ove godine navozao za sada 10 tisuća, od kojeg sam odvailo jedan put od 2000 km. Zapravo kad bolje razmislim gdje sam sve bio i po kakvim cestama sa vozio, stvarno impresivno za jedan skuter.

Od dana prinove odnosno kupnje pazim ga kako bi se ono reklo "kao oko u glavi" osim prvog servisa na 1000km (kojeg sam morao zbog jamstva) sve ostalo radim sam. Kako mi je namjera što više kilometara odnosno životnog vijeka izvuć iz skutera, ulje mijenjam između 3000-3500 km, unutra ide od prvog dana puna sintetika Ipon Full Power Katana 10w50 (zimi 5w40), te puna sintetika 75w90 u prijenos. Sve se na vrijeme podmazuje, čisti, provjerava nema mjesta greškama. Plastike se glancaju raznim sprejevima, rezultat svega je da nakon 3 godine i 20tkm izgleda, te najvažnije ponaša kao iz dućana.

Što se tiče vožnje tu nemam prigovora, realno mogao bi reći moglo bi bolje ono, jače ovo, međutim ako se uzme u obzir klasa i cjenovni rang, nema zamjerki, mogu se duža putovanja vozit bez problema, ja nisam neki divljak po cesti da tjeram svaki zavoj do kraja, kako uvijek imam putnicu, vožnja je uvijek lagana i konforna. Skuter ima jako dobru zaštitu od vjetra pod uvjetom da se zamjeni tvornički vizir (osim ako niste nešto pretjerano visoki). Širina plastika u predjelu stopala odnosno nogu je odlična tako da osim što štiti jako dobro od vjetra, štiti i od kiše. Potrošnja skutera iznosi od 3 do 3,5l, ljeti naravno, kad stegne zima popne se do 4 (ajde da budem precizan po putnom računalu najveća potrošnja mi je bila 3,9). A o prostoru ispod sica se ne mora niti govoriti previše, sve je već poznato, bez problema manji šoping se da obaviti u kombinaciji sa koferom...

Od opreme/dodataka na skuteru je:
- kofer od Shada SH 48
- vizir Ermax High protection-Noir Fonce
- Osram led h7 gen 2 kit + prenika strujne instalacije da istovremeno mogu biti uključena duga i kratka
- OBD head-up display
- stock kvačilo/zvono je zamjenjeno sa malossi MHR kvačilom

« Zadnja izmjena: 07 Rujan, 2021, 05:34:29 dr.jazz »

Offline dr.jazz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
Odg: Kymco Downtown 350i *wanna-be tourer
« Odgovori #1 : 07 Rujan, 2021, 03:07:05 »
Mane skutera:

- filter CVT-a
ovo je po meni najveća mana skutera, naime za razliku od DT300, Kymco je pokušao malo redizajnirati filter, međutim totalno u pogrešnom smjeru. Generalno mana filtera DT300 je mala površina, velik protok zraka, brzo se začepi, pokida filc, deformira plastiku... da sad ne idem u detalje. Na DT 350 napravili su filter na konus s ciljem da se poveća površina filter materijala što je zapravo idealno, međutim novi filterje toliko restriktivan kad je čist, a dok se i malo zaprlja ne pušta ništa zraka unutra. Riješenje ovog problema je stavit filter od modela 300 koji isto nije neki spas, ali ja osobno imam 3 komada i đoram ih svakh cca 2000km, odnosno već pod rukom ispod CVT kućišta znam izlazi li dovoljno zraka.

- škripa/cvrčanje prednje V maske
ovaj problem sam imao po izlasku iz dućana, problem je opet tvornica napravila što je na vizir direktno naslonila masku koja zbog vibracija struže po viziru. Ovaj problem se lako riješi, sa unutarnje stranje maske naljepi se neka spužvica ili sl čisto da stoji između maske i vizira. Evo meni već šljaka zadnje 3 godine.

- otvaranje pretinaca kod volana u vožnji
jako iritantna mana skutera, nakon nekog vremena opuste se pretinci pa se znaju preko rupa sami od sebe otvoriti, dovoljno je naljepiti neki tanak komad gume na kukice koje se kače na pretinac.

- ne tako dobra svjetla (ovo možda nije najobjektivnije jer koristim skuter u uvijetima u kojima većina korisnika ne koristi)
razlog zbog čega sam stavio LED kit kako bi mogao prepraviti instalaciju da mi gore duga i kratka istovremeno jer kad voziš po mrakači di ima divljači i moraš birati hoćeš li vidjet ispred sebe ili u daljinu nikako ne ostavlja lijep osjećaj vožnje.

- kvačilo pod određenim uvjetima ne odrađuje posao kako treba (opet možda nije najobjektivnije jer problem u mome slučaju gdje sam ja, putnik, puno prtljage itd...)
prelaskom na malossijevo kvaćilo stvarno sam se preporodio u određenim sutuacijama npr. kretanja u brdu kad je skuter pod opterećenjem, ono najbitnije kad je vani jako toplo tipa bliže 40 C znalo se čut struganje pakne od zvono kad ga dobro opteretim, uglavnom novo kvačilo puno brže spaja, puno manje vibracija odnosno ne trese toliko skuter kao prije što mi je zapravo bilo iritantno.

- gumice na zaštitnoj plastici auspuha odlaze kao da su od leda, tope se svakih 5 tisuća, i onda to zna klepetat nenormalno
tu nema pomoći, ako je netko osjetljiv na zvukove, neka kao ja kupi hrpu gumica i mijenja  :toothy12:

Što se tiče konkretnih problema, bio je samo jedan za sada, ali mogao je biti fatalan.... na 10 tisuća zaribali odnosno "na pola" su zaribali ležaji ventilatora hladnjaka. E sad nikad neću saznat da li je tvornički bilo loše složeno jer nisam na netu našao niti jedan slučaj da se nekom pokvario jebeni elektromotor ventilatora a isti dizajn se koristi preko 12 godina u xy modela kymco skutera..tako da ću to prepisat lošoj sreći. Kvar sam skužio pod najboljim mogućim okolnostima, doma u dvorištu  :toothy12: uglavnom nakon što bi se ventilator upalio nekoliko puta kad se mašina zagrije, elektromor bi se zbog otpora ležaja pregrijao zbog čega bi izgubio broj okretaja što je rezulitirali porastom temperature. Tu me spasio head-up display kojeg sam zapravo i ugradio ponajprije zbog nadzora temperature jer ne znam kome šta znače one 3 crtice na instrument tabli?

Što se tiče tvorničkog vizira, meni osobno nije odgovarao nikako jer sam 194 cm visok, upgradeom na veći vizir opet doživio preporod, fenomenalna zaštita od vjetra i još bolja od kiše koja me x puta ulovila gdje sam ostao manje više suh, s tim da se moraš dobro pomolit da se ne uhvati crveno svjetlo  :icon_biggrin:
Za sad od redovnog servisa i održavanja osim ulja mašina/prijenost naravno, mijenjao sam remen, role, klizače i oprugu, 4 seta guma, antifriz, ulje kočnice, prednje pločice.

Eto to je za sad to, moje iskustvo ukratko iako je puno teksta (čak sam morao u dva posta :icon_biggrin:) ali moglo je još biti  :toothy12:

Evo malo slika sa avanturama svog "wanna-be tourer" skuterom,  da ne ostane sve na riječima!



-
















« Zadnja izmjena: 07 Rujan, 2021, 03:16:25 dr.jazz »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2776
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Kymco Downtown 350i *wanna-be tourer
« Odgovori #2 : 07 Rujan, 2021, 14:54:27 »
E ovakvu recenziju i predstavljanje postivam!!
« Zadnja izmjena: 07 Rujan, 2021, 14:57:10 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline dr.jazz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
Odg: Kymco Downtown 350i *wanna-be tourer
« Odgovori #3 : 08 Rujan, 2021, 14:09:51 »
Da budem iskren tvoja tema o Xmaxu me inspirirala da se registiram i podijelim svoja iskustva  ;D

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2776
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Kymco Downtown 350i *wanna-be tourer
« Odgovori #4 : 08 Rujan, 2021, 14:40:01 »
Hvala ti legendo, upravo se desilo ono što sami htio postići sa svojim predstavljanjma, da i druge potaknem da se i sami raspišu. Vidim da ostali ne komentiraju, izgleda da se masovno voze jer je sezona (i sad vrijeme) fenomenalna za tripovanje.

Podrzavam temu, no kad ga vec sam održavaš, mogao bi postaviti kakvi mini tutorijal kako se skida deklo, mjenja ulje i filter, mašina, mjenjaju te gumice na auspuhu i slične stvari, čisto ako netko naleti na temu, da može promjeniti sam a ne davat skuter frizerima.. napiši i modele guma, baš me zanima na čemu se voziš

Ja sam napravio grešku, prešao sam sa Xmaxa na Adventure motor, zaj#bo sam se ko nikad do sad  :icon_scratch: ... za sad se plan vratiti na maxi skuter, samo malo gledam kategoriju iznad jer smo ja i moja dama zajedno 210 kg plus teret, a ovima do 300cc je to veliko opterećenje hehe

Pratim temu, svaka čast na predstavljaju.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline dr.jazz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
Odg: Kymco Downtown 350i *wanna-be tourer
« Odgovori #5 : 09 Rujan, 2021, 11:12:14 »
 Ideja i je bila poljepiti slike i nešto teksta vezano za održavanje. Šetata što nisam prije jer sam toliko tog već radio na skuteru...jbg

Kad sam vidio da si prodao Xmaxa i uzeo Vstroma odmah mi je prošlo kroz glavu "a u k... možda sam i ja trebao" jer još prošle godine lomila su se koplja da li prodat DT350 i uzet nešto drugo, ali što? Prvi odabir je AK550, međutim to je još jedan nebrušen dijamant, dok je drugi u redu bio Vstrom 650, ali kako se ipak nisam mogao odreći odlaska u šoping sa skuterom, zaštite od vjetra i sic-fotelje, odlučio sam ostat na DT-u i gonjat kilometere do kud ide  :icon_biggrin: jer DT-a sam htio prodat kad još nije ima niti 10 tisuća na satu kako bi najmanje izgubio love. Za sada tako ostaje najvjerojatnije do izlaska CV2 modela od Kymca (ako izađe) odnosno AK modela kad bude zreliji.

Što se tiče guma, probao sam svašta nešto, iskustva su šarena  :laughing6:

1. Kenda k434

Prva guma, trajala ravno 6500km, čisto ok drži cestu, brzo se po sredini podere, po mokrom treba se pomolit prije, UŽAS!
Ima tendeciju stvaranja "skalina" po bočnoj strani pa počne zujat u toj mjeri da sam jedno vrijeme mislio da nije ležaj prošao  :toothy12:
Uglavno nije guma koju bi kupio opet...



2. Metzeler Feel Free

Odmah u startu da kažem ova gume je po mome iskustvu za sada najbolja guma na ovom skuteru kad se uzme u obzir držanje-trajnost!!! Mokro, suho, hladno, nebitno...jako dobro je držala, ravnomjerno se trošila. Traja je 6000km, s tim da sam je navukao na 6500km dok konci nisu ispali, taj dan neću zaboravit vozio sam Plominku i baš taj dan me baš uhvatilo da ga bacam u zavoje više nego obično. Čudilo me kako dobro drži a ćelava guma, kad sam stao imao sam i šta vidjeti, konac-party  :toothy12:



3. Metzeler Roadtec Scooter

Imao sam zanimljivo iskustvo sa ovom gumom. Znači držanje je nešto što sam gore navedenim gumam nisam doživio, kako se skuter lagano naginje u zavoju, kakav grip i feedback, imaš osjećaj da uvijek možeš još brže uletit, stvarno prejebene preformanse, doslovno kao da vozim drugi skuter. E sad kad sam je nahvalio ima tu i mana, držala je 2000 km, nakon toga lagani downgrade, trajala 3800 km. Problem je što se sva deformirala, po ravnom mi je zujala i tresla zadnja gume. Sa ovim gumam sam išao na put 2000km, jedva došo živ doma, počela klizat zadnja guma na +38 u ultra blagom zavoju.



4. Bridgestone Battlax SC

Trenutno još uvijek u pogonu, ne znam šta reći, niti miriše niti smrdi :laughing6: Zanimljivo je da dolazi sa 7,5 mm profila zadnja guma i 4,5 mm prednja, zadnja guma je dosta ravna nije zaobljena kao npr Roadtec od Metzlera, držanje po suhom čisto solidno nešto slično kao kende možda mrvicu slabije, mokro opet UŽAS! Napravio sam na njima nešto više od 3000km, potrošeno 2,5 mm profila zadnje i 1 mm prednje (oblik same gume ostao isti kao i kad je nova bila), dakle trajnost je neupitna, samo preformanse su jako upitne, dosta loš feedback daju u zavoju, imam osjećad da će mi zadnji kraj svake sekunde pobjeći.




To je iskustvo što se tiče guma, sad ne mora značiti da će na nekom drugom skuteru guma koja je meni bila loša biti također loša...to ovisi o x faktora.
Iduću koju planiram stavit je Heidenau K66, dvoumim se samo da li da bude zimska izvedba jer ću biti u pognu i spod ništice
« Zadnja izmjena: 09 Rujan, 2021, 11:22:29 dr.jazz »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2776
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Kymco Downtown 350i *wanna-be tourer
« Odgovori #6 : 09 Rujan, 2021, 11:30:59 »
Problem je što se sva deformirala, po ravnom mi je zujala i tresla zadnja gume. Sa ovim gumam sam išao na put 2000km, jedva došo živ doma, počela klizat zadnja guma na +38 u ultra blagom zavoju.

ma to je bio pretovar na gumi i vjerovatno 40+ stupnjeva i ubio (pregrijao) si gumu u malo vremena. To se i meni desilo na Hoop B02 PRO izvedbi...
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"