Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malossi multivar treba li sajbica  (Posjeta: 1743 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jug777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly Tourer 250ie
Malossi multivar treba li sajbica
« : 03 Lipanj, 2019, 01:36:47 »
Pozdrav ekipa...imam pitanje. Na beverliju imam malosi multivar kupio sam za njega nove rolnice i klizace remen je bio isto malsijev. Ja kupim originalni piaggo. E sad kad sam skinuo stari remen izmijerim da je dosta uzi od novog piagiovog.Uglavnom nadjem podlosku 1,2 i stavim je ispod ventilvara ide to ok. Nakon nekih 250 km rastavim i vidim da je remen fino sjeo i poceo da se oslanja na bolcnu varijatora. Pitanje je da li i nakon koliko odprilike trebam opet otvoriti i eventualno izbaciti ili staviti tanju podlosku npr 0,5 ili 0,7 .?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16861
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Malossi multivar treba li sajbica
« Odgovori #1 : 09 Lipanj, 2019, 07:15:42 »
Jel ti podlazes sajbicu izmedu bolcne i ventilvara?  :icon_scratch:
Ako da, ubiti nije ni potrebna jer bi sam  variomat trebao dosta dobro raditi na serijskom remenu i pustati ga da sjedne na bolcnu dok je masina na leru.
Jedine sajbice koje idu su one tri koje ti idu izmedu ventilvara i matice koja ga drzi.

Offline Jug777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly Tourer 250ie
Odg: Malossi multivar treba li sajbica
« Odgovori #2 : 10 Lipanj, 2019, 23:39:33 »
Ma da izmedju bolcne i ventilvara. Stavio sam je samo zato sto sam izmijerio razliku u sirini novog i starog remena visu od 1,7mm. To mi nije bilo jasno zato sam je ubacio al' ajd' dobro nije neki posao skinuti je. Mada sam zbog toga osijetio mali pad krajnje brzine,makar ja mislim da je zbog toga. Jer sve je novo,remen,svijecica,filter ulja i vazduha i sve je original osim ovoga multivara,ali i on je nov. Mislim da bi to trebalo ici malo bolje ali sad izgleda sajbica zeza.

Offline Jug777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly Tourer 250ie
Odg: Malossi multivar treba li sajbica
« Odgovori #3 : 11 Lipanj, 2019, 20:00:10 »
Evo sam ovo otvorio...sad imam drugi problem kad izvadim sajbicu vanjski dio ventilvara se potpuno poravna sa krajem navoja,cak malo i viri dio bez navoja znaci viri kroz ventilvar,veoma malo nekih 0,2 ili manje nemogu bas toliko precizno izmijerit. Ne znam da li ce se stegnut kako treba,ne smijem se igrat sa tim. To napravi ozbiljno sr..e. Znaci ide ovako: varijator,normalno kroz njega bolcna pa ventilvar,sajbice pa matica. Smijem li ubaciti sajbu npr. 0,5mm ispod variomata da dobijem dobro stezanje?
« Zadnja izmjena: 11 Lipanj, 2019, 21:39:53 Jug777 »

Offline GocaKralj

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 328
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ljubuški
  • Moj Skuter: Derbi Atlantis
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Stage 6 pro replica
Odg: Malossi multivar treba li sajbica
« Odgovori #4 : 12 Lipanj, 2019, 09:03:50 »
Zavisi hoće bit dobro poravnanje remena
A zašto je nebi ubacio poslije ventilvara?

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Malossi multivar treba li sajbica
« Odgovori #5 : 12 Lipanj, 2019, 09:13:50 »
Ma da izmedju bolcne i ventilvara
To se NE radi,pogotovo ne na 250 mašini sa original remenom,više štete nego koristi

Evo redoslijed kak ide

https://www.easyparts.nl/showdrawing/23334/170587/-/0-4019-1-m420-m28814-m882-m2321-s23334-d170587/Driving-pulley.html

Offline Jug777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly Tourer 250ie
Odg: Malossi multivar treba li sajbica
« Odgovori #6 : 13 Lipanj, 2019, 09:13:55 »
 A znam stari da se ne radi zato i hocu to da rijesim. Znam i ovaj raspored,na ranijem bevu nisam imao multivar nego original variator i na njemu su bile 3 ove vanjske debele sajbe. Sad ovdje imam multivar ali nemam tri nego dvije ove debele sajbe ocigledno da jedna fali. A ne znam zbog cega je skinuta ne vidim razlog. Protiv sam bilo kakvog kemijanja,imam blokadu varijatora i sve stezem moment kljucem,strah me da se lose stegne pa ce biti problema. Ne kapiram zasto ljudi izmisljaju toplu vodu i ubacuju ili izbacuju ove sajbe kad je najbolje i najjednostavnije postaviti to po pravilu i preporuci proizvodjaca. Zanima me je li bolcna na multivaru iste duzine kao originalna,jedino mi to pada na pamet da je ova moja kraca malo pa da je neko to htio nadoknaditi. A svakako idem potraziti ovu sajbu

Offline Jug777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly Tourer 250ie
Odg: Malossi multivar treba li sajbica
« Odgovori #7 : 30 Lipanj, 2019, 17:07:53 »
 Rijesio sam ovo nasao original sajbice i sve slozio po pravilu. Sad imam novi problem pa da ne otvaram novu temu. Pusta mi ulje na dihtung kartera onog sa strane gdje je cep od ulja. Je li koliki posao to zamijeniti ima li nekih komplikacija?

Offline Jug777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly Tourer 250ie
Odg: Malossi multivar treba li sajbica
« Odgovori #8 : 07 Srpanj, 2019, 13:17:32 »
Moze li mi ovdje iko pomoc...u vezi ovoga dihtunga kartera. Kupio sam novi i promijenio ga,nije nikakvo pametovanje,ali je pustio nakon 5-6 dana nemam pojma zasto. Sve sam uradio "skolski" rastavio i ocistio rubove kuda lijeze dihtung nitro razredjivacem. Stavio novi dihtung i sve pritegao unakrsnim pritezanjem. Vidim maloprije pustio opet, sad mi je krivo sto sam uopste kupovao onaj tvornicki dihtung ne ulijeva mi povijerenje to je kao neko platno sa tankom linijom neke crvene gume kao hermetik masa. Iskusniji mehanicar mi tvrdi da bi bolje bilo da sam kupio klingerit i sam napravio dihtung,kao to je provijerena stvar...ima li iko iskustva sa ovim

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Malossi multivar treba li sajbica
« Odgovori #9 : 07 Srpanj, 2019, 13:39:07 »
Jesi uklonio visak dihtunga sto viri gore iznad u prenosukada sklopis sve? Ako nisi onda ti remen to pogloda, povuce dihtung i eto ga opet kapa.. malo istrazi po forumu prije nego se upustas u poduhvate.

Offline Jug777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly Tourer 250ie
Odg: Malossi multivar treba li sajbica
« Odgovori #10 : 07 Srpanj, 2019, 14:58:20 »
Uklonio sam sa gornje strane visak vidio sam da varijator prolazi iznad pa mi je "palo" to na pamet. Nemam ideju zasto je pustio osim ako ga nisam bas previse pritegao pa ga tako zeznuo ali valjda bi onda odmah pustio,ja sam ga vozio 5-6 dana i tek onda je poceo pustati. Nabavicu sjutra klingerit 0,5mm pa napraviti novi,bas me zanima sta se dogodilo sa ovim. Novi stvarno nije skup ali isto mi ne ulijeva povijerenje,previse je nekako "njezan"
« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2019, 15:02:25 Jug777 »