Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vivacity 1 50 2T 2000 Grenade  (Posjeta: 2827 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zacvikani

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 139
  • YearsYearsYearsYears
Vivacity 1 50 2T 2000 Grenade
« : 19 Lipanj, 2020, 01:24:03 »
Skupit cu ih sve jer su najbolji.

Prije cca 2mj kupljena je još jedna viva. Crvene boje mintara skoro.



Drugi dan odmah sam napravio mali tuning. Ubacio ravni spuh , LC getribu i malo doradeni cilindar. Skuter je kao takav isao nekih 90 po satu. I tako sam se fino vozio jer po gradu nije trabalo više. Pa nit po brijegima di se vozim najviše.




Na ravnici dolazi problem gdje skuter nece preko 90 jer se pocne navrtavati zbog malog prijenosa. Odlucio sam riješiti taj problem. Znam sve variomate za francuza i definitivno najbolji je S6 i Doppler, ali pošto njih nemam više ,a niti ih ima za uzeti moram iskemijati nekaj od Polinia ili Malossia.
Poucen iskustvom od Malossia da jede rolice i doslovno se raspada odlucio sam pogledati Polini variomat, jer kod frenda sam vidio da je perfektno odraden.
Drugi dan odem u trgovinu i uzmem ga u ruke. Uzevši ga tako u ruke vidio sam odmah da su kanali doslovno ko serijski i edino promjer je veci. ali to nikaj ne znaci kada rolica nemre izgurat vario.
Sada sam zbunjen kod frenda je perfektan ,, a ovaj je poluproizvod. Tada sam saznao da postoje 2 vrste variomata Polinia. Jedna izricito za Peugeot , a druga za Hondu ali piše da ide i na Peugeot. Taj za Hondu je onaj kaj sam ja vido da je dobar dok ovaj za Peugeot je izrod.
Jbg kaj je tu je nema na stanju Polini-a idem dalje...
Sjetim se ja starog frenda i forumaša Macak_SF2 covjek je imao sve za Peugeot i idem ga nazvati da vidim kako diše još sa tim djelovima. Ima Malossia hmmm , dvoumim se dvoumim. Cackam po netu i vidim 2 vrste malossi variomata. Reko wtf od 2018g rade se sa drugacijom kalotom koja je gnoj i ne valja. Takav vario imao sam prije i jeo je i rolice.
Pošto znam da je od frenda vario starog tipa idem do njega pogledati kakvo je stanje. Dođem-vidim- kupim (vario je perfektan i kao nov) , poprićamo o starim vremenima kada ljudi nisu bili tolko sitnicavi i pokvareni. Uglavnom ljepo se pdruzimo.

Doma montaža variomata , turpijanje dekla itd itd kaj sve treba i proba. Skuter ide nekih 100 zalegnut i nema prevrtavanja. Sretan sam ko malo dete :D
Sada mogu jurit po ravnicama




Tu nismo stali sa tuningom. Kopao sam malo na netu i naišao na spuhce ZX-a danas ga odmah kupio i namontirao. Pri štelanju otvorio sam Malossi kad ono rolice ko nove i klizaci nisu razmrdani. Jos jednom dokaz kakav skart malossi proizvodi danas tj. kako je to prije bilo sve kvalitetnije.
Ocekivao sam više ali opet.  Kaj ocekivati od spuha koji granom i otvoron na grani jednak kao serijala...
Skuter malo bolje ubrzava i krajnja je sa 100 došla do 105 ,ali sa time da do 105 dodje dosta "brzo". Danas sam ga najvie vozio 115 po ravnici. I to je definitivno pre brzo za tu malu skatulu. Svaki pokret mora extremno oprezan jer skuter cijeli skakuce.
Ono kaj mi se najviše svidjelo montažom ZX-a je lakoća. Mislim da je weight reductin najviše zaslužan za dobivene performanse. Jer serijska bacva je stvarno teška , pogotovo moja ravna sa topićem iza.




 Sutra test na dulje rute. Plan je otići do Trakošćana pa da vidim kako radi rezonka na dulje ture. Pogotovo kako ce se odraziti na moje uši.
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj, 2020, 01:30:59 Zacvikani »
FORUMSKI ŠLEPER

Offline Zacvikani

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 139
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Vivacity 1 50 2T 2000 Grenade
« Odgovori #1 : 19 Lipanj, 2020, 09:26:17 »
Naspram yasunia ovaj zx je prkno od spulje ako gledamo moc. Kvalitetom je leovince bomba , ne slini , ne puca , a mogu reci i ne hrda ko yasuni. Zato sam prekrizil yasuni jednom za svagda.

Kaj se tice varia. Dopplera ima ali 100e dodje ak ne i vise. To znaci ko da ga nema. S6 na attacku trenutno nema pise tek u 8mj da ce doc. Hondinog Polinia u Skuter djelovima nije bilo , a opet nisam htjel riskirat sa njime i narucit ga a da pritom nisam pregledal. Ostao je cmrljavi Malossi i nema sanse novoga uzeti. Sva srec da sam ga kod frenda naso 2017g. Razlika u kalotama , oni prije imaju jaci kut na kaloti , a ovi dns blagi. Koji onemogucava otvaranje varia do kraja. Tak da sad moram cuvat ovu kalotu.

Kazes imam moc ? Pa nisi jedini kaj to primjetio.
Kak sam sve slozil , otisel sam na dir prema Jaski. Da vidim kak to igra na otvorenoj sniti. 8 banki ide uz ono prvo brdo iza benge u rakovom potoku , a isto tako na onoj ravnici u brijeg. Cuka laze za 10cca do 80.
Na pola puta okrecem se ja nazad , reko izvadit cu mu mast. Jurima nazad. Kad ono drot u rakovom potoku snima brzinu. Do prije 10min nije ga bilo. Sve jedno projuril sam kraj njega u fullu. Idemo dalje u sv. Nedelji drotovi na mosticu stoje zaustavlju. Kaj je sad ovo odakle se stvaraju ?
Idem na autoput i prema istoku picim kraj king crossa i vidim 2 krosera. Lik i zenska svatko na svome. Prolazim ja njih nekak jedva u spojler modu 115 po cuki , kad ono helikopter iznad mene.
Pa kaj svi znaju da sam metnul spulju?
I dolazim do prvog semafora stajem i evo lika i zenske sa kroserom.
Kaze meni lik , kaj si ga tak nasviral hahaha.
Idem dalje kad eto murije na bmwu. Mimoilazimo se u maloj ulicici i obojica jedan drugog u spigl gledamo.
Tih 15min osjecao sam se ko most wanted kriminalac. Di ja tam i oni. Ocito se vidi , a pogotovo cuje da jurim.
FORUMSKI ŠLEPER

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Vivacity 1 50 2T 2000 Grenade
« Odgovori #2 : 19 Lipanj, 2020, 10:32:02 »
Lijepo da si ga predstavio,sad si dovoljno brz za tripovanje i pracenje prometa,da nam se ne gubiš... :icon_thumright:
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zacvikani

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 139
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Vivacity 1 50 2T 2000 Grenade
« Odgovori #3 : 19 Lipanj, 2020, 10:40:41 »
Lijepo da si ga predstavio,sad si dovoljno brz za tripovanje i pracenje prometa,da nam se ne gubiš... :icon_thumright:
Za one kaj neznaju pustit gas i dalje je pre spor.  Meni je i prije bio dobar ,a sada je samo bonus.
FORUMSKI ŠLEPER

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Vivacity 1 50 2T 2000 Grenade
« Odgovori #4 : 19 Lipanj, 2020, 12:14:18 »
Ako sam dobro skuzil sada si brzi za 20 km/h, a to je vec dosta :icon_thumright:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Zacvikani

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 139
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Vivacity 1 50 2T 2000 Grenade
« Odgovori #5 : 19 Lipanj, 2020, 12:21:56 »
A tak nekak al to je vadenje masti. Najveca razlika je kaj sa malo gasa jurim 90. I to mi je fino.
Full gas je 100 podignut. A zalegnut 105 bez jebe ,a sve prek je bonus. Tak da ide 90gpsa +
FORUMSKI ŠLEPER

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Vivacity 1 50 2T 2000 Grenade
« Odgovori #6 : 19 Lipanj, 2020, 12:40:03 »
Zalosna istina je da se 49ccm mora vozit stalno pun gas da isao kako treba. I nema tu nista između. To mozes sa kitom vozit na pola gasa i pratit promet.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Vivacity 1 50 2T 2000 Grenade
« Odgovori #7 : 19 Lipanj, 2020, 13:55:19 »
Dali imas mc34 u svojoj dimenziji?
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Zacvikani

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 139
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Vivacity 1 50 2T 2000 Grenade
« Odgovori #8 : 19 Lipanj, 2020, 14:49:27 »
naravno da ima mc34 u 12 cola.

Evo 2 videa kako juri viva i kako se ja inace vozim. U oba slucaja uzdignut sam tj. nissam u borbenom polozaju.

Kako sada jurim :)



I kako se ja vozim po gradu i uživam
FORUMSKI ŠLEPER

Offline Zacvikani

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 139
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Vivacity 1 50 2T 2000 Grenade
« Odgovori #9 : 23 Lipanj, 2020, 14:22:47 »
Evo kako se prati promet u ZG po najbržim cestama. Nikakvih skrivanja pod volan , spojler i mad max modova. Normalno uspravan , sa time da malo navrtava u prano još. Niš posebno brzo ali mala nijansa naspram bacve se osjeti. ako ništa drugo po zavojima di je ZX puno lakši.

FORUMSKI ŠLEPER

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Vivacity 1 50 2T 2000 Grenade
« Odgovori #10 : 23 Lipanj, 2020, 14:29:28 »
Jbt. Sad imas najbrzu vivu u zg :icon_thumright:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Vivacity 1 50 2T 2000 Grenade
« Odgovori #11 : 23 Lipanj, 2020, 14:34:56 »
Ide perfektno za 50cc vazdušara,dok je bila bacvica bio je malko sporiji od Powera sa ZX-r om i multivarom ustelanog do bola,vjerujem da bi se sad grdo poklali.Lijepo si to ufazio...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zacvikani

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 139
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Vivacity 1 50 2T 2000 Grenade
« Odgovori #12 : 23 Lipanj, 2020, 15:26:10 »
Ide dobro al nejde niš posebno. Taj ZX na peži donosi minimalno snage. Rekord se vec osjeti kada ga staviš , a yasuni R je top topova. Samo žalosno da je ZX još najkvalitetniji od njih , a yasuni R najveca karoca.

Plusevi i minusi ZX-a na peugeotu

+lagan spuh osjeti se po zavojima da ljepše se naginje naspram bačve
+krajnja brzina je veća , dozvoljava da se ispuše mašina do kraja
+bolji odaziv pri izlazima iz zavoja.
+bolje ubrzanje općenito ali minimalno.

-galama
-rekli bi kolko para tolko muzike. S obzirom da zx dodje oko 1000kn+ ili TT 800kn onda to ne vrijedi za PEUGEOT. Razlika u snazi i nije neka. Vecu razliku sam osjetio Multivar i serijski vario nego bacva i ZX.
-powerband je smješan. Ako govorimo podešavanju u grubo onda Leovince ima dobar powerband jer će vozit i sa 6,5g i sa 7,5g. Neće biti neupotrebljiv na to mislim.
Ali ako želimo da se podesi na max snagu onda ju on razvija u rasponu od 100-200 okretaja. I treba imati dobar osjećaj za to. Dok bačva gura sve rolice kakve god da staviš.

Sve u svemu LEovince na Peugeotu je manji upgrade nego da staviš variomat. Ali ipak je ugrade :)

Preporuka moja je minimalno revers ili rekord na Peugeota ako se ganjaju performanse. Sve ispod toga je bacanje para ako pricamo o novo kupljnim spuljama.
« Zadnja izmjena: 23 Lipanj, 2020, 15:32:33 Zacvikani »
FORUMSKI ŠLEPER

Offline Zacvikani

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 139
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Vivacity 1 50 2T 2000 Grenade
« Odgovori #13 : 14 Srpanj, 2020, 14:24:18 »
Samo premium kvaliteta.





FORUMSKI ŠLEPER

Offline Zacvikani

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 139
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Vivacity 1 50 2T 2000 Grenade
« Odgovori #14 : 15 Srpanj, 2020, 10:38:03 »
FORUMSKI ŠLEPER