Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NRG 50 problem  (Posjeta: 1699 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
NRG 50 problem
« : 10 Svibanj, 2019, 20:48:52 »
Pozz ekipa.

Danas san radija neki mc3 nrg kojem je tribalo zaminit crijeva od ulja i promjenit pogonski remen.
Za početak promjenio sam oba crijeva od ulja dovod i odvod u karb. Skuter je bija na rezervi pa san ulija jedno pola deca 2T u rezervar i malo promucka skuter tako da mjesavina ide prema karbu.
Onda san upalija skuter i drza ga upaljeno jedno 2-3 minute dok nisam ozracija uljnu pumpu tj dok nije ulje napunilo cilu tanku cjevcicu.

Skuter je serija sa sc22 u karbu su bile postavke a22 na 4. zubu i igla 68. jedva sam izvadija cok i kad je napokon izasa skuzija san da klipic coka ne ide glatko unutar karba tako da je pitanje jeli uopce cok radija.
igla a22 stavljena na prvi zub, dizna stavljena na 64. ociscen karb i cok i sad lagano upada i cok je provjeren i ispravan.
E sad kad san ja to sastavija sve nazad.
motor jedva jedvice krene. nema snage , kad uhvalti jedno 20 kmh na dalje puni normalno i normalno prima gas.
Proba san stavit nazad stari remen i to nije pomoglo. Proba san stavit drugi karb ni to nije pomoglo?

Prije nego sta san se uvatija igrat sa ovin motoron napravija san đir i sasvin normalno je isa od starta na dalje.
kvacilo spaja na negdi 4500. osjeti se da nema snage cak i ako je skuter na nogari.

proba san vratit stare postavke karba stari remen i opet ista stvar?!

Jel moguce da je centralna opruga prolupala baš kad se mijenja remen?
Ima li ko neku ideju jer sve moje su malo nadrealne.
život je borba, dan mi je meč!

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: NRG 50 problem
« Odgovori #1 : 10 Svibanj, 2019, 22:39:40 »
evo jos info.
usisne lamele odlicne, prirubnica odlicna, semering od strane variomata star par miseci ne bali nista. Na zatvaranje airboxa skuter se instantno gasi tako da nema govora o nekom falšu.

jel se ikome ikad dogodilo da se ostetija centralni feder pri zamjeni remena. jel moguce da propadnu polutke ili centralni feder zbog sirenja polutki rukama dok se stavlja novi remen.

svicica je neka super bosna imala je poveći zazor pa san ga smanjija.

skuter se doslovno ponaša ko da kreće iz treće brzine.
život je borba, dan mi je meč!

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: NRG 50 problem
« Odgovori #2 : 11 Svibanj, 2019, 00:00:01 »
život je borba, dan mi je meč!

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: NRG 50 problem
« Odgovori #3 : 11 Svibanj, 2019, 00:13:14 »
Igla na ID karbu nema sta trazit na 4. Zubu, pretpostavljam da to znas pa da nisi tako vratio. I to sto se ugasi kad zacepis airbox ne znaci da ne vuce fals. Vidi onu gumu gore na sajli gasa da nije skliznula ili puknula. I nece se ostetit centralni i polutke tako lako, rukama ih uvijek stisnem.

Meni ovo zvuci kao da se gusi, ali ako i pod cokom ide ovako onda je vjerojatno nesto drugo u pitanju. Ja imam jedan original auspuh od nrg powera koji jednostavno ne valja, krpan je na par mjesta i motor se s njim jednostavno ne moze razvtiti koliko god lagane valjcice stavim, slicno ko na tvom videu, iako to nema smisla ako je dobro isao s istim auspuhom prije rastavljanja.
Najlakse ti je stavit neke skroz lagane valjcice i vidit hoce li se razvrtit i kakav je odaziv na nagli pun gas pa ces znat je li do prijenosa ili karburacije ili nesto trece

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: NRG 50 problem
« Odgovori #4 : 11 Svibanj, 2019, 00:30:54 »
iglu sam ja stavija na 1. zub. ali sad je trenutno opet na 4. jer kad nesto sjebes vracas u pocetno stanje, ali sad se isto ponasa kako god okrenes.

falš sam gleda sa dezodoranson i skut nije reagira tako da ne virujen u to

ma znam da se nemaju sta polutke ostetit do otvaranja. nije mi bas ovo prvo igranje sa skuteron.
ovaj skuter ima 38000 km na satu. mislin da su to ipak dobri kilometri i mozda je federu dosa kraj.

cudna je situacija da je motor vozia sve oke dok nisan zaminija remen i pokusa korigirat nelogicnosti u šteli.
pokusa san odspojit cok ista je stvar.

Ne znam baš da san toliki baksuz da mi se auspuh zacepi dok sam ozraciva uljnu tj kad san ulija ulje u rezervar.
Nakon sta se uljna ozracila odvozeno je 100 metara te je nalit benzin do cepa tako da je smjesa bila jako kratko bogata uljem.

Gore su 6.1g kuglice.
život je borba, dan mi je meč!

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: NRG 50 problem
« Odgovori #5 : 11 Svibanj, 2019, 00:39:26 »
Ubaci Full lagane valjcice tipa 4-4.5g za probu pa vidi kako se ponasa u startu ali ga nemoj vozit tako da vrti visoko ipak ima 36k km, mogla bi stradat radilica lako. Ne bi bilo lose ni ubacit rucni cok ako imas tek tako da eliminiras.
Ako stvarno nema falsa onda 99% da ce ti samo nesto laksi valjcici bit ok, sad pitaj boga zasto je on normalno vozio prije s ovima

Zna i kvacilo bit dobro potroseno na toliko km, pa pocne previsoko hvatat, nakon sto variomat vec pocne dizat remen pa imas pad okretaja, ne bi vjerovao koja je razlika kad sam stavio novo org kvacilo umjesto starog koje je bilo “u dobrom stanju”
« Zadnja izmjena: 11 Svibanj, 2019, 00:46:17 tdj595 »

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: NRG 50 problem
« Odgovori #6 : 11 Svibanj, 2019, 01:11:23 »
skuter je niz godina vozija sa 6.3g kuglicama i radija je normalno. Kad smo minjali zbog istrosenosti prije par miseci stavili smo 6.1 koje su bile najblize tvornickim,al eto odabrali smo malo lakse jer su ipak blokade skinute.

skalavati 2g rolice nema apsolutno smisla. ako 35k km radi na 6.3 g nema sanse da ce mu iz vedra neba odgovarat toliko lakse kuglice.
Toe isto ko da ti se na motoru pojavi falš pa umisto da rješiš falš digneš diznu 10 brojeva. Možda će motor "hvatat" gas nakon tog,ali to nije rjesenje problema.

nema smisla rucni cok jer je  ovaj automatski cok ispitan. spojija san ga na akumulator izasa je 5 mm. Proba san ga cak izvadit za vrime rada motora da vidim jeli ga motor uspije izvuc i cok je uredu.

kvačilo hvata na 4000-4500 okretaja i tu nema šta. Na serija skutere ekipa stavi rezu i stavi malossi zute federe spaja im motor u 6500 okretaja pa opet ne upada u ovoliku rupu.

Fala ti na trudu za odgovor, ali ne drži mi to vodu.

život je borba, dan mi je meč!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: NRG 50 problem
« Odgovori #7 : 11 Svibanj, 2019, 11:17:45 »
Nemas drugi spuh da probas? Pa makar i rezonac neki, samo nabrzaka prestelaj karb i vidi hoce li se isto ponasati. Tako ces eliminirati spuh i karburaciju..

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: NRG 50 problem
« Odgovori #8 : 11 Svibanj, 2019, 13:42:06 »
A ja ti kazem samo za ispitivanje stavi lakse rolice pa ces vidit zasto se ponasa tako, razumijes ako bude s njima dobro onda ces znat da nije gusenje u pitanju. Jer ako je do karburacije onda ce se isto ovako ugusit i s laksim. A ako skroz zivne s laksim onda pregledaj prijenos.
Isto ti za cok govorim, kako ti mozes znati da nije zastekao i da se vozio pod cokom prije i imao dovoljno goriva zbog toga? Zato kazem mozes probat s rucnim, podignes ga i probas krenut s podignutim
al kazem ti meni se isto ovako ponasa s tim skrpanim auspuhom...


Ja imam 100+ kg i kazem ti razlika potroseno novo kvacilo je nebo i zemlja, pogotovo kad kreces na uzbrdici, kad je ta rupa u startu jako naglasena
« Zadnja izmjena: 11 Svibanj, 2019, 13:44:28 tdj595 »

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: NRG 50 problem
« Odgovori #9 : 15 Svibanj, 2019, 00:24:56 »
evo update

na motoru je bio ovaj remen


U global plusu je  kupljen novi original sa drugin oznakama?!



Remenja ispadaju da su jednake duzine i vidi se na polutkama da jednako duboko upadnu kad su na bolcni variomata. Oba remena upadaju previše u polutke, vidi se na kojoj razini je bio prije i vidi se da je sad dublje 1 cm.



Pokuša san stavit drugi centralni feder (koji ima 32000 km odvozenih) i dat pun gas sa stisnuton koncnicon i napokon se rijesija problem. Okretaji sa kocnicon odlete u 7k prije bi stalo na 5k. Proba san par kratkih đireva i ponada se da je problem riješen.
Osjetilo se čak pod rukon da su se polutke nakon zamjene centralnog teže otvarale kad san remen ubaciva.

Nakon toga san se uvatija malo doštelavanja karba. Kako se prijenos ugrija i ovaj centralni je popustija i malo po malo okretaji su opet pali na 5k pod opterecenjen.
Tako da ove dane kad uvatin vremena ide novi OEM centralni i za svaki slucaj stavit cu i nove federe kvacila.

« Zadnja izmjena: 22 Svibanj, 2019, 11:22:11 lukazikaovic »
život je borba, dan mi je meč!

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: NRG 50 problem
« Odgovori #10 : 15 Svibanj, 2019, 07:55:08 »
 :dontknow:
Po kodu je taj remen za purejeta, ali nema smisla bas jer vidim da je kasnije zamijenjen ovim istim remenom 436864, tako da bi trebali bit iste duzine
« Zadnja izmjena: 15 Svibanj, 2019, 08:05:29 tdj595 »

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: NRG 50 problem
« Odgovori #11 : 22 Svibanj, 2019, 11:36:33 »
Previše je na forumu nedovrsenih tema pa evo da ne bude i ova.

montira san novi feder pa usput i nove federe kvacila, ALI to ipak nije bija problem.

Stvar je ovaj put bila malo više nadnaravna. :icon_biggrin:

Kako je nasta problem;

kad san skida variomat  kalota se nije dala skinit sa radilice. jedva nakon 10 minuta san je uspija skinit i reka san vlasniku da cu mu stavit svoju kalotu jer san ima u steku. On je reka ako se kalota mogla skinit moze se i vratit nema potrebe za minjanjen. Ja san reka ako je ti imas volje stavljat slobodno evo ti variomat sa kuglicama klizacima i kaloton pa je stavi dok ja rijesin karburator.
i kad je on za 10 minuta stavia variomat ja san slozia prijenos do kraja i tu su poceli problemi.

Kako je rijesen problem:
Isa san prominit centralni feder i federe kvacila i vidin opet je remen u  polutkama a ne skroz na kraju i ja odlucin ma ajmo opet skinit variomat nešto tu ne štima.Skinem remenicu variomata i tek tada remen uspije sist na bolcnu i tad je remen moga biti u normalnom polozaju u polutkama. I ajmo onda skidanje variomata i sjebane kalote. skinem ja to sve provjeravam jeli bolcna original jeli distanca original sve paše. pokušavan vratit klizače kad jedan klizac ne moze uc u utor kalote. Neman pojma kako ni zasto ali on se totalno deformira,izoblicija i rasirija.
I na kraju je ovoliku nebulozu radija...klizač.
Stvarno neman pojma sta je vlasnik uspija sjebat kod montaze variomata, na koji nacin je klizac staja kad se totalno izoblicija i rasirija. da nije bija u utoru ispa bi/ potrosija bi se/puka bi . ali skuter je normalno radija preko 20 kmh. a zbog klizaca kalota nije mogla uc skroz u variomat i to je drzalo remen napetim.

Apsurdistan.


život je borba, dan mi je meč!

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: NRG 50 problem
« Odgovori #12 : 22 Svibanj, 2019, 11:42:53 »
Eto da si mene poslusao i isao stavit lakse rolice odma bi rijesio problem  :icon_tongue:

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: NRG 50 problem
« Odgovori #13 : 22 Svibanj, 2019, 11:44:32 »
Eto da si mene poslusao i isao stavit lakse rolice odma bi rijesio problem  :icon_tongue:

hahahahh istina :toothy9:
život je borba, dan mi je meč!

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: NRG 50 problem
« Odgovori #14 : 22 Svibanj, 2019, 11:59:57 »
Potrosni materijal za 20kn
:yamaha: