Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Polini Hi-Speed 241-731  (Posjeta: 13247 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline The Nightrider

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Nolan N63
  • MojSetup: Dr. Evo & Dell 19
  • MojSpuh: Giannelli Reverse
Odg: Polini Hi-Speed 241-731
« Odgovori #100 : 09 Srpanj, 2019, 08:23:40 »
Budem Banda za Pežoa opet uzeo..

Počistio sam višak grafitne masti za brake cleanerom i ponovo probao

kvačilo se počinje javljeti na 5 a skroz hvata na 6, da li je to ok? Vjerovatno mu treba malo da sjedno novo zvono i kvačilo

Moram svejedno ponovo otvoriti, imam osjećaj kao da ne ide sve glatko zbog onih malih tvorničkih fušeraja na kanalima da to sve zagladim da bude skroz ravno

Dok je hladan ubrzava na 9600, kada se ugrije padne na 9300, i onda kada probavam startati od nule ima neki kratki skok, sekundu ga zakuca na 10 pa se spusti na 9300 i onda to drži kroz ubrzanje

Da mi je zanti tko je projektirao mina prijenos, gdje je taj diplomu kupio  :dontknow:
"I am the Nightrider! I'm a fuel-injected suicide machine!"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Polini Hi-Speed 241-731
« Odgovori #101 : 09 Srpanj, 2019, 08:38:59 »
Taj skok okretaja ti je do onog zavoju na polutkama,nemres tu nista.

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Polini Hi-Speed 241-731
« Odgovori #102 : 09 Srpanj, 2019, 11:08:16 »
a to je tak, ja imam pežo linearnu pa mi svejedno malo prevrti u startu, nije drasticna razlika kao sa nelinearnom ali se malo cuje
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Polini Hi-Speed 241-731
« Odgovori #103 : 09 Srpanj, 2019, 13:08:49 »
Minarelli extremi.

Ja sam koristio razne linearne polutke na minarelliju, i na kraju sam ipak zavrsio na serijskoj. Uspio sam je ukrotiti s kratkim centralnim federom srednje tvrdoce na malossi sportu 70. To je bila Hebo crna koju dan danas imam novu jednu nekoristenu u steku za nedaj bize iako nikad vise necu vozit minarelli, s garancijom od 100 godina.

Tags: kratki centralni feder,
Posebno obratiti paznju na kratki centtalni feder.

Probao sam dvije milijarde kombinacije, sto milijuna startova odradjenih i stiskavaca u ubrzanji, savrseno znam sto treba ocekivati od agregata i kako mora ici, i nakon tgb remenoca, polini linearke, malossi overrangea kompleta....

Zasto sam se nasao na serijskoj polutci? Jer sam ganjao low budget kompromis, i deracio sam linearke. A sta sam prosao prije toga? Pa cijeli Scooter Attack, Centar i Sip zajedno... jedino nisam Dopplera vozio.
A sto sam jos dobio sa serijskom remenicom? Jebaci start koji nitko nije imao da tako susne., a prevrtavanje je bilo minimalno.

Svi ovi danasnji minarelliji imaju dvije milijarde ulozenih kuna, a zapravo idu mrvicu brze.
Uvijek sam za kompromis i sto blize originalu, a ovo preseravanje gdje ulizis 2000% vise, a dobijes 2%, je debilizam zesce klase i tesko extremno radioaktivno filozofiranje gdje si bukvalno ozracen nekim fix idejama.
« Zadnja izmjena: 09 Srpanj, 2019, 13:11:49 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline The Nightrider

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Nolan N63
  • MojSetup: Dr. Evo & Dell 19
  • MojSpuh: Giannelli Reverse
Odg: Polini Hi-Speed 241-731
« Odgovori #104 : 17 Srpanj, 2019, 08:24:42 »
Minarelli extremi.

Ja sam koristio razne linearne polutke na minarelliju, i na kraju sam ipak zavrsio na serijskoj. Uspio sam je ukrotiti s kratkim centralnim federom srednje tvrdoce na malossi sportu 70. To je bila Hebo crna koju dan danas imam novu jednu nekoristenu u steku za nedaj bize iako nikad vise necu vozit minarelli, s garancijom od 100 godina.

Tags: kratki centralni feder,
Posebno obratiti paznju na kratki centtalni feder.

Probao sam dvije milijarde kombinacije, sto milijuna startova odradjenih i stiskavaca u ubrzanji, savrseno znam sto treba ocekivati od agregata i kako mora ici, i nakon tgb remenoca, polini linearke, malossi overrangea kompleta....

Zasto sam se nasao na serijskoj polutci? Jer sam ganjao low budget kompromis, i deracio sam linearke. A sta sam prosao prije toga? Pa cijeli Scooter Attack, Centar i Sip zajedno... jedino nisam Dopplera vozio.
A sto sam jos dobio sa serijskom remenicom? Jebaci start koji nitko nije imao da tako susne., a prevrtavanje je bilo minimalno.

Svi ovi danasnji minarelliji imaju dvije milijarde ulozenih kuna, a zapravo idu mrvicu brze.
Uvijek sam za kompromis i sto blize originalu, a ovo preseravanje gdje ulizis 2000% vise, a dobijes 2%, je debilizam zesce klase i tesko extremno radioaktivno filozofiranje gdje si bukvalno ozracen nekim fix idejama.
E moj Corectore, potpisujem.

Jutros ne mogu spavati pa kako je to jedino vrijeme kada mogu šarafiti po skuteru reko idem pogledati zašto ona linearna kineska polutka sa ali expresa štuca, što je postajalo sve izraženije.. rastavim sve i pogledam - opet je izgubila 90% masti. Ali ok svejedno to treba kliziti bez da se osjete "zubi". Jednostavno sjebali su kanale u tvornici i gotovo. Budem još probao sa nekim dremelom kad posudim ali ne očekujem previše.
Pošto je gore Bando za pežo i spao je na 16,5 reko idem vratiti onu nelinearnu polutku za Batinu od Zvonkeca.. do tada sam vozio na Athena 22 kg opruzi, ali i to mi izgleda prenabijeno unutra i radi probleme kod punog otvaranja polutke pa sam vratio serisjki centralni od roxa (koji ima oko 4 tis km) jer je na početku tvrđi a kasnije u kompresiji mekan, valjda je to zbog orginal nelinearnih polutki.
Rezultat - skoro isto, start je dobar (ne i odličan ali to se da još sporaviti), međuubrzanja su ok ne vidim nikakvih naročitih promjena vs. linearna polutka jel ovaj Polini vario to očito dobro pegla.
Također, prijenos se valjda duplo manje grije nego prije jer nema tvrde opruge koja radi nepotrebni otpor, čak mi se čini da mi je i ler gas narastao za 200 okretaja  ;D

Što se tiče kratke opruge koju prepuručuješ, HEBO ne mogu naći, možda ovako nešto:
https://www.scooter-attack.com/stage6-torque-springs-yamaha-aerox-bw-s-ressort-pousse-stage6-minarelli-39.html
"I am the Nightrider! I'm a fuel-injected suicide machine!"

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Polini Hi-Speed 241-731
« Odgovori #105 : 17 Srpanj, 2019, 09:30:38 »
Serijska od batine nije losa, u startu malo prevrti dalje je oke ali ono kaj sam ti ja dao pomicna je sjebana i nemoj to vozit, to sam ti dao samo zbog nepomicnog djela da si gore nasadis linearnu od pežoa, ali ako nista na kraju ne iskombiniras nadi serijsku od batine da je u ok stanju i da nema lufta i to vozi bit ce bolje od minarelieve
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline The Nightrider

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Nolan N63
  • MojSetup: Dr. Evo & Dell 19
  • MojSpuh: Giannelli Reverse
Odg: Polini Hi-Speed 241-731
« Odgovori #106 : 17 Srpanj, 2019, 10:11:43 »
Ako negdje naletim od Peže Jet Forca koja bi trebala biti svaka linearna, što mora pisati na njoj, gledam neke sa natpisom "HL" i broj 762224 iza?

Taj broj kaže da bi o trebalo biti to?

https://www.oemmotorparts.com/oem5.asp?M=peugeot&T=jet%20force%20%20-%2050%20cc&Y=2003&L=pe-jet_force_50&O=CLUTCH&F=PE-JET_FORCE_50-AI&L2=PE-JET_FORCE_50-AI
"I am the Nightrider! I'm a fuel-injected suicide machine!"

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Polini Hi-Speed 241-731
« Odgovori #107 : 17 Srpanj, 2019, 15:40:49 »
Ja sam vidio jednu od jeta da nije linearna
:yamaha:

Offline The Nightrider

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Nolan N63
  • MojSetup: Dr. Evo & Dell 19
  • MojSpuh: Giannelli Reverse
Odg: Polini Hi-Speed 241-731
« Odgovori #108 : 22 Listopad, 2019, 08:16:19 »
Evo iskopao sam neku preko E-Baya za 15 EUR, znači sa natpisom "HL" i broj 762224 iza piše i linearna je tako da ako naletite to bi trebalo biti to..

Znači dobio sam sve u kompletu, kvačilo, zvono i centralni.. centralni je neki kratki - budem probao sa njim kako je Corector rekao a kupio sam i novi Pežo remen

Da li netko zna koji set gumica (onih brisača) ide na Pežo polutku?

Znači za čišćenje sve gumice skinuti pa onda prati benzinom i sve namazati grafitnom mašću (i ležajeve na osovini)?
"I am the Nightrider! I'm a fuel-injected suicide machine!"

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Polini Hi-Speed 241-731
« Odgovori #109 : 22 Listopad, 2019, 12:39:53 »
Nemoj gumice prati sa benzinom, njih samo obrisi  :nono:
:yamaha:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Polini Hi-Speed 241-731
« Odgovori #110 : 22 Listopad, 2019, 13:37:08 »
Da mi je zanti tko je projektirao mina prijenos, gdje je taj diplomu kupio :dontknow:

Na serijskom auspuhu (s pregradama) se serijska polutka jednostavno bolje ponaša :dontknow:
U startu ima okretaja viška za potegnuti, krenuti u brijeg i sve to, čim se zaleti 20-30 okretaji padnu malo i tako štediš gorivo...ako je tko eksperimentirao sa štopericom i gramažom rolica na minarelliju (serijskom ostalo sve) vidi se zgodno da skuter s 5 ili 6 grama rolicama ide praktički isto na pravcu, malo bolja krajnja s 6 grama, malo bolji u brijeg s 5 grama...al zato razlika u potrošnji pola litre, lagane vožnje dakako...mislim da je uz auspuh "krivac" za to prigušeni ispuh koji je tu vjerojatno s razlogom kao i gobava polutka...

Meni je na turpijanom trophyju i shotu powerband bio možda 500 okretaja, jako usko...polutka od TGB crosser-a, kvačilo od piaggia, zvono serijsko, yamaha remen te vjerovali ili ne, variomat od starog baotiana s kalotom i bolcnom od malossi multivara za minu...tek s tom kombinacijom je sve savršeno radilo, imalo i starta i krajnje...al malo potrošen remen ili rolice odmah se mora igrati s podloškom ispod ventilatora variomata, doslovice 0.2mm znači oće li ga gušiti u startu ili će prevrtavati iza 60...