Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: sp50 07 sport/midrace savjeti  (Posjeta: 18977 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #60 : 01 Svibanj, 2019, 23:02:06 »
Reverse i rekord su 2 ista auspuha
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #61 : 01 Svibanj, 2019, 23:06:02 »
A nije nest prejak. To ti je vise auspuh za taj streetrace i s nnjim bi radio bolje nego sa duletom
Mslm radio bi i sa njim al nije to to. Trosit ce ti bezveze derat se i nece ic nis puno bolje neg ovaj. I sa streetraceom bi imo puno vise na nizim okretajima. Bolji je za dgra
Nezz na koliko se vrti rekord n pia?
Mozda nekih 9400-9800. A taj due bar 12 soma. Tako da .
Iako ako zelis mozes probat . Lako ga prodas. Poslije uzmes neki base -midrace spuh
« Zadnja izmjena: 01 Svibanj, 2019, 23:16:48 PchelaUbica »
:yamaha:

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #62 : 01 Svibanj, 2019, 23:52:39 »
Nemoj polini lezajeve, uzmi koyo japan, i corteco viton semeringe, mene je izaslo 250kn s postarinom iz lagercommerce. Polini set su ntn taiwan/skf bulgaria najvjerojatnije, to zaobidi
Za motoforce racing radilicu ti treba kajla za advance i onda jos izmjerit i namjestit kut predpaljenja jer na njoj nije utor za kajlu na dobrom mjestu pa ti bude u retardu paljenje

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #63 : 02 Svibanj, 2019, 00:38:50 »
koyo mogu na delu narucit ako su koyo bolji, na slici mi se cini da je skf, za koje ovako lokalno cujem ok za lezajeve na autu, a i mi ih u servisu koristimo i za sad su se pokazali ok(stranka bira sta ce, tj sta moze priustit) i za bike,ono šved(vozim 850 t5 pa vjerujem u švedsku kvalitetu haha) ...al ako vi kazete koyo, bit ce koyo. je bolje onda one polyarmid (kako god da se pisalo) ili viton semeringe?
a jbmu.a uz street race necu moc uzet radilicu... due+ me izađe 70e sa novim klipom i prstenom,radilica 80, znaci 150e, isto ko i novi streetrace. sad nekako bi rade slozio na frisko komplet masinu nego stavio streetrace i cekao da ili pukne radilica, ili se razlete stari lezajevi motor ima 20tkm od generalke, ima dobru komp i sve ali ipak vjertujem da su lezajevi vec odradili svoje pomalo,iako ne zuje nis....
a jbmu... cini mi se da sam procito da neko radi te midrace i high end spuhove tu negdje u hr ili slo (ne sjecam se bas vise), koliko dode od tog covjeka spuh? i tko je to ako znate uopce na koga mislim, snazalost bas se nemogu sjetit imena. je turpijao ko od vas org cilindar? bi se dalo prosirit kanale sta? ako je netko radio i da ima portmap bio bi zahvalan.
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2019, 00:54:21 SpEra »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #64 : 02 Svibanj, 2019, 04:54:55 »
Na kraju sa dueta na turpijani org cilindar... :headbang:


Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2826
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #65 : 02 Svibanj, 2019, 06:06:31 »
pa isto je to

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #66 : 02 Svibanj, 2019, 09:41:39 »
Koyo stavi metalni kavez, a nemam ti pojma za te auspuhe, zasto ne uzmes trophy zasad pa ga vrti malo nize s nekim slabijim auspuhom dok ne otide radilica, pa onda mozes po njemu turpijat i ugradit novu radilicu.

Reko si da mozes giannelli extra jeftino, evo ja trenutno imam na nrg njega i trophy i najjaci je na nekih 9200 okretaja, toliko ga i vrtim na serijskoj radilici sa 16000km... imam i piaggio AC drevo i extru to se skupa vozilo 30000km i onda je prozujao lezaj kod magneta pa je isla nova radilica.

A i na sportcity (isto piaggio ac masina) sam s ovim airsal kitom odvrtio vec dobrih 10000, sve skupa ima 18000km, tako da nisu bas te serijske radilice od papira, bar iz mog iskustva... mogu potrajat ako ih vrtis <9500 okretaja...
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2019, 09:48:47 tdj595 »

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #67 : 19 Lipanj, 2019, 23:14:51 »
Ljudi, pošto je due otpao, morao sam malo sa čekat pa je tek sad naručen kit i ostalo. Trenutno je na skutu sc27 i trokutasta kutija(promjer usisa na kuztiji je 18.5, izgleda mi sireno...neznam ni dal me to hebe... i hiflo filer unutra) i multivar , ali jebeno nemogu nastimat skuter.... Kad je imao limic u karbu, 64 diznu i zrak zavidan do kraj skoro, išo je 95 na ravnom, i to sa 3x 7.5 i 3x 5.5 rolicama, vrtio je 9200 na punom gasu, maknem lim i gotovo, nemogu ga nastimat, stavio sam diznu 68,70,72 i 80, i jebeno neide ide on 80 Al jedva i muči se. Sa 70 diznom ide 75, sa 72 ide 85 i sa 80 ide jedva 80, je moguće da baš treba neka 74 ili 71 da zato jede g#vn#, i ako će to i dalje radit dal da vratim jednostavno lim i gas.... Sad sam vratio mali airbox(s lulicom) bez limic a i dizna 70, i ide 90 na ravnom, ali nisam stigo gledat svijecica da vidim dal je bogato nije... cak sam i lakse rolice stavio sve 5.5 i nista, cak i gore i dalje vrti 9200 al losije ubrzava...  :dontknow: koj klinac da radim? ima tko kakav savjet ? kakvo je objasnjene da skuter ide bolje sa limicem nego bez... i ima neko neku rezu za pia viska a da mu treba za minareli? imam doma arrow extrem,najrađe ga nebi prepravljao za pia ali ako se uskoro ne nađe s nekim za se mijenjat morat cu ga prepravit...
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj, 2019, 23:27:20 SpEra »

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #68 : 19 Lipanj, 2019, 23:26:25 »
Ja sam na serijali na trokut airboxu vozio na 70 dizni sa serijskim karbom. I to airbox bez one cijevi/disalice. I redsponge 1slojni je bio unutra
Mislim da su ti valjcici malo preteski mozda za 0.5g, ali ne bi to trebalo radit takve probleme.

Nemoj prepravljat auspuh....
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj, 2019, 23:32:59 tdj595 »

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #69 : 19 Lipanj, 2019, 23:32:30 »
nemam ni ja disalicu, i usis na kutiji je 18.5, sto neznam dal je org ) 70 sa ili bez limica? probat cu onda samo vratit airbox i onako je 70 u karbu sad na maloj kutiji.... igla koja je bila ako znas imam a22 i a25. ovako od oka a25 mi izgleda bogatija svuda i trenutno je u karbu dignuta na pola (3 rupa)
i da sa 5.5x6 vrti isto ko i sa 7.5x6, uvjek vrti 9200 kad ga vozim... osim kad je skinut limic , onda drzi 9200 2-3 sec i onda padne... nakraju ce ispast da mi vuce vakum na cijev od mišelatora -.- sutra ga idem radit sa start sprejom ...
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj, 2019, 23:35:28 SpEra »

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #70 : 19 Lipanj, 2019, 23:34:42 »
Spusti iglu skroz. Bez limica sam ja vozio 70 diznu

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #71 : 22 Lipanj, 2019, 15:55:19 »
i dalje me drka... i s vbelikom i malkom kutijom... sa malom kutijom radi al ko da je previse benza razvrti 9200 drzi do 40 i onda padne na 9000 , maknem lulicu s kutije i na punom gasu se zadavi , buooo zvuk.... je moguce da treba jos veca dizna , pocet cu ga sa 80 stimat majkemi...
ili ce dobit lim nazad, diznu 65 i ic 95 ko i prije i tjt ... (diri su bili na 9200 sa 7.5 rolicama , sad su na 9200/9000 sa 5.5 -.- )
ima kakvo objasnjenje, sta taj sc27 ne vraca nista benze nazad pa treba masivna dizna ili sta
« Zadnja izmjena: 22 Lipanj, 2019, 15:59:28 SpEra »

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #72 : 22 Lipanj, 2019, 21:19:51 »
Jesi spustio iglu skroz, a22

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #73 : 01 Srpanj, 2019, 15:53:50 »
jesam, ne pomaze. previse zraka dobija... kad stavim lim radi, i sa 2 filtera isto radi dobro... sad je gore sito(spuh) ,68 dizna i 2 filtera (org i hiflo) u malojh kutijhi  i ide solidno,dize po 3-4kmh na satu i ide 90 s 2 osobe gore... (80 kg svaki od nas) tkd ajde solidno, i vrti 9400 dira sa 5.5 rolama. da probam ic kupit redsponge? koliko sam skuzio deblji je od org, mozda bi to bilo dosta... jedina razlika izmedu mog skutera i skutera s kojeg je sve skinuto je redsponge, a taj je radio ko zmaj, moj me hebe... sta toliko da znaci filter?? (s hiflom mi dobija previse zraka,bouuuuu zvuk i u maloj i velikoj kutiji)... a ako probam vecu diznu se zadavi u benzu nece vrtit dire... sta pita veci otpor na filteru ili koj k ?? pustio bi ga ovako, samo sto ga nemogu upalit bez da dignem minimum do kraja, i kad pustim gas nastavi drzat 7k dira dok ne stanem onda bi se ugasio najrade(iako spustim minimum cim ga upalim da drzi tamo 1.5...) ali nakon gasa nece past, valjda prevelik vakum u karbu, vise neznam sta probat osim tog redsponga ... i sta je bolja mala ili velika kutija (za koju da kupim redsponge...)
i da ima multivar skut... samo moram probat stavit 7g role unutra posto to mallosi predlaze...tj dodu s multivarom za sp50...
« Zadnja izmjena: 01 Srpanj, 2019, 16:04:42 SpEra »

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #74 : 01 Srpanj, 2019, 19:33:59 »
Nista zo sta dodu 7.2 g rolice s multivarom ne znaci, drzi se ovih s kojima dobro ide...
Klasicni redsponge je dosta rjedi i tanji od serijskog filtera, osim ako ne mislis na double layer red sponge. Svakako najbolje original filter stavi. I bolji ti ie stari tip airboxa ali racunaj da onda jos moras malo diznu podignut. Ja sam serijalu sa gianeli extra vozio na 70 dizni na tom boxu bez crijeva onog, znaci 18.5mm ulaz.

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #75 : 02 Srpanj, 2019, 14:25:50 »
skinuo lulicu s male kutije (i dalje 2 filtera unutra) i sad radi solidno, pali bez da dizem minimum i ne drzi sam okretaje. probat danas stavit samo org filter i lulicu da vidim dal ce sljakat i pogledat svijecicu kakva je s trenutnim setupom....

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #76 : 02 Srpanj, 2019, 14:55:49 »
Nemas sta lulicu skidat na serijali, niti opcenito, jedino ako stavis veci karburator

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #77 : 02 Srpanj, 2019, 22:35:27 »
nema zasto trazit ni 2 filtera pa ih pita... ni samo s org nece... isto radi ko i sa hiflom... s lulicom mi drzi dire i nece upalit jbg, ostat ce na 2 filtera i bez lulice,izgleda da mu pase... valjda ce bit bolje kad se stavi kit i 19mm karb. ova serijala jede g#vn#  ::) nakraju narucen naraku...procitao par recenzija i posto sam dobio popust reko ajde da probamo... kazu da je kopija dreva vidjet cemo kvalitetu i kako ce to ic...
jos cu probat rastavit cijeli karb vidjet da nije slucajno atomizer zastopan, jer je to jedino sto nije dirano...

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #78 : 02 Srpanj, 2019, 23:34:50 »
Je naraku dobar bas talijanski zvuci. Neces se usrecit bolje da si dao 100€ za trophy.

Ovo sta pricas za filter nema smisla, govoris da bolje radi s dva filtera, znaci s manje zraka tj s vecim podtlakom u karbu, a onda pises da bolje radi bez lulice s manjim podtlakom tj vise zraka...

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #79 : 03 Srpanj, 2019, 00:19:46 »
bolje radi sa 2 filtera na punom gasu nego s 1 u bilo kojem slucaju, sa i bez lulice, samo ako skinem lulicu s 2 filtera nemoram dizat minimum za ga upalit, i ne drzi okretaje kad se pusti gas, kad je 1 filter sa i bez lulice se gusi na full gasu... jedino kako radi na full gasu s 1 filterom je s limicem :dontknow:
sutra rastavit karb i vidjet da nije atomizer krivac posto mu pase vakum, i ako ga nema dosta hebe neovisno o dizni, igli, smjesi :icon_scratch:

a za kit jbg, dobio ga za manje nego sto je na ebayu,i kazu "susjedi" da je okej samo da ga se mora podlozit jer sa pia glavom ima previse kompresije, malo uredit rubove ako bude trebalo i vidjet koliko ce trajat.rado bi uzeo dreva ili nesto slicno, ali trenutno mi je bitnije rijesit turbinu na autu nego stavit kit bolji, nek izdrzi 2 sezone i isplatio se...  :happy6: