Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: sp50 07 sport/midrace savjeti  (Posjeta: 19122 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #20 : 28 Travanj, 2019, 23:18:11 »
Ok ja sam to mozda malo krivo pohvato, ali nije da sluzi da katalizator “ne izgori” ko sta je neko napisao Vec kao sto kazes da pomogne da sve izgori sto ne bi moglo samo s katalizatorom

Pa zapravo je da katalizator ne izgori, jer, kad se to talozi na njemu, ili ce se natalozit toliko da ga zastopa, ili ce talog svakao malo izgorit drito na katalizatoru i onda ce ga prigrijat i katalizator ce izgorit. U oba slucaja, spuh bu prijevremeno u mirovinu

Kako bilo, ako je katalizator u spuhu, ostavit taj dovod zraka da radi svoj posao. Ionako ne utjece na performanse

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #21 : 28 Travanj, 2019, 23:21:37 »
neznam koje rolice i dizna su unutra iz ciste ljenosti jer mi se neda rastavljat, 8h dnevno sarafam po tudim motorima... nemam volje jos i po svom u vecini slucajeva. nece nis zaribavat ;), čunmat ce se od bogatog za dole i tjt... pitam savjete jer ste masa vas probala razno razne kiteve i setupove, ja sam probo 1 nakitan skuter i tjt, i do prije 2 tjedna me nisu zanimala pa nisam imao zasto proucavat koj kit ide s cim i bla bla. osnove kako radi znam. samo me zanima di su limti stock dijelova i odredenih aftermarket dijelova ;) zato pitam sta trpi orginal radilica. rado bi ja uzeo dueta (dobra ponuda) i roknuo ga gore al to me trazi jos 200e vise da potrosim na radilicu i popratni materijal.
ciljao sam na karb 21, i to bas tu kopiju  :laughing7:
Za tu kopiju moras nabavit: iglu w9 ili w7, 40 klipic jer je meni dosao sa 50, set dizni, ler dizne 40-45, original plovak, iglicu plovka isto dellorto original i dihtung casice.

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #22 : 28 Travanj, 2019, 23:22:08 »
Reko je da radilicu ne bi uzimo.ruke ima.  I spuh ima polovno za rijesit.
Nece ga puno izac a fino ce se  vozit.
 Po prvom postu sam mislio da nemas blage jer  nisi objasnio. Al ako sarafas cijeli dan po skuterima onda ti to nece bit problem za ustelat i slozit.

:yamaha:

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #23 : 28 Travanj, 2019, 23:35:10 »
znaci record-drevo/black trophy,21mm carb (y) i 500kn sastrane za radilicu ako cvikne hahaha
sta airbox modificiram ili ne? citao sam o busenjima rupa skidanju lulice i tako to pa me zanima dal za takav setup treba to radit
na koliko okretaja bi bilo optimalno ustimat da se vrti takav setup (zanima me okvirno, znam da to varira od motora do motora)
sarafim po motorima, rijetko skuterima, a i kad je skuter je zamjena remena, rolica i tako neke osnovne gluposti pa jbg, nisam upucen u te vode sto se tuninga tice :dontknow:, al za sarafit i stelat karb lako  :happy6:
polovni multivar je 20e, nije nov ne  :toothy12: , ali je u dobrom stanju,nisu pohabani kanali od rolina(bocno)...
i hvala za info o crijevu, necu ga micat onda, ali i onako frend sutra donira sc08  :toothy9: pa cu se normalnije vozit dok ne stignu kit i spuh :)
i da, puno hvala za info o iglama, diznama i atomizeru. puno olaksan posao :D i nevjerovatno puno odgovora, super ste ekipa  :headbang:

i da, mislio sam posto vec otvaram masinu odma i porat ju prema kitu ako si to mislio topperf4

« Zadnja izmjena: 28 Travanj, 2019, 23:42:06 SpEra »

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #24 : 28 Travanj, 2019, 23:40:11 »
Nemoj onaj jeftiniji drevo nema ti onaj adapter za vodu.. black trophy ti je najjeftinija opcija.
Airbox slozi neku lulicu/cijev da ima unutarnji promjer 23mm
Vrtis ga cca 9500. Bilo bi dobro i uzet malossi linearnu polutku ili ditech polutku ubacit. I remen uzmi novi ako je ispod 18.5mm, ili malossi kevlar overrange, pogotovo ako ces tu polutku. I ljubicasti malossi feder centralni, i polini set federa kvacila.
« Zadnja izmjena: 28 Travanj, 2019, 23:41:43 tdj595 »

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1065
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #25 : 28 Travanj, 2019, 23:52:17 »
Ako češ vozit na 21 onda treba biti rupa 23mm tj 20% od površine karburatora slobodno možeš skinuti pregradu u airboxu samo izvadiš onu 14mm lulicu jer otvor boxa je 23mm

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #26 : 29 Travanj, 2019, 00:01:13 »
Jos naruci i novi zupcanik vodene/uljne onaj sta se natakne na radilicu, i airbox trokutasti stari tip nabavi-bolji je i s njim ces moci pristupit sarafima za stelanje tog karba koji su na lijevoj strani. Njega isto na 23mm cijev s tim da ti ima suzenje unutra na ulazu koje moras pobrusit.
Da, i zaboravio sam, taj karb ti dode sa cokom na sajlu tako da ili naruci onaj rucni, ili onaj komplet sajlu za cok polini/stage6.

I diht masa obavezno s obje strane aluminijskog dihtunga sto dobijes s trophyem. I sto ti je rekao topperf, polini iglicasti 15mm taman ude u klip od trophya, od drugih marki moras turpijat klip da udje jer budu mrvicu preko 15mm sirine
« Zadnja izmjena: 29 Travanj, 2019, 00:10:37 tdj595 »

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #27 : 29 Travanj, 2019, 00:12:51 »
Jos naruci i zupcanik vodene/uljne onaj sta se natakne na radilicu, i airbox trokutasti stari tip nabavi-bolji je i s njim ces moci pristupit sarafima za stelanje tog karba koji su na lijevoj strani. Njega isto na 23mm cijev s tim da ti ima suzenje unutra na ulazu koje moras pobrusit.
Da, i zaboravio sam, taj karb ti dode sa cokom na sajlu tako da ili naruci onaj rucni, ili onaj komplet sajlu za cok polini/stage6.

I diht masa obavezno s obje strane aluminijskog dihtunga sto dobijes s trophyem. I sto ti je rekao topperf, polini iglicasti 15mm taman ude u klip od trophya, od drugih marki moras turpijat klip da udje jer budu mrvicu preko 15mm sirine

mjenjan je zupcasti u 8 mjesecu, i do sad je stajao skut. tkd to je ok, iako cu narucit 1 da si imam sastrane,s obzirom da frend daje sc08, uzet cu mu i airbox onda  :laughing7: . e na to nisam mislio uopce, jao sad se naviknut na rucni cok :'( aj valjda po ljeti i nece trebat toliko  :laughing6:

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #28 : 29 Travanj, 2019, 00:20:08 »
Nisam mislio na zupcasti remen nego onaj zupcanik mali na radilici na koji ide taj remen, on dobije udubljenje iza pa iskrivi krak radilice kad se sve stegne, to je kolega corrector nedavno skuzio, tako da bi bilo dobro novi stavit ako je dobio utor sa zadnje strane, vjerojatno je, ja sam samo kod sebe na 3 piaggia nasao takav potrosen

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #29 : 29 Travanj, 2019, 00:28:02 »
Nisam mislio na zupcasti remen nego onaj zupcanik mali na radilici na koji ide taj remen, on dobije udubljenje iza pa iskrivi krak radilice kad se sve stegne, to je kolega corrector nedavno skuzio, tako da bi bilo dobro novi stavit ako je dobio utor sa zadnje strane, vjerojatno je, ja sam samo kod sebe na 3 piaggia nasao takav potrosen
u jbt jos gledam ma misli na zubcasti covjek. cu pogledat onda stanje toga sutra da znam narucit to ili ne... iako cu ciljat da treba da budem mentalno spreman...

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #30 : 29 Travanj, 2019, 00:32:49 »
Ma ajde ide to lagano sve bez zivciranja  :toothy12:

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #31 : 29 Travanj, 2019, 01:55:36 »
sad gledam na attacku, 133 eura black trophy 144 eura streetrace, se isplati dat jos tih 11 eura za streetrace? po forumu citam da je jaci, ce ga trpit radilica?

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #32 : 29 Travanj, 2019, 06:54:26 »
Uzmi slobodno. To bi trebo bit odlican kit
:yamaha:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #33 : 29 Travanj, 2019, 07:44:05 »
Ja sam to stalno nalazio na purejetima. Posto me boli k**ra* za karbose nisam ni obracao pozornost jer nosam ulazio u djubrive i nezahvalne projekte, ali bilo ih je spiganih. I nedavno sam pogledao na Libertiju i on je malo iskrivljen ali sa 16tkm.

Nitko nije znao odgovor na krive radilice, a ja sam vec bio lud od cega li je, dok mi se nije naglo sjebalo u voznji...

Zato treba pazit na koliko se kila steze jer pretezanje ga sigurno jebe.


I preventivno ga treba mijenjati.


Planiram novi zupcanik odnesti na toplinsku obradu tako da se naj**** keve i ucinim ga vjecnim, odnosno pada mi na pamet dati starog potokariti iza, i onda ga dati na toplinsku obradu jer sam u dusi zestoki pjurdzetisa a to znaci extremno jeftino odrzavanje, da ne bi jos davao pare na nove dijelove ko debil, a ovako budem.extremno sretan sto sam unaprijedio stari dio, jer to je bit svega, da si extremn sretan i da to traje. Ovo kurcevo pomahitalo kupovanje novih dijelova i rasipanje istih je Red Bull Soapbox prica...
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #34 : 29 Travanj, 2019, 08:03:43 »
Corector,javi mi sta ti je tokar rekao kad doneses zupcanik vodene...Kaljen ti je vec i ako ne zna posao(a vecina ih je takva) onda ti ga ne bude mogao potokariti,tj nece imat sa cim.

Meni je zanimljivo citati ovako savjete koji se dijele.Svi zbrajaju ugrubo cifre.To tak decki nejde.Ako imas 300e da nes slozis,slozi si serijalu u orginalu i uzivaj.
Ako ides na kit,nebitno koji onda je prva stvar da promijenis radilicu i lezaje upitne kilometraze,a sa njima i vodenu pumpu.
Vozio sam dva basea i obadva su polomila serijsku radilicu u kratkom vremenu.Prvi nakon 1000km,drugi nakon 3-4tkm.

Tako da ti.je moj savjet da si prije svega poslozis vitalne dijelove,a kad skupis jos novaca idi na kit.Radilica je kljuc svega i na tome se ne stedi.

Kod racunice dodaj stelajuce elemente.Federi,rolice,dizne,igle,remen,variomat,polutke.Onda shvatis da to nije to,jer je Trophy dosta slab kit,pa ti slab auspuh...

Znaci prvo uredna mehanika sa provjerenim kvalitetnim dijelovima,pa dalje slagati termogrupu i ostalo po potrebi i zelji.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #35 : 29 Travanj, 2019, 11:23:26 »
Istina ali opet za prvu ruku ako ne zeli puno trosit, serijska radilica trpi base ako nema previse km, evo ja sam vec skoro 5000 na poweru, i na drevu ac je na 30k km otiso lezaj, naravno serijski, a stavljen kit na 5000.
Ti dobro govoris jer nikad ne znas koliko ce izdrzat osim ako nisi sam slozio kvalitetnije dijelove... moze mu sutra otic serijska radilica... ali da, sve iznad nekog base cilindra obavezno radilicu i dobre lezajeve.
Ja evo na powrru trenutno trophy, extra i 21 karb - nije to neki setup ali evo to me kostalo ispod 2000kn a zasad se bez problema vrti na serijskoj radilici. A kad prosvira lezaj onda slozit novu radilicu i dobro je

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #36 : 29 Travanj, 2019, 12:06:16 »
Serijska radilica jedino sa slabim baseom i nekim spuhom tipa tt,zx,extra i slicno.Vec Yasuni R je upitan...Sukosanac se jebeno provukao sa tim setupom,mislim da je natukao 20ak tkm
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Lezz22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #37 : 29 Travanj, 2019, 12:28:02 »
Meni je davno jedan covjek rekao kad sam stavio base na skuter da mu nista nece biti ako ga ne silis puno, u prijevodu, nije ga pametno drzat na punom gasu dugo (osim ak je uzbrdo pa neide u velike okretaje) a i kad se drzi puni gas i ide se sto vise u krajnju svako malo mu oduzet na sekundu i ponovo dat, ja svog nikad nisam drzao duze od 1min puni gas (i to je bilo jednom kad sam mjerio krajnju) i radilica drzi vec 30 000 na baseu s tim da sam prije 1500km stavio midrace spuh na njega i dalje mu nista

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #38 : 29 Travanj, 2019, 12:33:24 »
Taj covjek pojma nema
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #39 : 29 Travanj, 2019, 12:37:05 »
Ja ne kuzim sta ce ti midrace ako ga neces przit puni gas. Ma i da je base.  Nebitno.
Ja to obozavam i ne vidim smisao stavljanja kita ako ga neces przit. . Mozes tak i serijalu vozit
Malo mi je to smijesno i cudno
« Zadnja izmjena: 29 Travanj, 2019, 12:38:50 PchelaUbica »
:yamaha: